Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a célja ezekkel a kijelentésekkel? Számára nem unalmas? fórum

Mi a célja ezekkel a kijelentésekkel? Számára nem unalmas? (beszélgetős fórum)

8. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 18:59
A célja a figyelem felkeltése , magára terelése. Nem unja, mert lehet nem is emlékszik rá, hogy ezt már hányszor eljátszotta. Lehet, az ő szülei is pont ilyenek voltak ennyi idősen, de már arra sem emlékszik, hogy ő 20-30 éve ugyanabban a helyzetben, mint most ti, mit gondolt. Sajnos az idősek változnak, most a szüleidnek kell helytállniuk és türelmesnek lenniük a mamával. 20-30 év múlva a szüleid mellett majd te kényszerülsz ezt átélni, aztán újabb generáció múlva te idegesíted halálra a fiatalokat. Addig is jól tetted, hogy leléptél, éld az életed, a hétvégi ebédeket meg bírd ki, nem tudsz mást tenni.
2022. nov. 20. 15:20
Ha nem a rossz természete erősödött fel akkor lehet kezdődő demencia is.
6. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 12:25

Ismerős. Szerintem minden családban van egy ilyen öregedő szülő, nagyszülő aki megkeseredett és megkeseriti a környezetét.

Jól tetted, hogy továbbléptél. Egyszer lehet, hogy el kellene neki mondani, bár ilyenkor még nagyobb hanggal hangoztatják mártirságukat és nem lesz igazad a szemében.

5. birebora (válaszként erre: 4. - Timycat)
2022. nov. 20. 12:21
Pontosan igy van. Ezt mi is tapasztaljuk. Visszamennek gyerekbe és önzővé válnak. Mindenkit támadnak, agresszivá válnak. A környezetemben is ezt látom, ezt hallom. Valaki mindig porondon van, akit lehet szidni. Csak az ő bajuk a baj, ha másnak baja van, fájdalma van, gondja van, az nem olyan, na de neki?! És mindehhez emelt hang társul. Nehéz együtt élni ilyen emberel.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 11:40
Idősödik 😕 sajnos ez sokszor ezzel jár. Észre sem veszi magát, leépülnek a tanult viselkedési formák, gyakorlatilag idővel önző, hisztis gyerekekké válnak. Ő most az engem nem ért meg senki, világgá megyek korszaknál tart, kb mint egy kamasz.
2022. nov. 20. 11:36
Cél szerintem nincs, pszichés oka van. Szeretethiány, társas magány, nárcizmus. Ezek évek alatt elvezetnek oda, hogy egy kellemes családi ebéden is ilyenné válik valaki. Köznyelven azt mondják, megkeseredett.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 20. 11:34
Hány éves?
2022. nov. 20. 11:26

Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy nem lehet nagyanyámnak semmit mondani. Minden vasárnap meghívnak a szüleim ebédre, ahol jelen van nagymamám is, mivel odaadta a szüleimnek a házat azzal a feltétellel, hogy gondozzák majd őt idősebb korában vagy ha baja van.

Amikor összeül a család szóba kerül elég sok téma, viszont azt vettem észre, hogyha mesélnek valamit a szüleim, ami nem tetszik a mamának, akkor elkezd támadni, hogy őt senki nem tűri már meg, ő fogja magát és elköltözik. Ezt heti szinten eljátssza mostanában. Nyilvánvaló, hogy nem fog sehova menni, de folyton ezzel van, hogy ő elmegy az öregek otthonába. Ha valami nem úgy történik, ahogy neki kedvező, ha nem hangoztatja valaki, hogy ő milyen jó, okos, ügyes asszony, akkor kiakad… Miért?

Az én elköltözésem oka ő volt, amit soha nem mondtam neki, de elegem volt abból, hogy őt körbe kell ugrálni. Ő nem hajlandó feltétel nélkül szeretni, mert mindig vele egy HA… nem mondtam neki, de nem akartam a szüleim sorsára jutni, ezért inkább elköltöztem…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook