Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menstruálhat-e a nő szoptatás alatt? fórum

Menstruálhat-e a nő szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
46. DODICA (válaszként erre: 39. - *Gyöngy*)
2007. márc. 30. 11:27

Pedig működőképes a dolog. :) Egyik babót se zavarja, sőt...

Az előtej meg akkor is kialakul s termelődik, ha éppen szopik még a nagyobb tesó is.

2007. márc. 30. 10:10
Nekem,igen volt menstruáciom a szoptatás alatt ,már 2.5 honap szoptatás után .Azt hallottam meg tapasztaltam is ,hogy menstruáció alatt más ize van a tejnek.
44. Erás
2007. febr. 4. 03:25
Nekem nagyon nagy szerencsém van. Kisfiam májusban lesz kétéves, még mindig szopizik, éjjel is 1-2x. Eddig mensinek se híre, se hamva.:)))
2007. jan. 2. 17:15

3 hónapos volt Ági, éjjel is szoptattam, igény szerint, mikor megjött a ciklusom.

Viszont sokkal erősebb mint szülés előtt.

42. kft
2007. jan. 1. 11:02
igen természetes dolog, éppen ezért megtévesztő ,jobb vigyázni.
41. kft
2007. jan. 1. 11:00
i
2006. dec. 20. 22:35

Nekem most jött meg elsején, kilencedikén lett egy éves kicsi Kálmibaba.

Gondolhattam volna, hogy meg fog jönni, mert rágta a cicimet, és hülyéskedett szopi közben. De nem zavarta utána, hogy megjött. Pedig már nem bánnám, ha leszokna mert szervezetileg nagyon le vagyok pukkanva...

2006. dec. 19. 22:15

Biztos, hogy én sem szoptatnék és lennék terhes egyszerre. Szerintem ez nagyon megterheli a szervezetet. azt sem tudom, hogy a születendő magzat számára oly fontos előtej akkor hogyan tud képződni.


Négy és fél hónapos a kislányom, de még nem mensizek. Azért is szeretném egy éves koráig szoptatni, hogy a szervezetemnek legyen egy szusszanásnyi ideje a következő babáig.

2006. dec. 18. 15:36
Szoptatáskor oxitocin termelődik, ami méhösszehúzódásokat okoz, és ezen keresztül vetéléshez vezethet (persze nem mindenkinél, de azért megnöveli az esélyét).Aki úgy gondolja, hogy ez a veszély megéri neki, szoptasson továbbra is, de én bizos nem tenném.
37. DODICA (válaszként erre: 36. - Anita72)
2006. dec. 18. 14:21
Ne izgulj! A 3. után még visszatérhet! :))))
2006. dec. 18. 13:54

Az első szülésem után 3 hónapon keresztül 14 napos ciklusaim voltak, ugyhogy 7 nap menstruáció, 7 nap szünet és így tovább. Szörnyű volt, mert nagyon erős vérzéseim is voltak. A doki mindent rendben talált. Megjegyzem, hogy én a terhességem alatt is vérezgettem elég sokat.

A második terhesség után már nem volt ilyen problémám, hála.

2006. dec. 16. 21:32

Tegnap beszéltem ponnt erről egy barátnőmmel. Ő 8 hétig folyamatosan vérzet, és az orvos azt mondta teljesen normális:(

MOst hagyta neki végre abba...totál leszivta!

34. DODICA (válaszként erre: 33. - Oribari)
2006. dec. 14. 12:10

Ez teljesen normális. Átlag 6 hétig tart, de valakinek korábban vége, s az se baj, ha később is pecsételsz még... Nekem pl. egyik gyereknél 8-9 hétig megvolt.

Maga a menses-szerű vérzés át fog menni rusnya barnás folyás szerűségbe....

Olyan is lehet, hogy vége, aztán 2 nap múlva újrakezdi. (pl. ha esetleg emelsz valamit, vagy egy rosszabb mozdulatod volt) Nekem ezt is csinálta gyakorta.

2006. dec. 14. 11:37

Azt mondja meg valaki, meddig vérzel szülés után?

Én már két hete szültem, azóta folyamatosan vérzek, mintha menstruálnék. Ez normális? Meddig?

32. DODICA (válaszként erre: 31. - Zitukaa9770)
2006. dec. 13. 15:27

:)))

3 után mi is megállunk, remélhetőleg...:)

31. zitukaa9770 (válaszként erre: 30. - DODICA)
2006. dec. 13. 13:49
NEM.ÉS AZT HISZEM IGAZAD VAN,MERT A DOKIK SOK MINDENT RÁFOGNAK HOGY ETTŐL VAGY ATTÓL BETEG AZ EMBER.BÁR ÉN AKKOR IS ABBAHAGYNÁM A SZOPTATÁST HA TERHES LENNÉK."BÁR NEM AKAROK TÖBB GYEREKET"
30. DODICA (válaszként erre: 29. - Zitukaa9770)
2006. dec. 12. 22:08

Nem hinném, hogy attól, hogy szoptatott. Azt már inkább hinném, hogy erre fogták... Könnyebb, mint valós okokat felderíteni.

Ez nem szerencse kérdése... Sajnálom, de szerintem téveszme. Nagyon sok olyan ismerősöm van, aki szoptat-szoptatott kismamaként, soha nem hallottam még olyanról, hogy ez bajt okozhatna a magzatnál. Ha így lenne, akkor több sajnálatos eset történne, hisz az ugye nem lehet, hogy mindnek csupán szerencséje lett volna?:)


Nem akartalak megbántani. Remélem, nem vetted annak.

29. zitukaa9770 (válaszként erre: 28. - DODICA)
2006. dec. 12. 21:04
Bocsi nekem is 3 gyerekem van és az én ismerősömnek nem volt oyan szerencséje mint neked.Neki sovány és beteges lett a kislánya.
28. DODICA (válaszként erre: 27. - Zitukaa9770)
2006. dec. 12. 20:42

Ez nem igaz. Ha így lenne, akkor nem lenne egészséges a 3. gyerekem. :))Ő már kb. 6 hónapos pocaklakó volt, mikor a nagyobb abbahagyta a szopit. Az se zavart volna, ha még tovább szopik a nagyobb, mert az is megvalósítható, hogy csecsemő mellett nagyobb gyerkőc is szopjon. Személyes ismerősöm van, aki tandemban szoptatott éveken át, mégse lett baja senkinek, sőt.


Az anya szervezete nagyon is tudja, mikor kinek, mit kell adnia! Elsősorban a magzatot védi, majd a szoptatáshoz tejet is termel egyúttal, s a legkevesebbet önnön magára fordítja. Ezért nem árt ilyenkor esetleg vitaminokat bevenni, ha a táplálék nem lenne megfelelő, s gyengébb a szervezet. De ez se feltétlen muszáj, csak, ha szükségét érzi a nő. Ha érzi, hogy..... szóval nem azért, mert mások mondják neki.

27. zitukaa9770 (válaszként erre: 22. - Regineni)
2006. dec. 12. 16:25
Azért kell abbahagyni a szoptatást,amikor kiderül a terhesség, mert akkor kevesebb tápanyag jut a magzatnak és nem fejlődik rendesen.
2006. okt. 19. 11:42
Nekem kb.6 hónappal a szülés után jött meg.Most lesz 15 hónapos a kisfiam,és még mindig szopik,a menstruációm pedig rendszeresen jön meg.
2006. okt. 19. 10:58

MOst már nekem is megjött, 10 hónap szoptatás után.

Lehet, hogy azzal van összefüggésben, hogy most már kevesebbet szopizik a kicsim, mivel eszik mindentfélét, tehát a szopi már csak kiegészítés, és a szervezet elkezd visszaállni a normál kerékvágásába. Szerencsére Lilit nem zavarja, hogy menstruálok.

24. mese
2006. okt. 18. 15:38
Úgy tudom,szoptatás alatt, nincs vérzés.Én ugyan még sosem szoptattam,de hallottam olyanról, akinek egyszerre volt mindkettő.
23. daroki (válaszként erre: 22. - Regineni)
2006. okt. 17. 08:44

Szia!


A húgom vár most kisbabát és ő is most szoktatta le a 2 éves gyerköjét a cicizésről.Az ő nőgyógyásza mondta,hogy minél előbb le kell szoktatni róla,mert görcsöket,vérzést és vetélést okozhat.

22. regineni (válaszként erre: 21. - Daroki)
2006. okt. 15. 12:07

És miért nem szabad szpotatni?

Azt nem tudod?

Mert én is hallottam már, de azt nem tudom, hogy mi az oka ennek. Pedig nagyon érdekel, mert tervezünk második babát és a lánykánk még szopizik.

21. daroki
2006. okt. 14. 16:28

18 hónapig szoptattam a lánykámat,kb.7-8 hónapos lehetett amikor megjött és onnantól kezdve minden hóban megjött.Nem zavarta szopizott tovább.

Viszont azt tudom,hogy ha vki újból babát vár és még szoptatja a gyerköjét akkor már nem ajánlott a szoptatás.

20. dogiz
2006. okt. 13. 08:40
Igen. A kissebik gyerekemet 12 hónapos koráig szoptattam, de kb. a 6 -ik hónaptól meg volt rendszeresen.
19. srrse
2006. szept. 1. 15:41
Bocsi javitok....lanyom meg szopikal
18. srrse
2006. szept. 1. 15:41
Az en kislanyom 1 eves 3 honapos. Nem volt meg rendes ciklusm. Vedekezni sem vedekezunk parommal, eddig szerencsesen( remelem ezentul is :) )
2006. aug. 28. 14:19
Lányom 11 hetes, szopizik éjjel-nappal és még nem jött meg
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook