Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a különbség a forralt bor és a puncs között? fórum

Mi a különbség a forralt bor és a puncs között? (tudásbázis kérdés)


8. k_nm
2010. dec. 7. 17:35
Milup, a karácsonyi vásáron nem biztos, hogy az itt leírtakat kapod! Jobban jársz, ha megkérded, mit adnak ezen név alatt
2010. dec. 7. 17:15

Köszönöm szépen!♥


Rosszul tippeltem, de így már tudom, hogy mi miből van.


Nemsokára indulunk a téli vásárba, és szerettem volna tudni, hogy mit is iszok majd..;DDDDD

2010. dec. 7. 16:54

Forralt bor


Gyakorlatilag bármilyen borfajtából készíthető, ez teljesen a fogyasztó ízlésétől függ. A legfontosabb szempont, hogy kifogástalan minőségű, mellékíztől mentes bor legyen. Fűszerként általában citromlevet, porcukrot, szegfűszeget és fahéjat használnak. A bort a fűszerekkel forráspontig melegítik, de forrnia azonban nem szabad. A forralt bort grogos vagy forralt boros pohárban szolgálják fel.


Puncs


Eredetileg öt alapanyagból áll: cukor, citromlé, arak (rizspálinka), tea és víz. Később alapanyagok bővültek, és ma már főként rumból készítik. A puncsot általában melegen isszák, de van hideg változata is. A puncsot általában pohárban készítik el, de gyakran készítik nagyobb adagban a bólés edényhez hasonló puncstartóban.

5. d@nu
2010. dec. 7. 16:51
Igen, a puncs rumot is tartalmaz, kevesebb borból készül és nem árt, ha kissé citrusos - azaz lehet citrom- vagy narancshéjat reszelni bele, de én pl. egy korty narancslevet is teszek hozzá. A fűszerezés mindkettőnél lehet az alap szegfűszeg+fahéj, innentől pedig csak az egyéni ízlés szab határt.
4. 204b456479 (válaszként erre: 2. - 864c5534c9)
2010. dec. 7. 16:50

mindkettőben van alkohol.

puncs: 2,5 dl édes vörösbor, 2,5 dl édes fehérbor, 1,5 dl rum, 50 dkg cukor, 2 db citrom, 2 db narancs.


forraltbor: 7,5 dl száraz, nem túl savas vörösbor

7 dkg cukor

2 rúd fahéj

8 szem szegfűszeg

3 szem szegfűbors

4 szelet citrom

2010. dec. 7. 16:47
A puncsban van rum is nem? De lehet nem ez vagy nem csak ez a különbség. Kiváncsi vagyok én is a válaszra. Esetleg a fűszerezés?
2010. dec. 7. 16:46

Csak tippelnék: hogy az egyikben van alkohol, a másikban nincs. De lehet, hogy nem így van.

Ki tudja?

2010. dec. 7. 16:45
Mi a különbség a forralt bor és a puncs között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook