Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legjobb a stressz ellen? fórum

Mi a legjobb a stressz ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 15. - Esztella100)
2008. jún. 13. 13:24

Csak ötletszerüen írtam...igazából a lényeg az lenne,hogy mindenki az idö és az anyagiakhoz alakítsa a lazítást:

Nincs pénz?Nem baj(ebben az esetben)...séta:ingyenes.Kertben gyomirtás,ingyenes...stb,kinek -kinek ízléséhez mérve.

Dolgok átgondolása:ingyenes,problémák kiküszöbölése agyban és átbeszélése barátunkkal:ingyenes.

Idö..hát ezzel már lehet jobban sakkozni kell,de muszáj valahogy.


Rokonok?Hm..és ha megkérnéd öket arra,amikor elkezdenek panaszkodni,hogy:bocs,de most nem szeretnél erröl beszélgetni,de rögtön ajánlj is fel egy témát:mit szólsz,milyen szépen nönek a tulipánjaim idén?Isteni tápoldatot vettem..(értelemszerüen arról beszélj,ami teljesen távol áll a rokonok adott beszélgetésével).Vagy ne is mond nekik,hogy bocsi..,nem akarsz beszélni az ö gondjukról,hanem mikor elkezdik..csak hümmögj és mikor levegöt vesznek(nehéz elkapni a pillanatot) gyorsan válts témát és ahogy visszatér,mond:na..igen,hát sajna..(bla-bla)..majd megint térj vissza arra,amiröl te akarsz beszélgetni.Elöbb-utóbb siker lesz .


Talán:)

17. esztella100 (válaszként erre: 16. - Dina2)
2008. jún. 13. 07:49

Szia!

Jó ötlet,csak ők a 10.emeleten laknak,mi pedig kertes házban,és ráadásul anyukámmal együtt.Ezért jár ide a nővérem egész családja!!!

Amíg anyukám él és éljen sokáig addig nem látok ebből a helyzetből kiutat!!!

16. Dina2 (válaszként erre: 15. - Esztella100)
2008. jún. 12. 09:15
menj te látogatóba hozzájuk! nem megoldható? akkor ajtó bezár, redőny le, tv kikapcs, száj befog...
15. esztella100 (válaszként erre: 13. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 12. 07:07

Ez mind nagyon szép és jó,amit leírtál,csak dolgokat nem olyan könnyű megvalósítani:időhiány,anyagiak stb.

Tény és való,azért sok dolgot lehet belőle hasznosítani!

No és mi a helyzet a minden hétvégén hozzád látogató sok rokonról,akik itt vezetik le a feszűltségüket!

Őket hogy tudnám kiküszöbölni???

14. esztella100 (válaszként erre: 12. - Dina2)
2008. jún. 12. 07:03

Tavaly nem volt kedvem kertészkedni,de az idén már nem is egyszer kellemes érzés töltött el közben!

Csak ilyenkor meg az idegesít,hogy a benti dolgokat egy kicsit el kell hanyagolni!

No majd rossz időben meg odabennt ügyködünk többet!

2008. jún. 11. 14:30

Az attól függ,mi okozza a stresszt.

Ha egy hirtelen , nem állandó probléma, ami egyszeri,s valószínüleg nem zavarja az életminöséget (rálépnek a lábunkra)...,akkor azt le lehet vezetni azzal, ha végiggondoljuk a dolgot, ha tehetünk ellene valamit, akkor megoldjuk, megtesszük, ha nem, akkor a problémától függöen vagy elfelejtjük, vagy megbékélünk vele.

Ha már olyan gondról van szó, ami többször elöforul, amin már sokszor töprengünk, zavar, vagy idegesít....és valószínüleg továbbra is fog, jelen lesz életünkben (pl munkahelyi dolgok), akkor megbeszéljük az illetövel, vagy párunkkal, vagy barátainkkal..egy jo kis beszélgetés segíthet.

Ha megoldhatatlannak tünö a dolog, akkor érdemes szakembert felkeresni...

Ha pedig jó kis összetett a dolog, és úgy alapban vagyunk stresszesek, nem megoldható a dolog, mert midnennaposak és azok is maradnak..közlekedés,anyagiak..bla-bla, akkor jöhetnek a jó kis praktikák:

-úszás,futás,séta,kirándulás,kerékpározás,friss levegö.

Tehát sport:)

-jóga és egyéb lazító dolgok,kellemes könyv,langyos kis film,amin jót szundikálhatunk,vagy izgis,ami eltereli a figyelmet.

-kiabálás,de teli torokból:)

-hatalmas szundikálás, kellemes fürdö

-fözés,horgolás,horgászat,favágás,gyöngyfüzés..bármi,ami kikapcsol

-kis utazás,nagyobb utazás

festés,szobaátrendezés:)


Talán:)


Leginkább a stressz okának megszüntetése,ha nem megy..kitombolása,vagy levezetése:)

12. Dina2 (válaszként erre: 11. - Esztella100)
2008. jún. 11. 11:56

aha, ismerős...én egyszer egy tejes müzlivel teli tányért vágtam földhöz (persze szőnyegre)...legjobban a müzlit sajnáltam, mert éppen drágább fajta volt...és persze utána én is takarithattam...

amúgy nyári időszakban engem a kertészkedés abszolút kikapcsol (persze, ha nem zavar senki).

11. esztella100 (válaszként erre: 10. - Dina2)
2008. jún. 8. 07:28

Velem előfordult már olyan hogy földhöz csapkodtam egy pár tányért,de utána nekem kellett feltakarítani,akkor meg azon húztam fel magam!

Rájöttem,hogy az nem jó!Legközelebb csak a műanyag tányérokat vágtam a földhöz a feszültségem oldotta.de utána nekem kellett megint összeszedni!

A favágás jó ötletnek tűnik,de számomra kivitelezhetetlen!

10. Dina2
2008. jún. 6. 08:00

én az elmúlt télen, ahányszor kiidegelt a kedves párom, lementem a pincébe és egy hatalmas baltával vágtam a tűzifát meg a szenet. közben mondtam a magamét magamban...

hasznos munka + testmozgás + feszültség levezetés

és tényleg bevált.

9. esztella100 (válaszként erre: 8. - Inesse)
2008. jún. 6. 07:48

Mindig megpróbálom a bajokról gondokról,elterelni a gondolataimat,és pár perc múlva azt veszem észre,hogy visszatérek a problémákhoz újból azon agyalva!

Mi a megoldás??

Örömmel vennék jó javaslatokat!

2008. jún. 4. 20:54
Semmi baj, engem is érdekel a dolog! Én nagyon görcsölős és stresszelős vagyok és még nem találtam semmit ami igazán hatékony lenne. :(
2008. jún. 4. 20:34

Bocsánat most kivételesen nem néztem meg,hogy van e ilyen fórum!

Meglepődtem!!!!!!!!!!!

2008. jún. 4. 20:31

Várom a tanácsokat,és a mai korunk legnagyobb problémájára találjuk meg együtt a legjobb megoldást!!!

Rajta.............!

5. Roni24 (válaszként erre: 3. - Husom36)
2008. jún. 4. 20:31

A férjednek igaza van, sőőt, még nátha és láz esetén is nagyon jó! :)))))

Egyébként szerintem mindenkinek más a gyógyszere stressz ellen.

Van akinek a csoki, édesség, rágcsálni valók, van akinek egy nagy séta, van akinek a vásárlás, vagy épp a tabletták, és még lehetne sorolni...

2008. jún. 4. 20:29
Pont tegnap vagy mikok indítottam egy ilyen tudásbázis kérdést.
2008. jún. 4. 20:26
A férjem szerint a szex, szerintem is van benne igaszság,de a csokinál nincs hatásosabb. Számomra.:)
2008. jún. 4. 20:25
van már ilyen fórum...
2008. jún. 4. 20:23
Mi a legjobb a stressz ellen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook