Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meteogyógyászat /hideg-meleg-kettős front/... fórum

Meteogyógyászat /hideg-meleg-kettős front/... (beszélgetős fórum)


1 2
2019. máj. 22. 09:05
Lehet hogy tiszta hűlyeség a részemről,de az utóbbi években egyre többet foglalkoztat az elmúlás.. Normális családi életem van,gyönyörű unokám,és mégis. Korunk betegsége a magasvérnyomás,ez ellen én is küzdök. Talán az átlagnál labilisabb idegrendszeremnek tudható be..
36. livepower (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2019. máj. 22. 07:01
Tökéletesen igazad van.. Nem vagyok egy nyafoggós típus,de ahogy rohannak az évek egyre inkább érzem hogy fárad ok. Érzékenyebb lettem úgy menthalisan mint fizikailag ! Ránézek az unokámra,és megdöbbent hogy mennyire rohan az idő.. Persze ez a természet rendje 😢
35. f9e9103487 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2019. máj. 20. 06:25

Nincs diagnózis. Volt kardiológia és labor is. Mától abbahagyom az Arlevertet....éjjel alig tudtam aludni. Az Arlevertre az van írva, hogy ''ismeretlen eredetű szédülésre''.

Az háborított fel a legjobban, hogy a neurológia és a fülészet egymásra mutogatott.

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - F9e9103487)
2019. máj. 19. 22:55

...és még mindig nincs diagnózis, de azért szedd a gyári bogyót... Szép, mondhatom!


Labor, kardiológia nem volt?

33. f9e9103487 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. máj. 19. 22:48
Jó kérdés. Biztos más oka volt. Hajnalban arra ébredtem, hogy mindjárt elájulok, annyira szédültem. Az ágyról nem tudtam felkelni...az elején normális volt a vnyomásom...majd fokozatosan ment fel. Befeküdtem a Neurológiára...Nootropil infúziók. Mivel fejmozgáskor szédültem, a neurológus átküldött másnap a fülészetre, mert szerinte fülészeti baj van. A fülész 1 perc alatt megvizsgált..közölte, hogy itt neurológiao baj van. 7 Nootropil inf. után hazaküldtek...felírták az Arlevert tablettát, amitől rosszul vagyok. És javasoltak egyensúly tornát. Hát ennyi.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Livepower)
2019. máj. 18. 16:08
Na meg tavaly óta mindannyian idősebbek is lettünk, gondolom, ez is beleszól a dolgokba.
2019. máj. 17. 10:39
Reménykedjünk hogy időjárás is megnyugszik,és beál az ilyenkor szokásos hőmérsékletre ! Az idén igen megterhelő voltak ezidáig is,a frontok..
2019. máj. 16. 17:10
Ebben nincs tapasztalatom.
2019. máj. 16. 16:53
Gyakori az is, hogy már diagnosztizált és kezelés alatt álló ADHD, BTM esetekkel keresnek meg bennünket. Ez mindenképpen indokolt, mert az ezzel élők körében, gyermekek és felnőttek esetében is különösen gyakori a fokozott időjárás-érzékenység, ami erősen és változó módon befolyásolhatja az állapotukat. Ennek felderítése és a megfelelő megoldások alkalmazása sokat segíthet a nehezen viselhető állapotingadozás csökkentésében.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Livepower)
2019. máj. 13. 21:49

Igen, ez a tendenciát írják le nagyjából abban a cikkbe is, amit belinkeltem.


Sajnos még ha változik is valami, nem fog látszani a haszna egyik napról a másikra, azaz meg kell ennünk, amit főztünk.


Ami a frontérzékenysége való segítséget illeti, az idősebb korral fokozódó feledékenység is az elegendő folyadékivás ellen dolgozik.

Szintén fontos a megfelelő vegyes étkezés.

27. livepower (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. máj. 13. 21:07

Az alacsonyabb földrajzi szélességeken súlyosbodhat a helyzet az ózonréteg elvékonyodása miatt


Az alacsonyabb földrajzi szélességeken, vagyis az északi szélesség 60 foka és a déli szélesség 60 foka közötti területeken azonban a sztratoszféra alsó határánál megfigyelhető nagyfokú ózoncsökkenés miatt nincs jele regenerálódásnak. Az ózonréteg elvékonyodásából eredő károk az alacsonyabb szélességi körökön ráadásul súlyosabbak lehetnek, mint a sarkpontoknál – mondta el Joanna Haigh, az Imperial College London munkatársa egy nemrégiben közölt tanulmányban.

26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Livepower)
2019. máj. 13. 20:50

Már a 70-es években volt: Elsőként az 1970-es években tapasztaltak ózonkoncentráció-csökkenést az Antarktisz feletti sztratoszférában. A mérések gyors ütemű csökkenést jeleztek, míg 1955-ben 320 Dobson-egységet mértek, addig 1975-re ez 280-ra, majd 1995-ben 90-re süllyedt. Mivel más régiókban a mérések folyamán nem tapasztaltak csökkenést, ezért közel egy évtizedig mérési hibaként könyvelték el az antarktiszi eredményeket. 1974-ben három tudós, Paul Crutzen, F. Sherwood Rowland és Mario Molina kimutatta, hogy a fogyatkozás valóságos jelenség, és rámutattak, hogy az okozóit a mesterséges eredetű vegyszerek körében kell keresni. A felfedezésért a három tudóst megosztott Kémiai Nobel-díjjal jutalmazták 1995-ben."


Most záródik is, meg nem is...


[link]

25. livepower (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. máj. 13. 20:29
Pontosan ezért lesznek kivonva a forgalomból,az 1x használatos műanyag eszközök az EU ajánlására ! Ez viszont nem rossz kezdeményezés. Ahogy hozzászoktunk ezekhez,úgy le is fogunk szokni róluk..
24. livepower (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. máj. 13. 20:24
Visszaemlékezvén 70-80as évekre,az akkori szép korúak is panaszkodtak a frontokra ! Akkor mèg nem igen hittem benne. Viszont az ózonlyuk,akkor még nem igen létezett !
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Livepower)
2019. máj. 13. 19:42
Addig sem kellene simán elégetni a műanyag hulladékokat...
22. livepower (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. máj. 13. 19:41
Igen,hiszen a főbűnös az ‘üvegházhatás’. Bármilyen nehéz is elismerni,ehhez mi emberek is nagyrészt hozzájárulunk. Az ipari hulladék gazdálkodás,felelőtlenül teszi tönkre a föld még megmaradt tartalékait. A nem lebomló műanyagokkal vannak tele az óseánok..
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Livepower)
2019. máj. 13. 19:25

Igen, ezért is mondom, sokszor a folyadékhiány az oka a fejfájásnak, a rossz közérzetnek.

Persze hogy kellemesebb a meleg! De a mostani nagyon meleg nyarak már túl vannak a kellemes határán.


Itt a faluban a meleg időben való mászkálást (orvoshoz menést, bevásárlást) megnehezíti, hogy az utcákon nincsenek padok, ahová menet közben leülhetne az ember. A faluközpontban van csak néhány pad.

20. livepower (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. máj. 13. 18:59
Valóban igaz,hogy a folyadékpótlást nem szabad elfelejteni ! Sajnos hajlamos vagyok rá,s mire észbe kapok már kezd a fejem fájni.. Érdekes módon a meleget szeretem,persze nem a 45’C napon..
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Livepower)
2019. máj. 13. 18:28

Igen, a statisztikák gyakran torzítanak.

Nehéz eldönteni, melyik nép jár jobban. Hiába, hogy nem vagyok frontérzékeny, a nagy meleg engem is, mint mindenkit, megvisel.

Én azon vagyok, hogy a pér évvel ezelőtti aktivitásom újra elérjem, és talán ez mág a nagy melegek beállta előtt sikerülni fog. Akkor mindenestül egészségesebb leszek, és az mindenképpen csak hasznomra válik majd.

Azért nagyon hálás vagyok, hogy életemben nem sokat fájt a fejem. Itt is fontos, hogy sokat igyunk!

18. livepower (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. máj. 13. 17:51
A kutatások és a statisztika főleg,minden esetben fals képet mutat,a valósággal szemben. Az brittek valamint a skandinávok nem ismerik az igazi tavaszt és a nyarat..
17. livepower (válaszként erre: 9. - 79331de475)
2019. máj. 13. 17:47
A meteogyógyász előrejelzéseit és intelmeit érdemes komolyan venni ! Az esetek 80%-ban pontosabbak,mint a meteorológiai előrejelzés !
16. livepower (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. máj. 13. 17:33
Abban egyetértek veled,hogy az Antifront cseppeknek főként nyugtató hatása van. Egy időben én is csak legyintettem,amikor a társaságban felhozták a frontérzékenység tüneteit. Most így a 60-on túl bizony én is megtapasztaltam,hogy a frontérzékenység nem üres lózung ! Főleg a kettősfront szokott leginkább megviselni.. Rossz közérzet,levertség,motiválatlanság,fejfájás.. Bevetettem a Magne B6 Stress Control tablettát. Jó választás volt,úgy érzem -:)
15. Guruljka (válaszként erre: 1. - Livepower)
2019. máj. 12. 22:18

Azért nem a zöme!


Abból a cikkből idézek, amelynek a linkjét is hoztam:

"Mennyiben igaz az az állítás, hogy az időjárás befolyásolja közérzetünket, illetve járás akár egészségünket is? Különböző kutatások azt találták, hogy a lakosság mintegy 30-50 százaléka tartja magát időjárás-érzékenynek, sőt a 60 fölötti korosztályban ez a szám meghaladja a 65 százalékot. Meglepő módon például Angliában és a skandináv országokban jóval kevesebben panaszkodnak frontérzékenységre, pedig ott legalább ugyanannyi a megterhelő időjárású nap, mint nálunk."

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. máj. 12. 22:11
Bocsánat, a sok átfogalmazás miatt a NEM kimaradt. Nem változik hirtelen annyira...
2019. máj. 12. 22:08

Látom, van köze az immunrendszer gyengeségéhez, de akkor lehet tenni ellene.


[link]


Szerintem egészséges embernek változik hirtelen annyira a vérnyomása a légnyomás változása miatt, hogy attól rosszul legyen. Előbb mindenképpen ki kell vizsgáltatni, milyen betegség van a háttérben, és azt kell kezelni.

Ez az Antifront csepp érdekes, biztos nyugtató hatása van annak a kis mennyiségű alkoholnak is, az összetevői sem nagyon drágák. Én a gyömbért naponta használom, a kurkumát nem mindennap, de rendszeresen. Ez a kettő ízületi és emésztési problémákra is jó. Volt időszak, amikor citromfű teát ittam,most azért nem iszom, mert nehezebb beszerezni, mint a normál teát.


Ha valaki tényleg érzékeny az időjárási frontokra, esetleg változást érhet el pár módszerrel, erről valóban érdemes lenne beszélgetni.

12. 79331de475 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. máj. 12. 21:59
Természetesen nem azt teszi, csak a cseppek kicsit enyhítik a front okozta fájdalmakat.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - 79331de475)
2019. máj. 12. 21:52
Hogyan lehet itt segíteni? Arrébb tolja a felhőket vagy a Napot?
10. 79331de475 (válaszként erre: 6. - F9e9103487)
2019. máj. 12. 21:31
sajnálom, majd írd meg, ha van valami változás.
9. 79331de475 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. máj. 12. 21:24
Örülj neki, hogy csak a témától kapsz frontot. ez igenis komoly probléma. Magamon tapasztalom, sok éve már, és igenis működik. Általában 2 nappal elöbb érzem a frontot. A netes előrejelzések abban segítenek, hogy akkor már előre beveszem az Antifront cseppeket.
8. 79331de475 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2019. máj. 12. 21:20
És akkor mi van? Ne azzal foglalkozz, hogy van már ilyen, hanem próbálj segíteni, ha tudsz.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook