Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi a főzési ideje a friss zöldborsónak? fórum

Mennyi a főzési ideje a friss zöldborsónak? (tudásbázis kérdés)


16. dioevi
2017. jún. 20. 14:17
Én soha nem teszek az új borsóból készült levesbe paprikát, viszont a mirelitbe v,konzervbe igen. Bár mostanában levest kizárólag az újból főzöm. A mirelitből főzeléket szoktam . Az új borsót meg miután zsiradékon megfuttattam, megszórom liszttel és húslével (akár mellcsont ,akár karajcsont) öntöm fel.
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2017. jún. 12. 21:40

Nem mindenki tesz bele paprikát.

Én benne hagyom az aprólékot és együtt főzöm őket, mert a férjem egy idő óta igen szereti a főtt húst, így hétvégi vacsora neki a leves és a benne lévő husika.

Nálunk a férjem cukros, és áttértem a teljeskiörlésű lisztre, mindenhez azt használom.

Egyébként mostanában az édessegeket is módosítom, válogatok a paleo édességek közül, attól függ, mi van itthon, olyat készítek, a család imádja.

Van egy diétás naplóm, nézz bele.

14. bnedora (válaszként erre: 13. - Katinkaboszi)
2017. jún. 12. 21:12
Természetes, hogy pirospaprika kell bele. Sőt, én csirkeaprólékkal szoktam csinálni, amit előre megfőzök, és ezt öntöm rá. A liszttel már én is csínján bánok, amióta cukros vagyok.
13. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2017. jún. 12. 20:19
Régen én is ezt csináltam, de sokáig kellett főzni, hogy aránylag puha legyen, viszont lisztet soha nem teszek bele, pirospaprikát viszont igen, hát nagyon finom ám úgy :)
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2017. jún. 12. 20:18
Ugye-ugye?
2017. jún. 11. 21:30
Én mindig zsiradékban párolom a zöldségeket együtt, megszórom liszttel, majd felöntöm vízzel.
10. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2017. jún. 11. 21:02

Na tessék, 30 évet váratott magára a titok: HA KEZD RÁNCOSODNI. DD

Köszi:)))

9. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2017. jún. 11. 20:59
Én is féltem egy időben a friss borsótól, de aztán eszembe jutott, hogy nagymamának nem volt még mélyhűtője, de mindig finom volt a borsólevese. Átgondoltam én és elkezdtem ismét főzni. Amikor beleteszem, utána már nagyon figyelek, mert amikor kezd ráncosodni a borsó, akkor már kezd túlfőni, majd figyeld meg.
8. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2017. jún. 11. 20:57
Nyilván,mert tudom, mennyire szeretem puhára főzni a zöldséget, ahhoz viszonyítok és érzem, ez még kér egy kis főzést, akkor teszem bele a borsót.
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2017. jún. 11. 18:34

Engem ezzel ijesztettek el a friss borsótól, általában mirelitet használok.

A frász jön rám, hogy túlfőzöm. D

6. bnedora (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2017. jún. 11. 04:47
Te meg tudod állapítani, mikor háromnegyed puha?
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. jún. 10. 22:26

Akkor finom igazán az új zöldborsó leves, ha a zöldségeket nagyobbakra hagyod, mert még új, nincs nagyon íze, és kis zsiradékon( olaj, zsír, vaj, amit használsz), megpárolod őket, majd felengeded vízzel és megfőzöd, majd amikor háromnegyed puha már, akkor teszed hozzá a borsót, mert különben, ha túl sokáig fő, megkeményedik.


De szerintem készítsd el így is, és úgy is, amelyik bejön, azt az elékészítési módot tartsd meg.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. jún. 10. 21:34

Én együtt szoktam az edénybe tenni, megpárolom együtt az összes zöldséget, és úgy öntöm fel a vízzel.

Ilyenkor mindenből az idei új zöldséget használom már.

2017. jún. 10. 20:38
a zsenge új borsó pár perc alatt megfő, én a végén tenném bele
2017. jún. 10. 19:09
Én mindig együtt főzöm őket. Ha elég vékonyra vágjuk a zöldségeket, akkor szinte egyszerre fő meg.
2017. jún. 10. 18:44
Ha levest szeretnék belőle ,kombinálva egyéb zöldségekkel ( új répa és karalábé ) főzhetem-e együtt ill. mennyi a főzési ideje ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook