Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed az egészségügyről? fórum

Mi a véleményed az egészségügyről? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
2018. aug. 31. 14:47

:(

Már Zacher Gábor is felmondott...

Akkor már igazán nagy gondok vannak. Nem értem én ezt...

Véletlenül, nem lehet így tönkretenni az egészségügyet. :(


"Hatalmas terhelés nehezedett a sürgősségi osztályra, leamortizálódott a felszerelés, olyan mennyiségű beteget kellett ellátni, amiért a személyügyi minimumfeltételek 60 százalékával egy centrum nem tud felelősséget vállalni" - mondta Zacher Gábor.

"Szeretek itt dolgozni, de kénytelen voltam a döntést meghozni.

Nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, hogy ilyen állományprobléma, ilyen felszerelésügyi gondok mellett a betegellátást folytassam"

2018. aug. 31. 02:52
elek bocsanat a hibaert!
999. lolita2112 (válaszként erre: 998. - Dodi44)
2018. aug. 31. 02:52
en is aki kulfoldon elnek tokre egyetertek veled!
998. Dodi44
2018. aug. 31. 02:27

Volt egy elmenyem es egy tapasztalatom...

Szegeden minden osszel van a Tiszaparti rakpartja reszen a belvarosi hid alatt es kornyeken egy un. Halasz le fozo verseny hetvege napjai.

Hat persze, nekem ott kellett lennem elvezni a sok finom szagokat es beszelgetve setalgattunk a baratokkal. Meghivtam a tarsasagot halaszlera.

Talaltunk helyet a padok kozott az asztalok mellett, es finom halaszlevet ettunk friss kenyerrel.

Nekem hogy-hogy nem a felso elso fogaim hatso resze es a fogam koze beszurodott egy levesbol eredo halszalka. Ott alltak a mentosok, nagy piros kereszt kiteve, a szines csikos fenyviszaveros ruhaikban, hat en odamentem es kertem, nem e tudnanak segiteni, kihuzni a szalkat a fogam mogul, vagy csak kolcson kaphatnek e egy kis csipeszt, hogy magam is kuhuzzam a szalkat? Erre azt kaptam a felemforditott feju szines csikosruhas mentostol: hogy ok nem azert vannak itt, hanem azert, ha valaki osszeasik, akkor a korhazba szallitsak!

Hat a szalkaert nem fogok osszeesni, hogy kivegyek. Inkabb haza mentem, es egy szemoldok kihuzo csipesszel kihuztam magam.

Hat azert nallunk, minden draga, de ezt nem kaptam volna senki egeszsegugyistol, vagy masnap mar masik munkahelyet kereshetett volna...

Felekn van service ( kiszolgalas es segitseg, haszukseged van ra), feletek kivagyok-mivagyok-sag van. Az uzletekben is azt hiszik, hogy nekem tesznek szivesseget, ha ott vasarolok...

2018. aug. 29. 23:40
Úgy ahogy van, katasztrófa!
996. secret8 (válaszként erre: 995. - Andilaci)
2018. aug. 29. 23:39
Sajnos ez tényleg igy van. Csak így működik.
2018. aug. 29. 21:11
Van ismerösöd és pénzed akkor nincs gond Magyaroszágon...
994. maya75
2018. aug. 25. 19:37
Inkább nem fejtem ki a véleményemet van bajom vele bőven. .😡😡😡
993. ab61752c45 (válaszként erre: 989. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 19:13
minden tornatanár egy szadista.köztük a volt sógorom.
992. Guruljka (válaszként erre: 987. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 19:11

Nem csak ott.


Mindig előfordult, hogy valaki nem teljes bedobással dolgozott edzésen.

Az egyik edző egy szünetben rákérdezett, ki érzi úgy, hogy lazsált. Aki jelentkezett, rábólintott. Mondjuk Petike ellógta a fele edzést, de nem jelentkezett. Edző bá felállította Petikét. Utána jó darabig nem szólt. Persze senki meg se mukkant, Petike állt, egyre vörösebb fejjel.

Aztán, további szavak vagy szidás nélkül, leülhetett, de később az öltöözőben se sokat szóltak hozzá a többiek.

Petike ezzel nem csak azt tanulta meg, hogy ha valamit csinál, akkor azt komolyan csinálja, hanem azt is, hogy nem lehet másokat büntetlenül hülyének nézni.

A vívóedzőm is elkérdezte, kik voltak a "macskák". Ők a pihenőidőben plusz szökdeléseket, béhaügyetéseket hajthattak végre. A terem túloldalán meg kellett fogni a Marót tanár úr bokáját, aki az íróasztalánál ült, mert ő kardedzőként dolgozott, mi meg tőröztünk.

Marót tanár úr pár évvel később tagja volt a világbajnok kardcsapatnak. :D

991. Bözsi néni (válaszként erre: 989. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 19:07
Cooper
2018. aug. 25. 19:07
Kösz, kár minden szóért!
989. Bözsi néni (válaszként erre: 975. - Globus)
2018. aug. 25. 19:07

Sok tornatanár nem csak osztályozza a gyerekeket, hanem meg is alázza őket, főleg a túlsúlyosakat. Pedig náluk éppen hogy az igyekezetet kellene nézni, mert a Cóper teszt elvárásait úgysem tudják teljesíteni.


De ha az akarást, a fejlődést jutalmaznák, a túlsúlyos is szivesebben mozogna. De valami szadista örömet találnak sokan benne, ha gúnyolhatják, alázhatják a kövéret.

988. Bözsi néni (válaszként erre: 980. - Globus)
2018. aug. 25. 19:03
Köszi, majd bögészem.
987. Mezei Virág (válaszként erre: 986. - Guruljka)
2018. aug. 25. 17:55

Na erre még én is emlékszem! :)

Jól kellett tanulni, bizony!

Nálunk még a gimiben is nagy fegyelem volt a tesi órán!

986. Guruljka (válaszként erre: 974. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:45

Nem, mert nem csatalkozik sehova, csak le kell tudni.


Az edző nem csak a mozgást okatta, lett a sportoló kiskölöknek önfegyelme meg önkontrollja is. Tanulni meg muszáj volt, az edző időnként megnézte az ellenőrzőt. Aki rontott, az esetleg nem mehetett edzésre, míg ki nem javította.

Értitek: büntetés volt az edzésről eltiltás. És szégyen is.

985. Guruljka (válaszként erre: 976. - Ab61752c45)
2018. aug. 25. 17:43
Itt is lehetne, mert már van csatornázás. Nem kellene nagyon nagy medence, de nem kellene rettegni, hogy a kölkök a tóra mennek ki.
984. Guruljka (válaszként erre: 974. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:42

Azért lehet tudni, hogy van, mert a focisták edzése sem csak a pályán zajlik. Van ott terem is, meg fűtött öltöző.

Egy Futapest rendezvény után a Népstadion öltözőjét használhattuk. Volt ott bársony kárpitozású öltözőpad meg jacuzzi is, csak abban lezárták a vizet akkor.


Régen,amikor egy darabig kajakozni jártam (isteni ezdések voltak, csak a szabad vízre nem mehettem úszás-vizsga nélkül), ugyanazon a stégen gyakoroltunk, ahonnan Wichmann Tanás is indult a vízi edzéseire. Mondjam, milyen érzés volt, amikor ketten ott súlyzózgatunk, és Wichmann odaszólt, hogy "így is kell, csak nyomjátok!"???

Kit érdekelt, hogy kötélmászásból kettest kaptam?

983. Mezei Virág (válaszként erre: 982. - Ab61752c45)
2018. aug. 25. 17:35

Le van tojva! ;)

Csak az a baj, a mi pénzünkből van.

982. ab61752c45 (válaszként erre: 979. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:29
a puccos stadion helyett.a volt sógornőm pasija ott dolgozott,azt mondta elképesztő,milyen luxus van belül is.
981. globus (válaszként erre: 978. - Ab61752c45)
2018. aug. 25. 17:28

Nekem magasugrással, mászással nem volt gondom.

Zsámoly előtt blokkoltam le :) Valamint nem tudtam megtanulni úszni, pedig ebből két fizetős tanfolyamot végigjártam. Egyszerűen elmerülök a víz alá és nem tudok feljönni :DD Fuldokolni kezdek, ha szerencsém van, kimentenek. Előző életemben valószínűleg vízbe fúltam...

980. globus (válaszként erre: 972. - Bözsi néni)
2018. aug. 25. 17:25

[link]


Nem néztem meg :)

979. Mezei Virág (válaszként erre: 976. - Ab61752c45)
2018. aug. 25. 17:24
Ez nagyon jó dolog, de ugye az állam is építhette volna!
978. ab61752c45 (válaszként erre: 975. - Globus)
2018. aug. 25. 17:24
én is így voltam.egyszerűen megálltam,mikor magasugrás volt,nem tudtam átugrani.
977. Mezei Virág (válaszként erre: 973. - Guruljka)
2018. aug. 25. 17:23

:(

Ennyit az egészséges sportról...

Megfelelő jövedelem is kéne hozzá pl.

976. ab61752c45 (válaszként erre: 974. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:22
a szomszéd faluban összefogással építettek uszodát.oda járnak a falvak gyerekei.
975. globus (válaszként erre: 970. - Guruljka)
2018. aug. 25. 17:22
Szerintem a mozgás öröme ott veszik el, hogy általános iskolában osztályozzák a képességeket. Az én fiam kitűnő tanuló volt, minden évben külön dicsérettel, de testnevelésből szerencsétlen. Nem tudott futni, kötélre mászni - több év után derült ki, hogy terheléses asztmája van, de akkorra már telekúrták az ellenőrzőjét tornából egyesekkel. Mert a Cooper teszt kategorikusan meghatározza, milyen tudás hányas osztályzattal egyenlő. Tök jól nézett ki a bizonyítványa, csupa ötös mellett torna kettessel. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tesitanár amúgy személyes ismerősöm volt, rendre kért tőlem himmihummi szívességeket, cserébe nem buktatta meg a gyereket, hát kösz. Nem lett volna jobb hagyni, mindenki mozogjon, ahogy jól esik, de rendszeresen? Egy életre sikerül beléjük nevelni az "úgysem tudják jól csinálni" kudarcélményét.
974. Mezei Virág (válaszként erre: 970. - Guruljka)
2018. aug. 25. 17:21

Na de hát a foci a mánia...

Mi az, hogy mindenhol tornaterem, uszoda! Nem ez a prioritás...:(

Pedig nagyon jó lenne! Vidéken is.

Ez a mindennapi testnevelés nem olyan jó, ebben a formában.

973. Guruljka (válaszként erre: 967. - Mezei Virág)
2018. aug. 25. 17:21

Ha szétnézel, hol sportolhat a kiskamaszod, sírva fakadsz. Ami Bpesten még létezik, az anyagilag nem elérhető a zömnek.

Én találtam a közeli városban birkózó szakosztályt, de sem időben, sem távolságban lehetetlen lett volna hozni-vinni.

A szomszéd falubeli karateiskola edzőjének biztosan nem volt végzettsége, oda egy idő után nem vittem a gyereket.


én magam szerettem volna a városbeli krav-maga edzésekre eljárni, vagy amikor indult, akkor a Wing Tsun Kung-Fu tanfolyamra, ami "99 éves korig" művelhető, de horribilis árak voltak.


Marad a kis gerinctorna, mert még a tévé fitt adóján is vagy az "erőteljesen nézzünk jobbra" szintű szenior torna van, vagy az ugrálós vadulások. És mind egy órás.

972. Bözsi néni (válaszként erre: 969. - Globus)
2018. aug. 25. 17:18
Budapesten élek😃
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook