Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire tartjátok biztonságosnak a sátorozást? fórum

Mennyire tartjátok biztonságosnak a sátorozást? (beszélgetős fórum)

1 2 3
32. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. júl. 18. 19:23
Persze.
2019. júl. 18. 19:22
Sokszor sátoroztunk a gyerekekkel. A sátorállítás nem egy nagy élmèny, főleg naponta állítgatni meg bontogatni. Én biztos nem csinálnám. Egy csomó időt elvesz.
30. Guruljka (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2019. júl. 18. 19:16

Az éves baráti talikon nem hotelekben alszunk az alatt a hétvége alatt. Nem szoktam róla beszámolni. Másik portálon szerveződött, és személyes ismeretségeket is elért társaság. Régebben több tali is volt egy évben, de idősödik a kemény mag... :D


Hasonlatként írtam a teraszt, és a kihipózást.


Sátraztam is, de az már jó régen volt tényleg.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 18. 19:03

Szia, nagyon jó a sátorozás, ha többen vannak, vagy kempingben. Viszont a mai világban egyáltalán nem találom biztonságosnak, mert a hajléktalanok,kábítószeresek, pont a települések melletti erdőkben, bokros helyeken húzzák meg magukat, többen is "falkában" Lásd a csepeli esetet, hogy ott az arra sétálókat ásták el élve, némi apróért.

Én szerettem volna a gyerekekkel kempingezni, illetve csak a sátrat felállítani egynapos pecázáshoz, de jött az őr és lebontatta, hogy tilos, hiába kérleltem, hogy legalább egy -két órát, hagy élvezzék a gyerekek, nem engedélyezték.

Összefoglalva, csakis kempingben felállított sátorozásra engedném el a gyerekeimet.

28. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2019. júl. 18. 19:03

Mi annak idején a haverokkal Bulgáriába mentünk egy olyan "félig vad" kempingben. Merthogy nem fizettünk érte, de ez csak akkor derült ki, amikor egyik éjjel a rendőrség ránkverte a sátrat. 😂

Volt olyan reggel, amikor pisilni mentem, és szemben velem egy medvét hoztak pórázon. Komolyan. 😃

Ráadásul kiderült, hogy egy nudista strandhoz tartozó kempingben vagyunk.

Mindent összevetve életem legkényelmetlenebb és legcsodálatosabb nyaralása volt.

Otthon kb. azt sem tudták, hol vagyunk :)

Másképp látja ezt egy gyerek, meg egy anya.

27. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2019. júl. 18. 18:51
Szerintem ez csak egy hasonlat volt...
26. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2019. júl. 18. 18:48
DDD
25. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2019. júl. 18. 18:47

No ez az; ha tábla, vagy rendelet nem tiltja....elvileg beleköthetnek.


A másik, hogy én félnék. De mivel nem én megyek, hanem gyerekek, még jobban félteném őket.

Egy rendes kemping is lehet buli a gyerekeknek, elvégre a sátorállítás, étel elkészítése ott is rájuk vár.

De legalább van wc, tusoló, s bármi gond, elsősegély is.

Lehet, túlféltő vagyok, de most igenis örülök, hogy a fiamék nem Olaszországba, csak a Balatonra mennek az 1 éves gyerekkel.

24. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. júl. 18. 18:47

Ha ott a sok sátorozó, akkor hogy írhattad, hogy épp a sátorozás van kihipózva?


Terasz meg szalvétával körülrakott gyerek?? Szerinted ilyen a kemping?


Nem voktál te sehol!

23. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 18. 18:43

Simán beleegyeznék, menjenek ha akarnak.

Én magam nem mennék, én az all inclusive ellátást preferálom, meg az 5 csillagot. Ami nem az égen van.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2019. júl. 18. 18:42

Pedig az idén is megyek kempingbe. És voltam tavaly is, azelőtt is. Igaz, nem sátorban alszom, ahogy a társaság többi tagja sem cipel hátizsákot, de körülöttünk ott a sok sátorozó.

Mindenről nem gugli... izé, számolok be.

21. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. júl. 18. 18:38

Mondod ezt te, aki otthon ül, és guglizik.


Én meg pl. a múlt héten is egy kempingben voltam egész héten.


Úgyhogy ÉN tapasztalatból tudom, hogy nem olyan, amilyennek te a neten olvastad:-)

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Tuskoledi)
2019. júl. 18. 18:37
Mert a szabad természetben 100 méterenként állnak a bűnözők? Nem is értem.
2019. júl. 18. 18:35
Semennyire.
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2019. júl. 18. 18:33

Itt úgy látom, civilizált családról van szó, és nyilván az apa sem szemetelni akarja tanítani a gyerekeket.

(Jut eszembe, egy kempingben töltött éjszaka nem is biztos, hogy oly csöndes...)

2019. júl. 18. 18:31

Tudod, milyen a kemping?

Mint amikor egy elegáns étterem teraszán ül egy család.

A terasz alatt, egy fa tövében egy gyerek az apjával szalonnázik.

A teraszon szalvétával körberakott gyerek, akinek melege van és elege van, irigykedve nézi a kis szalonnást odalent.


A kempingből éppen a sátrazás lényege van kihipózva.

16. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. júl. 18. 18:31
Csakhogy nem mindenki ilyen. Sokan kiránduláskor is szeméthegyet hagynak maguk után sajnos.
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2019. júl. 18. 18:28

A sátrazásnak vannak íratlan szabályai. (Kis lapát, kis gödör...)

De ha egész nap mennek, lesz hova betérni kisebb-nagyobb dolgok elintézésére.

Én valamikor egy faluszéli épületben töltöttem a nyarakat. Egy este kopogtak, éjszakai szállást kért egy apa, aki a két fiával túrázott. Elmondta, elvált, a fiait az anya neveli. Ő maga sem dúskál anyagiakban, de élményt akar adni a fiainak. (8-10 éves lehetett a két srác.)

Leültek velünk az asztalhoz, de csak a saját elemózsiájukat ették, nem fogadtak el mást, mint vizet.

Elmondták, évenként előre megtervezik az útvonalat, most az a túraútvonal került sorra, amelynek mentén a mi házunk is volt. Csak helyet kértek, a saját hálózsákjukban aludtak, reggelre nyomuk sem volt.

Illetve némi halk irigység maradt bennünk...

14. syria (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. júl. 18. 18:26
Egyetértek.
13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 18. 18:22

Persze, csak érted... nem mernék elaludni. Annyi hülyeséget hall az ember.

Talán áthidaló megoldás lehetne egy kemping. Mégiscsak biztonságosabb, de bulis dolog is egyben.

2019. júl. 18. 18:20

Nagyon remélem, hogy tilos bárhol sátrat verni, ahol valaki úgy gondolja. Nem néztem utána az ezzel kapcsolatos jogszabályoknak, de bízom benne, hogy csak kempingben lehet törvényesen.


Már csak a környezet és a túrázók védelme érdekében is. Nem szeretnék más szanaszét hagyott végtermékébe lépni például.


Vannak kempingek, ahol biztosított a főzési, tisztálkodási és wc lehetőség, és akkor is hatalmas élmény a gyerekeknek.

11. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ori90)
2019. júl. 18. 18:19
10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ori90)
2019. júl. 18. 18:17

Én városban jobban félek.


Oda akkor menne valaki, ha egy út mentén vernének sátrat, egy kocsma közelében.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2019. júl. 18. 18:16
Aki rossz szándékú, az nem gubbaszt ott egy random erdő random helyén, hogy majd jön valaki, akit megtámadhat.
8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. júl. 18. 18:13

Lehet, hogy attól fél a fórumindító, hogy megtámadhatja őket valaki. Szerintem én is félnék.

Ettól függetlenül nem állítom, hogy ez nem király buli gyerekeknek. Tuti tetszene nekik.

2019. júl. 18. 18:13
Hát igazából nekem az a baromi nagy félelmem,hogy nincsenek zárható környezetben...Gyakorlatilag bárki odamehet,pénzért vagy bármi másért..A kemping részemről is viszonylag oké lenne.De a kisfiam nagyon eleven,most 1 percre tűnik szem elől el.... Jó,nem kell a legrosszabbakra gondolni,de nekem ez az egész nagyon nem tetszik... Még 1 év,igen,majd meglátom,pontosan mit is tervez,de rosszul vagyok a gondolattól is...
2019. júl. 18. 18:08

"A gyakorlatban tehát akkor vadkempingezhetünk, ha nem maradunk huszonnégy óránál többet egy helyen, tehát mindennap máshol verjük fel a sátrunkat. Fontos azt is megjegyezni, hogy tilos tábort verni természetvédelmi, illetve magánterületen."


-tehát egy éjszakára nyugodtan lehet sátorozni bárhol. Ha több napra maradnának azon a környéken, vagy keresnek egy kempinget, vagy kicsit messzebb vernek sátrat.

Ebben a cikkben van:

[link]

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 18. 18:02

Hát én bizony még örülnék is a tervnek. Az apának teljesen igaza van.


Nem, nem a 70-es, 80-as években élünk, már nem büntetendő a vadkempingezés.


Mit értesz biztonság alatt? A gyereked bokája ott melletted, a lakásban is kifordulhat. Nyilván visznek (vagy menetközben vesznek) kullancs- és szúnyogirtót.


időközben egy-egy kempingbe vagy strandra ha betérnek alapos zuhanyzásra, bőven elég. :D


Micsoda program! Lehet várni, lehet útvonalat tervezni még a jövő nyárig. Addig is sokat tanulnak a gyerekek, míg csiszolgatják-tervezgetik, mikor, hova érnek.

Ha nekem lett volna ilyenben részem az apámmal, ma is építkeznék az emlékből. Ne foszd meg ettől a gyerekeidet!

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 18. 17:54
Ez vadkemping, amit nem is engednek. Abban az időben is tilos volt, így van. Dupla félelem.
2019. júl. 18. 17:53

Ezt találtam:


"Magyarországon... a törvény a folyók – vízparttól számított 50-50 méteres – engedélyezi a vadkempingezést, nyilván a köz- és magánterületek kivételével, ám a gyakorlatban valójában bárhol megszállhatunk, ahol ezt tábla, vagy rendelet nem tiltja."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook