Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi a napi fehérje szükséglet? fórum

Mennyi a napi fehérje szükséglet? (tudásbázis kérdés)


29. adriennnotin (válaszként erre: 5. - 'szti)
2011. jan. 18. 17:45
akkor most lehet hizni a fehérjétöl v nem ?......vagy ha adnátok valami jokis tippet h mitöl lehetne hizni akkor nagyon megköszönném mert az utobbi 2 honap alatt nagyon lefogytam és már én érzem rosszul magam a látványtol :(
28. 9d68bc425f (válaszként erre: 25. - Pirosalma)
2010. márc. 6. 07:56

Itt a múlt heti étrendem (néha kicsit másabb):

Hétfő: 1,6 kg sütőtök

Kedd: gyümölcsnap (1,6 kg gyümölcs, ebben van 2 db banán is)

Szerda: R: tonhalkonzerv+ zöldségek

T: 1 alma

E: Csirkemell grillen (10 dkg)3-4 ek főtt rizs, 15 dkg brokkoli-karfiol mix

U-V: gyümölcs (banán nem lehet)

Csütörtök R: 1 db főtt csirke felsőcomb, főtt répa

T: 1 alma,1 kivi

E: fél csirkemell,3 ek főtt rizs és cukkini csíkok vokban összesütve (1 ek extra szüz oliva olaj és kis curry por)

U: 1 alma

V: mint a reggeli

Péntek R: omlett 2 tojásból, zöldségek nyeresen

T alma

E: fehér húsú hal grillen ( van rajta pici extra szűz olíva olaj)3 ek barna rizs, balzsamecetesen párolt vöröskáposzta

Szombat: egész nap rakott kel hús nélkül Kb 1000-1200 kalória + fél kg gyümölcs

Vasárnap: délig gyümölcs

E: 20 dkg karaj grillen,szokásos olajban és dijoni mustárban pácolva, 20 dkg brokkolis karfiol, 2 ek főtt barna rizs, párolt vöröskáposzta

U-V: fél kg gyümölcs


Mindennap még megiszok a cukormentes kávémhoz 2 dl 3.5-ös tejet a zsírbanoldódó vitaminok miatt.

Egészséges vagyok, régebben az epém érzékeny volt bizonyos dolgokra, de már egy ideje semmi bajom. Évek óta A-vitamin hiányom van, most pótolom nagy mennyiségű béta karotinnal (fél éve de még nincs eredmény)

Kíváncsi vagyok a véleményedre.

27. fe9e12ede0 (válaszként erre: 23. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 6. 03:19

Hát igen. Néhány diabetológus ahhoz a régi iskolához tartozik, mikor megnövelt fehérje bevitellel akarták kompenzálni a tiltólistára került szénhidrát tartalmú kajákat. Ebből alakult ki a "húst hússal" diéta. Jobban tennék ha visszaadnák a diplomájukat, ha már nem hajlandók a virágkoruk tévedését beismerni. Ma már szerencsére rájöttek, hogy ez egy nagy baklövés volt, és azt mondják, hogy az alacsony glikémiás indexű kaják a cukorbetegnek a legalkalmasabbak. (bár ez a glikémiás index is vitatható)

Itt utánaolvashatsz:

[link]

[link]

Olvastam a könyvet, majdnem mindennel egyetértek. Amivel nem, az a sz@ros margarinok dicsőítése. Én lehetőleg kerülök mindent, aminek transzzsírhoz köze lehet. A mai "light" margarinok meg hiába nem hidrogéneéssel készülnek, meg hiába adnak hozzá omega3 zsírsavakat, omega6-ot iszonyú mennyiségben tartalmazak, így távolról sem tartják az ideális omega3/omega6 1:3 arányt.

26. fe9e12ede0 (válaszként erre: 23. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 6. 03:19

Hát igen. Néhány diabetológus ahhoz a régi iskolához tartozik, mikor megnövelt fehérje bevitellel akarták kompenzálni a tiltólistára került szénhidrát tartalmú kajákat. Ebből alakult ki a "húst hússal" diéta. Jobban tennék ha visszaadnák a diplomájukat, ha már nem hajlandók a virágkoruk tévedését beismerni. Ma már szerencsére rájöttek, hogy ez egy nagy baklövés volt, és azt mondják, hogy az alacsony glikémiás indexű kaják a cukorbetegnek a legalkalmasabbak. (bár ez a glikémiás index is vitatható)

Itt utánaolvashatsz:

[link]

[link]

Olvastam a könyvet, majdnem mindennel egyetértek. Amivel nem, az a sz@ros margarinok dicsőítése. Én lehetőleg kerülök mindent, aminek transzzsírhoz köze lehet. A mai "light" margarinok meg hiába nem hidrogéneéssel készülnek, meg hiába adnak hozzá omega3 zsírsavakat, omega6-ot iszonyú mennyiségben tartalmazak, így távolról sem tartják az ideális omega3/omega6 1:3 arányt.

25. Pirosalma (válaszként erre: 24. - 9d68bc425f)
2010. márc. 3. 20:43

Szia, Orsi!


Nem tudom, mi nálad az izomégés, ezért csak az izomfáradtságra tudok reagálni. Szóval, nem valószínű, hogy a fehérjebevitel lenne a problémás, sokkal inkább arról lehet szó, hogy igen kevés szénhidrátot fogyasztasz.

Ha leíros, mit és mennyit eszel, ill. mozogsz egy átlagos nap, akkor talán többet tudnék mondani.


Viszont jó lenne, ha - a fentiektől függetlenül - több fehérjét fogyasztanál, amennyiben ellenjavallat (vese-, májprobléma stb.) nincs.

2010. márc. 3. 17:34
Én 2 hónapja fogyózom, eddig leadtam 13 kg-ot. Most vagyok 84 kg. Nem eszem keveset, de folyton ég a lábam és érzem hogy nincs erőm. Most kezdtem gondolkodni hogy lehet fehérje hiány? A legjobb étrend kiegészítőket szedem, mindenre figyelek, sokszor bio dolgokat eszem. Eddig csak heti 3-4 nap ettem 10 dkg húst (csirkemell vagy hal), a többi zöldség vagy gyümölcs, esetleg kis főzelék. Heti 2 nap van amikor lé vagy gyümölcsnapot tartok hogy méregtelenítsek egy kicsit. Szerintetek ha heti 5 nap ennék húst elmúlna az izomégés?
23. bf5264a5b9 (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2010. febr. 15. 12:01

Szia!


Nekem endokrinológus mondta a 0,8 gt/ttkg-ot. A dietetikus pedig a 82 kilómhoz 100 grammot javasolt (fogyókúrázom). Most akkor a 34,4 gramm különbség a kettő között tényleg vesekárosodást okoz? (az endokrinológus szt igen, ehhez tudni kell hogy pajzsmirigy-gyulladásom van, de gyógyszer nem kapok semmit... minden pajzsmirigy alulműködéshez vezet, ami meg hízáshoz...) A dietetikus szt kell a fehérje, hogy a szervezetem ne veszítsen az izomtömegből (edzeni nem tudok járni, GYED-en vagyok... ilyen napi 20 perc dvd-s csodára van időm).


Most akkor szted kinek van igaza?


(egyébként ez az emelkedett fehérjebevitel kb 5 hónapig lenne nálam jellemző)


Köszi a választ :)

22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - 3a35a2b906)
2008. okt. 30. 06:56

Szia!


"Láttam olyat is aki iszonyat keveset evett mégsem rohadt le mindene." - persze, ez sok dologtól függ. A szervezet a csökkent fehérjebevitelhez is tud alkalmazkodni.


2 g/ttkg (meg néha van kis ráhagyás is...) fehérjét fogyasztanak, de a növényi fehérjét nem számolják bele...(40-45 g így még hozzájön). Nekik más a fontos. Egyébként nem is a köszvény fenyegeti őket (kielégítő veseműködés esetén a húgysav távozik), hanem a vese károsodása (nő a filtrációs nyomás a glomerulusokban), de erre sem lehet azt mondani, hogy ennyi és ennyi idő múlva bekövetkezik, nem is biztos, hogy bekövetkezik, de az idő sokat számíthat (évtizedek...).

2008. okt. 29. 23:09
igen ezt én is így tudom. de láttam olyat is aki iszonyat keveset evett mégsem rohadt le mindene. iszonyat emberfüggő ez az egész. én ha normál mennyiséget eszem és sportolok akkor nagyon gyorsan elkezdek izmosodni. sok kondis meg képes napi 200grammokat magába tolni, vagy még többet. ott majd a köszvény kaccsint be
20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - 3a35a2b906)
2008. okt. 29. 11:46
Minden táplálékfehérjében megvan minden fehérjealkotó aminosav (leszámítva a másodlagos aminosavakat), csak az arány (ill. az emészthetőség) nem megfelelő, így a biológiai érték relatíve alacsony. Ilyenkor valamivel több fehérjére van szükség (nagyrészt növényi fehérjék fogyasztásakor az igény 1 g/ttkg is lehet).
2008. okt. 29. 10:52
ha hús van a menüdben akkor nem. de aki vega annak néznie kell mert nem található meg az összes fontos amino cuccos csak egy féle növényi eredetű fehérjében. most nem olvastam vissza mit írtam, de valszeg erre gondoltam. Amúgy aki nem diétázik meg nem is sportol arra szerintem egyáltalán nem igaz a 0,75-ös tény. Kicsit túl van fújva a fehérje ügy is. Faterom vega 20 éve. Idegbeteg vega:D első 10 évben nem evett asjtot sem, se semmilyen tejterméket. Fehér liszt kihúzva, olajból is csak olivaolaj. Faszán néz ki csak nem bírnám a helyében:D Néha azért kellemes dolog enni valami förmedvényt is:D
18. Pirosalma (válaszként erre: 17. - 3a35a2b906)
2008. okt. 28. 21:58

A fehérjeszükségletbe már bele van kalkulálva a biológiai érték, így pl. a 0,75 g/ttkg fele állati, fele növényi eredetű fehérjére érvényes, jól táplált szervezet számára.

(Tehát külön már nem kell vacakolni a biológiai értékkel:-)

2008. okt. 25. 09:50

testsúlykilogrammonként 0,75. Ha pl 80kg-os vagy mint én akkor 80*0,75=60gramm.Nikkei -20 nem írt vészesen nagy hülyeséget. Kondis hülyegyerekek mindig túlzásba viszik a fehérjefogyasztást, pedig nekik sem kéne háromszor annyit enni. Azonban diéta alatt a fehérje mindenépp úgy korrekt ahogyan írta. Pl ha napi szénhidrátot 100grammra letolod és mellé megeszel napi 200g fehérjét akkor keményen le fogsz szállkásodni. Persze csak ha sportolsz mellette. Ilyenekkel lehet elérni ilyen Jason Statham testet kb. Én is letoltam már elég pöpec leszel csak nem sokáig bírod hogy ne egyél cukrot vagy valami tömény szénhidrátos ételt:D csajok sem ma fogják megérteni, hogy a szuperhősök a filmek kedvéért koplaltak amúgy a hétköznapokban finganak, isznak és ugyan olyan pocakjuk van.

-20kg reggelire fél kg túró és 2 doboz joghurt?:D átlag joghurt 150grammos, 100g-ben joghurtfüggően 3-5g fehérje. Számoljunk 3-al. Akkor az kerekítve 10g fehérje. Túróban 100g-ben átlag 15 g fehérje van.Akkor ez kapásból 85 gramm fehérje csak reggelire. A fehérjének a 85 százaléka hasznosúl kb a többi ált megy ki, de amúgy ennek a mennyiségnek még a 85 százaléka sem. Az emberi szervezet kb 30-40gramm fehérjét képes egyszerre felvenni. Valakinek egy adagban ennyit sem. A többiből leginkább szar lesz vagy némi többletfelesleg.Azért ilyen dolgokkal nem árt ha tisztában vagy, ha már ennyit betolsz reggel.Ha megennéd a felét aztán rá egy órára mozognál egy picit majd a másik felét az lenne jó. Akkor az egészet felvenné a tested, egészségesebb is lennél és az izomzatod is nőne. Igy feleslegesen kicseszett pénz, több idő a wc-n.

2008. szept. 17. 01:38
Hát most már tényleg nem tudom, hogy mennyi fehérjét kellene bevinni egy nap. A "fél disznó" mint megoldás valahogy nem túl szimpatikus nekem.
15. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 14. - -20kiló)
2008. júl. 24. 09:58

Mi vaaan???

Átlagembernek 50% fehérje, fogyókúrázónak minél több, egy testépítő meg 2g/ttkg?

Ugye ezt nem nagyon gondoltad át?:)))

2008. júl. 23. 19:15

egy pár érdekes dolog.

-a felesleges szénhidrátot valóban zsirrá alakitja a szervezet,viszont 27-30%-a elvész.kerek számokkal számolva,100 gr Ch-ból kb 66 gr zsir lesz.

-egy testépitőnek 2 gr/ttkg,egy átlagos embernek a tápanyag 50 %-a,egy fogyókurázónak meg lényegében minél több.nekem tuti módszerem reggelire.2X250 gr-os sovány vagy félzsiros tehéntúró(lehet hogy cseppet drága,de sok fehérjét tartalmaz,kevés zsirt,és még vitamint is...),szépen nyakon vágom 2 doboz natúr joghurttal,meg egy cs. vanillin cukor hogy ne legyen savanyu a joghurt miatt.Reggelire nagyon is jó,napközbe is meglehet csinálni,csak akkor próbáljuk elhagyni a vaniliás cukrot.:D

2008. márc. 22. 06:51
hmmm:)))
2008. márc. 22. 06:09

Két vagy három normál szelet lapos hús.

MINIMUM

Nálam :-)

2007. márc. 17. 18:10

Én kalóriadeficites diétában 2g körül szoktam írni a klienseimnek (ők edzenek is)


Jómagam 3g fölött eszem mindig.

10. 0565efa6e6 (válaszként erre: 7. - Akvamarin2004)
2007. márc. 17. 18:05
A fogyókúra, és főként az idióta koplalókúrák is jelentősen megnövelik (az izomzat csökkenhet, mivel a szükséges fehérje onnan áramlik ki). Számot különösen nem érdemes mondani, mert negatív nitrogénegyensúlyt (fehérjeegyensúlyt) - tehát amikor fehérje, főként izombeépülés van - nem igen lehet elérni...(vagyis túl sokat nem segít sok esetben)
9. 0565efa6e6 (válaszként erre: 7. - Akvamarin2004)
2007. márc. 17. 18:02
Elég változó. Optimális (nem fogyókúrás, tehát a szükségletet teljesen fedező) energia- és szénhidrátbevitel, valamint csekély fizikai aktivitással, egészségesen kb. 0,8 g/ttkg. Sportolók 1,2-2. Kiterjedt égés, vérmérgezés, műtéti beavatkozás esetén 1,5-2,5 (természetesen megfelelő nem fehérjeeredetű kalória bevitele mellett).
8. 0565efa6e6 (válaszként erre: 6. - KGyula)
2007. márc. 17. 17:59

A fehérjét elégetheti, ha nem nagy a mennyiség. De ez nem jelenti azt, hogy nem gyarapíthatja a zsírszövetet. Mivel a fehérje is energiét szokgáltat, elégetése miatt az egyéb tápanyagok (zsír pl.) nem kerülnek felhasználásra, ugyanott vagy (majdnem, mivel a a fehérjék emésztése-átalakítása során több energia vész el hő formájában).

A szénhidrátok sem alakulnak teljes mértékben zsírrá, viszont a már említett módon gátolják a zsírok felhasználását (ha viszont zsír formájában tárolásra kerülnek, az energiaveszteség 25 %)

A döntő a kalóriabevitel.

800 g fehérjét megemészteni sem tudsz, amennyiit meg ebbből megemésztesz, abba bele is halsz (napi 250 g már jelentős egészségügyi problémát okozhat).

Egyébként a szakácskönyveket mint ilyen témájú szakkönyveket nem tudom jó szívvel ajánlani...

2006. nov. 11. 18:06
Mennyi a fehérjeszükséglete egy felnőttnek?Sikeres fogyókúra és *-diéta után vagyok.Napi ötször eszem és szeretném az egyik étkezést fehérjeturmixszal helyettesíteni,hogy megtartsam az izomtömegemet.Mennyi fehérjeporra lesz szükségem?
6. KGyula (válaszként erre: 5. - 'szti)
2006. júl. 6. 23:29

Rob Faigin szerint a szervezet a felesleges fehérjét elégeti, a felesleges zsír egy részét elraktározza, egy része a salakanyaggal kiürül, viszont a felesleges szénhidrátnak minden grammját zsirrá alakítja át.


A fehérje-elégetéssel kapcsolatban pl. Horváth Ilona, 1986-ban megjelent szakácskönyve ugyanezt írja.


Persze, nyilván lehet a fehérjétől is hízni: ha a napi kalóriaszükségleted 2800 és te 6000 kalóriát viszel be rendszeresen, amiből, mondjuk 800 gramm a fehérje, természetesen meghízol. De nem a többszörös fehérjbevitel, hanem a plusz 3200 kalória miatt. Szerintem.

5. 'szti (válaszként erre: 4. - KGyula)
2006. júl. 6. 20:04
Háááát, lehet hogy blabla, de én azt olvastam, hogy egyszerre nagyobb adag fehérjebeviteltől is lehet hízni. A mennyiségre is volt utalás, csak már nem emlékszem.
4. KGyula (válaszként erre: 3. - Szilaj Szőrmók)
2006. júl. 6. 00:01

Na, várj, kedves Szilaj Szőrmók!


Számoljunk (bár matematikából mindig gyenge voltam): én 113 kilogramm vagyok (pénteken reményeim szerint kevesebb), akkor ezek szerint, nekem 90,4 gramm fehérjére lenne szükségem.


Igen ám, de én azt is olvastam, hogy a fokozott fehérje-bevitel csökkenti az étvágyat.


Gondolom, ha a szervezet a felesleget úgyis elégeti, akkor csak az alsó határra kell odafigyelni.

2006. jún. 9. 00:06

Azt olvastam, hogy a felesleges fehérjét a szervezet elégeti, ellenben a szénhidrátot zsír formájában elraktározza.


Rob Faigin fogyókúrája pontosan ezen a tényen alapul. A napi szénhidrátbevitelt minimálisra kell szorítani (100 gr alá), és minél több protein fogyasztása javasolt. Zsírból az átlagos mennyiségre van szükség.


A 3-5 nap alatt kiürül szénhidrátot szervezetünk a zsírból pótolja, tehát megindul a fogyás úgy, hogy nem éhezünk.


Persze, semmi cukor, méz édesség, sütike, tésztafélék, kenyér, bab, felesborsó, lencse, kukorica, burgonya! Le kell mondani a "hozzáadott cukrot nem tartalmazó" gyümölcslevekről, cukros üdítőkről is.


Van egy barátom, neki bejött. Tehát sok-sok fehérje, lehetőleg hal, illetve frutti di mare és szárnyasok, esetleg marhahús. Valamint zöldség-hegyek!


Én három napja kezdtem el ezt a diétát, átlagban napi 150 gr fehérjét fogyasztok. Holnap lesz az első mérlegelés.

2006. jún. 5. 17:08

A napi fehérjeszükséglet 0,8 g/testtömeg kg, (sportolóknál 1-2 g, testépítőknél 1,5-2 g). A napi tápanyagszükséglet 12-15%-át kell fehérjével fedeznünk.

Egy másik átlagérték: 75 g/nap.

2006. jún. 5. 16:53
Mennyi a napi fehérje szükséglet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook