Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a véleményetek a nyírfacukorról? Próbálta már valaki? fórum

Mi a véleményetek a nyírfacukorról? Próbálta már valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. maszatt (válaszként erre: 33. - Amacska)
2010. nov. 28. 12:51
én nagyon szeretem az íze tökéletes....fél éve csak ezt fogyasztom és 2 pohár tea után még mindíg hasmenésem van. Ellenben a 10 éves lányomnál semmilyen "problémát" nem okoz!
2010. nov. 27. 10:04
köszi,a barna cukor miért nem jó szerinted?Félek majd a nyirfacukorról is kiderül valami...mint mindenről
35. fe9e12ede0 (válaszként erre: 34. - Gy.Ibi)
2010. nov. 27. 00:25

Gyümölcscukorral addig nincsen baj, míg gyümölcsök formájában fogyasztod. Egyes források szerint napi 50 g körül van a máj feldolgozó képessége, de tény hogy ehhez már tetemes mennyiségű gyümölcsöt kell megenni. Minap összejött nekem az 53g fruktóz almákból :) A gyümölcsök rostjai meglehetősen lassan adagolják a fruktózt. Ha finomított formában fogyasztod, vagy a gyümölcsök kifacsart levével, akkor bizony az egy hatalmas adag a májnak, és bizony ha épp nincs arra az energiára szükséged, akkor az a májban zsírrá fog alakulni. Igaz, hogy nem vált ki inzulinválaszt, ezért etetik a cukorbetegekkel mint diétás édesítő szert. Fruktózon tartott patkányok mája olyanná válik mint az alkoholistáké. Tanulmányok bizonyítják, hogy a köszvény kialakulásában közrejátzik.


[link]


Én személy szerint mióta nem vagyok CH és csokika függő, azóta leszoktam az édesítésről. Mint már a xukor fogyasztásomról írtam kb. 2 kg-ra van szükségem éves szinten. Azóta még a savanyú almát is édesnek érzem, sőt még az eddig teljesen ízetlen zöldségek is édesnek tűnnek. Ha mégis valamibe kell egy kis édesítés, mert mondjuk mást is szeretnék megkínálni vele, akkor inkább steviát (jázminpakóca) keverem xukorral. Így anyagilag olcsóbb, stevia pedig már ázsiai országokban forgalomban van pár évizede. Steviának van egy iszonyú mellékíze, ami miatt a cseppeket nem szívesen használtam. Sütéshez még elmegy, nem érezni annyira. Viszont sikerült beszereznem tabletták formájában tiszta kivonatot, kávéba ezt szoktam tenni. Teát nem édesítem, sütésbe pedig ugyanettől a forgalmazótól vettem fehér por formában.

Xukor az jobbára mákdaráláshoz vagy tojás kikeveréshez, vagy tojáshabba fogy. A tojás sárgája sokkal de sokkal habosabb lesz tőle mint cukorral...

34. Gy.Ibi (válaszként erre: 33. - Amacska)
2010. nov. 26. 23:55

Lehet gyerekeknek is adni,a barnacukornál biztos jobb.Gátolja a fogszuvasodást,egyedül kelt tésztába nem jó,mert gombaölő hatása van.

Érdemes kipróbálni egy 25dkg-os csomaggal.Nálunk senki nem vette észre a váltást cukorról.Csak a pénztárcám.

Felesben használom gyümölcscukorral.

2010. nov. 26. 19:46
10 éves lányomnak adhatom,? elég érzékeny a gyomra neki barna cukorral főzök,
2010. nov. 26. 18:29

Én itt veszem:


[link]


Előtte negyed kilósakat szoktam venni, de nekem negyed kiló elég volt 2 hónapra. Tehát a kiló elvileg kihúzza 8 hónapot. De leyen csak fél év. Nekem annyit megér. Ha lapáttal eszitek, valóban húzós.

2010. nov. 26. 12:48
Ugyanaz az összes. Mindegyiket gyárthatják kukoricacsutkából, nyírfából, fából, de a xilit megtalálható minden zöldségben, gyümölcsben.
2010. szept. 13. 00:10
ja ez az a nyírfacukor néven hívott xilit, amit több fórumon is kitárgyaltak, hogy kínai eredetű, és kukoricacsutkából csinálják. Ez a termék nem csak a kétes származása és méregdrága ára miatt érdekes, hanem azért is, mert mamár fa alapanyagú nyírfacukor is elérhető idehaza lényegesen kedvezőbb áron.
2010. szept. 9. 12:32
A Nyírfacukor néven forgalmazott termék bár nem a legolcsóbb, ám ez természetesen nem véletlen. A Nyírfacukor tanúsítottan GMO- mentes alapanyagból készül, a világ vezető, ellenőrző és tanúsító intézete, az SGS által bevizsgált, nagy tisztaságú cukor. A piacon kapható egyéb termékek nem véletlenül olcsóbbak, a legmagasabb minőségi elvárásoknak csak a Nyírfacukor felel meg.
2010. jún. 4. 18:50

Nagyon megszerettem, piskótát, gofrit is készítek vele. Nagyon finom, és én is kevesebbet használok belőle, mint a hagyományos cukorból. Nem csak a cukorbetegnek adom a családban, nekem is segít, ha ehetnékem támad egy kis édességet. :)))

Az ára húzós, bár mostanában a kilósat sikerült 2945-ért vennem.

27. Burkuska (válaszként erre: 26. - Pegasus0629)
2010. jún. 4. 17:41
szerintem is!
26. Pegasus0629 (válaszként erre: 24. - Burkuska)
2010. jún. 4. 12:36
nagyon jó ár:)
2010. jún. 3. 20:26
legbarátibb
2010. jún. 3. 20:26

Sziasztok!


A százados úti herba házba 700ft/250gramm.Ez a leg barátibb amivel én eddig találkoztam Budapesten!

2010. jún. 3. 20:18
Én használom, mert a párom cukros. Kevesebb kell belőle szerintem, mint a "rendes" cukorból. Sütibe teszem.
22. maszatt (válaszként erre: 12. - Fdóri)
2010. máj. 30. 09:59

mellékíze van ez nem kérdés!

Bár drága de ez a nyírfacukor egy "csoda"!

21. NOA (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2010. máj. 30. 06:10
Lebeszéllek róla, inkább az ageve szirup ami fini és diabosok is fogyaszthatják.Az sem olcsó de finomabb mint a méz.
20. Kriszta71 (válaszként erre: 19. - Becherovka)
2010. máj. 29. 22:17
Szia !Megírnád piviben hol veszed?Köszi
19. Becherovka (válaszként erre: 18. - 6190a5cfb4)
2010. máj. 29. 21:53

szia,


akkor jó drágán veszed, én Xukor márkanév alatt veszem a xilitet 2500 forint/ kilóért. asszem létezik fél kilós is belőle 1400-ért, de mondjuk , úgy kevésbé éri meg.

2010. ápr. 22. 20:37

Köszönöm.

Én a fél kilót vettem bioboltban 1900-ért....

2010. ápr. 21. 08:06
A Lövőház utcai bioboltban, a Mammut lábánál 1200Ft volt negyed kilo...
2010. ápr. 20. 22:22

Ez tetszett, köszi, hogy megmutattad! :) És egyre jobban tetszik a nyírfacukor...nekem ez jobban hangzik, mint a xillit....most már csak azt kéne kinyomoznom, hol a legbarátibb az ára. Ha vesztek, beírnátok, melyik boltban mennyi?

Fdóri, ha jössz, azért várom a részleteket, mert a stíviáról is sok jót olvastam! Volt növényem is, de elpusztult...:((((

2010. ápr. 19. 23:41

Xilitol, mint nyírfacukor...

A nyírfa megcsapolását honfoglaló eleink is ismerték, alkalmazták. Ez a sztyeppei népeknél főleg tavasszal volt szokás, de a kapott édes lét megitták, sőt csecsemőknek is adták, mert torokfertőtlenítő hatása meggátolta a torokgyulladást, náthát.


A fogszuvasodást meggátolja, sőt a fogzománc visszaépülését segíti. Nem hizlal, mert a bejutott mennyiségnek csak kb. 42%-ka tud felszívódni, emiatt nem terheli az emésztőrendszert. Ezen túl még a száj, garat, hallójárat és orr bacilusokat is elűzi a nemkívánatos helyekről, mert a magtapadásukat ellehetetleníti.



Ezen a linken: [link] (5perc 20 körül) is látható egy nyírfa megcsapolás, Stara Basn (Amikor a nap isten volt) című Lengyel filmből.


Xilitol gyártás házilag, www.youtube.com/watch?v=dxuTuWeHDVw :)

2010. ápr. 19. 23:25
Hát szerintem teába kávéba használni olyan pazarlás, mint ha selyemmel törölnénk ki a fenekünket (mondta a francia a Mátrixban). De vannak esetek, mint például a mákdarálás, amihez ezt használom, ha nem akarom, hogy összetapadjanak a darált mákszemek.
13. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 12. - Fdóri)
2010. ápr. 19. 22:13

Köszi. Azt is elárulod, miért jobb?

Hogyan adagolod, pl. sütikbe hogy hsaználod?

12. fdóri (válaszként erre: 11. - 6190a5cfb4)
2010. ápr. 13. 21:11
stevia
2010. ápr. 13. 19:26

Én is mostanában vettem, nagyon finom, csak sajnos valóban drága.De ahol diabeteszes van, ott azt hiszem, nagyon jó szolgálatot tesz. Sütöttem vele, végre élvezhetővolt a diabetikus lisztből készült piskóta!! :))


Fdóri: mi az a jobb, amit találtál?

2010. febr. 25. 15:52
Én ettem a nyírfacukrot, teljesen oké ízre, csak brutál drága, a nyegyedkilós elfogyott 8 nap alatt, pedig csak a kávéba, teába tettük.
9. birgi74 (válaszként erre: 6. - Xti_)
2010. febr. 25. 13:17

sziasztok!


azért a méz az durva cukorforrás ám! :) ha vki diabéteszes, nem hiszem, h sok mézet használ...


ez tényleg drága, nekem a terhességem alatt jött ki egy emelkedett cukoreredmény, ezért kell diétáznom, szénhidrát csökkentett módban :)

elvileg ez a nyírfacukor jó lenne, és amennyi cukrot én amúgy használok, még ki is húznám az egy kilóval a két éf fél hónapot bőven...

2009. nov. 24. 12:07
Szia! Mi próbáltuk. Ugyanannyit kell használni mint a sima cukorból. Kevesebb a szénhidráttartalma...Mi érdekelne igazából? Mi azért nem használjuk már mert találtunk jobbat. Miért használnád?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook