Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénzt vonhat le a bank? fórum

Mennyi pénzt vonhat le a bank? (tudásbázis kérdés)


13. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - Timicicaanyuka)
2012. dec. 5. 20:26

Kérj tőlem, én adom a bankszámla számomat! Oda is utalhatsz! :) (bocsi, csak vicc volt)

Ma kiakadtam, mert a bankban közölték, hogy 6 hónap részlettel el vagyok maradva!

Mondtam, hogy az nem létezik, mert egy hónap elmaradás után is már az egyösszegű visszafizetéssel fenyegetnek. Ennyi elmaradás után már kivégzőosztag előtt állnék!

Kiderült, hogy csak valamit nem látott a gépen az ügyintéző (vízszintesen volt a táblázat, és ő nem látta a képernyőről "lenyúló" részt).

Ok, ők is emberek, de előbb gondolkodjon, hogy mit mond!

12. Timicicaanyuka (válaszként erre: 8. - Kismami :))
2012. dec. 4. 21:44
A hócipőm tele van a bankokkal. Egy bankszámlaszámot akartam csak kérni, a saját számlámról utaltam volna el anyukám hitelét. Hát nem adtak számlaszámot! Kapják be!
11. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Kismami :))
2012. dec. 4. 12:08

Sajnos elveheti, sőt másnál is elveszi!

A pénzeden már nincs védelem akkor, ha az "elhagyja" a kifizetőhelyet, jelen esetben a nyugdíjfolyósítót.

Mivel a bankhoz utalják és a bank felé tartozása van, ezért a bank a saját részét "zárolja", így amint a nyugdíj ráérkezik a bankszámlára, az onnan azonnal megy is a hitelre, nem tud az ügyfél egyáltalán hozzá jutni.


A nyugdíjfolyósítónál tudsz intézkedni arra vonatkozóan, hogy ne a bankhoz érkezzen a nyugdíja. Lehet, hogy csak az ő általuk kiadott meghatalmazást fogadják el, amit nektek és anyósotoknak is ki kell tölteni, majd leadni a nyugdíjintézetnek.


De viszont, ha nem tudja a lakáshitelét majd fizetni, akkor meg lakását fogják elárverezni.


Ma már senkit sem érdekel, hogy miből élnek meg az emberek a lényeg, hogy a részleteidet fizesd! :(

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Kismami :))
2012. dec. 4. 11:13

Ez banki szabályzat, és ott már nem csak jogtalan hangfelemelésről volt szó, ha megemlítették a rendőrséget. A mamával együtt kell menni, és akkor nem lesz ilyen gond.

Én nem hiszem, hogy a 110ezret csontra viszi a bank, de ha mégis, akkor felesleges máshova kérni, mert ugye másként a házat teszitek kockára.


A nyugdíjintézetnél sem járhattok el ti, arra előre számíts.

9. kicsilányka1984 (válaszként erre: 8. - Kismami :))
2012. dec. 4. 11:11
meghatalmazást kell íratni anyóssal,hogy a fia kezelheti a pénzügyeit.ehhez nyomtatványt kell kérni.
8. kismami :) (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2012. dec. 4. 11:09
érdeklődni ment be természetesen eleinte normális hangnemben beszélt de amikor megkérdezte h nem e lehetne tenni valamit akkor ki akarták zavarni h nem az ő nevén van a számla mire fel érdeklődik "más" pénze felol.
2012. dec. 4. 11:04
ha postán kéred akkor tudod szabályozni ,hogy mit tudsz befizetni s mit nem!
6. kicsilányka1984 (válaszként erre: 4. - Kismami :))
2012. dec. 4. 11:03
a nyugdíjfolyósítóval beszélj.a neten keresd meg a a Google-val.egy kérvényt kell nekik írni címet megadni ahova kéred.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Kismami :))
2012. dec. 4. 10:52

Mégis mit csinált a férjed, hogy majdnem "ráhívták a rendőséget"? :O

Én azt javaslom, hogy ne reklamálni akarj, hanem érdeklődni, mert azt sem tudod, mi fán terem a tidó.

4. kismami :) (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2012. dec. 4. 10:47
és azt hol kel kérni?
3. kismami :) (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2012. dec. 4. 10:45
akkor meg elárverezhetik a házat azt meg azért nem szeretnénk.
2. kicsilányka1984 (válaszként erre: 1. - Kismami :))
2012. dec. 4. 10:42
nyugdíjat postán kell kérni.valószínű hitel hátralékot vonnak.sok mindent nem tehetsz.én mindenképpen postán kérném!!!
2012. dec. 4. 10:38
a rövid lényeg az h anyosom nem tudja levenni a nyugdiját már jo ideje. a lakás hitelét fogjak meg még valami 33%-ot én pontosan nem tudom sajnos csak az a tény, h a 110ezres nyugdijaból egy ftot se tud levenni így én és a férjem tartjuk el. utcára nem tehetek egy idős asszonyt sajnálom is valahol de nehéz az élet a pénz meg kevés. megteheti ezt a bank? mert ha mi nem lennénk mi lenne szegény asszonnyal? úgy tudom, h valamennyi összeget meg kell hagyniuk. hol tudnék reklamálni? vagyis én nem tudok a férjem probált de még majdnem ráhivták a rendorséget. nem tudom mit tegyünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook