Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja-e valaki, hogy mi a különbség a nyírfacukor, a xilit és a xukor között az árán kívül? fórum

Tudja-e valaki, hogy mi a különbség a nyírfacukor, a xilit és a xukor között az árán kívül? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 26. 17:27
Azóta kipróbáltam a xilitet,hát cseppet sem édesít. Lehet,hogya nyírfacukor édesebb?
2010. nov. 26. 12:43

Szia,

Teljesen ugyanaz mind.

A Xylitol megtalálható minden gyümölcsben és zöldségben. Kukoricacsutkából vonják ki leggyakrabban, de a nyírfa nedvéből is.

A Xukor fa alapanyagú.

Mindegy, miből vonják ki, a hatóanyag azonos.

2010. nov. 11. 15:22
A xilit a kukorica csutka rostjaiból készül. A nyírfacukor a nyírfa valamely részének kivonata. Mindegyik más alapanyagú csak az a közös benne, hogy növényi alapú természetes édesítők, amik egészségesebbek a cukornál.
2010. nov. 11. 11:55
Úgy nézem, tényleg mindhárom ugyanazt az édesítőt jelenti. Szerintem a gyártástechnológia is hasonló, de a tisztaság és egyebek már változhatnak gyártótól függően. A gyártó cég miatt lehet különböző az ára.
2010. nov. 11. 11:45
Úgy tudom mindegyik ugyanaz,mégis az ár között nagy különbségek vannak. Akkor mégis melyiket szabad megvenni,vagy teljesen mindegy? Tapasztalatokat várnék!
2010. nov. 11. 11:43
Tudja-e valaki, hogy mi a különbség a nyírfacukor, a xilit és a xukor között az árán kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook