Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire fontos a magzatvédő biztonsági öv? fórum

Mennyire fontos a magzatvédő biztonsági öv? (tudásbázis kérdés)


21. Tandi25 (válaszként erre: 16. - D2299ac778)
2010. dec. 15. 12:33
Na, ezt nem tudhatod, h nem fog megvédeni. Inkább bekötöm és használom, mint egy esetleges baleset után azon gondolkozzam, h az én felelőtlenségem miatt lett-e baja, ne adj' isten ment el a babám...
20. Tandi25 (válaszként erre: 19. - Anikko)
2010. dec. 15. 12:31

Szia! ha még aktuális...

40 hetes kismama vagyok és kb. a 10. héttől használom az övterelőt. Egyszerűen zavarta a pocimat, ha hozzáért és kényelmetlen volt tartani folyton. Szerintem felelőtlenség, ha valaki nem köti be magát és ha csak magad mögöd vezeted al az övet, az nem ugyan az. Igen is szükség van az övre egy balesetnél. Szerintem ne sajnáld rá azt az 5000 Ft-ot, emrt szuperül tart. Ne hallgass azokra, akik szerint nem jó, tökéletesen tart és megfog. Ne az alapján dönts, h zavar-e az öv. Nem csak a Te életed múlhat rajta, hanem a babádé is. Ha meg nem tetszik, eladhatod, de én tuti nem fogom, nagyon szeretem. Szerintem mág jobban megfog, mint a "sima" öv.

Ha pedig nem csak utas vagy, de vezetsz is, akkor ne gondolkozz. És ne légy felelőtlen. Annyi mindenre elköltjük a pénzünket, ne sajnáld erre.

De ez csak tanács.


Üdv.,

Tandi

19. anikko (válaszként erre: 18. - Zselice)
2010. dec. 15. 11:02
úgy döntöttem h egyenlőre nem zavar egyáltalán meg se érzem, szerintem a kabát miatt, ha nagyobb lesz a pocak, meglátjuk, lehet veszünk.
18. Zselice (válaszként erre: 1. - Anikko)
2010. dec. 15. 10:57

Hogy döntöttél végül?

Én használom, bár nagyon drága volt, de kényelmesebb, és biztonságot nyújt a tudat, hogy kisebb a baj lehetősége. Amúgy pelusnak hívjuk, mert olyan érzés... :)

Mindenesetre elég macera egyik ülésről a másikra pakolgatni, ha úgy jön ki a lépés.

És mindenkinek kölcsön fogom adni, hogy másnak se legyen lelkifurdalása:) Legalábbis, amíg nekem nem kell újra:):):)

17. mfv83
2010. dec. 9. 09:58
Én az utolsó napig kocsival jártam, a sima övet használtam tökéletesen megfelelt,ha gubanc van a magzatvédős öv is ugyan ugy rászorul és megnyomja. Semmi értelemét nem látom.
2010. dec. 9. 09:51
Nem látom értelmét....ha gubanc van az nem fog megvédeni...
15. benvik (válaszként erre: 14. - Anikko)
2010. dec. 9. 09:48
És az összes sérülés közül szinte az fájt a legjobban. Na jó, a csuklóm volt az első, de azt be is gipszelték az érettségim előtt 1 héttel. Az exemet aki vezetett meg is röntgenezték, őt mégjobban megvágta az öv. Ezek úgy működnek, hogy amikor baleset van, és nyílik a légzsák, ebben is eldurran egy feszítő patron, ami még jobban rádrántja az övet, hogy tuti megfogjon. (Ex autószerelő volt, onnan tudom) Lehet ilyen övet használtan is venni.
14. anikko (válaszként erre: 13. - Benvik)
2010. dec. 9. 08:54
Érdekes, ne gondoltam volna. Szerencsére tapasztalatom nincs benne, de elgondolkodtató mindenképpen!
13. benvik
2010. dec. 8. 19:23
Engem egy erős fékezésnél megnyomott az öv. El is kezdett fájni a hasam, így akkor azonnal meg is vettük az övet. És bizony az alsó öv is nagyon sokat fog, volt egy balesetem még nagyon régen, és a hasam pont ott lilult be teljesen az övtől.
12. vvicus (válaszként erre: 11. - Manó09)
2010. dec. 8. 19:11
IGen, én is eltettem olyan helyre, hogy könnyen megtaláljam. Remélem, jövő év végén már újra használnom kell majd. :-D
11. Manó09 (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2010. dec. 8. 16:01

Nekem is!:)

El is tettem,jól jön majd a kistesónál!:D

10. vvicus (válaszként erre: 8. - Manó09)
2010. dec. 8. 15:59
Én is az elejétől használtam, én nagyon szerettem. Szülés után olyan fura volt beülni nélküle az autóba. :-DD
9. anikko (válaszként erre: 7. - Cippora)
2010. dec. 8. 14:58

Na én is pont ezen okok miatt hezitálok. Mert ugye, ha erős fékezés van, akkor a felső rész az, ami fog. Az meg nem a hasamnál megy.

Szóval nem tudom, meglátjuk. A napokban eldöntöm :)

8. Manó09 (válaszként erre: 7. - Cippora)
2010. dec. 8. 12:55
Én az elejétől használtam és sokkal kényelmesebb!:)
2010. dec. 8. 10:39
Én gondolkodtam rajta,igaz még csak 16 hetes vagyok,de már zavar a biztonsági öv a hasamnál.Nem azért mert nagy,hanem mert érzékeny.Aztán sokan lebeszéltek róla,hogy kényelmetlen,meg ugye elég drága is.Most úgy vagyok beköve,hogy az ülés hátuljára bekötöm az övet,és előreveszem a "mellkasrészes" övet...nem tudom ez mennyire érthető így :) a lényeg,hogy csak a mellkasomat fogja az öv,a pocit nem,de állítólag ha ne adj' baleset lenni,megfogna az öv.Egyenlőre így jó,később majd meglátjuk.
6. Manó09 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2010. dec. 7. 21:06
Én csak úgy ültem a kocsiba,mert nem nyomta a pocimat!
2010. dec. 7. 21:03
Mi vettünk, mert nyomta a hasamat a szíj, mindig tartottam a kezemmel, és azért úgy nem teljesen biztonságos. Nekem kényelmes. A férjem is ragaszkodott hozzá.
4. anikko (válaszként erre: 3. - Monstro)
2010. dec. 7. 21:02
Igen, komolyan kérdezem. Kíváncsi lennék, hányan használják, és mennyivel jobb vele, vagy nélküle.
2010. dec. 7. 21:00
Ezt most komolyan kérded?:)) én sosem ültem azzal:) se most se tavaly, de van aki biztonságosabbnak érzi.
2010. dec. 7. 20:57
Én azzal ültem, anélkül nem éreztem biztonságban a Picikémet. És sokkal kényelmesebb is volt.
2010. dec. 7. 20:55
Kismamák! Mindenki magzatvédő biztonsáőgi övvel ül autóba? Mennyire fontos az? Tapasztalatokat is várnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook