Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő alatt szokja meg új helyét a kis teknős? fórum

Mennyi idő alatt szokja meg új helyét a kis teknős? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. nov. 28. 16:54
Akkor tényleg szuper dolog a szűrő.Akkor most boldog a teknősöd.
53. marlenka70 (válaszként erre: 51. - Magdi22)
2015. nov. 27. 16:18
Köszönöm! Rögtön megnézem a békádat :-) A szűrő nagyon szuper! Örülök, hogy megvettem olyan tiszta a viz mint amikor feltöltöttem. Először utálta a szűrőt kicsit buborékozta a vizet és minden buborékot megpróbált megenni. Most már ráül a tetejére is nem zavarja ha nyakába nyomja a vizet. Sokkal mozgékonyabb lett az új helyén, percenként mázik fel a napozóba és csúszik a vízbe vissza vagy éppen beleugrik. A szépiának én is utánna nézek mert valahol mint ha olvastam volna, hogy a vízbe belerakva is tuti (nem őrőlve) de vissza kell keresnem mielőtt belerakom.
2015. nov. 27. 10:07
Tettem fel képet a tekikről a viràgos naplómba,ha érdekel.vettem d vitamin cseppet.Akartam cseppenteni a szàjukba ,de hàt nem jött össze,így majd a kajájukra fogok.
2015. nov. 26. 11:03

Megnéztem a képeket,nagyon ötletes megoldàs.Gratula!Megvagy elégedve a szűrővel,jól működik?Veszek a tekiknek gyógyszertàrba d vitamin cseppet,csak még azt nem tudom hogyan adom be nekik.

Vettem szépia csontot egy héten egyszer a reszelékébe forgatom a kajàjukat,talàn valami jut belőle e tekikbe is.a tarajos elkezdte enni a vitaminos tekikaját de a sârgafülű nem.

2015. nov. 23. 20:19
Időközben már az ékszerteknős is az új helyén van. Raktam fel képeket ugyanoda. Annyira édes volt, előbb többször is kipróbálta a napozót aztán csak fokozatosan merült a vízbe de azóta kirobbantani sem lehet annyira élvezi. Az előző helyét már úgy kinötte, hogy úszni sem tudott benne. És vettem szűrőt is :-)
49. marlenka70 (válaszként erre: 48. - Magdi22)
2015. nov. 22. 21:37
Felraktam a Görögteki új házáról a képet. A finomságos naplómba, persze nem azért mert megenni készülünk :-) Közben elkészült az ékszerteki háza is ha beüzemeljük töltök fel képet arról is :-)
2015. nov. 22. 18:11
Félévente?Hàt nemtudom,én azért akkoris azért havonta lecserélném.
47. marlenka70 (válaszként erre: 46. - Magdi22)
2015. nov. 22. 16:11
Éppen nekem is javasolták, hogy a szűrőn ne spóróljak. (könnyű azt mondani:-)) De van egy ismerősünk aki csak félévente cseréli a vizet annyira szuper a szűrő. Azt mondta a teknősnek a víz mennyiség dupáját számoljuk mikor szűrőt veszünk, mert sokkal többet piszkítanak mint a halak.
2015. nov. 22. 08:35
Van egy régi szürő ami még a halaknak volt,nem tudom az működik- még lehet megnézem.
45. marlenka70 (válaszként erre: 44. - Magdi22)
2015. nov. 20. 20:34

Szerencsére jól, holnap költözik az új helyére :-)

Jó dolog a szűrő, nekem sincs most de nagyon unom minden másnap a vízcserét. Egy jó szűrő teszi gondtalanná a teknős tartást.

2015. nov. 20. 20:09

Nekem nincsen szürő 3 naponta cserélem a vízet.Kicsit nagyobb a tarajos,de ha làtnàd a sàrgafülű folyton a nyomàban van.utánozza.nem tudom milyen szürő kellene Neked.Sajnos nincs ötletem.

Görög teki jól van?

43. marlenka70 (válaszként erre: 42. - Magdi22)
2015. nov. 20. 19:58

De nem nagyobb az ékszerteknőstől?

Nem írtam helyesen a vízcserét mert ha spéci szürőd van akkor nem kell olyan sűrűn cserélni a vizet.

Én most gondba vagyok mert fogalmam sincs, hogy milyen teljesítményű szűrőt vegyek a 90 literes kuckóhoz. Nem tudom hogy a duplája elég-e? Mivel ezeket a szűrőket halakhoz méretezik a teknős meg sokkal jobban szennyezi a vizet. Neked milyen van az 50 literesbe? liter/óra?

2015. nov. 19. 21:29
Került ma hozzànk egy tarajos teknős,kid cuki.
2015. nov. 13. 08:59
Nincsenek màr meg a tekik?Képes vagyok csak ott àllni és nézegetni mit össze úszkàl és próbàl felkapaszodni a nagyobb kövekre,mert hát amire könnyen csak felkell sétàlni az nem jó!
2015. nov. 13. 07:56

Nekem is volt 3 kis Tininindja Ékszerteknősöm:)

Szerintem megboldogítják a napokat:)

2015. nov. 13. 07:14
Köszi szépen!Nektek is a görög tekihez!
38. marlenka70 (válaszként erre: 37. - Magdi22)
2015. nov. 12. 21:45

Én az első akvárium vásárlásánál naívan azt gondoltam sokáig elég lesz az. Hát hihetetlen gyorsan nőtte ki. Jól tetted, hogy nagyobbat választottál elsőre :-)Nekem nem szerette amiket az állatboltban vettem kimondottan teknősöknek kivéve a szárított fehérhalat aztán egy idő után már azt sem. Az apróhal jó! Spárban is szokott lenni nagyon mini fagyasztott hal 1/2 kilós kiszerelésben.

Sok örömöt kívánok Nektek a kisbékához :-)

2015. nov. 12. 21:11
Vettem horgàszboltban kishalat,én nem fogom meg a halat gyerekem kicsire feldarabolta és szintén kis adagokban van a fagyasztóban,csak halat hajlandó enni amit vettem kis teknősnek való vitaminos kajàt apró golyó nem eszi.50 literes az akvàrium,jóformàn elveszik benne a teki.
36. marlenka70 (válaszként erre: 35. - Marlenka70)
2015. nov. 12. 20:00
imkább= inkább
2015. nov. 12. 19:58

Növényi táplálékot idősebb korban javasolják imkább. Bár az enyém most sem kéri :-) salátát is próbáltam adni neki de nem foglalkozik vele. Időnként mindenképpen nyers halat, nyers csirkemellet, csirkemájat (ezeket nagyon vékony csíkokban)kínálj neki. Én amikor olyat főzök akkor szoktam lecsípni belőle egy picikét aznapra. Halszelet vékonyan csíkozva adagonként folpackban van a fagyasztóban jó ideje kerülöm a csak szárított eledeleket.

Megint kinőtte a házát mostanság készülünk új helyet készíteni neki. Mekkora a Tiéd helye? Hihetetlenül gyorsan tudnak nőlni :-) Nemrég került hozzánk egy Görög teknős ő kap először új helyet mert kölcsön terráriumban van amit vissza kell adni, de aztán következik az ékszerteknős lakosztály :-)

2015. nov. 11. 22:11
Vettem ma teknős elixírt.Kint etetem egy kis vödörben.Vettem algakockàt is nem foglalkozott vele.
33. marlenka70 (válaszként erre: 32. - Magdi22)
2015. nov. 11. 19:47
Ha van vízszűrőd akkor viszonylag ritkán kb 3 hetente elég amikor látod, hogy már nem tiszta. Mert a teki ebből iszik! Ha nincs szűrő 2max 3 napot bír ki. Sokan kiveszik egy lavór vízben etetéskor, hogy tisztább maradjon a vize. Ha csirkemájat kap (alkalmanként) akkor rögtön utánna vízcsere. A teknős elixír a páncélját védi a lepuhulástól. Pici tabletta egy papírdobozban 300 valamennyiért talán 6db van benne. Minden vízcserénél bedobok egyet a vizébe az állatorvos tanácsára.
2015. nov. 10. 21:39
Mi ez s tenős elixir valami vitamin?milyen gyakran cserélsz vízet?bocs a sok kérdésért,de nem szeretném elszúrni.
2015. nov. 10. 21:33

Az enyémnek nincs és nem is volt. Most 10éves eddig nem volt gondunk ez miatt. Vízcserénél dobok a vizébe 1 teknős elixírt ami páncél erősítő.

A 30 fokot én is sokalottam. Az enyém már nagy egy alkalommal addig lökdöste a melegítőt, hogy kiért a vízből és valahogy összetört. Most nincs melegítője sem de lámpa van egész éjjel az akvárium felett kapcsolva. Nyáron kiszoktam rakni félárnyékban a d vitamin miatt, de a tűző napot nem bírja figyelni kell ezért.

2015. nov. 10. 15:26
Nekem a lakàs kevésbé napsütötte helyen van a teki,kell az uvb làmpa?
2015. nov. 10. 07:44
Mâshol vettem,végülis nem mentem vissza.Az új helyen azt mondtàk,hogy beteg lehetett ,mert ha két hétig nem eszik akkor sincs baj és,hogy hülyeség a 30 fokos víz,elég a 27.
2015. nov. 9. 20:23
Gratula! Gondolom máshol vetted :-) Mit mondtak az üzletben az előzővel kapcsolatban?
2015. nov. 9. 16:29
Megvan az új teknős és màr betolt egy fél kishalat.Remélem vele nem lesz semmi gond.
2015. nov. 2. 21:24
Jó,köszi s tanàcsokat.Jövőhéten hétfőn megyünk màsikért.
25. marlenka70 (válaszként erre: 24. - Magdi22)
2015. nov. 2. 18:47
Ha veszel másikat: Te válaszd ki, hogy melyiket veszed meg. Figyeld egy ideig és olyat vegyél ami aktív, mozog,ha közelmész berohan a vízbe. És vigyázni kell hazafelé mert könnyen megfázik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook