Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mérlegképes könyvelő tanfolyam fórum

Mérlegképes könyvelő tanfolyam (beszélgetős fórum)


2021. jan. 26. 23:28

Sziasztok!


Itt megtalálható az új mérlegképes könyvelő képzés leírása: [link]

2020. jan. 20. 08:34
Sziasztok! Van valaki, aki most február 3-án megy vizsgázni számvitelből? Szerintetek milyen speciális eset várható? Mik lesznek benne?
11. Csurmi (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2018. jan. 8. 11:57

nálunk se írt a táblára , hanem mindenki mondott egy-egy pontot a feladatból. Előtte persze elmondta az elméleti rész, aztán aki akart jegyzetelt. Sajnos ez nem "iskola", csak egy útmutató, h tudd mit kell tanulni otthon. Minket egy könyvvizsgáló tanított.

Én tisztába voltam vele, h alap tudás nélkül felesleges jelentekzni ilyen tanfolyamokra. Nálunk is sokan kritizálták a módszert. Én megértem, h nehéz így tanulni, de ha tanultad már akkor van alapod, és könnyebben boldogulsz.

10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2018. jan. 8. 06:51
Nálunk a statisztikát tanította egy ilyen nő. Csak azokat a bonyolult képleteket írta fel a táblára, amik egyébként a könyvben is benne voltak. Sohasem tudtuk, "mit osztunk mivel". :))
9. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Csurmi)
2018. jan. 7. 19:41
Közgazdasági végeztem vállalkozási szakon, könyvvitelből négyesem volt, de ennek a nőnek a magyarázata az kritikán aluli volt. Tulajdonképpen nem is tanár volt hanem csak óraadó. Egyáltalán nem biztos hogy valaki jól könyvel meg érti a dolgát - mert tényleg profi volt a csaj - ha nem tud magyarázni. Eltudtok ti olyan órát képzelni amikor a táblára semmi de semmi nincs felirva az égadta világon hanem mindent szóban kell lekövetni és már a 3. mondatnál lemaradtál? Na kb. ilyen volt.
8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Csurmi)
2018. jan. 7. 08:00

Így igaz! És nem csak elméleti dolgok tanulását, hanem a példafeladatok megoldásának gyakorlását is azzal bezárva, hogy utána a Mérleg összeáll-e, vagy már a könyvelés közben elbaltáztunk valamit!

Nem könnyű sem megtanulni, de amikor valaki munkába áll, gyakorlatilag egy taposó malomba állt be. Ezt a szakmát szeretni kell ahhoz, hogy valaki lássa a szépségét, és képes legyen benne hosszú éveket ledolgozni. Nem könnyű.

7. Csurmi (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2018. jan. 7. 07:56

Az a helyzet az ilyen zanfolyamokkal, h valamennyi alap tudást igényel. Nullarol nem lehet itt megtanulni, mert keves az óraszám es a tanárnak nincs ideje egy egy témával annyit foglalkozni. Sajnos eleg sokat kell otthon is ezzel foglalkozni.

Nekem megvolt az alapom, en tudtam követni es ertettem is. De a mi csoportunkba ia voltak boven olyanok akiknek nem ment.

De vannak meten is segéd anyagokok, valaki abbol tanult es megértette. Szerintem nem lehetetlen megcsinálni.


En egyedul a keves oraszamot tudom hibának felhozni. Mert sok otthoni tanulást igényel.

2018. jan. 7. 07:50

Az egész könyvelésnek logikája van, ami a Mérleg kötelező 4 egyezőségének valamelyikén alapul.

Ha azt a 4 szabályt tudjuk, és a számlaosztályt, számlakeretet, akkor már a könyvelési tételt felállítani nem lehet gond.

A mérleg elemzés, az már egy külön tészta, egyáltalán nem lehet előre lefektetni az ellenőrzés szabályait, és majd azok alapján dolgozni. Ott már a saját logika, a saját sas szem is szükséges.

5. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Csurmi)
2018. jan. 6. 18:53
Én is a Pentánál tanultam, a hajam hullott ki mire levizsgáztam. Pont a könyvvitelből és elemzésből olyan tanárunk volt hogy a felét se értettük a mondókájának. Szóval nehéz ügy volt.
2018. jan. 5. 10:56

Viszont nálunk sokan kiestek, mert nem lett meg a vizsgájuk. Nem tudom ők hol tartanak.

Aki korábban nem tanulta ezt, annak nehéz, de ha van tapasztalatod, esetleg ebbe dolgozol, vagy már tanultad, nem lesz gond.

2018. jan. 5. 10:55

Én a Pentához járok, most lesz az utolsó vizsgám februárba :)

Nekem megfelelt, tetszett, én személy szerint tudtam követni a tananyagot értettem mindent.

2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2018. jan. 5. 08:48

A Perfekt országos hálózattal rendelkező, 1000 éves oktatási gyakorlattal. Valamikor csak az volt a piacon + az állami képzés.

Szerintem bennük nem fogsz csalódni. A többit nem ismerem.

2018. jan. 5. 08:38

Sziasztok,

vállalkozási mérlegképes könyvelőt szeretnék elkezdeni. Árban kb. ugyanott vannak, de a képzőközpontokról nem nagyon találok releváns véleményt sehol.

Leginkább a szolnoki Penta Unió, Perfekt, illetve Oktáv érdekelne.

Az áron kívül mire kell figyelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook