Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed a nyelveken szólásról? fórum

Mi a véleményed a nyelveken szólásról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
92. 28f16f555c (válaszként erre: 90. - Ac1096844d)
2008. márc. 11. 18:08

"Legyél áldott!"


Igy egy keresztény nem köszön el, sem nem mondja ezt.

Ellenben az okultisták igen-pontosan igy köszönnek el egymástól.

91. 28f16f555c (válaszként erre: 90. - Ac1096844d)
2008. márc. 11. 18:06

Légyszíves válaszolj a neked feltett kérdésre, mert már másodszor tettem fel a kérdést, de valahogy nem akaródzik rá válaszolnod:


Mi a kereszténnyéválás 4 alaplépése?

90. ac1096844d (válaszként erre: 89. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 15:40

Jajmár', ez a magas lóról történő diskurálás amolyan felekezeti ártalom arrafelé?

Ha a saját érvelésed fogadod el alapul, és arra építesz, az amolyan körbe forgó okoskodás. Nem helyes.

Az ilyen kijelentések inkább félreviszik, s megtévesztik az Istent keresőket:

"A nyelvekenszólás elengedhetetlen része az üdvösségnek"

Ergo: Isten dolgaira való még nagyobb nyitottság egyikünknek sem fog ártani, sem az infó bővítés.

Ha te már teljességre jutottál, vagy estleg tévedhetetlen vagy, akkor persze neked nincs szükséged rá.

De addíg?


Minthogy egyikőnk sem prófétált, én nem kívánok hamisan effélét viszont. Esetleg a felekezetei tanok beidegződéséből való szabadulást.

Minthogy karizmatikusoknál sokszor arra van szükség.


Legyél áldott!

89. 28f16f555c (válaszként erre: 88. - Ac1096844d)
2008. márc. 11. 15:22

hány lépés szükséges a keresztényé váláshoz?


Minden olyan beszéd, ami a Bibliával és Isten dolgaival kapcsolatos-az már prófétálásnak minősűl.Addig viszont mig nem erősít meg Isten téged ebben-saját szellemből ezeket a dolgokat ne hirdesd itt a net-en, mert sok olyan embert,aki nem ismeri Istent félreviszel.Ezt hívják hamis prófétálásnak.

Javaslom szíves figyelmedet: hogy légy nyitottabb Isten dolgaira-és ami információd van azt bővitsed, mert amint látom igen hiányosak-és főként saját szellemedből beszélsz.


Kivánom, hogy Isten adjon szabadulást a hamis profétálásból.

88. ac1096844d (válaszként erre: 87. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 13:38

A nyelveken szólás bár ajándék, de nem keverendő össze a nyelvek nemeinek ajándékával, mely az I.Korinthus 12-ben felsoroltak egyike.

Nyelveken minden beteljesedett hívő imádkozhat, de a nyelvek nemei, és annak magyarázata ajándékát már messze nem kapja meg minden hívő.


Nem erősíti meg mindíg a kilenc ajándék bármelyikének megnyilvánulásával, még akkor sem, ha az éppen a szolgáló életében működik.

A Szellem adja, amint akarja, és nem te kapcsolod be automatikusan.

-------------

Minden hívőn keresztül az Úr kellene, hogy szóljon. Sajnos ez nincs mindíg így.

-------------

Ezt írod:"Egyike az amiről te irsz, de a gyógyulás, ill. ajándék átvétele is történhet ilyen módón.Amiről nincs még konkrét tudomásod azt ne itéld el, mert nem tudhatod, hogy mi a valóság-de a Szent Lélek igen, és Ő mindig bizonyságot tesz a dolog felől. "


Mind a gyógyulás, mind az ajándék átvétele hit által történik. Pont. Ennyi amiben biztosak lehetünk. Nincs konkrét tudomásom arról, hogy az Igében le lenne írva mellékesként a hátraesés.

Ha megtörténik, hát legyen, nem ezzel van a gond.

De épp az Igéhez ragaszkodva kérheti ki az ember, ha mikor nem döl el, a hitének hiányát hozzák fel indokul, mivel hogy: ahhoz nem kell eldölnie, hogy hitben befogadja az áldást.


________________________


Ettől én még nem kívánok Derek Prince könyveket olvasni. Elég volt az a huszon harminc Hagin könyv.

Amit a démonokkal kapcsolatban meg akartam tudni, a Győzedelmes gyülekezet c. könyvből megtudtam.


Ha te úgy gondolod, hogy benned van démon, az szomorú, hisz nem értem, hogy fér meg benned a Szent Szellemmel együtt.

Merthogy akkor valamelyik nincs ott, remélem a démon.

Ne keverd a démonikus elnyomást a megszálással.

Az újszövettségi leírásokban egy hívőből sem űztek démont.

Akiben démon van, annak újjá kell születnie, ez magától is megoldja a problémát.


Hogy Hagin tanító volt, az biztos, ezért is olvasom őt.

Krisztus testét nem evangélista, vagy prédikátor tanítja, hanem a tanító.

Sok olyan evangélista is tollat ragad, és leírja a vélekedését, akit arra Isten nem hívott el, amivel nincs baj, nem írnak rossz dolgokat, de egy felkent tanító írása messzíről felismerhető.

...

Hogy az életednek még nem minden területén vette át a Szellem az uralmat, az nem azért van, mert démon van bened, hanem mert nem újítottad meg az elmédet.

Amit pedig a kívülről jövő elnyomás ki is használ.


---------

Maradok Haginnél, és Kenyonnál, no meg C.H. Mackintosh-nál.

....

Jaj, már megint ez a "járj utánna a dolgoknak" ajánlás.

Gondolom azért feltételezed, hogy nem jártam utánna, mert a felekezeti teológiáddal esetenként ellentétesen érvelek.

Feltételezhetem, te már teljeskörüleg utánnajártál, s akkor mindent tudsz-e téren???

Ugye nem vagy tévedhetetlen? Mert én nem vagyok az.

És jelen esetben vélekedünk, beszélgetünk, ergo nem prófétálunk.

Ha azt gondolod, hogy prófétálunk, hát akkor azt elég pocsékul tesszük.

Így én maradok az eszmecsere megnevezésnél.

Önös szellemből ;)

2008. márc. 11. 10:36

ne is haragudj, de nekem nem kóser a beszéded:


"Igen, az ajándékok a szolgálat haténykoságának megerősítésére adatnak, de nincs mindenkinek szolgálata, és egy "hétköznapi" keresztényi bizonyságtevéshez nem kell a kilenc közül egy ajándék sem. "


A nyelveken szólás az első ajándéka egy felkent kereszténynek.Az első.


Máté5.

16. Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.


"Én személy szerint óvatosan bánok azzal, hogy kiben milyen ajándék nyilvánul meg, mert a sátán leginkább a valósághoz oly közelvont hamis utánzást kedveli."


Máté12.

24. A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.

25. Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország, a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával.

26. Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa?

27. És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok.

28. Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.


"megerősíti néha a szolgálatokat efféle jelekkel,"


mindig megerősítí.


"Ha a Szellem indít, megteszem ajándék nélkül is, mert a legnagyobb ajándékot, az élet Szellemét már megkaptam. "


Ki szól egy felkent emberen keresztűl az emberek felé?


"Hogy Derek a legnagyobb karizmatikus költő volt-e, nem állítanám, mert mindenkinek az a legnagyobb, aki a legnagyobb hatást gyakorolta rá. "

nem költő volt, hanem Keneth Haginnal egy időben volt Isten egyik legjobban felkent szolgálója és közel egy időben hivta vissza Isten őket.


"Nem igazán értem, hogy téged újjászületett hívő létedre miért is kellett démontól megszabadítani?

Az elveszettekben előferdülhetnek, na de hívőkben? "


Egyetlen olyan ember nincs a földön Jézus Krisztuson kivűl aki eltudná mondani magáról, holgy benne nincs démon.A cél az, hogy az életünk minden területén a Szent Lélek vegye át az uralmat.


Amikor Isten szellem szabadit-annak különféle megnyilvánulásai vannak.Egyike az amiről te irsz, de a gyógyulás, ill. ajándék átvétele is történhet ilyen módón.Amiről nincs még konkrét tudomásod azt ne itéld el, mert nem tudhatod, hogy mi a valóság-de a Szent Lélek igen, és Ő mindig bizonyságot tesz a dolog felől.


Ajánlom szíves figyelmedbe a többi karizmatikust is:

Derek Prince,Mahesh Chavda,Reinhard Bronke,Lester Sumrall.


Mielőtt a nyelveken szólásról beszélnél-előszőr járj utána a dolgoknak igei módón és a fellelhető legtöbb információt szerezd meg légyszives és csak utána Isten utasitására kezdj el prófétálni.

Mert önös szellemből prófétálni nem igei dolog.

86. ac1096844d (válaszként erre: 84. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 09:33

Mit mondhatnék mást erre:

-Ámen! Legyen neked a hited szerint!

85. ac1096844d (válaszként erre: 83. - 28f16f555c)
2008. márc. 11. 09:32

Persze, hogy egyetértek, minthogy ez az Igében olyan egyértelműen megjelenik.


Igen, az ajándékok a szolgálat haténykoságának megerősítésére adatnak, de nincs mindenkinek szolgálata, és egy "hétköznapi" keresztényi bizonyságtevéshez nem kell a kilenc közül egy ajándék sem.

Ha adja a Szellem, dicsőség érte az Úrnak.

A nyelvek imája (nem a nyelvek nemei és annak magyarázata) nem tartozik a kilenc ajándék közé, és látod, ill. tudod te is, hogy a Jézusban hívők sokasága még csak nem is hallott róla.


Én személy szerint óvatosan bánok azzal, hogy kiben milyen ajándék nyilvánul meg, mert a sátán leginkább a valósághoz oly közelvont hamis utánzást kedveli.


Igen, egy hívő célja az említetten kívül, hogy odaszánt életet éljen. Isten szuverén módon (mint ahogy írja is az Ige: a Szellem osztogatja az ajándékot, ahogy akarja) megerősíti néha a szolgálatokat efféle jelekkel, de gondolom te magad sem ülsz várakozva, hogy akkor most jöjjön már az ajándék, addíg meg nem is szolgálok.

Ha a Szellem indít, megteszem ajándék nélkül is, mert a legnagyobb ajándékot, az élet Szellemét már megkaptam.


Elhiszem, hogy Derek írt a királyi kenetről.

Én azt mondtam, hogy így ez a szó nem jelenik meg az újszövetségben.


Derek Prince műveit nem olvasom, jómagam inkább a kortársán, Kenneth Hagin művein nevelkedtem.

Olvastam az ő könyvét mind a Szellem keresztségről, mind a Szellem ajándékairól.


Hogy Derek a legnagyobb karizmatikus költő volt-e, nem állítanám, mert mindenkinek az a legnagyobb, aki a legnagyobb hatást gyakorolta rá.


-------------


Nem igazán értem, hogy téged újjászületett hívő létedre miért is kellett démontól megszabadítani?

Az elveszettekben előferdülhetnek, na de hívőkben?


Merthogy én arról beszéltem neked, hogy a torontói "áldás" bekígyózásakor nagy hangon mutattak vissza a démonűzés megnyilvánulásaira: -Lásd biblikusak a testi reakciók.

Csakhogy nem hívő, újjászületett emberekben, újszövettségi istentiszteleti alkalmon.


Igen, Isten Szelleme ha megnyilvánul, eleshet az ember, nem kétlem,... azzal nem értek egyet, amit ebből az egészből faragtak, s már-már vallásos cselekedetté fajult, meg hitkérdéssé; minthogy aki nem dől el, nem hitt eléggé...

Ha ez olyan fontos megnyilvánulás lenne, mint ahogy néha állítják, az írás nem felejtett volna el bizonyságot tenni róla, hogy legyen hivatkozási alap.

(esetk el emberek a bibliában, de hogy mi okból, s milyen helyzetben, az más kérdés)


Áldott hetet kívánok szeretettel!

Robi

84. 28f16f555c (válaszként erre: 82. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 21:00
folytatás az előzőekhez: Isten egyik hű szolgája aki szolgált felém-neki volt meg a 9 ajándéka, nekem még nincs ennyi, bár örülnék ha lenne.De már előre is dicsőséget adok Istennek és hálával fordulok felé, amit eddig velem megcselekedett és amit még velem fog cselekednia jővőben .
2008. márc. 10. 20:56

"Hogy a Szellem ajándékai és az újjáteremtett szellem gyümölcsei két különböző dolog, az az Igéből egyértelmű."


örülök, hogy egyetértesz velem.


"Soha nem volt keresztények célja, hogy mind a kilenc ajándék megnyilvánuljon rajtuk keresztül"

de igen-hiszen ezekkel az ajándékokkal méghatékonyabbak tudtak lenni Isten szolgálatába.


"Egyénekben megnyilvánul az ajándék, de nem mind egyben."


Én ismerek nem egy ebert akiben mind a 9 ajándék megnyilvánul.


"Ahhoz, hogy Istennek tetsző, megszentelt életet élj, semmi szükséged a gyógyítások ajándékára, vagy a csodatévő erőkre."

Egy keresztény embernek Isten kegyelmén és szeretetén kivűl, a legfőbb célja, hogy Isten maximálisan használja őt a többi ember felé való szolgálatban.


A királyi kenetről egy nagyon ismert-és elismert karizmatikus ember: Derek Princ irt-a megfelelő igékkel, nézd el neked, de 8 vastag könyvet kellene most végignéznem, hogy a megfelelő igékkel ahogy eddig is igazoljam a beszédemet, de egyvalami feljött bennem az imént:


Luk.12,48

És valakinek sokat adtak, sokat követelnek tőle; és a kire sokat bíztak, többet kívánnak tőle.


Javaslom szíves figyelmedbe a műveit, mert igen érdekesek és a XXI.század mondhatzni eddig legnagyobb karizmatikusa volt ő.


"Nem a"szellem ajándékai által tesz a Szellem bizonyságot", hanem a te szellemeddel együtt.

Az ajándékot annak adja, akinek akarja, a bizonyságot meg Isten minden gyermekének-minthogy nem a szolgaság, hanem a fiúság szellemét kaptuk.


=>Mert akiket Isten Szelleme vezérel, azok Istennek fiai. (s nem akiknek ad ajándékot a kilenc közül; vagy éppen nem ad..) "


Máté7

7. Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

9. Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki?

10. És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki?

11. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tőle.


""Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz. 

Mert szívvel hiszünk, hogy megigazuljunk, és szájjal teszünk vallást, hogy üdvözüljünk. 

Az Írás is így szól: "Aki hisz őbenne, nem szégyenül meg." "


Máté7

21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


"A démon megszaggatta az embert, mikor az megszabadult, de kétlem, hogy az újjászületett hívő volt."


nos, akkor itt áll egy előtted, a több millió hivő/valódi pünkösdi karizmatikus közül, akit Jézus szabaditott meg-felkent szolgáján keresztűl akin a kilenc ajándék működik/müködött.

82. ac1096844d (válaszként erre: 81. - 28f16f555c)
2008. márc. 10. 20:33

Én sem.


Hogy a Szellem ajándékai és az újjáteremtett szellem gyümölcsei két különböző dolog, az az Igéből egyértelmű.

Gyümölcsöt az is terem, akinek a Szellem, a kilenc ajándék közül egyet sem ad.

Soha nem volt keresztények célja, hogy mind a kilenc ajándék megnyilvánuljon rajtuk keresztül, az Istennek tetsző életnek ez nem feltétele.

Hogy is mondja az Ige?.

-Egynek adatik, másiknak pedig , némelyeknek...mondja Pál az ajándékokról,.

Tudod, mindezeket a Szellem cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, amint akarja.

Egyénekben megnyilvánul az ajándék, de nem mind egyben.

Ahhoz, hogy Istennek tetsző, megszentelt életet élj, semmi szükséged a gyógyítások ajándékára, vagy a csodatévő erőkre.

Ha neked ez a végső vágyad, nosza.

Ilyen, hogy királyi kenet, mint kifejezés, nem létezik az újszövettségben.

Mert azt írja, hogy kenetünk van a Szenttől, és mindent tudunk; ...vagy a kenet, amit kaptunk tőle, bennünk marad...


"Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz. 

Mert szívvel hiszünk, hogy megigazuljunk, és szájjal teszünk vallást, hogy üdvözüljünk. 

Az Írás is így szól: "Aki hisz őbenne, nem szégyenül meg."


Nem a"szellem ajándékai által tesz a Szellem bizonyságot", hanem a te szellemeddel együtt.

Az ajándékot annak adja, akinek akarja, a bizonyságot meg Isten minden gyermekének-minthogy nem a szolgaság, hanem a fiúság szellemét kaptuk.


=>Mert akiket Isten Szelleme vezérel, azok Istennek fiai. (s nem akiknek ad ajándékot a kilenc közül; vagy éppen nem ad..)

________________________________


Miért irritál az eldölés?

Torontó áldása nem irritált? A fetrengés, röfögés, kukorékolás...?


Nincs ledegradálva a Szellem munkája. A Szellem szabadít, gyógyít,s felemel.

Ki vonhatná kétségbe? Hmm?


De hogy jön ide, a sok Igei dolog mellé az, amit nem lehet az Igével igazolni, ennek ellenére sokszor ezzel igazolják az ajándék jelenlétét.


Jézus Isten Szelleme által űzte ki a démont egy démonizáltból.

Vajon az ezen megszabadulást kísérő testi jelenségek megengedhetők-e egy újszövetségi Istentiszteleten, pláne, mikor nem is démonüzésről, hanem egy újjászületett hívőért elmondott kézrátételes imáról van szó?

Az Igében van példa rengeteg gyógyulásra, Szellemmel való betöltekezésre. Egy esetben sem ír eldölésről, mint megnyilvánulásról.

A démon megszaggatta az embert, mikor az megszabadult, de kétlem, hogy az újjászületett hívő volt.


Tehát ismétlem: A Szellem munkáját senki nem vonja kétségbe, mert az Igei.



________________________

81. 28f16f555c (válaszként erre: 79. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 19:46

nem tartozom a Jehova tanuihoz.


A Szellem ajándékai és a szellem gyümölcsi mint láthatod-két teljesen különböző dolog.


"Miféle királyi kenetről beszélsz?"

A királyi kenet a szent Szellem összes-szám szerint 9 ajándékát magába foglalja.


"Hogy egy elveszett megmeneküljön, egy dologra van szüksége, hogy üdvözüljön: hitre Jézusban, mint megváltóban.- legalábbis a biblia szerint."


A Biblia szerint 4 lépés kell ahhoz, hogy üdvösséged legyen.Erre is kiváncsi vagyok, tudod-e ezt a négy lépést, hogy mi ez?


"Maga a Szellem a mi szellemünkkel együtt tesz tanúságot arról, hogy Isten gyermekei vagyunk"


A szellem ajándékai által-és nem a gyümölcsei által.


Nos szerintem addig mig ezt nem tisztáztuk-ne menjünk tovább.

Utána folytatjuk.


ui: visszatérek az "eldőléshez" ami igen irritál.


Amennyiben olvastad az Apcselt abban van szabaditásról és gyógyitásról szó-nos én ammondó vagyok: a szellem munkáját soha ne degradáld le-és ne vond kétségben, mert emberek élete változott meg általa-a szellem munkája által-a gyógyulásokról és a többi csodáról már ne is beszéljünk.


Még egyet kérek: gondolkodj el mit ir a Biblia a szabadulásról, kinek a Lelke által üzte ki Jézus a Gadarénusokból a démonokat.

2008. márc. 10. 19:32

Kezdjük.


Előljáróban:mindenféle cinikusság távol álljon tőlem.


Nos az üdvösséget ne keverd a kereszténnyéválás lépéseivel, mert egy felkent keresztény is elvesztheti az üdvösségét akkor, ha egész életében az Urat szolgálta, de az utolsó napon bűnt cselekszik.Üdvösséged akkor van, ha maradéktalanul tejesígted Isten feltételeit-a szellem segitsége által, és Isten a támogatásáról biztosít.

az Apcselben leirt dolgok mindegyike, most 2008-ban is műküdik.


A szent Lélek ajándékai:

I.Kor.12

1. A lelki ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek.

2. Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, a mint vitettetek, a néma bálványokhoz.

3. Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.

4. A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.

8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

12. Mert a miképen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképen a Krisztus is.

28. És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.



A Szent Lélek gyümölcsei:

Galata5.

22. De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség



Nos még mielőtt tovább mennénk gondolkodj el ezen.

79. ac1096844d (válaszként erre: 77. - 28f16f555c)
2008. márc. 10. 18:54

Oké, kezdjük !


Az újjászületésben is része van a Szent Szellem munkájának, de ez nem egyenlő a Szellem teljességének vételével.

Az üdvösség, újjászületés a megelőző feltétele a Szellemkeresztségnek, ergo ez fordítva nem lehet igaz.

Azon gyümölcsök, melyekről Pál a galatáknak írt, az újjáteremtet szellem gyümölcsei.

Azokban, akik Szellemkersztségben részesedtek, nem feltétlenül van több szeretet (pld), mint más keresztényekben.

A szeretet nem a Sz.Szellem keresztség, hanem az újjáteremtett emberi szellem gyümölcse.

Minden újjászületet hívő kapcsolatba kerül a Sz.Szellemmel, mikor újjászületik, de nem veszi annak teljességét, hisz az egy másik megtapasztalás.

Jézus azt mondta, onnan ismeri meg a világ, hogy a tanítványai vagyunk, hogy egymást szeretjük, s nem onnan, hogy nyelveken imádkozunk...


"Azaz aki nem meritkezik alá szellemben(ez nem egyenlő az ujjászületéssel)-azaz nem keresztelkedik meg szellemben is, nem mehet be Isten országába.-Amint látod igével támasztom alá a mondanivalómat. "


Jehova tanúi is ezt teszik az igével..., így ez még kevés...


Az nem megy be Isten országába, aki nem cselekszi az Atya akaratát, még ha nagy csodákat is tesz, ördögöket is űz, s azt is mondja: Uram, Uram...


A szellemkeresztség első jele valóban a nyelvekenszólás, ez így van, ebben egyetértünk.


Miféle királyi kenetről beszélsz?

S milyen ajándékok működéséről?

A szellem gyümölcseiről, vagy a Szellem ajándékairól?


"Nos ha te valóban nyelveken szólnál akkor teljes bizonyossággal tudnád, hogy a Biblia miden szava igaz, az első betűtől-az utolsóig. "


Azért állítottam, amit állítottam, mert hiszem, hogy a biblia igaz, és bár imádkozom nyelveken, nem ettől tudom, hogy a biblia igaz.


"nem Ő mondja magát kereszténynek, hanem a Szent Lélek igazolja..."

Te is kereszténynek vallod magad kifelé, nemde?

A bennső bizonyosság viszont csalhatatlan:

"Maga a Szellem a mi szellemünkkel együtt tesz tanúságot arról, hogy Isten gyermekei vagyunk."


Hogy egy elveszett megmeneküljön, egy dologra van szüksége, hogy üdvözüljön: hitre Jézusban, mint megváltóban.- legalábbis a biblia szerint.

Minden más csak ez után következik, a Szellem keresztség is. Tudod, az új borhoz előbb új tömlő kell.

Aki nem hisz a nyelvek imájában, mondjuk a felekezeti tanok miatt, ugyan úgy üdvözül kegyelemből, hit által.

Az viszont sajnálatos, hogy nem vette a Szellem ajándékát.

Van aki a halálos ágyán üdvözül, biza abból az egy lépésből, hogy segítségül hívja az Úr nevét; Szellemkeresztség nélkül.

Aki hisz énbennem, ha meghal is él-mondta az Úr. Nincs más kitétel az üdvösséghez-lásd a komornyik, és Fülöp esetét. Pedig Ap.Csel, de szó sincs sem Szellem keresztségről, sem nyelvek imájáról.


Az üdvösség az elveszetteké, a Szellem keresztség meg a hívőké, azoké, akik üdvözültek kegyelemből, a Jézusba vetett hit által.


A Sz.Szellemmel való betöltekezés sokkal több, mint a nyelvek imája, de a nyelvek imája egy fontos velejárója a Szellem keresztségnek.

Így tanítani kell róla.


A betöltekezés mindenképp a Szellem munkája, teljesen biblikus, ellenben az eldöléssel.

Talán ha hoznál egy pár igét azzal kapcsolatban, hogy a Szellemmel beteljesedők, s nyelveken imádkozók egyben hanyatt is estek.

Tisztelem Isten munkáját, s hálát adok a Vígasztalóért, aki nekünk adatott, aki elvezet minket minden igazságra.

DE az eldölés mennyiben függvénye a dolognak?

Legfeljebb annyiban, amennyiben a megigazultságna.


"egy ilyen komoly témánál nem találgatni kell-ahogy te teszed, hanem tapasztalni, bizonyságot tenni-és igével alátámasztani, mert a hamis prófétálás az sem neked, sem azoknak akik nem ismerik még Jézust és a Szellemet nem tesz jót. "


A gond ott van, hogy az Úr a szívek egyedüli vizsgálója, s a Szellem szívbéli bizonyságát senkitől nem tudod elvitatni felekezeti tanok. értelmezések okán.


Hidd el, teljesen fölösleges a biblia olvasását javasolni ilyen, kicsit cicnikus felhanggal.

Ilyet akkor tesz az ember, mikor magát többre tartja a másiknál, az meg már nem biblikus...

Az Ap.Csel az egyik kedvencem, bizonyára neked is.

78. 28f16f555c (válaszként erre: 76. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 17:36

Most látom-amit nem szerettem volna látni, de sajnos látom nálad:


Mi a keresztényéválás 4 alaplépése, ami egy valódi keresztény életében szükséges?

77. 28f16f555c (válaszként erre: 75. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 17:33

Nos kezdjük a legelején:


Minden ember egyenlő, de nem minden ember fog üdvözülni.


A tiz szűz példájához: az öt szűznek volt szellemkeresztsége, ötnek nem volt.Azaz aki nem meritkezik alá szellemben(ez nem egyenlő az ujjászületéssel)-azaz nem keresztelkedik meg szellemben is, nem mehet be Isten országába.Amint látod igével támasztom alá a mondanivalómat.

A szellemkeresztség első jele a nyelvekenszólás-és az utolsó egyben legnagyobb a királyi kenet: ami mind a 9 szellemi ajándékot magábafoglalja.

A cél az, hogy az életünk minden területe a Szent Lélek uralma alá kerüljön és rajtunk keresztűl mind a 9 ajándék működjön.


"Az üdvözül, aki hisz, s aki Jézust az élete Urának vallja(szívből)-feltéve ha a biblia igaz."

Nos ha te valóban nyelveken szólnál akkor teljes bizonyossággal tudnád, hogy a Biblia miden szava igaz, az első betűtől-az utolsóig.

Az üdvözül aki a keresztényéválás 4 lépését megteszi és a Szellem mellette bizonyságot tesz-azaz Krisztus követőjévé válik-nem Ő mondja magát kereszténynek, hanem a Szent Lélek igazolja.


""Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket." "

És miért nem ismeri? mert nem Krisztus követői, azaz nem keresztények.A keresztényéválásból egyik lépés sem kihagyható.


"A betöltekezés az betöltekezés, az elesés, az meg elesés. Az egyik szellemi dolog, a másik meg testi megnyilvánulás sok esetben."


Mindkettő egy s ugyan az Szellem munkája-igy megkérnélek, ne degradáld le, hanem tiszteld Isten munkáját.


Amire még szeretném felhívni a figyelmedet, egy ilyen komoly témánál nem találgatni kell-ahogy te teszed, hanem tapasztalni, bizonyságot tenni-és igével alátámasztani, mert a hamis prófétálás az sem neked, sem azoknak akik nem ismerik még Jézust és a Szellemet nem tesz jót.


Javaslom szíves figyelmedbe a teljes Uj Szövetség elolvasását, különösen az Apostolok cselekedeteit.



Ezek üdvözülnek.

76. ac1096844d (válaszként erre: 75. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 17:20

"Szerintem mind a Szellemkeresztség, mind a nyelveken szólás Igei, csak abban nem értünk egyet, hogy ez feltétele lenne az üdvösségnak."


Értem ez alatt, hogy csak az keresztelkedik meg Szellemmel, és imádkozik nyelveken, aki üdvözült, hívővé lett, de a Szellemkeresztség, minthogy az újjászületést követő megtapasztalás, nem feltétele az üdvösségnek.

Az üdvösség feltétele a sz. kerestségnek, de fordítva már nem igaz.

75. ac1096844d (válaszként erre: 72. - 28f16f555c)
2008. márc. 10. 16:52

Én nem kívánom megítélni mivel vagy tisztában, nem az én dolgom (aki azt hiszi, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen...)főleg, hogy különbnek tartalak magamnál.

A nyelveken szólás a szellem keresztség bizonyítéka, a szellem keresztség viszont nem feltétele az üdvösségnek.

Az üdvözül, aki hisz, s aki Jézust az élete Urának vallja(szívből)-feltéve ha a biblia igaz.

Aki segítségül hívja az Úr nevét, az megtartatik, még akkor is, ha nem kéri Istentől, töltse be őt a Szellemével-"mennyivel inkább ád az Atya azoknak...(de ezt te is ismered)

Hagin már csak nem felszínesen foglalkozott a Szellem keresztséggel, de olyan még ő sem állított, hogy az újjászületéstől különböző megtapasztalás, a Szellemkeresztség (s a nyelvek imája)feltétele lenne az üdvösségnek.


"Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket."

Gondolod azért mondta ezt az Úr, mert a szűzek (s akiket ők jelképeznek) nem szóltak nyelveken!?

Az Úr szava olyan ismerős nekem valahonnan.

"Mt 7,22

Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát?...És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

...


"A másik amire szeretnélek megkérni:

a betöltekezést ne hívd eldőlésnek."


A betöltekezés az betöltekezés, az elesés, az meg elesés. Az egyik szellemi dolog, a másik meg testi megnyilvánulás sok esetben.

De hol is hívtam a betöltekezést elesésnek?


Szerintem mind a Szellemkeresztség, mind a nyelveken szólás Igei, csak abban nem értünk egyet, hogy ez feltétele lenne az üdvösségnak.

74. 28f16f555c (válaszként erre: 71. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 16:31

A másik amire szeretnélek megkérni:

a betöltekezést ne hívd eldőlésnek.

73. 28f16f555c (válaszként erre: 71. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 16:29

Máté 25.

1. Akkor hasonlatos lesz a mennyeknek országa ama tíz szűzhöz, a kik elővevén az ő lámpásaikat, kimenének a vőlegény elé.

2. Öt pedig közülök eszes vala, és öt bolond.

3. A kik bolondok valának, mikor lámpásaikat elővevék, nem vivének magukkal olajat;

4. Az eszesek pedig lámpásaikkal együtt olajat vivének az ő edényeikben.

5. Késvén pedig a vőlegény, mindannyian elszunnyadának és aluvának.

6. Éjfélkor pedig kiáltás lőn: Ímhol jő a vőlegény! Jőjjetek elébe!

7. Akkor felkelének mind azok a szűzek, és elkészíték az ő lámpásaikat.

8. A bolondok pedig mondának az eszeseknek: Adjatok nékünk a ti olajotokból, mert a mi lámpásaink kialusznak.

9. Az eszesek pedig felelének, mondván: Netalán nem lenne elegendő nékünk és néktek; menjetek inkább az árúsokhoz, és vegyetek magatoknak.

10. Mikor pedig venni járnak vala, megérkezék a vőlegény; és a kik készen valának, bemenének ő vele a menyegzőbe, és bezáraték az ajtó.

11. Később pedig a többi szűzek is megjövének, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk.

12. Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket.

72. 28f16f555c (válaszként erre: 71. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 16:26

Olvastad a 10 szűz példáját?Mit jelképez az olaj a Bibliában sz.ted?

Minek a bizonysága szerinted a nyelvekenszólás? Miért van rá szükség szerinted?


Amit én látok nálad: nem vagy tisztában a dolgokkal.Csak a felszint érinted, de a mélységet nem.

71. ac1096844d (válaszként erre: 69. - 28f16f555c)
2008. márc. 10. 16:09

A nyelvek imája nem elengedhetetlen része az üdvösségnek, hanem a Szellem keresztség következménye, vagy hatása.

Az újjászületés az, ami elengedhetetlen.

Az üdvösség kegyelemből van, hit által, vagyis amit ehhez a projekthez hozzátehetsz, az a hited, bizalmad az Úrban, az evangéliumban.

Nyelveken az szól, aki újjászületett, és beteljesedett Szellemmel. Vagyis a nyelvek imája egy következmény, és nem bizonyító feltétel.

A Szellem olyanoknak is bizonyságot tesz a szívében, hogy ők Isten gyermekei, akik sem nem töltekeztek még be a Sz.Szellemmel, sem nem imádkoznak nyelveken.

A szív bizonyságát el nem vitathatod, azt maga a Szellem adja.

Erővel felruház a Szellem a mások felé való szolgálathoz, míg amikor nyelveken szólsz saját magad építed, s nem másokat.


Jómagam is karizmatikus felekezethez tartozom, és imádkozom nyelveken.


Ám a Róma 10/9-13 ellentmond annak, hogy a nyelveken szólás elengedhetetlen része lenne az üdvösségnek.

Nagy ajándék a szellemi épüléshez, fejlődéshez, a kijelentésekhez, de nem érinti az üdvösséget( legfeljebb annak hatékonyabb megélését)

70. 28f16f555c (válaszként erre: 68. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 15:35

Az ujjászületes és a Szent Lélek keresztség az két teljesen különálló dolog.


Mond az neked valamit, hogy erővel való felruházás?

69. 28f16f555c (válaszként erre: 68. - Ac1096844d)
2008. márc. 10. 15:33
A nyelvekenszólás elengedhetetlen része az üdvösségnek.Lásd 10 szűz példázata.
68. ac1096844d (válaszként erre: 67. - 28f16f555c)
2008. márc. 10. 15:14

A Szent Lélek(Szellem) keresztség nem függvénye az üdvösségnek.


Az újjászületés és a Szellemmel való betöltekezés egyesek szerint azonos, mások szerint két külön dolog.


De nem igei azt állítani, hogy ez igazolja: valóban keresztény valaki.

A keresztény Krisztus követőt, Krisztushoz hasonlót jelent.(amit nagyon sokan a valóságban, tetteikkel demonstrálnak= nyelvek imája nélkül, miközben nyelveken imádkozók ezrei hozhatnak szégyent a kereszt üzenetére...)

Hogy a nyelveken szólás igei(bibliai) az tény, de hogy nem ettől válik valaki valóban kereszténnyé, szerintem az is...


(szvsz)

2008. márc. 10. 07:53

Jóel 2,28 És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.


Csel 2,17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.



A nyelveken szólás teljesen igei-és ez az első, ami igazolja, hogy a Biblia szerint valóban keresztény ember vagy és van szent Lélek keresztséged.

66. ac1096844d (válaszként erre: 65. - Ec63a7fc29)
2008. márc. 9. 22:51
Nem is csodálom...
2008. márc. 9. 15:12
Nekem ez még így is magas.
64. ac1096844d (válaszként erre: 62. - Virgilius)
2008. febr. 23. 13:42

Egyértelműen csak az tudhatja, aki kapja, ezt elvitatni nem lehet, de az, ahogy ezt az elesés dolgot szélsőségbe fordították, semmiképp nem biblikus.

Előfordulhat, nem kétlem, én is megéltem hasonlót, de hogy konkrét bibliai alapja magának a megnyilvánulásnak nincs, az igaz.

Sem a lelki, sem a testi gyógyulást nem kell kísérnie efféle megnyilvánulásnak szükségszerűen, ám megelőznie kell, mégpedig a hitnek.

2008. febr. 23. 12:47
Egyébként felénk ezt "lélekben nyugvásnak" nevezik, nem eldőlésnek. :) Egyszer egy pásztor kapta meg ezt az ajándékot, és valami 2 órán keresztül, a liturgia végégig fel sem kelt. Utána nagyon boldognak érezte magát és kipihentnek, de nem hiszem, hogy csak egyszerűen egy jót aludt volna. :)))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook