Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyi szomorú lélek:-( fórum

Mennyi szomorú lélek:-( (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5141. l.luiselotte (válaszként erre: 5140. - Guruljka)
2020. aug. 15. 17:54

A Böngér tökjó hangulatos név, igaza van a fiadnak. A Táltos nem inkább lónév ?


Macskáknak hogy tetszikk a kis Böngér és forditva ? tudomást vesznek egymásról ?

5140. Guruljka (válaszként erre: 5137. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 13. 20:18

Sajnos Táltos mégis Böngér lett, a fiam kedvéért.

Mi ma már labdáztunk! Göncöl után maradt teniszlabda (ezeket itt-ott olcsón lehet venni, teniszezni már nem jó, de még pattog), utánaszalad, megfogja, nekifekszik rágcsálni. kigurul a szájából, elgurul, szalad utána. (Pláne hogy lejtős a kapuhoz vezető járda.) megint visszahozza, nekifekszik...

Kicsit ugrabugrált a kiscicának is, a legkisebben igyekszik barátkozni.

Én úgy próbálom majd nevelni, hogy barátságos legyen, ettől ő még meg fog védeni, ha úgy alakul. A komondor alapvetően kedves személyiség, eddig úgy tapasztaltam.

5139. Napsugár8 (válaszként erre: 5138. - Tumbo2)
2020. aug. 13. 20:08
de még mennyire! Egy zöldpaprikával, vagy paradicsom karikákkal megpakolva, mennyei kaja!
5138. tumbo2 (válaszként erre: 5135. - Napsugár8)
2020. aug. 13. 17:28
én is csak sütibe veszek.jó nekem a zsíros kenyér is.
5137. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5131. - Guruljka)
2020. aug. 13. 17:13
Ha oda költöznék hozzátok, a történelem ismételné önmagát. 🙂 Carlossal ahogy sétáltunk, találkoztunk egy picurka német juhász kutyussal. Carlos barátkozott is vele. Párszor találkoztunk később aztán egy ideig nem. A német juhász kutya mostanra nagyobb, a barátság most is van, Carlos meg olyan kis bután néz rám, hogy lehetséges az hogy kutya pajtás nagyobb mint én? Carlos Táltost se bántaná, kérdés mi lenne ha az erőviszonyok változnak, és Táltos szép erős komondor lesz. Carlost szerintem Táltos sem bántaná, a komondor is aranyos.
5136. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5133. - Tumbo2)
2020. aug. 13. 17:04
Most már jóízűek a margarinok. Idősek is mondják hogy a Flóra és a Bords eve margarin nagyon jó, jobb mint a mai vajak. Én is a Flóra margarint veszem.
5135. Napsugár8 (válaszként erre: 5133. - Tumbo2)
2020. aug. 13. 16:20
Ezer éve nem veszek már vajat. Szerintem már az a régi fajta, ami még valóban vaj volt, szerintem az már nem is létezik. Mindent túlvariálnak, túlkezelnek. Főzni zsír, vagy olaj. A vajaskenyér nálam megáll a Delmánál. Jó az a darabka kenyér azzal is, különösen ha van hozzá egy db-ka paprika, vagy valami hasonló.
5134. Napsugár8 (válaszként erre: 5121. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 13. 16:18
Ez jó! 3 kg vaj!
5133. tumbo2 (válaszként erre: 5121. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 13. 14:28
az a régi szép időben lehetett.kinek van három kiló vaja?még a 25 dekán is vacillálok.a múltkor margarinnak csináltam a túróst.észre sem lehetett venni a különbséget.
5132. Guruljka
2020. aug. 12. 21:48
No meg hamarabb megjárom, ha biciklivel megyek, és a kicsinek sem kell mindjárt 3 km megtevésével kezdeni a sétát, mert a patika annyi oda-vissza.
5131. Guruljka (válaszként erre: 5130. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 21:36

Nem.

Nem akarom, hogy tudják. És nem akarom, hogy az utca összes kutyája ugassa és az összes gazda bosszankodjon miatta. Vagy hogy nekem is szóljanak jóindulatú figyelmeztetésként, hogy itt nem szokás kutyát sétáltatni.

Hogy el ne csatangoljon, arra piszokul kell figyelnem, mert akkor csőstől idetódulnak üvöltözve, és lelövéssel fenyegetőzve. Ahogy az Göncöl egy nézelődése után meg is történt. Senkit nem bántott, de sokan megijedtek tőle.

Ez Bunkónia, Napsugárka! A tacsinál nagyobb méretű eb itt biztosan mindenkit szétszaggat!

A pórázon járást majd gyakoroljuk az udvaron. Bezárva nincs, most is mehet, a telken belül bárhova. Ha állatorvoshoz kell vinnem, akkor is jó lesz, ha tud pórázon járni. De megtanítom apránként arra is, hogy engedje kezelni magát, mert az sem baj, ha a kijáró állatorvossal is megelégszik. Buszon nem szállíthatom, mert a sofőr frászt kap tőle. Autó nincs.

Ha majd kicsit jobban kinyílik és ha összebarátkozik a Jutával, örömmel venném, ha játszanának.

5130. Napsugár8 (válaszként erre: 5128. - Guruljka)
2020. aug. 12. 21:17
Nem akarod magaddal vinni, mármint pórázon futna egy sort. Kell neki a mozgás, nem lehet örökké bezárva. Legalább ismerkedne a környezettel, és a falubeliek is tudnák, hogy Táltos hozzátok tartozik. Ha esetleg később elcsatangolna otthonról.
5129. Guruljka (válaszként erre: 5127. - L.luiselotte)
2020. aug. 12. 21:06
Nem, amint elveszti a jövevény baba-kort, váltok falkavezérbe. Ha meglesz vagy 50 kiló és borjúnyi méretű, nem lehetek az anyucikája.
5128. Guruljka (válaszként erre: 5126. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 21:04

A bolhairtó már rajta van, Advantix. A féreghajtó csak azért nem, mert azt a pénztárcámmal együtt hagytam el.

Ma meg itt volt az a sürgős munka, de lehet, reggel majd elbiciklizem a patikáig. Akkor nem kell egyedül hagynom, és még hűvös is van. (Reggel jön haza a fiam, az ő szobájában is van egy kis takaró letéve. Most éjjel, ahogy virrasztott a gyerek, vele volt a kis Táltos. Hajlok erre a névre erősen.)

5127. l.luiselotte (válaszként erre: 5125. - Guruljka)
2020. aug. 12. 19:33
Űgy fogsz járni vele, mint én a picikével. A mai napig ugy kezel és azt hiszi hogy én vagyok az anyukája ( 6 hetes.en került hozzánk )
5126. Napsugár8 (válaszként erre: 5125. - Guruljka)
2020. aug. 12. 19:23
Jól értettem, hogy lovardában lakott, mert akkor meglehet, hogy nem ártana bolhairtót is venni neki. És persze, ahogy mondod, jobb lenne, ha a doki mielőtt "átnézné", milyen állapotban van egészsége, erőnléte. Egész biztos aranyos! :))
5125. Guruljka
2020. aug. 12. 19:10

Jelentem, nem egészen 10 kiló. Csak 7,1.

Hétfőn töltötte be a 10. hetet.

Ez a bélférgesség miatt lehet, nagy kár, hogy nem vették ezt komolyan a nevelőgazdák.

Ahogy a tesóit láttam, azok lány létükre egyébként is nagyobbak. Hát majd megnézetem az állatorvossal, addig is veszek féreghajtót. Nem eszik sokat. Remélem, nincs semmi baja!

Hamar megszokja a kiskutya a helyét általában, elképesztő az alkalmazkodó képességük.

Néha kicsit sírdogál, de a szobámban elfoglalt magának egy helyet, kapott oda kis szőnyeget.

Ha nem alszik, jön-megy, nézelődik, ismerkedik a környezettel.

A nagyobb cicák bizalmatlanok, a legkisebbet próbálta játszani hívni, de az is ráfújt egy idő után.

A Juta "bácsi" meg savanyú egy alak, az sosem játszik szegény. Nem is tudja talán, mi az és hogy kell.


Kaptok majd cipelős képet, kis türelem! A fiam most dolgozni van.

2020. aug. 12. 18:09

Ezt szívesen megnéztem volna, ahogy cipeled a kutyust. Nagyon-nagyon szeretném látni.


És hogy néz ki? Hamar megszokja az új helyet, vagy sír a mama és a tesók után?? Feltalálja magát nálatok, vagy csak egy helyben ül...

5123. Guruljka (válaszként erre: 5119. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 12. 17:31
Köszönöm, igyekszem nagyon jó gazdi lenni, és minden módon megelőzni a betegségeket. Főleg a szívférgességet, mert Göncölt végeredményben az vitte el. Sosem hittem volna, hogy szúnyogcsípés érheti.
5122. Guruljka (válaszként erre: 5120. - Dzsenniferkata)
2020. aug. 12. 17:29

Meg, és mégsem lóbálhattam akárhogy...

Ráadásul ahogy leszálltunk a vonatról, az eső is elkezdett esni. Szerencsére volt nálam kardigán, de kellemes ettől még nem volt.

5121. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5117. - L.luiselotte)
2020. aug. 12. 17:12

Eltűnt 3kg vaj a spájzban. Vajas a 🐈 bajsza. Felettébb gyanús. Gazdi ráteszi a 🐈t a mérlegre. Pont 3 kg.

- No akkor a vaj már meg van, de hol lehet a 🐈😁?

5120. Dzsenniferkata (válaszként erre: 5118. - Guruljka)
2020. aug. 12. 17:09
Akkor azért meg volt tegnap a súly akit cipelni kellett. Nem csoda hogy sikerült elfáradni.
2020. aug. 12. 17:07
Jo egészségben eltöltött sok sok boldog évet kívánok gazdiknak és kutyusnak is. 😃❤️
5118. Guruljka (válaszként erre: 5117. - L.luiselotte)
2020. aug. 12. 17:06

Majd teszek fel képet, hogyan utaztunk.

Elvileg annyi kiló, ahány hetes, és ő június 1-én született, azaz 10 hetes.

Megpróbálok vele és nélküle a mérlegre állni, mert a tarkójától a farkincája tövéig 41 cm. Felülről nézve 20 cm körüli a szélessége. Szóval ha lecsücsül, a személymérlegről lelóg.

De előszedtem a mérleget, mad ha felébredt a szundikálásból, ráállunk.

2020. aug. 12. 11:21

hány kiló, mekkora ? mint egy kifejlett macska ?

ne nevessetek ki, sose nem volt kutyánk

5116. Icuska538 (válaszként erre: 5115. - Guruljka)
2020. aug. 12. 11:16
Ha lehet szavazni akkor Puszta..v Böngèr😄😄
5115. Guruljka (válaszként erre: 5114. - Icuska538)
2020. aug. 12. 11:02

Nagyon nem tudom még.

Kun férfinév 5 maradt fenn, ennek alapján a Böngér még a leghasználhatóbb, meg is tetszett a fiamnak.

Én a Puszta nevet vagy a Táltost adnám neki, de a magyar mitológiai nevek a fiamnak nem tetszenek... :D

5114. Icuska538 (válaszként erre: 5113. - Guruljka)
2020. aug. 12. 10:58
Szèp lassan kialakutod az èleteteket.Mindent meg fog tanulni...jó kis kutya lesz ő.Neve mi lesz?
5113. Guruljka
2020. aug. 12. 08:34

Köszönöm!

Még érzem a fáradtságot, de végül is jót aludtam. A fiam virrasztott az éjszaka, mert éjszakára megy ma dolgozni. Így a kiskutya sem volt egészen egyedül.

Az az érdekes probléma van vele, hogy nem ismeri az emberi szót. Voltak körülötte emberek, de a nevelőgazdi a betegsége miatt nem tudott beszélni hozzájuk, a felesége meg nem igazi állatbarát. Ráadásul nem is a lovas tanyán laknak, ahol ez a kicsi eddig volt.

Mint egy kis kuka. Azt se tudja, mi az a "gyere".

5112. gilingalang (válaszként erre: 5109. - Guruljka)
2020. aug. 11. 22:34

Nagyon örülök!❤️❤️❤️

Mert anya csak egy van!

Jó egészséget a kis csöpséghez.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook