Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az ideális korkülönbség a testvérek között? fórum

Mennyi az ideális korkülönbség a testvérek között? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. máj. 24. 13:17
Szerintem nem jó a nagy korkülönbség.Mivel én koraszülött voltam, nem akartam megmaradni, s rengeteg baj volt velem, szüleim utána sokáig vártak a gyerekvállalással. Addig követelődztem, míg öcsém mégis világra jött - 5 és fél évvel utánam. Amíg kicsi volt, tüneményes tudott lenni, de utána rengeteg konfliktusunk volt. Ég és föld volt a természetünk, az érdeklődési körünk, sosem hagyott békén. Lányaim közt emiatt csak 2 év van - s ez így van jól. Szépen felnőttek együtt, társakként és testvérekként.
22. kszilvi (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2007. máj. 24. 13:09
köszike! megnéztem! :-)
21. erikpipi (válaszként erre: 15. - Kszilvi)
2007. máj. 23. 21:45
Csak a te kedvedért, felraktam.:)
2007. máj. 23. 21:36

2-3év.Az én gyermekeim közt,16 hónap van.

Mi akartuk így,és nem bántam meg.

19. berta.magdolna (válaszként erre: 14. - Kszilvi)
2007. máj. 23. 21:29
Köszi!Én is megnéztem a kisfiadat.Könnyes lett a szemem.Mikor ilyen aranyos babát látok, szivem szerint azonnal szülnék mégegyet. :))
18. Venes
2007. máj. 23. 18:23

Én és a bátyjám között 12 év korkülönbség van, de nem ezen múlik, hogy rossz a kapcsolatunk.

Lehet hogy van ideális korkülünbség, de szerintem ennek nincs jelentősége. Nem ettől függ a testvérek viszonya. Tudok ugyanis mondani arra példét, hogy lehet ilyen sok éves határral is jó kapcsolat két különböző nemű fél között...

17. kszilvi (válaszként erre: 16. - Kék)
2007. máj. 23. 18:01
Elhiszem, hogy jó még egy pici is a családbad!:-)
16. Kék
2007. máj. 23. 17:41

Nálunk az első két fiam között két hét híján 3 év, a harmadik fiam pedig napra pontosan 10 évre született az elsővel. :)

Ez teljesen a véletlen műve.

Nagyon jó,hogy a két felnőtt gyerek mellett van még egy kicsi.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

15. kszilvi (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2007. máj. 23. 17:39
Kár, hogy nincs több fénykép a gyerekekről! Ő itt a képen nagyon aranyos!
14. kszilvi (válaszként erre: 10. - Berta.magdolna)
2007. máj. 23. 17:37
Gratulálok a 4 gyerkőchöz! Ők is gyönyörűek! Csak rájuk néz az ember és kedvet kap a gyerekvállaláshoz! :-)
13. kszilvi (válaszként erre: 8. - Nicci)
2007. máj. 23. 17:33

Nagyon szép a családotok! Aranyos a fiad!:-)

Remélem hamarosan összejön a kistesó!!! :-)

2007. máj. 22. 19:03
Nálam hatalmas a korkülönbség. De, még így is képesek összeveszni, sőt....A legnagyobb 18 éves a középső 6 a kicsi 9 hónapos. Köztem és a testvérem között másfél év, és soha nem jöttünk ki egymással. Mindig ő volt a kicsi én meg a mamlasz nagy:(
2007. máj. 22. 19:02
Hogy mondjak egy ellenpéldát,-köztem és a bátyám között 11év a különbség,de még soha nem veszekedtünk.Imádjuk egymást.
2007. máj. 22. 19:00
Szerintem jobb ha kicsi a korkülönbség.Legalábbis a jövőre nézve,mert ha szórakozni mennek, biztonságosabb ha többen vannak.Nekem a két nagyobb között 2 év van.Nagyon szeretik egymást,mindig együtt mennek mindenhová.(1fiú 1 lány.)A két kicsi között 2,5 év a különbség.Remélem,ők is igy vigyáznak majd egymásra.
9. 737f507a35 (válaszként erre: 3. - Kszilvi)
2007. máj. 22. 17:39

Köszönöm szépen!!!:))


Ti sem panaszkodhattok, igazán szép kisfiú Petike és milyen hatalmas baba!!!:))

Gondolom, szopiztatok jó sokáig, vagy tévedek?

2007. máj. 21. 15:01

Sziasztok!

Én mindig is kevés korkülönbséget akartam, a kisfiam május közepén töltötte az 1évet.Márciusban elvetéltem 6hetesen most 3hó szünet, aztán majd meglátjuk!

2007. máj. 21. 14:12

konkrétan: ha pl. 2 év korkülönbséget szeretnétek akkor (az 24hó) a terhesség 40hét, ami inkább 10 hónap. Tehát ha a kicsi 1 éves 2 hónapos, akkor kell ahoz próbálkozni, hogy meglegyen a kb. 2 év a gyerkőcök között.


Ekkor még a gyedet is kapja az ember, és talán így jó is (kap majd mindent a 2. gyerkőc után is)!? Majd utána járok. Majd meglátjuk még mi lesz, mert ha kicsit nagyobb az első, akkor talán tényleg könnyebb a 2 gyerkőccel.

2007. máj. 21. 14:06

Sziasztok!

Nagyon szépek a lányok!

2007. máj. 21. 13:32

Sziasztok!

Az én kislányom,Jázminka másfél éves lesz lassan és most látjuk elérkezettnek az időt,hogy gondoskodjunk a kistestvéréről:-)

Már kezd picit önállóbb lenni,és nem is szeretnénk nagy korkülömbséget, hogy tudjanak játszani együtt.Másrészt már túltettem magam az első idők nehézségein..szóval bármikor jöhet a testvérke:-)

4. dorisz (válaszként erre: 1. - Kszilvi)
2007. máj. 21. 13:25

Sziasztok!

Mi is szeretnénk majd Nikinek tesót. Persze ez sok dologtól függ. Leginkább az anyagiaktól. Szerintem úgy ha jó, ha legalább 1,5-2 év van köztük.

Bár az okosak azt mondják, hogy az a jó, ha nagyobb a korkülönbség köztük /neked könnyebb/, de van aki azt mondja, hogy ne legyen köztük nagy idő.

Végül is akkor jön, amikor majd Ő akar.

3. kszilvi (válaszként erre: 2. - 737f507a35)
2007. máj. 21. 07:56

Szia!


Először is gyönyörű a kislányod! Úgyhogy iparkodni a többi hasonlóan szép gyerkőcön!!! :-))


Végül is, ha már ovis a nagyobb, akkor talnán könnyebb a picivel. (nem két pici van otthon)

A párom már most nagyon szeretne másikat-ha sikerülne egy kislányt, de persze, ha kisfiú, legalább lesz kivel fociznia Petikénknek.


Nem tudom, mikor vállaljuk majd a másodikat. Gondolkodunk rajta. Függ attól is, hogy lenne-e munkám-ezt persze előre nem tudni. De utána akarok járni a Tb-ben, hogy ha gyed-gyes alatt foganna-születne, mi lenne a helyzet? Mi járna a 2. után. (anyagilag se mindegy szerintem, hogy maradok itthon és mikor). Még most 7-en lakunk egy nagy házban (szülők, tesómék) de épp házvásárlás finisében vagyunk. Hugi babát vár..:-) Az biztos, hogy addig mindenféle képpen várunk, amíg meg lesz a saját otthon.

Most hírtelen ennyi.


szia!

2007. máj. 20. 18:46

Szia Szilvi!


Ha minden jól megy, akkor 3 év múlva lenne ideális. Addigra Virágunk is már ovis lenne meg én is teljes egészében regenerálódnék!!!:))

De majd meglátjuk, hiszen ember tervez, Isten végez!!!:)


És Ti?

2007. máj. 20. 09:51

Sziasztok!

Ki mikorra tervezi a kistestvért? Mitől függ?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook