Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mentálisan hogyan tudom ráhangolni magam, hogy legyen gyerekem? fórum

Mentálisan hogyan tudom ráhangolni magam, hogy legyen gyerekem? (tudásbázis kérdés)


20. rekuczy (válaszként erre: 19. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 31. 16:55
mi eppen gyuri bacsi tearendszeret iszuk es azon belul meg van egy ket dolog amit kell enni ezt a rendszert csinaljuk es en aviva tornazok. En elmenntem magamtol es megcsinaltatam egy ket hormonvizsgalatot a dokim nem kuldot de biztosra szeretnek menni februar elejeig ha nem leszek terhes akkor vissza megyunk remelem akkor mar elkuld kivizsgalasokra mert akkor fog lejarni a 10 honap. En nem tudom azt csinalni hogy ne szamolgasak nagyon probaltam de nem megy. Ja es jovo honapba akkarunk so kurat csinalni mert mind a ketszer amikor terhes lettem sos helyen voltun egyszer tengeren es masodik alkalomal sos furdobe voltunk hatha az segitet es hatha most fog segiteni. Hany honapja probalkoztok?
2011. dec. 31. 16:35

Ja, nem úgy gondoltam én sem, hogy magunkban mondogatni, hogy sikerülni fog, engem személy szerint halálba idegesít, mikor ezt mantrázzák a nők, aztán mégsem sikerül.

Inkább híve vagyok a kivizsgálásoknak, mint a mantrázásnak.

Inkább arra gondolok, hogy magamnak teszek jót azzal, hogy nem kezdem el számolgatni a napokat vagy szedni mindenféle gyógyszert és teákat.

Hát én is kíváncsi vagyok, melyik a célra vezetőbb.

De azért néha eszembe jut, hogy kellene-e szednem gyógyszereket. Te szedsz valamit, vitamint, barátcserjét vagy teákat?

18. rekuczy (válaszként erre: 17. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 31. 15:27
mar vettunk uj lakast most ujitgasuk de en mar tul vagyok az optimista ugy is terhes leszek idoszakon mar a foldon jarok ebbol a szompontbol meg egyelore remelek de nem vagyok semmibe sem biztos egy par honapig en is ugy gondolkodtam mint te de azon reg tul vagyunk. De azert ha te tudsz legyel az. Remelem neked bar sikeres lesz
2011. dec. 31. 13:33

A férjemet nem kell rávenni, mert ő akarja, szóval nincs gond ezzel.

Képzeld, én most az ég világon semmit sem szedek, azt sem tudom, hanyadik ciklusnapon vagyok, valahogy bízom a dologban, érzem, vagy hiszem, hogy februárig összejön. Illetve biztos vagyok benne. Talán ezért vagyok ilyen nyugodt e téren.

Föl sem merül ,hogy nem.

Épp tegnap próbáltam ki a babymaker-t, hogy hogyan fog kinézni a gyerekünk a kettőnk fotója alapján.:)) Nem nézett ki jól.:)) Vicces volt. Pedig csak szép gyerekünk lehet.:)

Tudod mit, azért is állj úgy a dologhoz, hogy egyértelműen nektek lesz a legcsodásabb családotok! És mindenki csak nézni fog. A csodás férj már megvan! Ez a lényeg. Tényleg hidd el, hogy így lesz, és miután elhitted, így is lesz.

Lehet persze, hogy kell hozzá valami, ami kimozdít. Hülyeségnek hangzik, de például költözzetek új lakásba, vagy legalább újítsátok fel. Jól fog minden sikerülni!

16. rekuczy (válaszként erre: 15. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 31. 09:55
Szia hat nem mondom hogy jol viselem lelkileg de probalkozok vanak nehezeb napjaim mikor kiborulok de aztan valahogy csak labra allok es mindenkepen elbujok a babas ismerososk elol es ugy alltalaba a terhes temak ellol igy jobban viselem. Es szerencsem van abbol a szempontbol hogy a ferjem melletem all es o is nagyon vagyik egy kisbabara. Probaltal valami gyogymodokat ami segitsen? En gyuri bacsi babavaro tearendszeret iszom es aviva tornazok egy honapja nagyon kivancsi vagyok hogy nalam eredmenye lesze. Ti miota probalkoztok vagy meg a ferjedet nem tudtad ravenni?
15. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 14. - Rekuczy)
2011. dec. 30. 21:19

Hú ez durva.

Mesélj erről. Hogyan tudod ezt lelkileg..? Miket csinálsz?

Én is védekezésből gondoltam eltitkolni.

14. rekuczy (válaszként erre: 5. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 30. 21:10
Ehezz hosza kell szolnom nem biztos hogy 12 hetig tudnad titkolni 5 hetesen latszot a pocim es reggeltol estig hanytam az elso harom honapba en nem tudtam volna eltitkolni. En is szeretnek terhes lenni eleg regen probalkozunk ismet mert a kisfiam 2 naposan szules utan meghalt. Ezert gondolkodtam hogy most eltitkolna de szerintem nagyon sok nonek latszik 3 honap elott
2011. dec. 18. 12:45
Ha ez tényleg NAGY és IGAZ szerelem,akkor nem kérdés a gyermekvállalás!
12. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 11. - 342402de6d)
2011. dec. 18. 12:39
8 hónapja házasok vagyunk (amúgy másfél éve ismerjük egymást)
11. 342402de6d (válaszként erre: 10. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 18. 12:31
pedig ez a legjobb idő...szerintem,mióta vagytok együtt?
10. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 9. - 342402de6d)
2011. dec. 18. 12:29
Annyi, mint én, 34 éves.
9. 342402de6d (válaszként erre: 8. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 18. 12:28

Ő hány éves,hogy ilyen "határozott"?

A nők sem tudják mindig mit akarnak,főleg ilyen FONTOS,JELENTŐS kérdésben!

8. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 7. - 342402de6d)
2011. dec. 18. 12:17

A "még egyszer" megbeszélés már százszor megtörtént.

Most is egy hete kérdeztem, hogy szerinte elkezdjem-e az újabb hónap fogigátlót. Hát először csak lesett, mintha most hallana először a témáról. Aztán azt vágta rá, hogy ne kezdjem el, mert mire várjunk (de tudod, közben látom, hogy hót bizonytalan a válasza), pár nappal később, mikor szóba hoztam, azt mondta, h azóta máshogy gondolja, mert ő ilyen hirtelen nem tud válaszolni egy kérdésre, adjak neki időt a válaszadásra.. De már kismilliószor eljátszottuk ezt.

Még korábban volt,hogy egyik nap azt mondta szedjem be, elkezdtem az első szemet, másnap meggondolta magát, így abbahagytam, gondolom jót tett a hormonháztartásomnak....:(

7. 342402de6d (válaszként erre: 5. - E6b1efa3e9)
2011. dec. 18. 12:08
Ne várd meg míg ő könyörög!Beszéljétek meg még egyszer,világosan és egyértelműen!Biztos,hogy neki akarsz gyereket szülni???Szeretitek egymást nagyon??Mert akkor kár várni a megfelelő pillanatra,mert olyan úgy sincs!
6. e6b1efa3e9 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2011. dec. 18. 11:44
Az 5-ös hozzászólásban írtam a részleteket, csak ezek szerint a kérdés hamarabb megjelenik, mire bepötyögtem, eltelt egy kis idő.
2011. dec. 18. 11:27

Más fórumon írták, hogy sokat számít a mentális, lelki hozzáállás a teherbeeséshez, és a negatív gondolatok kisöprése.

Én már úgy elkönyveltem, hogy nehezen lehet gyerekünk, mintha ez lenne magától értetődő, pedig túl sok hónapot nem próbálkoztunk korábban.

A férjemre ebben nem számíthatok, neki tök mindegy, mikor lesz gyerek. Őt úgy általában nem sok minden érdekli. Persze megműttette magát herevisszérrel, szóval nem bánná, ha éppen lenne gyerek.

Talán az is akadályozza a teherbe esést, hogy neki ennyire mindegy.

Mindenfélét tervezgetek, pl. hogy majd abbahagyom titokban a fogamzásgátlót, és majd ha egyszer terhes leszek, mindenki majd jól meglepődik, de egy darabig nem is szólnék senkinek, csak amikor már tuti, hogy ott a baba, vagy csak 12hetes korában.

Mert úgy érzem ,senki nem érti meg, hogy nekem ez milyen fontos, és mennyit szenvedek tőle.

Persze úgy is lehet, h a férjem tudtával hagyom abba a fogigátlót (mert végül is neki úgy is jó), de ez azért nem jó megoldás, mert nem akarom látni azt, hogy ez csak nekem fontos, hogy csak én izgulok, h mi lesz, csak én leszek csalódott, amikor megjön, és ő soha nem hozná szóba. Pedig tudja, mit jelent ez nekem.

Most csináljam azt, hogy megvárjam, amíg ő könyörög gyerekért?? Erre is gondoltam. De az meg mire jó? Abba 10 év is beletelhet, de addigra már annyira meg fogja szokni, hogy nincs gyerek, hogy talán 10 év múlva se könyörögne. Most akkor éljem le az életemet/életünket gyerek nélkül?????

Neki már sokszor elmeséltem, mit jelent nekem ez a dolog.

2011. dec. 18. 11:17
ne gondolj ra... lazits es ne gorcsolj. ne szamolgasd a napokat, ne homerozz. szeretkezz, mert jo. en 10 evig probalkoztam. mikor feladtam, hogy gyerekem legyen, akkor sikerult. es mar majdnem 1 eves :)
3. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2011. dec. 18. 11:17
Ugyanerre gondoltam. :D
2011. dec. 18. 11:15
????
2011. dec. 18. 11:11
Mentálisan hogyan tudom ráhangolni magam, hogy legyen gyerekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook