Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyivel nehezebb két gyereket egyedül nevelni, mint egyet? fórum

Mennyivel nehezebb két gyereket egyedül nevelni, mint egyet? (beszélgetős fórum)


1 2
10. 9cb35398ff (válaszként erre: 3. - Sz.Csirke)
2008. nov. 29. 08:59

És biztos hogy egyedül kell felnevelned őket?

Attól mert külön éltek még sokat segíthet az apuka a nevelésében, bár ez soha nem biztos támpont... sajnálom!

2008. nov. 29. 08:58
Sokkal nehezebb, ha belegondolok mi lenne ha egyedül nevelném őket! Még így is,hogy a nagyobbik 7 éves és nincs vele gond, és mindkettő egészséges hál' isten.
2008. nov. 29. 08:38

Én három fiút neveltem egyedül, nevelek. A férjem 7 éve halt meg, rákos beteg volt. 35 évesen egyedül maradtam. A nagy fiúnk 14 éves az ikrek 7 évesek voltak akkor. Nekem a gyerekeim adtak erőt, hogy harcolnom kell, mert én maradtam nekik. Ha Ők nincsenek, ma már én sem vagyok. Imádom őket és rengeteget dolgoztam, hogy megkapjanak mindent, amit lehet. Éjjel terítőket hímeztem.Igazi segítségem nem volt, anyagilag padlón a lakáshitel miatt, de mára kinyögtem.

Szóval anyukák örüljetek csemetéiteknek.

Én mindenkinek kitartást kívánok.

2008. nov. 29. 07:20
Háááát, nekem ikerfiaim vannak, mindkettő figyelemzavaros hiperaktív, asztmásak, krónikus tüdőbetegek. Nekem az első négy év azzal telt, hogy lelkiismeret furdalásom volt, hogy egyiknek sem vagyok 100% anyukája, folyton fáradt voltam, felváltva szopiztak, felváltva aludtak, én meg sohasem. A férjem volt az egyetlen segítségem, aki reggeltől estig dolgozott. Mi szerencsére jól megvagyunk, de határozottan állítom, hogy két gyerekkel természetesen sokkal nehezebb, mint eggyel. Ha a pihenést, etetést, játszótérre készülődést, öltöztetést, fürdetést és a többit nézed. De ha betegek is... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!
6. petiandi (válaszként erre: 4. - Mama_gold)
2008. nov. 29. 06:59
Nem hibáztathatod magad ezért! Semmi sem történik véletlenül, szerintem mindennek határozott oka van ami az életünkben történik. Nekem is két gyermekem van, a lányom 7, a fiam 4 éves. hát mit mondjak, nem könnyű eset - főleg a fiam. A lányom beteg (asztmás, allergiás) és bizony még úgy is nehéz vele hogy viszonylag ritkán van asztmás rohama.
5. supin (válaszként erre: 4. - Mama_gold)
2008. nov. 29. 06:40
Ne okold magad!! Nem a te hibád,hogy beteg. Megírhatod mi a baja?? A gyerek fogantatásához 2 ember kell.
4. mama_gold (válaszként erre: 3. - Sz.Csirke)
2008. nov. 28. 23:57

Jaaaj, hát nem irigyellek:-((

Két kicsivel. Nekem 2 fiam van, a nagy már segít, jól tanul, szóval vele a feleselésen kívül sok gondom nincs:-))

A kicsi 6, ő beteg, kicsit hisztis, vele már nem egyszerű.

Bár én nem vagyok egyedül, de így is nehéz.


Egyet megtanultam, csak magadnak szülj, férfinek soha (tisztelet a kivételnek)! Én nagyon megbántam, hogy bevállaltam a kicsit, lehet, hogy ezért a betegsége:-o ostorozom magam sokszor miatta.

3. Sz.Csirke (válaszként erre: 2. - Blueberry)
2008. nov. 28. 23:46

Igen, ez tenyleg fontos reszlet.


Az egyik 8 hos, a masik 1 honapja van a pociban:)

2008. nov. 28. 23:29
semennyivel - en kimondottan elvezem. persze biztos fugg a koruktol is.
2008. nov. 28. 23:04
Mennyivel nehezebb 2 gyereket egyedul nevelni mint 1-et?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook