Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a szexuális kisebbségekről úgy általában? fórum

Mi a véleményetek a szexuális kisebbségekről úgy általában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
115. Daniella223 (válaszként erre: 109. - MTami01)
2021. dec. 20. 13:30
Mit tehet: szerintem sajnos még mindig a konfliktuskerülés a legjobb főleg ha anyagilag vagy más szempontból függ tőlük. A családot a legtöbb esetben nem lehet lerázni magunkról, sajnálatos ha ez feszültséget okoz. Ha már saját lábán áll, és készen áll arra hogy szükség esetén szakítson a családjával (ha kell) akkor szerintem tegye meg. Máskülönben mire jó egy ilyen ""család""? Csak a terror és a hátráltatás ami onnan jöhet. Kell a csudának.
114. birebora (válaszként erre: 112. - MTami01)
2021. dec. 20. 13:26
Lehet, hogy apuka bevonzotta az egészet. Lehet, hogy a srác egész gyerekkorában ezt hallgatta.
2021. dec. 20. 13:26
A nagyobbságról több véleményem lenne, de az sem úgy általában :D
112. MTami01 (válaszként erre: 110. - Birebora)
2021. dec. 20. 13:23

"A normális szülőnek a legfontosabb, hogy a gyerekét boldognak lássa."


Igen, így kellene gondolkodnia egy normális szülőnek. Amikor a srác megkért, hogy játsszam el a szülei előtt azt, hogy a barátnője vagyok én eleinte nemleges választ adtam. Végül éppen a barátom (aki fiú) beszélt rá, hogy segítsem ki a fiút, mert ő személyesen is ismerte a srác apját. Hajmeresztő megjegyzéseket tett a melegekre és valahol féltette a párom a fiút attól, hogy nehogy előbb-utóbb kárt tegyen magába a szülők részéről tapasztalt negatív impulzusok hatására. Bár én ez utóbbira nem láttam esélyt viszont megsajnáltam a srácot. Ezért belementem. Ezután megértettem, hogy miért fél és miért mondta a párom is azt, amit mondott.

111. MTami01 (válaszként erre: 107. - Dafke)
2021. dec. 20. 13:19

"Csak ő az utcán nem foghatja meg a párja kezét, ha nem akar konfrontálódni. És így se lehet biztos benne, hogy nem verik meg, ha kiderül a dolog."


Bár csak ennyi lenne a probléma, de ez a kisebb. Amint a 109-es hozzászólásomban írtam, hogy nagyon sok fiatal van úgy, hogy amikor szembesül a másságával egyszerűen nem oszthatja meg azokkal, akikhez leginkább közelebb állhat (szülők, testvérek), mert ők elutasítják ezt, pedig pont ennek a korosztálynak lenne a legnagyobb szüksége a megértésre, segítségre, amit így nem kap meg.

110. birebora (válaszként erre: 109. - MTami01)
2021. dec. 20. 13:19

Majdnem semmit. Találja meg élete párját és éljenek boldogan. Aztán a család ha látják, hogy megértik egymást és boldogok remélhetőleg megbékélnek. Vagy nem.

A normális szülőnek a legfontosabb, hogy a gyerekét boldognak lássa. Szerintem.

109. MTami01 (válaszként erre: 106. - Birebora)
2021. dec. 20. 13:13

Nem vagyok homoszexuális. Nagyjából 7 éve vagyok együtt egy sráccal (és lány vagyok).


Volt egy osztálytársam, aki homoszexuális volt. Bennem bízott meg egyedüliként, hogy ezt elmerje mondani, mert a szüleinek nem tehette meg, mert az apja homofób, az anyja esetében pedig nem akarta azt, hogy az apja és anyja között bármilyen titok legyen, ami éket ver közéjük. Testvérei pedig az apjával megegyező véleményen vannak.


Szerinted egy ilyen fiatal mit tud tenni?

108. birebora (válaszként erre: 107. - Dafke)
2021. dec. 20. 13:08

Igazad van. De hidd el én nem verek meg senkit:)

Egyébként a homoszexuális férfi miért nem megy oda? Nincs rá írva, hogy az. Vagy legalábbis én nem mindegyikről mondom meg, hogy az, de ismétlem nem is érdekel.

Az egyik legaranyosabb munkatársam meleg férfi volt. Mindig serénykedett mint egy nő, dicsérte a hajamat, mindig volt egy-két kedves szava mindenkihez. Mindenről lehetett vele beszélgetni. Komolyan mondom néha olyan volt mint egy barátnő.

107. dafke (válaszként erre: 104. - Birebora)
2021. dec. 20. 12:59

"a szexualitását mindenki a négy fal között élje"


De hiszen mindannyian ezt tesszük.


Viszont ahogy egy homoszexuális ember kilép a négy fal közül az utcára, akkor is egy homoszexuális ember marad.


Csak ő az utcán nem foghatja meg a párja kezét, ha nem akar konfrontálódni. És így se lehet biztos benne, hogy nem verik meg, ha kiderül a dolog.


Amúgy tök egyetértek veled, valóban nem kéne, hogy az embereket ez a dolog érdekelje. Mert nem olyan nagy ügy.


Akkor miért kell félnie attól az utcán, hogy esetleg megverik, ha kiderül, ha megfogja a párja kezét?


És most nem megyek bele abba a számos emberi jogba, ami neked vagy nekem megvan, de nekik nincs meg.


Csak képzelj el egy helyzetet. Válogatod a Tescoban az almákat, és egyszer csak azt látod, hogy egy óvodás kisfiú sírva fakad, mert elvesztette a szüleit.


Te odamennél a jelenlegi testedben, én odamennék.


Minden emberben alap, hogy ha meglát egy segítségre szoruló kisgyereket, hogy megölelje, elmondja, hogy minden rendben lesz és segítsen neki megtalálni az apját vagy az anyját.


Egy homoszexuális férfi oda merne menni szerinted? Úgy, hogy át ne fusson az agyán, hogy lehet ezért megütik, megalázzák, pedofilnak hiszik, pedig csak jó szándékkal volt?


Ez a nem normális dolog. Ezért kell látszani, hogy az emberek fogadják el, hogy lehet, hogy bizonyos dolgokban eltérő egy homo- és egy heteroszexuális ember, de emberek vagyunk mindannyian. És csak ezt nézzék.

106. birebora (válaszként erre: 105. - MTami01)
2021. dec. 20. 12:39

Látom te vagy a fórum indító. Te homoszexuális vagy? Csak mert ennyire véded a mundér becsületét, gondolom ezt.


Én a transzneműeket nem venném egy kalap alá.

105. MTami01 (válaszként erre: 102. - Birebora)
2021. dec. 20. 12:09

"indig is voltak homoszexuálisok. Csak pár éve divat ennek az extrém irányú és széles körű hangot adása. Mindenki magán ügye. Azzal nyerik el sok ember ellenszenvét, hogy nyomulva és kirívóan akarják magukat reklámozni és elfogadtatni."


Ezen érdemes lenne külön is végig menni. Alapvetően nyugaton a Pride már a '60-as évektől jelen van, aminek alapja az elfogadás és pl. a gyermekek örökbefogadásának követelése is ott volt. A 2010-es évek elején kezdett az un. LMBT (LGBT) társadalomra ráépülni a szélsőség, akik nem oda valók lennének. Ezzel egyidejűleg a melegek, leszbikusok és transzneműek valamint transzvesztiták elleni ellenszenv nem csökkent, hanem egyre inkább nőtt és nő. Ha egyes meleg-szervezetek, akik kiállnak a melegek egyenjogúságáért (akár igenis az örökbefogadás kapcsán is) is meghúznák azt a vonalat, hogy ne minden abszurd kisebbség vegyen részt rajta, hanem tényleg azok, akik képesek felvállalni azt, hogy leszbikusok, melegek (egyszer s mint: homoszexuálisok), biszexuálisok, transzneműek, transzvesztiták és ezzel visszafogottan megjelenni a Pride-n, akkor könnyebb lenne a felvonulásnak a célját elérni.

104. birebora (válaszként erre: 100. - MTami01)
2021. dec. 20. 12:00

Ezt sem tudtam, látod ennyire vagyok képben a témával kapcsolatban. Hidd el nagyon sokakat nem érdekel a kérdés mindaddig amíg az arcukba nem tolják akarva akaratlan. Eszembe sem jut, hogy a melegekkel foglalkozzak.

Még egyszer leírom, magánügy és a szexualitását mindenki a négy fal között élje.

103. birebora (válaszként erre: 101. - Dafke)
2021. dec. 20. 11:53
Hol írtam, hogy a kézen fogásuk zavar? Vagy csak arról volt szó? Kézen fogva sétálásukhoz mit szólunk? Én ahhoz semmit, nem érdekel, tőlem sétálhatnak úgy is, hogy egymás fenekét fogják:)
102. birebora (válaszként erre: 99. - MTami01)
2021. dec. 20. 11:49

Nem szólok meg senkit. A fórum címére válaszoltam. Abszolut nem érdekelnek.


Nyilván mert "természetesebb" és elfogadottabb a heteroszexuálisok kézen fogva sétálása.


Mindig is voltak homoszexuálisok. Csak pár éve divat ennek az extrém irányú és széles körű hangot adása. Mindenki magán ügye. Azzal nyerik el sok ember ellenszenvét, hogy nyomulva és kirívóan akarják magukat reklámozni és elfogadtatni.

101. dafke (válaszként erre: 98. - Birebora)
2021. dec. 20. 11:43

Köszönöm, én eddig is jól éreztem magam. :)

Csak egy fél mondattal felhívtam a figyelmed némi kettős mércére.

Ha megfogom a párom kezét az utcán

(mivel én nő vagyok ő meg férfi) - ez oké

Ha két férfi fogja meg egymás kezét az utcán - ez vajon kihívó viselkedés? Vagy még oké?

A szexualitás igen, a négy fal mögött zajlik. Mind a heterok, mint a nem heterok között. Ha mégsem, arra jogszabály van. :)

100. MTami01 (válaszként erre: 98. - Birebora)
2021. dec. 20. 11:42
Arról nem is beszélve, hogy az LMBT közösség túlnyomó többsége nem is vesz már részt a Pride felvonuláson, pont azért, mert már nem arról szól, amiről alapvetően szólt volna.
99. MTami01 (válaszként erre: 98. - Birebora)
2021. dec. 20. 11:41
Csak tudod, hogy a melegeket már sokszor azért is megszólják, hogyha kézen fogva megy a párjával az utcán, míg bennünket, heteroszexuálisokat pedig nem?!
98. birebora (válaszként erre: 96. - Dafke)
2021. dec. 20. 11:34

Drága Dafke!


Lehet, hogy félre értettem a fórum címét és az indító mondatokat a FI-tól de én a melegekre asszociáltam. Nem olvastam el egy hozzászólást sem.

Szóval ha jól értelmeztem akkor igen tegyék a négy fal között. Addig bizony nem érdekel amíg nem tolják az arcomba vagy éppenséggel nem kell útlezárásokkal szembesülnöm és kerülő utakon eljutnom a célomhoz mert nekik jogaik vannak és kihívóan viselkednek.

Ha nem erről van szó akkor félreértem.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nehogy kétségek között maradj nem, én nem. Én nő vagyok a párom, pedig férfi. Egymás kezét megfogjuk az utcán is, de ott nem nyaljuk faljuk egymást és nem toljuk erőszakosan senki arcába.


Remélem jobban érzed magad:)

97. MTami01 (válaszként erre: 93. - MTami01)
2021. dec. 20. 11:24

8. évfolyamos tananyag:

V. SZAPORODÁS

FEJEZETNYITÓ

32. A SEJTOSZTÓDÁS ÉS A SZAPORODÁS

33. A FÉRFI SZAPORÍTÓSZERVEI

34. A NŐI SZAPORÍTÓSZERVEK

35. A VÁRANDÓSSÁG ÉS A SZÜLETÉS

36. A TUDATOS CSALÁDTERVEZÉS

37. AZ EMBER EGYEDFEJLŐDÉSE

ÖSSZEFOGLALÁS


11. évfolyamos tananyag:

V. ÚJ KEZDETEK: SZAPORODÁS, SZEXUALITÁS

FEJEZETNYITÓ

AZ ANYÁK MEGMENTŐJE (OLVASMÁNY)

38. A NEMISÉG. A HÍM IVARSZERVEK

39. A NŐI IVARSZERVEK

40. A VÁRANDÓSSÁG ÉS A SZÜLÉS

41. A SZEXUALITÁS

- A szexualitás egyéni dimenziója

- Születésszabályozás és családtervezés

- Szexuális úton terjedő betegségek

42. AZ EMBER POSZTEMBRIONÁLIS FEJLŐDÉSE

ÖSSZEFOGLALÁS


Csak ennyit arról, hogy a szexuális felvilágosítás és a szexuális nevelés csak a szülő joga ugyebár?

96. dafke (válaszként erre: 95. - Birebora)
2021. dec. 20. 11:22
De ugye te is csak a négy fal között fogod meg a párod kezét?
95. birebora (válaszként erre: 1. - MTami01)
2021. dec. 20. 11:21
Nem érdekel amíg a 4 fal között teszi.
94. MTami01 (válaszként erre: 80. - MTami01)
2021. dec. 20. 11:19

"Mellesleg én ugyebár tavaly tavasszal érettségiztem. Valahogy nem emlékszem, hogy bárki felszólította volna arra a biológia tankönyv forgalmazóit, hogy pl. a szexualitás, szaporodás témakörét legyenek szívesek a 11-12. évfolyamos valamint a 7. évfolyamos tankönyvekből kihagyni. Ugyebár meleg kapcsolatból alapvetően - külső vagyis harmadik fél "segítsége" nélkül - nem lehet utód."


Pontosítanom kell: 8. osztályos tananyagra gondoltam és nem 7. osztályosra.

93. MTami01 (válaszként erre: 91. - Dafke)
2021. dec. 20. 11:16

"De ez 18 karikás tartalom lett, pedig a szexuális irányultság nem a 18. szülinapján hasít bele az ember fejébe hirtelen."


Hogy ez mennyire így van. Jómagam 13 éves voltam, amikor összejöttem a jelenlegi párommal. Az öcsém pedig 14 éves volt, amikor összejött a barátnőjével.

92. dafke (válaszként erre: 90. - MTami01)
2021. dec. 20. 11:07

Szégyellem, de bevallom neked: biológiából nem. Szerencsére a fiam szereti és ötös is belőle, így nem, valóban sosem tanultam vele ezt a tárgyat.

Angolt szoktam, abban én vagyok a jobb, és neki megy nehezebben.

91. dafke (válaszként erre: 86. - MTami01)
2021. dec. 20. 11:05

Még az előző kommentedre is reagálva:

Én szülőként nem bánnám, ha elmondanák annak a gyereknek, hogy léteznek nem-heteroszexuális emberek is, akik így születtek.

Nem bánnám, ha elmondanák azoknak a gyerekeknek, hogy ahogyan nem bántunk senkit azért, mert vörös a haja, vagy szeplős, vagy duci, vagy kancsal, ugyanúgy ezért se bántson senkit, mert mondjuk a saját neme tetszik neki.

De ez 18 karikás tartalom lett, pedig a szexuális irányultság nem a 18. szülinapján hasít bele az ember fejébe hirtelen.

Az én nagyfiamnak a lányok tetszenek, és gyanítom, ahogyan én ezt tudom a 13 évesemről, a másik, nem heteroszexuális gyerek is ugyanúgy tudja már, hogy neki meg nem.

Én viszont elmondtam neki mindent, ne legyen idegen, ne legyen félelmetes, senki nem harap ezért, és nem dől össze a világ ha valakiről kiderül körülötte. És azt sem akarom, hogy azt higgye, ő a heteroszexualitása okán különb, legfeljebb szerencsésebb egy ilyen környezetben, mint amiben itt élünk Európa szívében.

90. MTami01 (válaszként erre: 88. - Dafke)
2021. dec. 20. 11:04

A fiaddal nem tanultál sosem közösen? Nem kérdezted ki a tananyagból?


A hittan és politika - ezt tényleg érdemes emésztgetni.


Bár az egész Biblia lényegében nem szól másról, mint a félrevezetésről valamint a féligazságok egyoldalú bemutatásáról valamint emberek megbélyegzéséről. Egyszer végigolvastuk anyuval és az öcsémmel kb. 6 vagy talán 7 évvel ezelőtt.

89. MTami01 (válaszként erre: 70. - A4e7cf9021)
2021. dec. 20. 10:59
Sajnos sok igazság van abban, amit leírtál.
88. dafke (válaszként erre: 80. - MTami01)
2021. dec. 20. 10:58

Bevallom, nem láttam a tankönyvet, éppen elég trauma volt nekem viszont a hittankönyvet látni. Ahol például az óvszerhasználatot is ellenzik, és amúgy masszív agyhalál az egész. Sőt, a hittankönyv kitér a politikára is a témakörön belül.

Szóval:

A hittankönyv kitér a politikára is.

Ezt most itt hagyom emészteni.

87. MTami01 (válaszként erre: 45. - 71ddaa07fa)
2021. dec. 20. 10:42
Legutóbb két éve körül láttam, hogy talán Németországban a vegánok elkezdtek tüntetni a húsfogyasztás ellen. Jót röhögtem rajta. A Pride-n pedig nem tudok nevetni.
86. MTami01 (válaszként erre: 39. - 71ddaa07fa)
2021. dec. 20. 10:40
Bár úgy lenne, hogy mindenhol elfogadják őket. De, amikor egy tinédzser, aki szembesül a másságával arra kényszerül, hogy a szülei és rokonsága előtt is elfedje, mert olyan impulzusokat kap onnét, ami degresszív, akkor miről beszélünk?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook