Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? fórum

Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
639. jahu
2012. jan. 12. 00:30

Például erre jó a nyelvvizsga, meg a nyelvtudás: plagizálni külföldi szakirodalomból!

Lehet, a sok nyelvelő ezért védi ennyire ezt az igazságtalan törvényt!


A nyelvvizsgák 30% hamisítvány, esetleg a diplomáké is ennyire magas arányban koppintás?


SP "lebukott", várjuk a többi százezer(?) plagizáló, hamisítvánnyal rendelkező leleplezését is:

[link]

638. titzi
2012. jan. 10. 15:52
bocs a space hiányért:-))
2012. jan. 10. 15:51
OK.
636. titzi
2012. jan. 10. 15:50
talán jobban otthontartja majd a műszaki ,egészségügyi végzetteket ez az intézkedés
2012. jan. 9. 10:20
jav.: eszperantó. :)
2012. jan. 9. 09:53

Sziasztok!


Hogy kell-e a nyelvvizsga a diplomához vagy nem, nem tudom eldönteni... Bár, inkább az igenre szavaznék. Az viszont tuti, hogy a munkahely szerzéshez mindenképpen szükséges. Manapság, egy diplomással (meg egy nem diplomással is)szóba sem állnak, ha nem beszél legalább 1 idegen nyelvet, ha nem tud erről valamiféle papírt felmutatni.

És lehet, hogy az eszperente arra valóban tökéletes, hogy meglegyen a nyelvvizsga, kézhez kapja valaki a diplomáját... De nem gondolnám, hogy bármelyik cég ezen a nyelven kommunikálna a külföldi partnereivel. Szóval, én is azt gondolom, ha már az ember nyelvtanulásra adja a fejét, akkor olyan nyelv elsajátításába fektesse az energiáit, aminek később valóban hasznát is veszi.

633. michelle.r (válaszként erre: 632. - Jahu)
2012. jan. 9. 09:42
Ha ezt az energiát a téma körüli hőbörgés helyett nyelvtanulásra fordítanád, már régen lenne nyelvvizsgád.
632. jahu
2012. jan. 8. 19:25

Hurrá, megjöttek a fellélegzett nyelviskolák... Marad az üzlet idén is! Nyelvvizsga sok pénzért, szabad a vásár!


Gratulálok, bár biztos sok boríték kellett Réthelyinek, de a lényeg az eredmény!


Köszönjük!

631. eszpi (válaszként erre: 629. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 6. 20:32

Ez az új felsőoktatási törvényben van.

Biztosan könnyebb lesz a belső vizsga, viszont nem lesz egyenértékű az állami nyelvvizsgával.

Az is benne van a törvényben, hogy az intézmény maga döntheti el, hogy szervez-e saját vizsgát, vagy ragaszkodik a hagyományos nyelvvizsga-bizonyítványhoz.

Egyetemi oktató ismerősöm szerint a komolyabb egyetemek az utóbbit fogják választani.

630. eszpi (válaszként erre: 627. - Derya)
2012. jan. 6. 20:24

Bocs', akkor félreértettelek.

Sokan azzal támadják az eszperantót, hogy csak minimális a szókincse, nincs mindenre szó, így aztán nem is lehet vele mindent kifejezni.

Azt hittem, te is erre akarsz célozni.


Azt is meg szokták kérdezni, hogy vannak-e pl. informatikai, stb. szakkifejezések - na meg káromkodások...

Mindegyik van :-))

2012. jan. 6. 16:29

NA! Abban az intézményben ahova én jártam, tegnap megjelent egy újabb közlemény!

Miszerint:

vagy nyelvvizsga, vagy az intézmény által szervezett nyelvi teszt teljesítése ellenében kapsz oklevelet. "A törvény e rendelkezése" szeptembertől lép életbe és "a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2012/2013. tanévben tesznek záróvizsgát. "

Szóval szerintem leghamarabb jövő év májusa-júniusa körül lehet tesztet írni. Biztos olcsóbb lesz és még azt is megkockáztatom, hogy könnyebb egy nyelvvizsgánál. Legalább is reméljük!

628. 1560f47887 (válaszként erre: 624. - Eszpi)
2012. jan. 6. 13:07
Nekem az a szimpatikus ebben a nyelvben, hogy logikus. Szeretem a tiszta, logikus dolgokat!
627. Derya (válaszként erre: 624. - Eszpi)
2012. jan. 6. 12:52

én nem vitatkozásból mondtam, de ha akarod, vitatkozhatunk is... :-)

a hsz-edből az derül ki számomra, hogy vagy nem, vagy nem figyelmesen olvastad az előző hsz-emet. :-(


"Minimális szókincs: hát erről beszélhetnénk..."

Hát akkor beszéljünk.... :-)


"Bármit ki tudsz fejezni, amit más nyelven is."

Nyilván. És mondta valaki, hogy nem?


de most tényleg, ha megtisztelnél azzal, hogy figyelmesen elolvasod az előző hsz-emet, azt megköszönném....

626. Éva-1967 (válaszként erre: 623. - 4c35511f0b)
2012. jan. 6. 12:50
Egyetértek:-))))
625. Derya (válaszként erre: 623. - 4c35511f0b)
2012. jan. 6. 12:48

igen, nyilván.

különbözőek vagyunk.

de a 3 gyermekes anya az eszperantót se tudná 4 hónap alatt középfokon megtanulni.

624. eszpi (válaszként erre: 620. - Derya)
2012. jan. 6. 12:41

Igazán nem vitatkozni akarok, de muszáj ellentmondanom :-))

Minimális szókincs: hát erről beszélhetnénk... Bármit ki tudsz fejezni, amit más nyelven is.

Szakirodalom: van! Orvosi, jogi, műszaki - sajnos annyira nem vagyok szakértő, hogy mindegyiket felsoroljam.

Amúgy szépirodalma is van, eredeti meg fordított is.


A vendéglátás nem "szinte", hanem tényleg bárhol a világon működik. Legutóbb Stockholmban voltam, de mehetnék akár a Kanári szigetekre is - ez nem vicc, tényleg.


Senki ne értsen félre: nem azt mondom, hogy csakis és kizárólag az eszperantó, persze, hogy utána jöhet az angol - vagy kinek mi.

Gyorsan elérhető nyelvvizsga-bizonyítványhoz viszont megfontolandó (állítólag a lovári sem olyan könnyű, mint ahogy elterjedt róla).

623. 4c35511f0b (válaszként erre: 622. - Derya)
2012. jan. 6. 12:30
+ ha van időd napi több órát foglalkozni vele! Nekem volt( így haladtam is), de nem biztos egy 3 gyermekes anya is bírná
622. Derya (válaszként erre: 621. - 4c35511f0b)
2012. jan. 6. 11:29
dehogynem, ha komolyan foglalkozol vele.
621. 4c35511f0b (válaszként erre: 620. - Derya)
2012. jan. 6. 11:29
Angolt nem tanulsz meg 4-5 hónap alatt úgy hogy vizsgára mehess...legalábbis olyan szinten, hogy használd érdemben.
620. Derya (válaszként erre: 619. - Eszpi)
2012. jan. 6. 11:12

az a helyzet, hogy amennyi idő alatt illetve fáradsággal az ember megtanul eszperantóul, megtanulhat bármelyik világnyelvet is.

ugyanis a nyelvtanát illetve a minimális szómennyiséget mindenképpen meg kell tanulni, akkor is aha mesterséges nyelv és így szabályos.


én klassz dolognak tartom egyébként az eszperantót, abból a szempontból pedig különösen, amit említettél (szálláslehetőség ingyen a világon bárhol szinte :-)), de azt gondolom, hogy ha az embernek egy adott mennyiségű időt rá kell szánnia egy nyelv tanulására, akkor inkább olyanra szánja, amin a szakirodalmát is el tudja érni.

szerintem michelle is így értette a válaszát, bár azt nem tudom, hogy ő tud-e erről az eszperantisták közötti hálózatról.... :-)

619. eszpi
2012. jan. 6. 11:04

Ha semminek nevezzük azt, hogy ennek a segítségével voltam kb. 10-szer külföldön (pl. Angliában 2 hétig), úgy, hogy ingyen vendégül láttak ismeretlen emberek, akkor tényleg :-))

2 éve egy kedves francia eszperantista házaspárt kísérgettem Pesten, akik fájlalták, hogy az ő országukban (is) nagyon kevesen ismerik és használják a nyelvet.

Ez most nem reklám, csak saját élmény :-))

618. michelle.r (válaszként erre: 617. - Eszpi)
2012. jan. 6. 08:11

Annyit azért tudok róla, hogy pont semmire sem jó. És csodálkozom rajta, hogy valaki erre pazarolja az idejét, ahelyett, hogy egy használható nyelvet tanulna meg, ha már úgy is tanulnia kell.


Ilyen formán tényleg baromság, hogy nyelvvizsgához kötik a diplomát.

617. eszpi
2012. jan. 6. 08:07

Ennek örülök :-))

Jellemző módon pont azok szólják le, akik semmit nem tudnak róla.

Elárulom: akkor kezdtem foglalkozni a nyelvvel, mikor ti (fórumosok) még gondolatok sem voltatok - érthető, ha elfogult vagyok :-))

616. 4c35511f0b (válaszként erre: 615. - Eszpi)
2012. jan. 5. 22:05

Semmi gond:)


Különben sokan nem tudják az eszperantó ÉLŐ nyelv, ezért nem értik miért fogadják el sok helyen.Én kíváncsiságból tanulgattam egy időben nekem tetszett:)

615. eszpi
2012. jan. 5. 21:09

Zsó 001 - Bocsánat, igazad van, ez tényleg reklám volt - de nem saját magam, hanem a nyelv érdekében.

Nem akartam azt se behatárolni, hogy ki reagáljon, csak nem szeretnék sem gúnyolódó, sem durva hangvételű válaszokat - főleg, hogy sokan azt sem tudják, egyáltalán mi az az eszperantó.


Azoknak szántam a levelem, akik évek óta hiába próbálkoznak az angol nyelvvizsgával, és emiatt nem kapták meg még mindig a diplomájukat.


Lehet, hogy "tantermi" a modorom - szakmai ártalom :-))

614. michelle.r (válaszként erre: 610. - Eszpi)
2012. jan. 5. 19:22

"Szakmai nyelvvizsgát eszperantó felsőfokúval ki lehet váltani."


az hasznos :))

613. 4c35511f0b (válaszként erre: 610. - Eszpi)
2012. jan. 5. 17:35

Kedves eszpi!



A fórumot én nyitottam s ha megkérhetlek rá ne határold be azok körét, akik reagálhatnak, főleg hogy reklámra használod a helyet.


Köszönöm.

612. 5e0c262058 (válaszként erre: 610. - Eszpi)
2012. jan. 5. 17:32

??

Nem teljesen értem, miért Te szabod meg, ki reagáljon, és ki nem. Nem vagy klubgazda, ez egy nyitott fórum. Valószínűleg az reagál, akit érdekel a téma.


Az önreklámozás szép dolog, csak épp nem itt van a helye.


A tantermi modorodtól libabőrös lett a hátam :)

611. 1560f47887 (válaszként erre: 610. - Eszpi)
2012. jan. 5. 15:36
Lovári cigány nyelv még ennél is gyorsabban megtanulható.
610. eszpi
2012. jan. 5. 15:33

Most már kiderült, hogy nyelvvizsga mindenképpen kell, vagy a "hagyományos", vagy az egyetem/főiskola saját nyelvi vizsgája, de ez utóbbi még bizonytalan, hogy mikor és hogyan.

Ha eddig nem sikerült a nyelvvizsgátok, és azért nem kaptátok meg a diplomát, szeretném javasolni az eszperantót, amiből kb. 4 hónap (szorgalmas!) tanulás után jó eséllyel középfokú vizsgát lehet tenni, és a legtöbb helyen elfogadják diplomához, mert élő nyelv.

Szakmai nyelvvizsgát eszperantó felsőfokúval ki lehet váltani.


Vizsgafelkészítő nyelvtanfolyam:

[link]


de van lehetőség magánoktatásra is.


Kérem, hogy a nyelvvel kapcsolatos negatív kritikákat ne írjon senki, csak az reagáljon, akit valóban érdekel.


Eszperantó után sokkal könnyebb a többi nyelv tanulása is - ezt nem én mondom, a diákok jelezték vissza (eszperantó oktató vagyok, több mint 10 éves tapasztalattal).

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook