Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyit költesz egy hónapban csak magadra (fodrász, manikür, pedikür, kozmetikus, otthoni kencék, ruha, cipő...)? fórum

Mennyit költesz egy hónapban csak magadra (fodrász, manikür, pedikür, kozmetikus, otthoni kencék, ruha, cipő...)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
200. Kukacc (válaszként erre: 198. - Talvy)
2012. szept. 26. 08:53

Én nem hiszem, hogy itt mindenki irigy, bár biztosan vannak.

Én örülök, hogy van, aki megteheti és szívem szerint megérdeklődném, mit tanult, vagy hogyan tudott elhelyezkedni úgy, hogy ennyit keressen. Mert gyesen vagyok és akár tanulhatnék is. De evidens, hogy nem bolti eladónak, vagy fodrásznak szeretnék tanulni, hanem valami olyat, amiből tényleg meg lehet élni.

199. Kukacc (válaszként erre: 8. - 8f1ddc2679)
2012. szept. 26. 08:51

Szerintem, amit leírtál, az elég soknak mondható, ha a nagy átlagot nézzük.(brutálisan soknak)


De ha megteheted, miért ne tennéd?


Bár azért van különbség, hogy Te keresed-e meg azt a pénzt, vagy a párod?

Mert más f*szával könnyű verni a csalánt, de ha kemény munkával keresed meg azt a pénzt, amiből költheted ezt az összeget, akkor megemelem a kalapom és minden elismerésem :)

Nem tudom, érthető-e, amit leírtam, DE NEM sértésnek szántam, ez csak egy meglátás.

198. talvy
2012. szept. 26. 00:56
Ez annyira ciki, hogy mindenki milyen irigy.Arról hogy az egyik embernek jobban megy másiknak kevésbé senki nem tehet.Lehet többet tanult,nem szült felelőtlenül az államnak sok gyereket, vagy megelégszik egy lakássak és nem kell ház hitelre.Ha teheti az ember igenis legyen igényes persze ha van rá igénye , nem mint aki nagyon szépen fejezte kimagát a pedikürüsre, vagy a kutyára.Az én 2 két kutyám is minden héten megeszik a táp mellé 1 kg gépsonkát, és nincs lelki problémám belőle.Attől még másnak nem lesz több ha én nem adok nekik minőségi kaját.Ja és azért van olyan munkahely pozició ahol meg kell jelenni.Más összeget költ magára mondjuk a CBA-ban a pultos mint egy multinál dolgozó.Tudomásul kell venni nincs egyenlőség.Én is sokat költök magamra megtehetem most ezért szorjak hamut a fejemre? Nem teszem egyszer fenn egyszer lent ennyi.Most szidjatok!!!
2012. szept. 25. 19:00
Csak sokszor azt látom(mert álatlában mindig figyelem az ilyesmit),hogy sokan a legalapvetőbb dolgokat sem teszik meg mint pl hajmosás,na ettől kivagyok,nem birnék koszos hajjal kimenni az utcára meg máshová sem. Vagy pl folyton dohányzik és ettől már mindene büdös stb stb. És ez nem azon múlik kinek mennyije van rá.
196. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 192. - E49241a632)
2012. szept. 25. 18:57
Ez igy van sajnos,de szerintem ha valaki igényes az nem pénz kérdés. És nem úgy értem,hogy itt bárki is igénytelen lenne.
195. Veronika27 (válaszként erre: 194. - Veronika27)
2012. szept. 25. 13:48

Ja, a sminket kifelejtettem.

Régen sok sminkcuccom volt, de már nincs, mert valami érzékeny lett a szemem és nem mindegy, hogy mit használok. Rúzsaim is voltak régen, ma már csak egy Labello és szájfény és nekem tökéletesen elég.

Az alapozót kb. féláron szoktam venni a bolti árhoz képest kiskereskedőtől. Spórolni kell:)

2012. szept. 25. 13:45

Minimálisat.

Kozmetikus vagyok, tehát arra nem költök. Viszont arctejet, tonikot, nappali krémet és szemránckrémet napi szinten használok, arcpakolást és radírt 2 hetente. Ezek nem kerülnek sokba, nagyon gazdaságosak, több hónapig elég minden.

Mivel külföldön élek és itt nagyon drágák ezek a szolgáltatások, ezért nem járok fodrászhoz, csak 3 havonta Magyarországon. Szóval amit a hajamra költök havi szinten, az a hajfestékem ára, otthon befestem, így oldom meg. Sampon gyorsabban fogy, bár 2 hétben 3-szor mosok hajat, így egy flakonnal bőven elég hónapokig. A hajpakolásom elég fél évre. Mostanában szoktam rá a desztillált vízre végső öblítésként, mert nálunk olyan kemény a víz, hogy minden vízköves lesz hamar :/ A hajam meg merő keménység tőle, mint a beton, ezért kell a deszt. víz. De ez sem egy nagy összeg.

Manikűrre, pedikűrre nem járok, magamnak oldom meg azt is, persze kézkrémet naponta használok, lábkrémet ritkábban. Lakkozni csak nyáron szoktam a körmeim.

Ruhát kínai üzletből veszek, vagy pedig igen olcsón hipermarketből, cipővel ugyanez a helyzet, esetleg nagyon ritkán veszek a Deichmannból.

Mivel nincs munkahelyem sajnos, ezért jól meg kell gondolnom, hogy mire költsek.

Szerintem havi szinten olyan 5-10 ezer forint között van az összeg, amit magamra költök.

193. f6afe63a24 (válaszként erre: 174. - 13557a13a4)
2012. szept. 25. 11:35

Hát igen.Amióta gyerekem van én is inkább rá költök,de rá sokat kell.

Magamra 5 havonta fodrász, néha szemöldökszedés,ruha nem tom mikor vettem utoljára talán tavaly ősszel egy kabátot és egy felsőt.Hajfesték 2 havonta.Más kencét nem veszek, a régiek még jók.

2012. szept. 25. 07:25

Húú de sokat írtatok! Szerintem az lenne a normális, ha mindenki tudna költeni magára aki dolgozik, pont annyit, amennyire igénye van. Ha jól emlékszem, a fórumindító sem egy százast költ, hanem úgy 60-70e körül. Miért nem tenné, ha nem hiányzik máshonnan az a pénz?


Ami ma jellemző, hogy az emberek güriznek, aztán épphogy csak vegetálnak, azért dolgoznak, hogy legyen hol lakni és legyen mit enni, na ez a nem normális szerintem. Csakhát a nagy többség sszámára ebből nemigen van kiút itthon. Egy-egy embernek sikerül kitörnie, de társadalmi szinten szerintem továbbra is ez vagy ennél rosszabb várható.

191. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 106. - A14deb9047)
2012. szept. 24. 22:25
Hát azért 2 pzs-vel nem. Ha valaki csinos szép és jól "összerakta" magát reggel az nem azt jelenti,h megcsinált szépség. Én mindennap sminkelek és nem mindig visszafogottan a szempillámat pl erőssen,a hajam is mindig rendben a ruháimat is össze válogatom és parfüm is mindig van rajtam mégsem érzem magam megcsináltnak,csak szeretem ha jól nézek ki nálam ez alap. Nekem ez fontos,én ha látok egy csinos ápolt nőt,nekem jólesik ránézni. És hát nők vagyunk nem?
190. andi6020 (válaszként erre: 187. - Bd55e3f068)
2012. szept. 24. 22:08
;)
2012. szept. 24. 22:06
Eleget...
2012. szept. 24. 21:55

Jo estet Nektek!

Szepen visszaolvastam amit tegnap ota irtatok... Kaptam hideget-meleget :) Meg jo hogy nem vagyok sertodos tipus ;)

187. bd55e3f068 (válaszként erre: 129. - Andi6020)
2012. szept. 24. 21:02
Ezt fel is kellett olvasnom XD
2012. szept. 24. 20:58

No hát akkor én is számolok (-:

fodrász nincs, hajat kb. kéthavonta festek otthon, Uram közreműködésével, ez kb. 3000. ft

pedikür, manikür, kozmetikus kilőve.

otthoni kencék, kozmetikumok és miegyebek: három-négy hónapra elegendőek a cuccok, ez sem több 4-5000-nél.

Ruhák: ha tehetem és van jó anyag, akkor inkább megvarrom magamnak, olcsóbb, meg ennél egyedibbet, "nekemvalóbbat" aztán tényleg nem találok.

Táska, ékszer dettó, ha van alapanyag meg idő és/vagy kreativitás, készítek egyet.

Cipő: évente egy azt hiszem.

185. 04d410066e (válaszként erre: 177. - A6bc29c843)
2012. szept. 24. 20:42
Persze hogy érdekel. :)
184. a6bc29c843 (válaszként erre: 183. - Michelle.r)
2012. szept. 24. 20:37
:DD
183. michelle.r (válaszként erre: 180. - A6bc29c843)
2012. szept. 24. 20:35

Nem, hosszútávfutó :P

;))

182. acuko (válaszként erre: 179. - Michelle.r)
2012. szept. 24. 20:28
Jaja. Ügyes vagy! :)
2012. szept. 24. 20:27
nem számolnám össze :D
180. a6bc29c843 (válaszként erre: 179. - Michelle.r)
2012. szept. 24. 20:26
Stewardes vagy tán? :)
179. michelle.r (válaszként erre: 175. - Acuko)
2012. szept. 24. 20:23

Közben elgondolkodtam. Amióta áttértem a környezetarát háztartásra, drasztikusan lecsökkentek a kiadások. Pl. az eddigi krémeket, kencéket olajakra, házikavarcokra cserélve, a negyedét sem költöm rá.

Ruhára nem költök nagyon sokat, mert nem Magyarországon vásárolom és többnyire sosem teljes áron. A cipőim nagyon drágák, mert a lábam munkaeszköz ;) A hajam önálló életet él, csak vágni kell és magától szép. Kozmetikus kétszer egy évben, két üveg parfüm egy évig elég.

Vitaminok kb. húszezer, tornabérlet tizenöt, masszázs kb. húszezer.

Tulajdonképpen tök gazdaságosan üzemelek :o)).

178. anyegin (válaszként erre: 68. - Lolita_88)
2012. szept. 24. 20:20
csak mert kedvesen kérdezted, elárulom, nekem a 20as éveim óta öszül a hajam.. nekem pl ezért, alkalmanként 100-120 euro..
177. a6bc29c843 (válaszként erre: 169. - 04d410066e)
2012. szept. 24. 20:13

Hmm...ez amolyan bizonyítási vágy. Tudod, engem soha nem tartottak semmire "itthon". Bármibe belekezdtem, folyton azt mondták, úgysem sikerül.

Halkan jegyzem meg, de igen, sikerült minden, amibe belekezdtem. Viszont így sem simogatták meg a buksimat.

Jól tudom, hogy magának tanul az ember, de azért egy picit ez is bennem van. :)

Na meg más, de azt itt nem fejteném ki. Esetleg privátban, ha érdekel persze. :)

2012. szept. 24. 20:11

ezt fent mind megsporolom es elutazom...a családommal...Ők lepnek meg a szeretetemért cserébe

A kecske is jól lakik és a káposzta is lágyszárú,

kétszikű.

175. acuko (válaszként erre: 168. - Michelle.r)
2012. szept. 24. 20:11

Ahog ez lenni szokott.. ugye. :)


Amúgy a mai helyzetben valaki 100 ezret költ havonta csak magára... hát mennyit kereshet??


Nekem csak a hitel 60 ezer, itthon a rezsi 50 ezer, plusz telefon 8-10 ezer.

Gyerekre bérlet 4 ezer, edzés 10 ezer, telefon 4 ezer, csak az ó kajája, naponta egy ezret számolva is 30 ezer, plusz az én kajám. Suliba is elmegy pár ezer havonta, kutya kaja, stb..


Hol jutna magamra nem hogy 100 ezer, de akár 10-20 ezer is? Sehol..

Ruhát egyáltalán nem veszek, már nem növök, mindig előveszem a tavalyit, újat alig veszek, le is vagyok rongyolódva rendesen, a gyerek a legfontosabb, azt kell megvenni, ami neki kell, mert kinőtte, vagy elszakdt, vagy hasonlók.


Tehát, akinek van magára pipirére meg ruhákra havi 100 ezer, az naygon örüljön neki, mert sokan nem igy vannak ezzel.

2012. szept. 24. 20:07

Nah, hát látom elkanyarodtatok már a témától de azért én is leírom mire költök :) Tekintve, hogy egy imádnivaló 8 hónapos kis srácot nevelek egyedül, elég szűkös a keret.

Fodrász - Jelenleg eszem ágában sincs a közelébe menni sem ^^

Manikűr - Mindig magamnak csináltam és fogom is csinálni, de gyerkőc mellett csak alkalmakra van időm azt mondanám 3 havonta maximum 1000 Ft

Pedikűr - Soha életemben nem voltam, nem is tervezek menni. Magamnak is meg tudom csinálni tökéletesre :)

Kozmetikus - Nem szoktam járni. Magamnak szedem/festem/igazítom és mégis olyan, mint ha minden hónapban ezreket költenék rá :) Ez csak egy szemöldökcsipesz amit vagy 3 éve vettem 700Ft-ért és még bírja :D

Otthoni kencék - Na ez már húzósabb, de jelenleg hajfestékre sem költök, max sampon-balzsam-pakolás ez is maximum 2000Ft/hó :)

Ruha - Szintén 2-3 havonta ha veszek is valamit csak a kínaiba óccsóóé :D :)

Cipő - Évszakonként egy :) Ritkán azért becsúszik :$


Bezzeg az amennyit pelenkára, bébiételre, gyerek ruhákra meg egyéb hasonló babaholmira költök... na azt össze sem merem számolni. De legalább neki mindene megvan, nekem pedig csak ő számít :)

Köszönöm, hogy nyilatkozhattam :D

173. f1e23b97ee (válaszként erre: 163. - 06718ca650)
2012. szept. 24. 20:05
0 azaz nulla forintot :-))
172. a6bc29c843 (válaszként erre: 167. - 04d410066e)
2012. szept. 24. 20:05

Tudom én. ;)

Hónapokig erőlködtem, semmi nem jött össze.

Végső elkeseredésemben leléptem napokra itthonról-gondolván úgy sem történik semmi. Na miért is ne, akkor hívnak állásinterjúra, mikor a világ másik végén vagyok. :D

171. 06718ca650 (válaszként erre: 165. - A6bc29c843)
2012. szept. 24. 20:05
akkor nem számítok a lottóra. :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook