Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi szomorú lélek:-( fórum

Mennyi szomorú lélek:-( (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2020. aug. 11. 22:02

Gratulálok a kis jövevényhez, sok örömötök teljen benne.



Én 25-30 év alatt sok kedves macskámat elvesztettem, de azzal vigasztaltam magam, hogy hosszu és boldog életük volt mellettünk.

5110. Guruljka (válaszként erre: 5109. - Guruljka)
2020. aug. 11. 21:26
Végül csak 8 után sikerült hazaérnünk.
5109. Guruljka
2020. aug. 11. 21:25

Nagyion elféáradtam!

A picike a sok élménybe fáradhatott bele, mert végig cipelni kellett. A buszhoz a fiam elébünk jött, és a kosárban toltuk hazáig.

Egyszer tettem ki onnan a fűbe, akkor ügyesen elintézte a nagy dolgát.

Az úton végig (vonat + metró + még egy vonat + busz) végig "szobatiszta" volt.

Szóval elintézte, aztán vissza kellett tenni a kosárba.

Nagyon kis édes, és erős tappancsai vannak.

A bolhairtót megkapta. Vettem neki féreghajtót is, de az sajnos a pénztárcámmal együtt elveszett, nem tudom, hol!

Benne voltak a visszafelé jegyek, és további talán 1500 Ft. Semmi más nem, mert az pénztárcát, az iratokat és a bankkártyát sosem tartom egy helyen.

Pedig a kis hasán látszik, hogy férges, erre lehetne vigyázni, mert vannak olyan szerek, hogy az anyaállat még vemhesség alatt is kaphatja.

A lányomékkal is jó volt lenni. El tudtam vinni neki a gyerekkori kedvenc könyvét, amelyet újra megvettem. Sírva is fakadt, úgy meghatódott és örült neki!

Szóval mindenestül jól sikerült nap volt, de elfáradtam, és munka is vár. Ettem, most alszom pár órát.

Köszönöm, hogy vártatok!

5108. gilingalang (válaszként erre: 5107. - Napsugár8)
2020. aug. 11. 21:13
Én is várom.
2020. aug. 11. 18:33

Várom már Guruljka hazaérkezését.


Visszakerestem, úgy írta, hogy kb. 7,30 körül lesznek otthon a lakásban. Az még egy óra.


Bízom benne, hogy minden símán ment, és a kutyus is jól viseli a tortúrát.

5106. Icuska538 (válaszként erre: 5089. - Guruljka)
2020. aug. 11. 13:25
Most tudtam erre jönni...😢😢😢😢megsirattam.....de gondolj arra hogy nem szenved. ...sok sikert kívánok a picihez...ő neki bèkès nyugalmat kívánok....nektek belenyugvást 😢😢😢
5105. gilingalang (válaszként erre: 5104. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 10. 21:52

Lilut is mentettük.

Ne tudd meg, hogy milyen állapotban volt.

Nagyon félős, ez sajnos megmaradt benne, de én a mindene vagyok.

Hihetetlen mennyi gonosz”ember” van.

Amióta nálunk van sokat javult.

Sajnos nem felejti a rosszat.

5104. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5098. - Gilingalang)
2020. aug. 10. 20:50
Mi még az első kutyusnál tartunk. Carlos egy mudi keverék, és 10 11 hónapos volt, amikor menhelyről hoztuk. Most lesz 2 éves, és ebben a bő 1 évben próbáltuk neki megadni azt a szeretetet, azokat az örömöket, ami kimaradt neki. Már ha valaki kedvesen beszél hozzá, azzal már pozitív. Pl. a postást nem ugatja, a múltkor a házaló kereskedőnek is csóválta a farkát. Szerencsére olyan élete nem volt talán, mint egy másik kis keverék kutyusnak. Amikor egy barátnőm kihozta a menhelyről, szegény menekült, ha gereblyét, söprűt, lapátot fogott a barátnőm, vagy a párja. Ezek szegénynek a verést jelenthették. Carlos a menhely előtt ilyent talán nem élt át, csak nem foglalkoztak vele, adtak neki annyi kaját, vizet, hogy életben maradt, de semmi szeretetet nem kapott. Amióta nálunk van, nagy séta, labdázás, pancsolás. Ha nem vagyunk otthon akkor is van mozgás lehetőség neki, ha hazaérünk akkor újabb területek nyilnak meg számára.
5103. Guruljka (válaszként erre: 5101. - Hajnali madar)
2020. aug. 10. 20:34
A szívférgesség más dolog sajnos, azt fertőzött szúnyogok terjesztik. De a termék érdekelne, és ha gondolod, azaz ha győzöd gyártani, szívesen ajánlom az állatorvosnál, ott ugyanis kutyakozmetika is működik. Akár tesztelésnek is beválhatna.
5102. Guruljka (válaszként erre: 5097. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 10. 20:31
Kapott olyat is. Kínáltam mindennel, semmit nem akart enni.
5101. Hajnali madar (válaszként erre: 5100. - Gilingalang)
2020. aug. 10. 20:23

Egy kicsit elvesztem a "'térben", de most fent vagyok Pesten és egy kicsit több időm marad így estefelé, hogy benézzek ide.

Csináltam 2 hete egy kutyus testápolót, ami azonnal felszívódik és simán elűzi a kutyusok szőréből a bolhákat és kullancsokat.

A srác aki tesztelte, teljesen oda - meg vissza is - van érte.

Persze azt nem tudom, hogy esetleg szívférgesség esetében is használ-e.

+1x sajnálom, hogy nem sikerült megmenteni a kutyusod.

:(

5100. gilingalang (válaszként erre: 5099. - Hajnali madar)
2020. aug. 10. 20:13

Szia Drága!

Jó, hogy itt vagy azt hittem nem hallunk többet.

Mi van feléd?

2020. aug. 10. 19:57

Végre volt egy kis időm és beleolvastam - pontosabban visszaolvastam pár bejegyzést - és nagyon elszomorít az a veszteség, ami ért.

Sajnálom Guruljka!

2020. aug. 10. 19:28

Ha elmennek a kutyáim, nem szeretnék több kutyát.

Eleget temettem el, Lilu elvesztése nagyon meg fog viselni.

Soha ilyen ragaszkodó kedves kutyám nem volt és nem is lesz.

Mindegyik kutyám csodás volt, de ő a szívem csücske.

Gondolom mindenkinek, akinek több kutyája volt, van egy aki kitűnik a sorból.

Persze mindegyik egyéniség és megviselt az elvesztésük, lehet, ezért érzem így.

5097. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5059. - Guruljka)
2020. aug. 10. 17:11
Tudom, csak arra gondoltam hogy kölyök kutyusnak való kaja talán ízlett volna szegénynek. Talán más az íze és egy beteg idős kutya esetleg megeszi. Most már sajnos mindegy. 😢
5096. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5089. - Guruljka)
2020. aug. 10. 16:50
Fogadd őszinte részvétem! 😢 Szegényke most már tényleg Göncöl lesz, egy csillag, aki mindig Rátok néz. Volt 9 szép éve szerető gazdik között.
2020. aug. 10. 10:13

Sajnálom! Fogadd részvétem!

Gondolj arra, hogy ő már nem szenved tovább.

5094. Guruljka
2020. aug. 10. 08:04

Köszönöm nektek.

Nagyon furcsa a ház nélküle.

5093. gilingalang (válaszként erre: 5089. - Guruljka)
2020. aug. 10. 07:42

Nagyon sajnálom, nagyon jó az a kép.

Szép kutyus volt.

Fogadd részvétem.


SZIVÁRVÁNYHÍD

A Mennyországot a földdel egy híd köti össze, amelyet Szivárványhídnak neveznek.

A híd innenső oldala a lágy zöld fűvel borított dombok, hegyek és völgyek földje. Ha egy állat meghal, aki nagyon közel áll valakinek a szívéhez, a halála után a Szivárványhídhoz megy. Itt mindig van elég víz és eleség, folyton lágy tavaszi szellő fújdogál.

Az öregek megfiatalodnak, a sérültek újra épek és egészségesek lesznek, pont olyanok amilyennek álmunkban látjuk őket nap mint nap, vagy amint emlékeinkben újra és újra előjönnek. Napjaik önfeledt játékkal telnek, boldogságuk mégsem teljes mivel mindegyiküknek hiányzik az a pótolhatatlan személy, akit maguk mögött hagytak.

Nap mint nap játszanak és rohangálnak, de eljön a nap, amikor egyikük hirtelen megáll. Fénylő szemei a messzeséget fürkészik, vágyakozó teste remegni kezd. Hirtelen kitör a csoportból, és szinte repül a zöld fű fölött egyre gyorsabban és gyorsabban. Észrevesz Téged, és amikor te és különleges barátod újra találkoztok összeölelkeztek az örömteli újraegyesülésben, és soha nem váltok el többé. Az öröm csókjai záporoznak arcodon, kezed újra simogatja a szeretett fejet, és végre újra belenézhetsz azokba a bizalommal teli szemekbe, amelyek oly régen távoztak az életedből, de a szívedből nem hiányoztak soha.

Együtt mentek át a Szivárványhídon.

5092. l.luiselotte (válaszként erre: 5089. - Guruljka)
2020. aug. 10. 07:06

Nagyon sajnálom, fogadd részvétem. ( én biztam abban, hogy felépül )

Szépséges kutya volt.

5091. Guruljka (válaszként erre: 5090. - Vigyefene)
2020. aug. 10. 04:27
Köszönöm.
5090. vigyefene (válaszként erre: 5089. - Guruljka)
2020. aug. 10. 04:21
Fogadd részvétem.
5089. Guruljka
2020. aug. 10. 04:18

[link]


Így emlékezünk rá, a képen 13 hónapos volt.

Elment.

5088. Guruljka (válaszként erre: 5086. - Gilingalang)
2020. aug. 9. 22:21

Én időnként napközben is meglocsolom a fejét-tarkóját langyos vízzel.

Aki teheti, kitehet egy nagyobb lavór vizet a kutyának,

hátha belepancsol. Kicsit lehet vele ott játszani, a játékát a vízbe dobni, hadd kapjon rá a pancsolásra.

5087. Guruljka (válaszként erre: 5084. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 21:49

Antibiotikumot kap, fájdalomcsillapítót és vitamint.

A doktor rácsöppentette a bőrére a szívférgesség elleni szert. Ezt havonta kell adni.

2020. aug. 9. 21:47

Nagyon melege van a kutyámnak, nehezen viseli.

Mit csináltok, hogy jobb legyen?

5085. gilingalang (válaszként erre: 5082. - Guruljka)
2020. aug. 9. 21:32
😢
2020. aug. 9. 20:54
De ha az orvos így mondta, akkor most még milyen gyógyszereket szedettek vele??? Ezek mit, miben segítenek?
5083. Guruljka (válaszként erre: 5081. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 20:50

Korrekt módon vért vett és megcsinálta a labort. Megkatéterezte a kutyát, tapintással is megvizsgálta a hasát.

A vérből elvégezte a szívférgesség gyorstesztjét is.

Az árban, amit fizettem, a gyógytáp és a kapott gyógyszerek is benne voltak.

5082. Guruljka (válaszként erre: 5081. - Napsugár8)
2020. aug. 9. 20:38

Nem, az orvos azonnal azt mondta, hogy eljött a búcsú ideje.

Én mondtam, hogy én erre most nem vagyok képes. Mondta, hogy megérti, én meg, hogy még kezelném, ha lehet.

Azt mondta, lehetni éppen lehet, de csak addig fog menni, míg elbúcsúzunk.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook