Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki vegetáriánus, mivel viszi be a napi fehérje mennyiséget? fórum

Aki vegetáriánus, mivel viszi be a napi fehérje mennyiséget? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 13. 15:08

Szió:))

Én ezeket szoktam:

-Szejtán,

-hamis májas(ch-mentes szójafehérjéből készült cucc),

-tofu(natúr,füstölt,medvehagymás,pritaminos,sült),

-tofuburger,

-tönkölykolbász,

-tönkölysajt,

-búzaburger

-tejsavófehérje izolátum és koncentrátum(alacsony ch tartalmú)-ízesítettek rengeteg finom ízben kaphatóak,

-kazein por(szintén sok ízben van)

-cottage cheese

-zsírszegény túró...

2010. ápr. 13. 15:00
Nekem nincs bajoma hússal, nagy ragadozó vagyok, de néha jó lenne nem húst enni, viszont ugyanolyan fini, és fehérjedús ételt:)
2010. ápr. 13. 14:54
Ha minden állati eredetű terméket elutasítasz, akkor szójatejjel vagy rizstejjel, ha nincs ellenedre ezen termékek fogyasztása, akkor tojással, tejjel és hallal.
2010. ápr. 13. 14:54
Ja és a Spirulina alga
2010. ápr. 13. 14:53
Fehérjeporok, nagyon jók vannak. Sokkal több a fehérjetartalma, mint a húsnak. Több kiló húst nem tudsz megenni naponta.
3. baloghany (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. ápr. 13. 14:53
Szója, tofu. Nem vagyok vega, de szerintem ez a kettő biztos fehérje forrás. Ja és tejtermékek.
2010. ápr. 13. 14:52

Igazából már nagyon elegem van a húsból. Normálisan nem ennék ennyit, de mivel súlyzós edzést is végzek, kell a fehérje, hogy ne izomból fogyjak.

Mit egyek, hogy fedezzem a napi fehérje szükségletemet?

2010. ápr. 13. 14:51
Aki vegetáriánus, mivel viszi be a napi fehérje mennyiséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook