Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyivel nehezebb a várandósság időszaka mozgáskorlátozottan, mint egészségesen és lehet-e könnyíteni valahogy rajta? fórum

Szerintetek mennyivel nehezebb a várandósság időszaka mozgáskorlátozottan, mint egészségesen és lehet-e könnyíteni valahogy rajta? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 23. 08:26
Minden nehezebb mozgáskorlátozottként, hiszen az nem "normális" állapot, viszont általában megtanulják úgy is megoldani a dolgaikat, úgyhogy gondolom így van ez terhességnél is. Biztos nehezebb, vagy kényelmetlenebb, de nem lehetetlen. Kellene tudni, hogy mi a baja pontosan, mert rengeteg mozgáskorlátozottság féle létezik.
4. Remike98 (válaszként erre: 3. - Tulipánkert4)
2011. máj. 21. 17:01

A mozgáskorlátozottak nem feltétlenül betegek is. Ha baleset miatt sérült pl. a gerinc, akkor nyilván több nehézsége lehet, és nem is biztos hogy szülhet. Ha pedig valaki születése közben sérült, az nem szervi sérülés, hanem idegrendszeri. Ettől még nem feltétlenül lesz a terhessége nehezebb.

Épp arra utaltam az előző hozzászólásomban, amit Te is hosszasan taglaltál: egy egészséges fejlődésű embernek is lehet nehéz a terhessége.

3. tulipánkert4 (válaszként erre: 2. - Remike98)
2011. máj. 20. 22:43

Szerintem meg nehezebb.


Ha valaki mozgáskorlátozott, akkor van valami betegsége, a gerince, a lába, bármi.


És ez igenis kihat a terhességre.


Én négyszer voltam terhes. Az első kettő egy álom volt, a másik kettő rémálom. Állandóan fájt a derekam, a lábam, nem bírtam felállni, pedig egészséges vagyok. Ha egy napig pörögtem, másnap fel sem bírtam kelni. Én, aki a második gyerekemnél a szülés előtti napon festettem ki a gyerekszobát egyedül, és össze is takarítottam utána. (már a 40. hetet meghaladtuk)


És mondom egészséges vagyok, de a harmadik, negyedik terhességemnél egy elesett kismadár voltam. Mindenem fájt. Ha délelőtt főztem, mostam, egész délután nem tudtam lábra állni.


És én egészséges vagyok. Azóta is ugyanannyit, sőt még többet dolgozom, és nem esik nehezemre, de akkor nehéz volt.



Egy mozgáskorlátozott (nem írta, hogy mi a baja) nyilván beteg. Neki sokkal több segítségre van szüksége.

2. Remike98 (válaszként erre: 1. - Ildikó29)
2011. máj. 20. 21:53

Szia! Szerintem nem nehezebb. Azok a nehézségeid maradnak, amik idáig is voltak. Ezen felül szerintem gondolkodás kérdése is. Vannak akik nem mozgáskorlátozottak, mégis megnehezítik a saját terhességüket. Ezen felül vannak amúgy is nehéz terhességek, teljesen mindegy hogy tudsz-e önállóan járni vagy sem.

Viszont a kisbaba ellátása szerintem sokkal nehezebb feladat. persze nem lehetettlen, de az első időkben biztosan intenzívebb segítségre lenne szükséged.

Én nem vagyok mozgáskorlátozott, de a 18 éves húgom az. ( csak tájékoztatásul: szobában önállóan mozog, egyébként legalább egy egylábú botra szüksége van)Nekem három gyermekem van, két nagy és a kicsi most 3 hetes, úgyhogy egészen frissek a terhességről az élményeim.:)

2011. máj. 20. 21:47
Szerintetek mennyivel nwhwzebb a várandósság időszaka mozgáskorlátozottan, mint egészségeen és lehet e künnyiuteni valahogy rajta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook