Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól "szabad" babát vállalni? fórum

Mennyi idős kortól "szabad" babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. júl. 15. 08:38

Sziasztok!


Szerintem ezt az emberi érzi legbelül...

Én 20 évesen szültem, senki nem örült neki a családomból, mindenkitől azt hallgattam, hogy túl korai meg majd megbánod meg stb...


Már senki nem "emlékszik" erre az időre, de sajna nekem megmaradt.


Nem nekik lett igazuk... :D és ez a lényeg :)

2009. júl. 15. 08:31

Szerintem a házasságot is meg kell várni vele, én legalábbis fontosnak tartom. De hát a pasik mostanában nagyon kitolják a nősülést, úgyhogy kénytelenek vagyunk mi is ezért halasztani, nem?

Szerencsés az aki fiatalon talál megfelelő párt, mert azért ehhez mégiscsak két ember kell.

2009. júl. 15. 08:30

Sziasztok,szerintem akkor szabad babát vállalni,ha elég érettnek érzi magát a leendő anya,ha van biztos párkapcsolata,ha van hova hazavinni a babát.

Én 19 évesen estem teherbe 3 hónap próbálkozás után sikerült.Akkor már ki volt tűzve az esküvő időpontja és volt nem nagy de saját külön háza a férjemnek.Így az alapvető feltételek megvoltak,de hozzáteszem akkor /9-10/éve könnyebb volt.Legalábbis mi 3 év múlva nyugodtan bevállaltuk a 2.gyermeket.Most ismét terhes vagyok,de ezért a babáért majd 1,5 évig küzdöttünk,tudom,hogy most nehezebb lesz még egy picivel,de mivel nagyon fiatalon szültem én szerettem volna még egyszer közel a 30-hoz átélni azokat az anyai örömöket amit a szülésnél él át az ember.


Mindenkinek magának kell eldönteni,hogy adottak-e a körülmények egy kis élet befogadására,felnevelésére.

2009. júl. 15. 08:22
Sajnos ilyen is előfordulhat :(
2009. júl. 15. 08:19

Ne törődj másokkal. Akkor "szabad", amikor készen állsz rá, amikor biztos vagy benne, amikor adott rá a helyzet. Csak rajtad múlik, mikor szeretnél gyereket.

Pl. én még nem szülök, amíg a körülményeink nem biztosítottak valamennyire. A vakvilágba nem szeretnék gyereket. Van, aki lazább, optimistább. Ez is csak rajtunk múlik.

Miért fontos, hogy ki mit gondol?

2009. júl. 15. 08:17
Azért írtam 25-öt mert számítani kell rá hogy az első években nem jön össze, van rengeteg olyan akik 10 évig próbálkoznak és ezt bele kell kalkulálni nehogy kifussak az időből. Nekem volt már petefészekgyulladásom és az bizony okozhat gondokat. Csak azért 25, amúgy 28-30 évesen tervezném én is.
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Bucóka20)
2009. júl. 15. 08:15
Miért csúszna be? Védekezni kell! Van egy mondás. Egy nő két dologért tesz meg mindent: hogy ne legyen és hogy legyen gyereke.
2009. júl. 15. 06:27

Először is a saját döntésed ( döntésetek ) legyen!! Ne a szomszéd-rokon stb mondja meg...

Szerintem sincs olyan hogy hány éves kortól szabad! Amikor úgy érzi valaki, akkor kell vállalni. És olyan se lesz : hogy együtt örülnek veled.

Sajna ilyen bunkók ( vagyunk ) mi emberek.

A biztos anyagi háttérre se szabad várni, rohadtul szalad az idő, a biológiai óra is ketyeg. 30 fölött már genetikai vizsgálatokat csinálnák minden nőnek.. 35 év fölött meg is csinálják.

Ha anyagi biztonságra vágytam volna, és csak az után, akkor nem lenne most a 20 éves lányom. Aki mellesleg a maga életét éli, vőlegényénél. Mi meg ép a 4.X elhagyva újból fiatalok vagyunk.

Na jó fiatalok azért már nem annyira, de újból sok időnk van egymásra....

2009. júl. 14. 23:38
Én 29 évesen szültem,de már 18-20évesen is bevállaltam volna.Ez nem kortól függ,hanem attól,hogy te fel vagy-e rá készülve,és a a pasi felnőtt-e már a feladathoz,bár ez utóbbi nem mindíg derül ki akkor mikor útban van a baba,hanem leginkább utána.Ha meg nem akar az ember apukát a gyereknek akkor ugye a nőn múlik csak,hogy felkészült-e rá.
2009. júl. 14. 23:24
Pár héttel a 19. szülinapom után szültem és pont igy is szerettem volna, már nagy a fiam és én még mindig fiatal vagyok, sokszor pl ma is a strandon azt hiszik az öcsém:-) És lehet dolgozni, karriert épiteni...szóval vagy fiatalon jó szülni vagy már a többi beteljesült álom után, vagy amikor nagyon-nagyon vágysz rá:-))) azt hiszem ezt jól leirtam:D
2009. júl. 14. 22:20
persze vannak idiotak,akik felelotlenek,de en nem tartozok azok koze.de sztem 20evesen meg nem is megszokott dolog a szules.
19. bared
2009. júl. 14. 22:17
20 évesen szültem))
18. antaki
2009. júl. 14. 22:15

Amikor elég érettnek tartja magát mind a két szülő.

Van sajnos sok olyan, akinek egyáltalán nem szabadott volna gyereket vállalnia, még 40 évesen sem!

2009. júl. 14. 22:10
ugy erzem en se,de par nap es kiderul.a teszt hany nap utan mutatja ki?
2009. júl. 14. 21:58
De mindenki maga érzi...
2009. júl. 14. 21:58
ha véletlen becsúszna én sem vetetném el, hiszen egy kis élet az már, és nem ő tehet róla.
2009. júl. 14. 21:56
hat epp ez az,mi van ha becsuszik?!:)
13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Ibuska1990)
2009. júl. 14. 21:41
Persze hogy nem muszáj. Ha valakinek elöbb megvan ami kell akkor nyugodtan belevághat. De ez nagyon kevés 23 évesen az ember karrierje még el sem indult, a többség még csak egyetemre jár. Persze ezt se muszáj mindenkinek. De az hogy sokaknak csak egy elhatározás..Ez a majd csak lesz valahogy helyzet az amivel bajom van. Szeretek meggondoltan cselekedni, alapos mérlegelés után. De ha esetleg most becsúszna nem vetetném el.
2009. júl. 14. 21:35
persze,vmilyen szinten azert megvan a sorrend,nem anyumeknak akarnam szulni,hanem magunknak,es most meg nem ugy allunk h johetne a golya.
11. ibuska1990 (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 14. 21:33
Értem, én csak írtam egy ellenpéldát, hogy nem muszáj 25-től felfele.
2009. júl. 14. 21:31
Nem dicsekvésképpen írom,de 17 évesen szültem ,nekem semmi bajom nem lett.Igaz toxémia miatt sajnos kislányom nem maradt életben.De ez nem korom miatt történt. Idősebb kismamákkal is előfordúl.
9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - Ibuska1990)
2009. júl. 14. 21:31

Ki mondta hogy elötte nem lehet? De szerintem elötte dolgozzon pár évet az ember lánya, ha tud az sem árt ha félrerak valamennyit és akkor vállalják amikor viszonylag rendbe van az életük. pl ne pont költözködés közben, vagy álláskeresés elött

Szubjektív vélemény volt, akárcsak a Tied.

2009. júl. 14. 21:27
hmm hmm :) en is ugy voltam vele,h meg raer 2-3 evet,amig nem lesz mindkettonknek biztos allasa,kozos lakas stb. De lehet h hamarabb jon a baba,mint gondoltuk.
2009. júl. 14. 21:23
Húsz évesen sztem már lehet babát vállalni, de ne az emberekkel törődj, hanem a saját egészségeddel. Én amikor szültem egy 18 éves lányt feküdt mellettem és szegénynek valami lett a gerincével, mert nagy fájdalmai voltak szülés után. Tehát inkább az fontos, hogy Te mennyire vagy érett rá.
6. ibuska1990 (válaszként erre: 5. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 14. 21:21
Én 23 évesen szültem, és mégis megvan mindene a kicsimnek.
2009. júl. 14. 21:20
Szerintem 25-től felfelé. Ha már megvannak az anyagi körülményeid és viszonylag biztos háttér.
4. cel
2009. júl. 14. 21:19
Osztom ibuska1990 véleményét.
3. e8e68503db (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. júl. 14. 21:19

Szerintem ez nem kortól függ hanem attól,hogy milyenek a Téged körülvevő emberek.

Ha szeretnek és kiállnak melletted akkor ugyanúgy fognak Veled örülni ha 20 évesen szülsz mintha idősebben szülnél.

2009. júl. 14. 21:18
Sztem olyan nincs hogy hány éves kortól szabad. Akkor mikor egy nő érettnek érzni magát, hogy anya legyen.
2009. júl. 14. 21:17
Hany eves kortol ,,szabad,, babat vallalni,ugy hogy az emberek nem azt kerdezik h:,,Uristen babat varsz,,?!Hanem veled 1utt orulnek?!Csak kivancsi vagyok,h mas emberek hogy allnak ehhez a temahoz,kortol fuggetlenul!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook