Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi szomorú lélek:-( fórum

Mennyi szomorú lélek:-( (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5081. Napsugár8 (válaszként erre: 5080. - Guruljka)
2020. aug. 9. 20:16
az orvos mit mond? Van esély még a gyógyulásra? Vagy csak tömitek pénzzel, és ő hol ezt, hol azt csinálgat és közben hümmög?
5080. Guruljka (válaszként erre: 5079. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 20:04

Nem tudja már, de rámoroghat.

Viszont ezt a szülei eddig is megtették, ha úgy alakult.


Göncölke 10 ml sörtől kifeküdt, alszik és nyög néha.

Még jár neki az esti gyógyszere, és a kis fehérje. Ha most szelídebb lesz, kaphat főtt tojást is a torkába, főztem, de nem ette.

5079. Napsugár8 (válaszként erre: 5078. - Guruljka)
2020. aug. 9. 19:47
A félénket arra értettem, ha majd az öreg-kutyusotok megpaskolja egy kicsit, ha valami nem tetszőt csinál.
5078. Guruljka (válaszként erre: 5076. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 19:35

Egy komondor nem születik félénknek. A szüleivel együtt egy lovas tanyán éldegél, ez a számomra azt jelenti, hogy szabadon és állatszerető emberek között van, a szülei komoly őrző feladatokkal rendelkező négylábúak.

A szülők származási kennele jó hírű, nagy méretű, nem túltenyésztett egyedeket ígér.


A fiamnak a Böngér név tetszik (a néhány fennmaradt kun férfinév egyike), de egyelőre sosem jut eszébe, ha ki akarja mondani.

Könnyebb volt a Göncöllel anno, a fiam a koliban kuksolt, amikor hazahoztam, és a férjemmel együtt adtuk még a nevét.

5077. Guruljka
2020. aug. 9. 19:25

Itt van maga a vers is. Nem egy jelentős alkotás, de alányom odavolt érte.


Luca széke


Zöld fűben kicsi lány ül,

mert nincs még neki széke,

fejecskét odakoccant

gömbölyű könyökére.

Kisfecske fut az égre,

röpteti puha szárnya,

sírása lekeringel

hüppögve, le Lucára.


Kék labda ide pattog,

zöld labda oda huppan,

egy szarka ide cserreg,

három gyík oda surran.

Napocska a magosban

virágzik pirosodva,

elnyelte teliholdunk

vén tölgyfa moha-odva.


Lábaska, kicsi korsó,

kés, villa, babaasztal,

oroszlán, falovacska –

játssz ezzel vagy amazzal.

Van még egy igazándi

babája: pici szöszke,

de ő egy veresorrú

bohócra csuda büszke!


Ó, az a veresorrú,

kóclábú gügye Jancsi!

Nem járta soha fésű,

és két gombszeme kancsi.

Táncát ha nekikezdi,

nincs vége nevetésnek,

hát még ha dalolászgat,

az még csak fura ének!


Készül már Luca széke,

holnap tán belecsüccsen,

egész nap ringatózna

lomb árnyán, kerti hűsben!

Most játszik a babával,

„csicsíjja-csicsi" – mondja,

és tüsszent, pici hármat,

piroslik pisze orra.


Játszódik heverészve,

Lucának nagy a kedve,

hát még ha odapillant

éhezvén az üvegre:

tej, sóska, darakása,

banán és tea – mind kell!

Nyel, nyel, nyel, teli szájjal,

és főként teli szívvel.


Lép, lép, lép Luca lassan,

fal mellett kilopózik,

megszökne, de hiába,

nem lát még, csak az orrig.

Fordul hát a szobába,

játékok seregébe –

fáradtan a nagy úttól

letottyan fenekére.


Hoppsz! Kádat teli vízzel!

Merjétek teli gyorsan!

Megfürdik Luca benne,

két lábbal beletoccsan:

vízgyöngyöt ver a karja,

úszkál, mint a rucácska,

ugrik egy lila szappan

fröcskölve, be utána!


Mesélni ki szeretne?

Hallgatná Luca békén.

Nevetne a hüvelykujj –

nagyságú csöpp legénykén.

Piroska meg a farkas,

Vackor vagy Micimackó –

mindegy, csak mese légyen,

ágyát is telihangzó.


Jószagú puha fából

elkészült Luca széke,

karfáját simogatja:

piros-e? zöld-e? kék-e?

Ültetik kicsi székbe,

onnan néz a világba,

elalszik mosolyogva

fecskékkel teli álma.

5076. Napsugár8 (válaszként erre: 5074. - Guruljka)
2020. aug. 9. 19:23
Most már csak az kell, hogy olyan is legyen, akire illik ez a név. Mert ha egy meghunnyászkodós, elbújós, félénk kis teremtés lesz, akkor bizony nevelgetni kell majd, mire megfelel a nevének. :))
5075. Guruljka (válaszként erre: 5072. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 19:23

A vasútig busszal, a helyszínre vonattal. Átszállás Budapesten, egyetlen metróvonal: Kelenföld-Keleti.

Póráz, szájkosár, séta! :D Rajtam nyéri lenge ruha és hátizsák a "babaholmival". Ezen kívül csak pénztárca, az irataim és egy meglepetés a lányomnak.

Sikerült a tél folyamán antikvárban megvennem azt a verseskötetet, amelynek a hatására később felvette a Luca nevet második keresztnévnek - ugyanis dec.13-án született.

[link]

Majd lesz meglepi.

5074. Guruljka (válaszként erre: 5073. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 19:18
Gondoltam ám rá, de remek ötlet így kipattanva is! :D
2020. aug. 9. 18:28

Táltos!

Nem tudom miért és honnét jött ez a gondolat hirtelen, de szerintem ez jó név lesz a kicsinek! :))

5072. Napsugár8 (válaszként erre: 5069. - Guruljka)
2020. aug. 9. 18:24

Milyen távolság, busszal, mivel tudsz oda-vissza utazni. És a csöppséget miben hozod el? Kosárban, dobozban, vagy a saját lábán, akkor póráz is kell.

Kérjük a fotót róla!!! :))

5071. Guruljka (válaszként erre: 5069. - Guruljka)
2020. aug. 9. 17:48

Veszek magamnak is ásványvizet, és viszek magunkkal egy kis cicakonzervet, hátha éhes lesz.

A lányomékhoz megyünk először, majd tőlük jövünk haza.

5070. Guruljka (válaszként erre: 5068. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 17:47

Ha a veséje leállt, amire veseelégtelenségnél megvan az esély, akkor az nagy baj.

A szíve miatt nem merek zöld teát adni, emeli a vérnyomást, én sem ihatom csak úgy.

De mindjárt kinyitok egy sört, abból kaphat egy kicsit. Hátha kis alkohol engedékenyebbé teszi.

5069. Guruljka
2020. aug. 9. 17:45

No, mégis ivott egy kicsit.


Én megcsináltam közben a munkámat. Majd később átnézem, konvertálom PDF-be és elküldöm.


Várjuk a zenélős kocsit, és én a hétfőt is várom, mert elbiciklizem majd a kölyöknek való szájkosárért, kaki-zacskókért a nemrég megnyílt helyi állatboltba. Veszek majd mentes vizet is, a kicsinek az útra, és viszek egy dobozban (amiből majd inni tud) két tiszta törlőt, ha maszatos lenne.

Ja, az esetleges tisztasági balesetekre készülve lesz nálam bőven papírtörlő is.

5068. Napsugár8 (válaszként erre: 5067. - Guruljka)
2020. aug. 9. 17:42

Hát miért is kellene neki kimennie, ha nem eszik, nem iszik.

Én megpróbálnám még, hogy olyan teákat főznék neki, ami segíti az anyagcserét /pisi-kaki/, pl. zöldtea, vagy valami hasonló, persze meghűtve, neki is melege ilyen időben...

5067. Guruljka (válaszként erre: 5066. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 17:34

Igen, a rettegett tacskóbénulás.

A komondort meg a szívinfarktus érheti 9 éves kora körül, de a szívével nincs baj (a szívférgesség ellenére sem...)

Hát a veséje az, ami tönkrement.

Ma még nem tudok róla, hogy kiment volna pisilni, és már inni sem iszik.

És a szíve még viszi mégis... Magánál van, fent van a feje.

5066. Napsugár8 (válaszként erre: 5059. - Guruljka)
2020. aug. 9. 17:20
A mi tancsink 12 éves volt, amikor lebénult a hátsó része. Ez a tipikus tacsi betegség. Hiába jött a doki a hatalmas fecskendőkkel, vettük neki a gyógyszert mondhatni kilószámra, utána már nem sokáig bírta. Egy reggel nem ébredt...
5065. Napsugár8 (válaszként erre: 5060. - Guruljka)
2020. aug. 9. 17:17

No hát először nekünk sem ment símán, így csak az orra hegyére sikerült egy csöppet az ujjunk hegyével. Persze idegesítette, és elkezdte lenyalni, és ismét odakentük és ismét csak nyalta...


Azt gondoltam, hogy nincs otthon méz, sok háztartásban ma már csak a polcon a helye van meg. De amikor szükséges, egy kicsinyke üveggel csak vennék a helyetekben. Rengeteg táperő van a mézben, és talán azzal megjönne az étvágya is.

A gyógyszert a mienk is kiköpte, tudhattuk azt kenőmájasba, akármibe, gyönyörűen körbenyalta, és a gyógyika a földön landolt. Ügyesek!

5064. Guruljka (válaszként erre: 5062. - L.luiselotte)
2020. aug. 9. 16:25
A betegség elején még ette a macskakonzervbe bújtatott gyógyszert. Most az sem kell, gyógyszer nélkül sem.
5063. Guruljka (válaszként erre: 5062. - L.luiselotte)
2020. aug. 9. 16:18
Ma??? Napok óta nem evett!
5062. l.luiselotte (válaszként erre: 5059. - Guruljka)
2020. aug. 9. 15:47

Ma mit evett keményet ?


Bár nekem mackám van, eszembe jutott hogy nemrég nem evett a Picike, és elmentem a spárba ott megvettem neki a legjobb kinézetű alutasakos macskakajákat, amit addig soha, és pár napi még beteg volt ,ette. Se eddig sem azóta, mostmár rásem néz, de még beteg volt a szokott kaját nem ette

5061. Guruljka (válaszként erre: 5060. - Guruljka)
2020. aug. 9. 15:46
Különben köszönöm a tippet, kipróbálnám, de nincs itthon méz.
5060. Guruljka (válaszként erre: 5058. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 15:44

Egy tacsival azért könnyebb.

A komondor a szája körül is csupa szőrtincs. Mire megtalálod, hova kend, már felbosszantottad a matatással.

Elég erőteljesen tud tiltakozni. Elhúzza és ide-oda mozgatja a fejét, azért ment pörköltszaft még az orrához is.

5059. Guruljka (válaszként erre: 5057. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 9. 15:41
Göncöl nem kölyök, 9 éves. Komondornak már öreg,
5058. Napsugár8 (válaszként erre: 5056. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 15:28

Most jutott eszembe, amikor a mi tacsink beteg volt, mézet adtunk neki. Először nem akarta elfogadni, de bekentük a száját, orrát a mézzel, és azt ahogy lenyalta, utána már elfogadta, és lefetyelte, mintha az lenne a világ legtermészetesebb kutya-kajája. Sok táperő van a mézben is.


Először ti is csak a szája szélére, ha tetszik neki, utána akár a darabolt főtt tojásra, akár más szilárd ételre is rákenitek, talán visszajön az étvágya.

2020. aug. 9. 15:12
Jó lenne ha a tojás bevállna. Hirtelen ötletem, lehet hogy jó. Kifejezetten kölyök kutyusnak való kaja?
2020. aug. 9. 14:23

Most kerültem elő, olvasom a harcotokat a kutyussal kajálás terén.

Apróra darabolt főtt tojást tégy elébe, én úgy tudom, hogy azt még a beteg kutyusok is benyalják. Egy próbát megér, és gyakorlatilag az is fehérje, no meg egy kicsit szilárdabb kaja.

5055. Guruljka
2020. aug. 9. 11:32

A fiam szerdától éjszakás lesz, és előre átállt. Jó nagy virrasztás után még a boltba is elment kenyéréért, aztán lefeküdt aludni. Előtte még beadta Göncölnek a reggeli adagot. Ő tudja a száját is kinyitni és a fecskendővel bele is lőni.

Az orra elé hiába tartok akár darabka csirkemájat is, elfordítja a fejét, miközben kicsit megnyalja a szája szélét. Szívfájdító.

5054. Guruljka (válaszként erre: 5053. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 9. 10:37
Nem akar enni, egyelőre ma is kapott fehérjét, pedig hevesen tiltakozott. Na meg persze a gyógyszerét és a vitamint.
5053. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5049. - Guruljka)
2020. aug. 9. 10:30
További pörköltet rendelt mára Göncölke? 😉 Ma már jó lenne kis szilárd valódi ennivaló neki.
5052. tumbo2 (válaszként erre: 5043. - Guruljka)
2020. aug. 9. 09:36
ez azért túlzás,de igyekszem mindenkivel barátságos lenni.megteszem,ami tőlem telik.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook