Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mérlegképes könyvelő tanfolyam...szerintetek érdemes belevágni? fórum

Mérlegképes könyvelő tanfolyam...szerintetek érdemes belevágni? (beszélgetős fórum)


27. m.mes (válaszként erre: 26. - 3312f98057)
2013. ápr. 26. 18:12
Szia ! A sulimban a hirdetőfalon sok számiviteles hirdeti magát, ha érdekel, felírok párat :)
2010. dec. 13. 08:35

Jó reggelt!

Ismer valaki jó számvitel és/vagy adózás magántanárt? Márciusban lesz az okj-s vizsgám, jó lenne, ha valaki fel tudna rá készíteni. . .

25. Totesz
2010. júl. 16. 21:26
köszi
2010. júl. 16. 20:16
Holnap elküldöm mindkettőtöknek a honlap címet.
23. Totesz (válaszként erre: 20. - F77a773716)
2010. júl. 16. 19:56

Szia.Nekem is el tudnád küldeni a honlap címét?

Köszönöm előre is!

22. hte23 (válaszként erre: 7. - Szeklice)
2010. júl. 16. 19:35

Csak megjegyzem! gyerek mellett ez sem könnyü.

A határidó az ISTEN. Akkor nincs gyerek, nincs család. nincs háztartás stb....

Tudnod kell mindent, jobban mint az APEH.

Ott csak részterületekre specializálódnak, den neked mindent törvényesen kell.

Példa: Volt, hogy három Apeh igazgatóságot kérdeztünk meg egy témában. A három három fajtát válaszolt.

21. Szeklice (válaszként erre: 20. - F77a773716)
2010. júl. 16. 19:31
Igen,érdekel.köszi!
20. f77a773716 (válaszként erre: 19. - Szeklice)
2010. júl. 16. 19:07

nem lebeszélni akarlak, csak igyekszem a buktatókat említeni.

Más képzés nem érdekel? pl. TB-s?


Jaaa, van egy honlap, ahol nagyon sok vizsgafeladatsor van fenn. Javaslom, hogy nézz bele, mielőtt belekezdesz. Ha érdekel, megküldöm priviben a honlap címet.

19. Szeklice (válaszként erre: 17. - F77a773716)
2010. júl. 16. 19:03

Igazság szerint én sem tudom még,mit akarok.:-) Hülyén hangzik,de egyelőre csak gyűjtöm az infokat,aztán később vágnék bele valamibe.Első körben arra gondoltam,hogy ez a végzettség jó lenne egy "B"tervnek,mármint mellékállásnak a későbbiekben.Ismerek olyan vállalkozót (pontosan 2-őt is),aki kifejezetten részmunkaidős alkalmazottat keresett...

Ha valami még eszedbe jut,szívesen veszem:-) ..és köszi a sok infót!

2010. júl. 16. 19:01

Amúgy sztem nem csak a számvitel a nehéz, hanem a pénzügy is. Vagyis annak az adó része. Ma már külön van pénzügy és adó. De az adó tényleg macerás, mert nálunk túl sűrűn változnak az adójogszabályok és ha évközbeni változás van vagy év elején vizsgázol, akkor nem tudhatod, h az aktuálist kérdezik vagy az előzőt.

A szóbelik már nem vészesek, mert ott a tételeket megtanulod és átmész, de az írásbeli vizsgákon nem tudhatod, mire számíthatsz.

17. f77a773716 (válaszként erre: 16. - Szeklice)
2010. júl. 16. 18:53

Bankba sztem már a diplomával is el lehet helyezkedni. Ahhoz sztem nem kell mérlegképes sem. Legalábbis az én tudomásom szerint bankba előírás a diploma, de az, h milyen nem igazán számít (pl. tanítóképzőivel is el lehet helyezkedni).

Csak azért javasoltam az ügyintézőit, mert azután könnyebb a mérlegképes, hiszen megadja az alapját.

Kérdés, hogy mit akarsz kezdeni a mérlegképessel.

Nekem nem kell a munkámhoz, én csak azért vágtam bele, mert a könyvvizsgálói képzésnél követelmény és korábban az volt a terv, hogy könyvvizsgáló irodát nyitok. De ez még várat magára :)))

Szerintem amúgy nem igazán lehet jól keresni kezdő könyvelőként. Rengetegen vannak és jó nevű irodába csak kapcsolatok révén lehet bejutni.

16. Szeklice (válaszként erre: 15. - F77a773716)
2010. júl. 16. 18:27

Az ügyintézőivel hova lehet elhelyezkedni? Bankba...esetleg multik pü-i osztályára?


Én is hallottam,hogy a közgáz egyetemi diplomával is megizzadnak a mérlegképes vizsgákért...

15. f77a773716 (válaszként erre: 13. - Szeklice)
2010. júl. 16. 17:49

Felejtsd el a diplomád és amit a fősulin tanultál. Tényleg kezdj az ügyintézőivel, azt könnyedén elvégzed a kicsi mellett és megmutatja, hogy akarsz-e jobban belemélyedni a könyvvitel rejtelmeibe:)))

én bánom, hogy nem azzal kezdtem.

14. f77a773716 (válaszként erre: 12. - Puritan)
2010. júl. 16. 17:47

Ez nem igazán így van. PSZF-t végeztem, sok-sok számvitelt tanultunk, ott elsőre meg lettek a szv vizsgáim, de mérlegképesen megszenvedtem a szv-t.

Nagyon-nagyon nehéz. Én mondjuk munka mellett csinálom, s nehezen szánom magam rá a tanulásra. Gyermek mellett sztem még nehezebb lesz, pedig nekem is van még hátra 2 vizsgám, amit majd tavasszal csinálok meg és addigra már itt lesz az első Babánk.


Ha sok időd van és úgy érzed, hogy kell neked a mérlegképes, sztem először pénzügyi-szv-i ügyintézőire menj és utána mérlegképesre.

Jsaa, és én mindig jó voltam számvitelből, aztán tessék :(((

13. Szeklice (válaszként erre: 12. - Puritan)
2010. júl. 16. 17:33

Sajnos nincs a kisújjamban:( Idegenforgalmi közgazdász vagyok,és bár tanultunk pü-et,számvitelt,vállalatgazd.tant,jogot,stb..de nem olyan mélyrehatóan.Szeretném a tudást jobban megalapozni,úgy,hogy esetleg könyvelni is tudjak.

Tény,hogy a közgáz diploma nagy előny,nemcsak hogy beugró mindenhova,hanem nekem azért már nem teljesen a 0-ról kellene kezdenem a tanfolyamon.

12. puritan (válaszként erre: 1. - Szeklice)
2010. júl. 16. 17:24
Szerintem ne hallgass senkire. Ha közgazdász diplomád van, akkor a számvitel része a kisujjadban van, ami megtanulandó szintén. Szerezd meg a papírt és utána tudsz gyakorlatot is szerezni. Pontosan az lesz neked ez a tanulás közgazdászként, amit írtál. Egy kis agytorna :)
11. Szeklice (válaszként erre: 10. - Cservenák Vali)
2010. júl. 16. 17:09
Köszi szépen a sok jó tanácsot!
2010. júl. 16. 17:07
Szia Szeklice! Na nekem az a véleményem és kökeményen mondom,hogy gyes alatt végezzél el minnél több iskolát,mert azoknak majd mind hasznát fogod venni.Most megindokolom,a keresztlányom a minap kérdezte meg tőlem,hogy szerintem hagyja abba a közgazdász fősulit halasszon és kezdje el a mérlegképes iskolát én azt mondtam neki,hogy a máérlegképessel sokkal több helyte ellehet helyezkedni mind közgazdasági diplomáva,csak megkell nézni az álláshirdetéseket mindenhol mérlegképes könyvelőt keresnek. A keresztlányomnal van már közel 4 éves munkaviszony és pénzügyes most is egy jómenő kft-nél.Anyukám 3 gyerek mellett érettségizett le és szuper eredménnyel és 3 gyerek mellett végezte el az ápolónői képesitést 5-se.Az egyik ismerősöm most végezte el igaz nem másfélév alatt hanem a vizsgái elhúzodtak de megvan és ez a lényeg.Ha tudod a matekot akkor elfogod tudni végezni.Hallgass rám és vágj bele, nem fogod megbánni. További szép nyarat kívánok nektek.
2010. júl. 16. 17:02

Lehet vele keresni, de a felelősség is igen nagy!

Ha tudsz tanulni a gyermekek mellett, akkor próbáld meg.

Könyvelőként kell dolgoznod 3 évet, vagyis a szakmában akkor kapod meg a regisztrációdat, hogy mérlegképes könyvelő vagy!

2010. júl. 16. 16:53
...ezért gondoltam erre a tanfolyamra.
7. Szeklice (válaszként erre: 6. - Hte23)
2010. júl. 16. 16:53
Hú..én azért nem hiszem azt.:) Csak puhatolózom.Az eredeti szakmámat imádom,de gyerek(ek)mellett nem lehet csinálni.
2010. júl. 16. 16:50

Nagyon felhigult a szakma. Nincs becsülete a tapasztalatnak, csak a frissen végzetteknek, akik nem értenek hozzá, de ők okosak mert megtanulták és esetleg még diplomájuk is van hozzá.


Van ahol jól lehet keresni vele, van ahol nem.

Aki bevállalja pl. a multikat so-sok tulórával.

Ha meg vállalkozóként, akkor nincs hétvége, nincs ünnep, szabadság (ez talán sikerül) csak az ügyfél

27 éve mérlegképes vagyok, diplomám nincs, nyelvismeretem nincs. Igy a kukába vagyok dobva.

Pedig nem 1 éves gyorstalpalót végeztem.


Tanitani nem azt tanitják ami a gyakorlat, igy a tudás csak elméleti.

Kötelezővé tenném ujra előfeltételként a szakmai gyakorlatot mint ami az én időmben volt


Bocsi, de elkeserit mert mindenki azt hiszi ez a szakma a megváltás.

5. Szeklice (válaszként erre: 3. - Lisa65)
2010. júl. 16. 16:50
Hála égnek sok segítségem van,a tanulást meg tudom oldani.
4. Szeklice (válaszként erre: 2. - Remoni)
2010. júl. 16. 16:49
Értem.Amíg a 3 év le nem telik,addig "csak" gyakornok vagy?(gyakornoki fizuval?)
3. lisa65 (válaszként erre: 1. - Szeklice)
2010. júl. 16. 16:49
Szerintem most ha még másik babát is szeretnétek akkor inkább a gyerekekre koncentrálj! Nem kevés tanulás és idő kell hozzá. De ha már a második gyermekszülésen is túl vagy és nagyobbak a kicsik akkor belevághatsz, talán akkor már könnyebb lesz mellettük tanulni.
2010. júl. 16. 16:45

Szia

Nehéz, de azért nem lehetetlen. Főleg a számvitel része a necces. Tanulni, gyakorolni kell sokat.

3 év szakmai gyakorlat kell hozzá, ez után jegyeznek be a PM-nél mérlegképes könyvelőnek.

2010. júl. 16. 16:43
Jelenleg gyesen vagyok,és még egy babát szeretnénk később,tehát nem "életbevágó"az ügy,de nagyon szeretném kihasználni ezt a jó pár évet,hogy tanuljak egy másik szakmát is.Nem mellesleg egy kis agytorna jól jönne,aki gyesen van tudja,miről beszélek.Várom véleményeteket,tapasztalatokat,elsősorban könyvelőkét...Mennyire nehéz elvégezni?(Közgazdász diplomám van,de nem pü-i vonalon mozgok),mennyit lehet kb.keresni?Mik a szakma szépségei/nehézségei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook