Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed az egészségügyről? fórum

Mi a véleményed az egészségügyről? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
941. Mezei Virág (válaszként erre: 939. - Globus)
2018. aug. 24. 19:49
Küldd el!
940. ab61752c45 (válaszként erre: 935. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:48
megmondták,hogy a stadion is lényegében egészségügyi intézmény.azt ugyan nem tudom miért,hogy pár falábú szalad a labda után,páran meg a szotyit köpködik.
939. globus (válaszként erre: 936. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:48

Akkor jó.

Erre viszont írtam egy oldalt, de nem küldöm el. Ha te mondod... :)

938. Mezei Virág (válaszként erre: 937. - Globus)
2018. aug. 24. 19:47

Valahogy jobban értékelném, ha mindenkinek lenne annyi jövedelme, hogy maga is tudja ezeket finanszírozni.


Maaajd, ha egyszer még lesz progresszív adó...

Meg olyan, legyen rendesen bejelentve,

Ha megszüntetnék a hálapénzt...

rendbe kéne tenni a rendszert, mert anélkül nem megy.

937. globus (válaszként erre: 935. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:39

A tényleges tevés, cselekvés hiányzik. Ötletelni már sokan tudtak.

Adókedvezmény vállalati egészségügyi csomagokra,

Magán egészségbiztosítások számára adókedvezmény,

Egészségpénztári be- és kifizetések célzott ösztönzése - tudnám értékelni, mint munkavállaló.

Csak ne cafetériának nevezzék. Emlékszem, mikor először hallottam ezt a szót, azt hittem, valamiféle kávé... :DD

936. Mezei Virág (válaszként erre: 934. - Globus)
2018. aug. 24. 19:35

Mi értelem ennek?

Nálunk már alig van segélyezés is.

A kettőnek semmi köze szerintem egymáshoz.

2018. aug. 24. 19:33

Van ám azért, aki használható dolgokat ír, csak gondolom, erre nem fog senki áldozni.

Mert az eü. rendbetételéhez a legfontosabb a szándék lenne. De az hiánycikk.

[link]

Így mentené meg az egészségügyet az MNB

2018. július 10.

Tizennégy átfogó területen fogalmazott meg összesen 180 javaslatot a Magyar Nemzeti Bank, amelyekben az egyik kiemelt cél a magas színvonalú egészségügy elérése.

A javaslatok egyik kiemelt célja a magas színvonalú egészségügy megteremtése. A jegybank szakértői 22 pontban foglalják össze a teendőket az egészségügy területén. Ennek keretében pénzügyi revíziót, az állami ellátás racionalizálását, a magánkiadások intézményesítését és a megelőzést sorolnak fel

934. globus (válaszként erre: 932. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:32
Csak kíváncsi voltam, mivel írtad, hogy fejlett országok átlagához képest mennyi kerül egészségügyre. Vajon hogyan aránylik a segélyekhez, több, kevesebb?
933. Mezei Virág (válaszként erre: 931. - Globus)
2018. aug. 24. 19:31

De jó, hogy betetted!

Elmentettem, el is fogom olvasni.

932. Mezei Virág (válaszként erre: 929. - Globus)
2018. aug. 24. 19:30
Nem értem, ennek mi köze van az egészségügyhöz?
931. globus
2018. aug. 24. 19:20

[link]


Ebben van nagy okosság. Kár, hogy 12 éves.

930. ab61752c45 (válaszként erre: 929. - Globus)
2018. aug. 24. 19:18
van,amit nem pénzben adnak.ingyen tankönyv,étkezés.azt is fizeti valaki.az adófizetők.
929. globus (válaszként erre: 928. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:15
Egyáltalán, az összesre. Bármilyen kiosztott pénz, ami nem járandóság. Szociális juttatás.
928. Mezei Virág (válaszként erre: 927. - Globus)
2018. aug. 24. 19:14
Milyen segélyekre gondolsz?
927. globus (válaszként erre: 924. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:04
Mi a helyzet segélyekkel? Csak kérdezem, nem tudok statisztikát keresni.
926. globus (válaszként erre: 921. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 19:02
Szakemberek? Volt már boncmesterünk, volt Zöld könyv, gyógyszergyárosunk, szerét-számát se tudjuk, hány magát szakmabelinek nevező ült a bársonyszékben. Egyik sem változtatott. Ja, de. Némi további plusz fizetnivalót tudott kitalálni, amit ráhárított a betegekre. Most onkológusunk van. Ránk fér, sok a daganatos megbetegedés.
925. fincsi5 (válaszként erre: 917. - Globus)
2018. aug. 24. 13:14

Na, az első részt 1x megnézetem.


Mammográfián 3x voltam, félek már szembenézni a betegségekkel.:(((

924. Mezei Virág (válaszként erre: 920. - Globus)
2018. aug. 24. 12:40

Ez még fontos, a mi szempontunkból:

"A fejlett uniós országok átlagának kevesebb mint 40 százalékát költjük közpénzből egészségügyre.”

923. ab61752c45 (válaszként erre: 920. - Globus)
2018. aug. 24. 11:41
mindenkit ellátnak,ha van mire ráterhelik,ha nincs,hát fizeti a többi.ültünk az sztk-ban szép sorban,egyszer bement előttünk egy cigánygyerek.nem merték kiküldeni,elküldték röntgenre.mikor végzett,megint bement.akkor küldték ki,hogy ha majd jön az eredmény,behívják.gondolom életében nem fizetett egy petákot sem.van akiknek minden ingyen jár.
922. ab61752c45 (válaszként erre: 914. - Dodi44)
2018. aug. 24. 11:37
itt a faluban a legtöbb ház omladozik.mivel nincs pénzük a felújításra.tehát előbb utóbb megszűnnek,mivel életveszélyesek le kell bontani.
921. Mezei Virág (válaszként erre: 920. - Globus)
2018. aug. 24. 11:36

A szakemberek azt mondják -többen is, hogy van pénz bőven, csak rosszul költik el!

pl. havertól háromszoros áron vették volna meg a lélegeztetőgépeket...

Nem betonba, hanem az emberekbe kellene önteni a pénzt, és hallgatni kéne a szakemberekre. Mert ugye kóklerek vannak legtöbb helyen. :(

Meg lehet határozni, hogy mi jár alapellátásban. Nem ördögtől való dolog ez, csak nálunk mindent átsző az érdek, a politika.

920. globus (válaszként erre: 919. - Mezei Virág)
2018. aug. 24. 11:30

Biztosításos rendszerben is dupla lesz. Biztosítás + önrész+ vizitdíj, mittudomén.

Csak elképzelem a biztosításos verziót, kb. az ország kétharmada ellátás nélkül maradna. Aki nem tud biztosítást fizetni, mi lesz vele? Ilyen alapon pénz felől nem lehet megközelíteni a változtatást. Az sem igaz, hogy az egészségügyben bőven van pénz, elég ismerni hozzá a járulékfizetők arányát. Ami egyre kevesebb lesz, elöregedünk, nyugdíjba megyünk (jogosan), nincs utánpótlás. Mit lépnek erre? Korhatár emelés, járulékemelés, kicsavarni az utolsó cseppet abból, akiből még lehet.

Az a pénz, amit befizettünk, már sehol nincs, tb és nyugdíj vonatkozásában.

919. Mezei Virág (válaszként erre: 916. - Globus)
2018. aug. 24. 11:26
Mi viszont duplán fizetünk érte! Mert olyan korrupt a rendszer. Nem is áll szándékukban ezt megváltoztatni.
918. globus (válaszként erre: 901. - Fincsi5)
2018. aug. 24. 11:26
Ja, nem hiszem, hogy kötelező lesz... szervezett mammográfiára nem kaptam soha behívót, pedig éveim alapján már többször is kellett volna. Rákérdeztem telefonon, azt mondták, valószínűleg új lakcímem van, küldtek ki levelet. Közöltem, hogy 35 éve ugyanott lakom.
917. globus (válaszként erre: 901. - Fincsi5)
2018. aug. 24. 11:22
Először székletmintát kell leadni, amihez speciális edényke lesz :) Ha az pozitív, akkor lesz csak colonoscopia. Persze, miért ne?
916. globus (válaszként erre: 915. - Lapbarna)
2018. aug. 24. 11:20

Én úgy látom, hogy valójában egy követ fúj itt mindenki, Dodit is beleértve. A világon mindenütt bajban van az egészségügy, jóval gazdagabb országokban is. Korlátokat kell szabni, egyelőre az előjegyzéses rendszert látták működőképesnek. Megjegyzem, ebben nem úttörők vagyunk, másutt már rég alkalmazták.

Nem azt mondom, hogy nincs mit javítani, sőt. Hozzáállásban, stílusban főleg, hiszen ez nem kerül pénzbe. Sajnos, ez az a pálya, ahová nem tolakodnak az új jelentkezők. Rengetegen másképpen csinálnák, de aki bekerül a rendszerbe, hamar kiég. Anyagi, erkölcsi megbecsülése nincs, ez a szakma valamiért perifériára szorult, holott régen azt mondták: "menj kórházba dolgozni, nem kell félned, mindig lesz munkád".

915. lapbarna (válaszként erre: 914. - Dodi44)
2018. aug. 24. 11:08

Sajnálom, ami a szülői házaddal történt!

Sajnálom, ha nem érted, miről beszélek! A terelés az, amit most is csinálsz. De nem gond.

Én nem utalok a magánéletemre, csak minimálisan fórumon, ellenben naplót írok, ahová megválogatom, kiket engedek be.

Rajtam azért nem követel senki semmit itt, mert mindig világosan beszélek. Nem utalgatok a "miértekre", vagy a "hogyanokra".

Jó, akkor mondd azt, hogy bár nem vagy elégedett a kinti egészségüggyel (ez csak egy példa), de azért nem jössz haza, mert a szülői ház már nem áll.

De figyi, nekem tényleg 8, hagyjuk is.


Saját vélemény: Az itthoni egészségügyön bőven volna mit javítani.

Másról pedig nincs személyes tapasztalatom.

És ennyi.

914. Dodi44 (válaszként erre: 912. - Lapbarna)
2018. aug. 23. 22:16

"Arról nem is beszélve, hogy milyen szépen kikerülted, hogy akkor miért nem jössz haza! Grat! ;D"


"ha az illető terel, kikerüli a kérdést."


Ha en is megkerdezhetem Toled?

Te a magan eletetrol, mennyit irsz ki a forumra?

Miert erzed, es varod el tolem, hogy en viszont kitarjam es leirjam neked az en magan eletemet?


De az sem titok. de azert MAGAN.


A nyugdijba menetelem elott ugy hataroztam, hogy a szuloi hazban, fel evet fogok szegeden tolteni, otthon, es a masik felet meg itthon.

Amikor a nyugdijhoz oda ertem, par evre ra, a varos ugy dontott hogy a tobbi mellett az en szuloi hazamat is elvegye, es az utcat kibovitse.

Leromboltak minden hazat, es kibovitettek az utcat. Inkabb fizetos parkolok lettek ott a belvarosban.

[a forgalom azota sem lett nagyobb, a szomszed utcaban elo baratom szerint]

---de erdemes volt az utcaban minden hazat elvenni es lerombolni?

{meg megemlitem, miutan a hazamat felujjitattam, az utcaban minden hazat szepen felujjitottak!}

A szuloi haznak a penz erteke, nem ugyan az mint a teljes szentimentalis erteke.

Egy masik haz, az nem a szuloi hazam emlekeivel van mar tele...

Az mar nekem nem egyen erteku, es nem kell.

(nem is beszelve arrol, a hazat teljesen felujjitottam a haztetotol az ujra koporozastol, az uj modernizalt furdoszoba, a uj vizvezetekek, csapok, vizmelegito, az uj bergmancsovek a falban, uj vezetekek behuzasa, uj redonyok a foldszinti resze ujra vakolasa, kijavitasa, a padlok rendbehozasa uj ablakok, a lenti es fonti uj WC-k, mosdok, uj utcai kerites fal, es eredeti kapu mintajara annak lemasolasa, uj kapu keszitese.

Az a haz masik otven evre kesz volt.

A gyarekeim, minden nyaron. mikor hazamentek is ott eltek, mint en is, otthon toltottuk el.

Megszunt. -nincs hova mennek...)

913. ab61752c45 (válaszként erre: 911. - 124637ff9b)
2018. aug. 23. 19:23
tőlen meg már nem is vennének.kivéve,ha az orvos mondja.
912. lapbarna (válaszként erre: 904. - Mezei Virág)
2018. aug. 23. 19:19

Tőlem bárki írhat bárhová.

Csak, ha már fórum, és kérdeznek tőle valamit, akkor engedtessék meg nekem (bárkinek), hogy hangot adjak az ellenérzésemnek, ha az illető terel, kikerüli a kérdést.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook