Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Főiskolai tandíjakról? fórum

Mi a véleményetek a Főiskolai tandíjakról? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
235. spinneli (válaszként erre: 234. - Kék)
2007. nov. 18. 23:07
Nem ugy van, hogy tandíjat csak az idén kezdők fizetnek?
234. Kék
2007. nov. 18. 23:05
Igazságtalan,hogy amikor a mostani gárda járt egyetemre azt mi finanszíroztuk,most amikor a gyerekeim tanulnak megint mi finanszírozzuk!Valójában nem kötelező egyetemre járni senkinek sem,de az az érzésem ezzel,hogy sokaknak nem áll módjában kifizetni a tandíjat és tehetséges jó eszű gyerekek csak azért nem is próbálkoznak,mert meghaladja a szülök kondícióját a taníttatás költsége!Nekem két egyetemista fiam van,az egyik jövőre tandíjas lenne.Tapasztalatból mondhatom,hogy óriási teher,komoly megterhelés az INGYENES oktatás is! A tandíj mellett szavazók gyermeke,pedig jó esetben nem is M.o-on tanul,egyébként meg a képviselői honoráriumból és egyéb jövedelmeikből vígan kifizetik!Kíváncsi lennék átlag jövedelemből élve,hogyan tribliznének ők is
233. 5464505f6a (válaszként erre: 232. - Spinneli)
2007. nov. 18. 16:18
Igen;)
2007. nov. 18. 16:14

Őszintén szólva mi a beszélgetés célja,

Hogy ki legyen mondva, aki szegény az nem fog felülni a felsőoktatás szekerére?

Mer én kimondom, ha ez kell:)

231. 5464505f6a (válaszként erre: 230. - 0260f21e84)
2007. nov. 18. 16:12
Reménytelen vagy:(
230. 0260f21e84 (válaszként erre: 228. - 5464505f6a)
2007. nov. 18. 08:48

jo, en meg csak a magam neveben beszelek, mer en ugy szoktam

szerencses is vagyok (es voltam is mindig:)

nem elkenyeztetett, mastol, mashonnan segitseget varo,tehetetlen

irtam mar ezt is: nemakarasnak nyoges a vege, meg a kifogaskereses, meg a masokkal takarozas

229. 7130b15964 (válaszként erre: 227. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 17. 22:53
Azért mert ingyen akarnak iskolába járni és kész. Csak éppen az nem ingyen van, mert valakinek bizony finanszíroznia kell.
228. 5464505f6a (válaszként erre: 223. - 0260f21e84)
2007. nov. 17. 21:54

Hm...Hát jó, leírtam már párszor, de akkor...

Ahhoz nagy szerencse kell mind a suliban, mind a munkahlyen, hogy a kettőt összehozd.Nekem most szerencsém van.De diákként nem keres az ember 200e Ft-ot,hanem kb minimálbért.Nos,ha ennyiből élsz,akkor ott igenis számít mínusz X ezer Ft.

Csak megint az a baj,h nem tudtok elvonatkoztatni magatoktól,mert én nem csak magamról beszélek, hanem általánosságban! És nincs annyi megfelelő diákmunka,mint diák.Negyed annyi se.

2007. nov. 17. 18:33
Nem ertem, aki annyira nem birja anyagilag, miert nem probalkozik meg kulfroldon tanulni? Munkat vallalhat mellette, amibol boven ki tudja fizetni a tandijat, es meg talan hasznalhatobb diplomat is szerezhetne, mint amilyeneket Magyarorszagon adnak.
226. szimba (válaszként erre: 212. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 17. 16:36
8 féléven keresztül volt 4.51 fölött az átlagom. NEM kaptam köztársasági ösztöndíjat. Egy csomó feltételhez kötötték még.
225. pp
2007. nov. 17. 16:21

Valószínűleg nem direkt van ez, csak egyszerűen nem látjátok át a problémát, mert nem szembesültetek vele:(

Úgy tényleg nehezebb belegondolni, és úgysem lehet annyira megérteni:(

224. pp (válaszként erre: 223. - 0260f21e84)
2007. nov. 17. 16:15

Miből gondolod, hog ynem oldja meg?


Ha valamit meg lehet oldani, akkor azzal már semmi baj? Érdekes a hozzáállásotok ehhez az egészhez.


Az direkt van, hogy figyelmen kívül hagyjátok a beírtak nagyrészét, és ujra és ujra ugyanazt mondjátok? Szóval ha valaki délután is suliban van, akkor hiába mondod el neki 13szor, hogy dolgozzon délutánonként, meg hétvégén. Vagy az elég valószínű, hogy min 2ig suliban van valaki, akkor min 3tól tudna dolgozni. De ha valaki naponta melózik suli után, az le nem teszi a vizsgáit az biztos. De ha esetleg mindez megoldható lenne, akkor sem mondhatjuk nyugodt lelkiismerettel, hogy akkor ez már így jól is van. 4 évig szabadidőmentes és pihenés nélküli élet, és még teljesíts is közben.

223. 0260f21e84 (válaszként erre: 218. - 5464505f6a)
2007. nov. 17. 15:57
ja, igen, ugy ertettem, hogy delutanonkent es szombaton is dolgoztam. Na ja, az elet penzbe kerul. De tudod, mit? Ne fizess. Ajanlottam tobb megoldast, nem jo egyik se, innentol kezdve nincs tobb otletem. Biztos megoldod.
2007. nov. 17. 14:46
Így van, de ezen a lent említett 15 ezer forint sem lökne nagyot.
221. 5464505f6a (válaszként erre: 220. - Spinneli)
2007. nov. 17. 14:43
A max. igényelhető összeg 30e Ft. Ez még mindig kevés.
220. spinneli (válaszként erre: 218. - 5464505f6a)
2007. nov. 17. 14:25
Marad a diákhitel.
219. spinneli (válaszként erre: 217. - 0260f21e84)
2007. nov. 17. 14:24
Az mind szép és jó, kiegészítséként viszont sokan elvárnánk, hogy minőségi oktatást kapjanak a pénzükért, ebben a tekintetben a beszedett lóvé után gondolom nem lesz változás.
218. 5464505f6a (válaszként erre: 217. - 0260f21e84)
2007. nov. 17. 12:57

"67E havonta egy fo tanulasa, ebbol 15E kell fizetni."- miért?A többit ki fizeti?A kolimat/albimat/rezsimet,bérletemet,kajámat is az csak úgy kapom?

Szted,ha csak hétvégén dolgzol,abból meg lehet élni?

217. 0260f21e84 (válaszként erre: 216. - Pp)
2007. nov. 17. 12:45

pp, nemtom, vsszaolvastal-e vmeddig ebben a rovatban. Tenyleg kaki, hogy olyan allamban elunk, ahol vmennyit aldozni kell a tovabbtanulasra, es nem ingyenes.

Atlagban, tobbszor irtam mar, 67E havonta egy fo tanulasa, ebbol 15E kell fizetni. Szerintem annyira nem rossz az arany. Ez az osszeg intezmenytol, suli,onkormanyzat, fuggoen csokkenhet.

es hetvegen is lehet dolgozni, van diakmunka Pesten. En vegigdolgoztam, vasarnap volt csak idom tanulni.

Dehat nemakarasnak nyoges a vege.

216. pp (válaszként erre: 212. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 17. 11:27

"Azért ne mondd már, hogy manapság csak azok járnak felsőoktatásba, akik árvák --se apjuk, se anyjuk, se rokonságuk???"


Ne beszélj már félre! Miért hihetetlen, hogy valakinek a családja nem tud segíteni a tanulmányaiban, mert nincsen már arra pénzük???? Attól mert te nem találkoztál ilyennel, még elég sok van. Nem kell hozzá árvának lenni, de nem lehetsz ennyire hülye.


"Ma ha valakinek 4.51 felett van a tanulmányi átlaga egy adott félévben, az jogosult Köztársasági ösztöndíjra. Utolsó információim szerint 28000Ft / hó."


Azért mert valaki nem ért veled egyet, még nem biztos hogy idióta. Én is kaptam köztársaságit, meg kerestem más forrásokat is!

De most komolyan. Én a műegyetemet ismerem, de nem egy reális esély a köztársasági ösztöndíj, elhiheted. Kb 3,2 volt az évfolyamátlag, és nem azért mert villamosmérnöknek csupa hülye jelentkezett...


"S ha nincs más lehetőség, akkor halasztani egy évet, s addig külföldre menni pénzt keresni,"

Te tudod mit csinálsz? Elmondod, hog ymit lehet tenni a jelenlegi helyzetben! Köszi! Ezt tudja mindenki. Aki értelmesebb, az pedig nem ért egyet a jelenlegi helyzettel és mást szeretne.


De tudod mit? A tefajtádnak mindig jó lesz, amit odalöknek. Mindenre el tudod mondani, hogy ezt van ezt kell szeretni.

Az biztos, hogy nem az ilyenek miatt mozdult előrébb a világ soha, még akkor se, ha az összes szigorlatod 5-ös lett...

215. pp (válaszként erre: 214. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 17. 11:16

"itthagyom a portált az ilyen kicsinyes, kesergő, önmagukat nem vállaló emberek miatt."

Kesergő?? Önmagukat nem vállaló?? Kicsinyes??? Te tudod legalább miről beszélsz?


Egyszer majd válaszolsz is valamire??

2007. nov. 17. 11:01

Tudod, el is határoztam, hogy itthagyom a portált az ilyen kicsinyes, kesergő, önmagukat nem vállaló emberek miatt.


Semmi mást nem látok, csak azt, hogyan keseregtek, amikor egy kis lendülettel meg lehetne oldani problémákat.

213. pp (válaszként erre: 210. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 17. 10:56

Sehol nem írtam, hogy ellenpéldáid vannak! Azt írtam, hogy minden hihetetlen dologra, amit szeretnél hihetővé tenni, akad pár ismerősöd, mint élő példa.

Ahhoz, hogy példálózz valakivel, nem kell "fontosnak lennie számodra, vagy neked az ő számára" vagy klassz embernek lennie"! Ennek semmi köze az egészhez, de mindenesetre nagyon szép volt.


"Neked is lehetőséged volt energiát fektetni a tanulásba anno, hogy miért nem tetted, az a te dolgod."

Ezt honnan veszed??? Ne találj ki dolgokat, amire ráadásul példabeszédet építesz!


"Hja, aki nem tanult, annak igen." Komolyan szerinted csak ettől függ? Megkérdezhetem, hogy hol tanultál, mert lehet neked ez nem számít, szerintem meg lényeges. Erre nekem is elég példám van. Sőt én is végeztem több sulit, szóval még ismerősök sem kellenek, hogy tudjam, milyen szintbeli különbségek lehetnek.

212. ec63a7fc29 (válaszként erre: 211. - Pp)
2007. nov. 17. 10:54

SANSZ


Pályázatfigyelő


google / pályázat



önkormányzat, cég, stb


Azért ne mondd már, hogy manapság csak azok járnak felsőoktatásba, akik árvák --se apjuk, se anyjuk, se rokonságuk???


Ugyanis információt bárhonnan be lehet szerezni.

Utána már az egyén dolga, hogyan él vele.


Ma ha valakinek 4.51 felett van a tanulmányi átlaga egy adott félévben, az jogosult Köztársasági ösztöndíjra. Utolsó információim szerint 28000Ft / hó.

Ezek felett nagyjából gondolkozzon el, hogy majd hol szeretne dolgozni. Léteznek városi, megyei ösztöndíjak, amire pályázni kell. Meg kell tanulni pályázni is, aki pénzhez akar jutni.

Létezik céges pályázat is. Fel kell keresni az adott cégeket akik potenciálisan szóba jöhetnek, s szerződést kell egyikkel kötni.

Államilag támogatottak a rendvédelmi szervek felsőoktatási helyei, az ott tanulók könnyebben kapnak támogatást.

Tájékozottnak kell lenni, s nem keseregni!!!


S ha nincs más lehetőség, akkor halasztani egy évet, s addig külföldre menni pénzt keresni, nyelvet tanulni. Nem CSAK a szülő pénztárcájában bízni.


S fel kell fogni, hogy azok, akik dolgoznak, azokról több bőrt nem lehet lehúzni. A bruttó fizetésem 56 %-át kapom meg, amiből meg kell élnem, el kell tartanom a vállalt gyerekeimet.

Nem nagyon tetszene ha a szomszéd gyerekét is nekem kellene finanszíroznom!!!

211. pp (válaszként erre: 206. - 7130b15964)
2007. nov. 17. 10:32

"Miért ne lenne az ösztöndíj, a céges szponzorálás vagy a családi támogatás életszerű példa?"


A családi támogatás életszerű sajnos nagyon is, de úgy láttam itt a fórumban nem nagyon akarjátok megérteni, hogy ez nagyon sokaknál mégsem járható út. Szóval sokak családja (az enyém sem) nem tud hozzájárulni ehhez. Az ösztöndíjnál már nem tudom mire gondolsz. De 9 ezres műegyetemi ösztöndíjból nem tudom megélnél-e. Az egyéb ösztöndíjak pedig nem pénzbeliek szoktak lenni, hanem pl külföldi tanulmány lehetőség, gyakorlati oktatáshoz hozzájárulás, ilyesmi. Abból megint nem élsz meg az egyetem alatt.

A munka az jó lenne, ezt én is mondtam, dehát olyan melót szerezni, ami mellett egyáltalán be tudsz járni a suliba szinte esélytelen. (Nekem reggeltől estig voltak összevissza óráim 2-3 órás lukakkal) Tanulni mellette meg teljesen az. Felsőbb évfolyamon már lehet melózni, de hogyan jutsz el odáig? Mit csinálsz 3 évig? Akkor már szó lehet céges szponzorról is, de mondjuk nem egy általános dolog első diplománál. De nem hiszem, hogy bármelyik cég is szponzorálna egy kezdő egyetemistát. (nem, nem kell példa volt osztálytársról, mert 10ezrek problémáját az nem oldja meg.)


"Nem egy európai országban laktam, tizensok éves multis tapasztalattal a hátam mögött nekem annak tűnik."

Na ez lényeges. Mi meg Magyarországról beszélünk...

210. ec63a7fc29 (válaszként erre: 203. - Pp)
2007. nov. 17. 10:29

Most megfogtál!


Ejtőernyőzés témában kevés ismerősöm van.


Egyébként elég idős vagyok ahhoz, hogy sok ismerősöm legyen, s mivel mindig megbecsültem azokat az embereket, akikkel összekötött az élet, remek barátságaim voltak / vannak.


Vannak olyan emberek, akikkel egy közösségbe kerül az ember, s vannak olyan közösségek, amelyeket maga választ. Ha nem fordulsz magadba, akkor sok embered lesz akik neked fontosak, vagy akiknek valami miatt te vagy fontos.


S ha van olyan szerencséd, klassz emberek vesznek körül.


( Nem ellenpéldáim vannak. Emlékeim, s ez egészen más. Neked is lehetőséged volt energiát fektetni a tanulásba anno, hogy miért nem tetted, az a te dolgod. De a te egykori lustaságod miatt ne másokat hibáztass!)


Nálunk is volt olyan tantárgy, amiből "mindenkinek" legalább 1 uv-ja volt.

( Hja, aki nem tanult, annak igen. Nekem például a jegyeim is és a szigorlatom is 5-ös lett abból a tantárgyból --is. Vajon miért? Pedig én is buliztam a többiekkel. De volt olyan időszak, amikor tanultam. Pl számonkérés előtt.)

209. gyopár (válaszként erre: 206. - 7130b15964)
2007. nov. 17. 10:00

Végre konkrétumokat írsz, a probléma csak annyi, hogy megint egyoldalúak a példák. Ezek gyakorlati, részben természettudományos, gazdasági területek.


Nem tudom, találnál-e olyan céges szponzort, amelyik egy 18 évesnek mondjuk humán tudományokban való kiemelkedő teljesítményét finanszírozná. Mert erre nagyon kevés példa van. Pillanatnyilag ott tartunk, hogy az intézeteket is építik le, mert ugye, "ami nem hajt gazdasági hasznot.." - inkább nem írom, ki mondta ezt. A hosszú távú szellemi, emberi érték pillanatnyilag másodlagos a gazdasági haszon mellett. Az általad leírt szakok, példák, valóban reálisak lehetnek, de ez csak az egyetemisták egy része.

208. 7130b15964 (válaszként erre: 207. - 8a897208fc)
2007. nov. 16. 22:37

Miért szerinted az is ciki, ha valaki neves cégnél dolgozott/dolgozik és külföldön élt/dolgozott?!


Akárhol látlak itt a portálon, mindenhol valami kötekedés a belépőd...

207. 8a897208fc (válaszként erre: 206. - 7130b15964)
2007. nov. 16. 22:31
Már tudjuk, hogy bennfentes vagy az ABB-nél és valami trendi országban laktál. Megöl az irigység, de téééényleg!
206. 7130b15964 (válaszként erre: 204. - Pp)
2007. nov. 16. 22:26

Te még tényleg nem láttál villanykarost dolgozni egyetem mellett, mert ugye csak az a valami, a többi fisfos? (legalábbis nekem úgy tűnik, hogy ez a véleményed)

Az ABB nem egy olyan cég, ahol ne lenne villamosmérnökre példa, 150 ezer ott dolgozóból nem kevés a villamosmérnök és szép számmal dolgoztak suli mellett. (azért pont ezt a céget hozom fel példának, mert jól ismerem)


Miért ne lenne az ösztöndíj, a céges szponzorálás vagy a családi támogatás életszerű példa? Nem egy európai országban laktam, tizensok éves multis tapasztalattal a hátam mögött nekem annak tűnik.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook