Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyibe kerül az egyetem? fórum

Mennyibe kerül az egyetem? (beszélgetős fórum)


1 2
24. 184481d874 (válaszként erre: 23. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 15:00
Igen,bár nem nagy összeg,mégis számit.
2021. okt. 12. 14:59

Bursa Hungarica

[link]

22. 9cc76994c5 (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 14:59
Sok megoldás van, nyilván az is lényeg, hogy tervez-e abban a városban diploma után is.
2021. okt. 12. 14:58

Nos "nem árt" jól tanulni,hogy ösztöndijas legyen az illető és leehtőelg 12 szemeszter alatt elvégezze az egyetemet,mert ha nem átkerül költségtéritésesbe,no az már kemény.


Ha kollégiumban laksz akkor nyilván jobban jön ki az illető avagy a szülei,mintha albérletben lakna.A diákhiteltől én ,mint 2x-es szülő,óva intenék mindenkit,jól gondolja meg,igaz az egyetemi évek alatt sokat segit,az tény.Utána viszont van egy alap összeg amit fizetni kell,de ha szerencsés vagy és lesz munkád és jól keresel ,minden hónapban többet fizetsz az alap összegnél akkor igen,érdemes felvenni.


Ezeket a gondolatokat tapasztalat alapján írtam,mert nagyobbi kfiam albérletben élt amig elvégezte és fizette sokáig a diákhitelt.A kisebbik fiam kiváló tanuló volt,ösztöndijas és bejárós volt,igy az ő 2 diplomája viszonylag keveebbe került.

20. Guruljka (válaszként erre: 17. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 14:55

Tudok olyan egyetemi kolit, amelynek az egyik szobájában egy tanár lakik. Hogy diák korától maradt-e ott, és mennyit fizet, azt nem tudom.

Szóval semmi sem lehetetlen... :D

19. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. okt. 12. 14:51
2001-ben úgy adtuk el Anyum lakását a Keletinél , megvette 1 kőműves pasi a fiainak , mire indult az egyetem ,addigra felújították , a gyereknek volt lakáselőtakarékossága , + vettek fel hozzá valamennyi kölcsönt :) a srác 2 gyereket még oda is vett albérlőként , abból fizette a felvett kölcsönt , mire végzett , addigra az öccse is odaért a felsőbb sulihoz , aztán ha végeztek még el is tudták adni és az induló vállalkozását abból finanszírozni , de indulásnak is nagyon jó egy 43 m2-es kis lakás is de kb annyit albérletre is kifizetett volna az évek során :) nem véletlen h aki teheti a gyereke kicsi korától fogva valamilyen takarékossági formát is választ még a nevelésük mellett , nem rossz az ha kellően előrelátó valaki :) + legalább az a gyerek is látja h semmi sincsen ingyen !!
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2021. okt. 12. 14:50
Gimiben is kollégista, szóval nagyrészt már tudjuk a dörgést :) persze az egyetemi kollégium még önállóbb, főzés, stb úgyhogy kell még néhány dolog valóban. Stafírozok már évek óta, törölközőket, konyhai törlőket, ágyneműket. Ha kollégiumba nem is kellene, később az önálló élethez is jó jön majd egy "kezdőcsomag".
17. 9cc76994c5 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 14:06
Ha elkezd mocorogni a HÖK-ben,akkor tuti kolis marad élete izéé egyetem végégi
2021. okt. 12. 14:02
Amit a lentiekhez hozzátennék ,kell egy "kistafírozás "is valószínüleg.Jó vele számolni,,Pl vízforraló,olvasólámpa,köntös papucs alsónemű hegyek,alapkaja készlet, jó esernyő/esőkabát /széldzseki,,,,és minden ami itthon is kell de ezt úgyis tudod...csak egyben ez is jó kis kiadás.
15. 9cc76994c5 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 13:48

Attól függ, hogy mennyire bonyolult a közlekedés.

Mert pl ha van sok, direkt busz, gyorsvonat, ic,akkor 100 km nem sok. De lehet ,hogy 100 km alatt 2-szer kell átszállni,az már sok.

14. 9cc76994c5 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 13:45
Attól függ,mennyi a kötelező óra(szeminárium, meg olyan előadás,ami ugyan nem kötelező,de erősen ajánlott ott lenni).
13. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 13:38

A beiratkozásnak meg az egyéb adminisztrációnak nem szokott extra díja lenni, csak késedelmi díjak, sokadik vizsga/tárgyfelvétel, ilyenek. Erről tudtok az egyetem tanulmányi hivatalának a honlapján tájékozódni, hogy milyen adminisztrációs költségek lehetnek.


A felvételi sem kerül pénzbe, legalábbis a felvi.hu-n 3 helyet ingyen lehet megjelölni. Az alapszakokon a legtöbb helyen csak a pontot nézik, szóval nincs külön felvételi vizsga, így általában az sem kerül külön pénzbe.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Cilabogyó)
2021. okt. 12. 13:35
Köszönöm az információkat!
11. dad1f54482 (válaszként erre: 6. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 13:35
Én is ezt csináltam. 3 napra osztottam be az órákat. Igaz, 4,5 óra volt oda-vissza az út, de sokkal jobb volt így. A vonaton tanulni is tudtam.
2021. okt. 12. 13:33
Én három gyerekkel végig csináltam a felsőoktatást, vagyis a legkisebb még most végzi a mesterképzést. Ő már mérnök-informatikus. Pestre jár a BME-re. A kollégium első éveseknek, ha nem rossz az átlaguk, automatikusan jár. 9000,-ft havonta. Utána tanulmányi és közösségi pontok alapján lehet bekerülni, vagy szociálisan, pl. Nagycsaládosként. Mi még mindig kilencezret fizetünk havonta, pedig már különböző munkákkal pénzt is keres. Infó szakon a számítógép az egyetlen, ami fontos. A lányom orvosirs járt, állami, kollégium is volt, de a könyvek, atlaszok, szikék, fonendoscop, stb az egy vagyon volt.
2021. okt. 12. 13:33

Kb 100 km-re vagyunk az egyetemtől. A tervek szerint kollégista lenne, habár nem tudom, mennyire nehéz bekerülni.

A duális képzésben dolgozna is, a minimálbér 65%-át kapják elvileg. De amíg eljut odáig, felvételi, beiratkozás díja, stb, gondolom nem kis összegek.

8. 9cc76994c5 (válaszként erre: 7. - Globus)
2021. okt. 12. 13:29

Jó,nem mindig alkalmas.

De az is lényeg, hogy milyen bonyi aközelekedés.

Pl Győr-Bp busszal másfél óra pedig messze van, de van olyan ,hogy Bp-től nem is messze kis falu,mégis átszállás kétszer és 2,5 óra.

Szóval ettől is függ.

7. globus (válaszként erre: 6. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 13:26
Ezt a módszert nem ismerem, mi 228 km-re lakunk az egyetemtől.
6. 9cc76994c5 (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. okt. 12. 13:24
Ha ügyesen rajka össze az órarendet, és nem lakik túl messze,lehet jobban megéri heti 2-3 nap bejárni,mint albizni.
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 13:10

Ha megvan az állami finanszírozott, akkor jó eredményekkel kaphat ösztöndíjat is.

Legtöbbe maga a lakhatás, megélhetés kerül, ha esetleg lakóhelyétől távol járna suliba. Pl. vidékiként Bp-en tanulni, kb. 6 számjeggyel több kiadás. Véleményem szerint jobb, ha többen társulnak közösen bérelt lakáshoz... sőt, pedagógus ismerősöm azt mondta, utólag látja be, jobb lett volna venni az elején lakást, mert megspórolta volna 5 év bérleti díját + van egy ingatlanja:) Ennek valóban lehet reális alapja, főleg ha a frissen végzett diplomás abban a városban szeretne maradni.

4. 9cc76994c5 (válaszként erre: 3. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 13:02

Pl ez Kaposvár


Kaposvár számít rád

Ösztöndíj a felsőoktatásban tanuló kaposvári hallgatóknak

[link]


Nézd meg,van-e hasonló adott városban,ahol laktok.

3. 9cc76994c5 (válaszként erre: 2. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 13:01
PErsze van egyetemi ösztöndíj is, illetve nézd meg az adott településen,ahol laktok, vannak -e ösztöndíjak helybeli fiatalok részére.
2. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 13:00

Sok mindentől függ. Bejárás költsége: hány km-ről utazik: 50 vagy 250?

Infosok pl már egyetem mellett is nagyon jó melókból válogathanak,ezzel csökkentik a költésegiket.És ők már részmunkában is jól keresnek.

2021. okt. 12. 12:54

Gyermekem ebben az iskolévben érettségizik.

Semmit nem tudok a felsőoktatásró, jómagam sajnos nem vettem részt benne.

Ő informatikus képzésre szeretne menni, Pécs vagy Szeged a cél.

Jól tanul, rá tud hajtani az érettségire, nem hiszem, hogy gond lenne bejutni az állami finanszírozott szakra. Ami gond lehet, az a finanszírozás a család részéről.

Szeretnénk, ha duális képszésre bekerülne, mert ha jól tudom, akkor ott dolgozhat is az egyetem mellett, és keres valamennyit.

Az érdekelne, hogy általánosságban egy egyetemista "mennyibe kerül"? Mire számítsak, mennyit gyűjtögessek addigra, mennyit kell fizetni a beíratkozásért, tankönyvekért, kollégiumért, és mik lehetnek egyéb költségek az év folyamán?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook