Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idétlen kérdés de régóta motoszkál bennem. Hogyan bontják a zöldborsót a nagyüzemekben? Miért nem sérülnek a szemek? Ki látott már ilyet? fórum

Idétlen kérdés de régóta motoszkál bennem. Hogyan bontják a zöldborsót a nagyüzemekben? Miért nem sérülnek a szemek? Ki látott már ilyet? (tudásbázis kérdés)

27. smudlaagi54 (válaszként erre: 26. - Smudlaagi54)
2012. jan. 31. 14:41
Az olajtök az amelyiknek a magján nincs héj!
26. smudlaagi54 (válaszként erre: 24. - Judit6006)
2012. jan. 31. 14:39
Én úgy tudom van olyan tök amelyiknek nincs a magján héj!
2011. márc. 18. 13:57
:D
2011. márc. 18. 11:50
Engem az izgat, ki töri meg a tökmagot, szotyit, ha héj nélkül árulják?Tudtok erről avalamit?
2010. okt. 3. 16:48

Azt egy pillanatra lobogó vízbe kell tartani, amelyikre nagyon rá van tapadva a bőre, és utána lejön róla...

Akárcsak a paradicsomnál...

22. jujus
2010. okt. 3. 16:03
mióta elmesélték nekem, hogyan pucolják a barackot,hogy olyan szép sima legyen a befőttesüvegben.....na azóta próbálunk meg befőzni mi:))))
2010. okt. 3. 15:58

Szerintem olyasmi lehet, mivel a kézmozdulatokat kell leutánoznia a gépnek, hogy pl. a cukorborsónál egy kar megfogja a borsó hüvelyt, egy másik kar lehúzza az egyik sarkától a szárát, és egy vékony kis hüvelycsík lejön vele és megnyílik a borsó hüvely, valami leszippantja róla a borsókat, és a kar az üres hüvelyt meg egy gyűjtőhelyre dobja...



A napraforgó magnál, vagy a tökmagnál meg szerintem olyan mozdulatot utánoz le a gép, mint amikor a fogunkkal összeharapjuk a tetejét, a gép is, és egy másik kar kiszedi belőle, vagy kiszippantja a maghüvelyből a magot...


Kefekötőke írta lejjebb valahol, hogy a gépek a mi mozdulatainkat utánozzák le...


Szerintem valahogy így tervezi meg a mérnök is...

2010. okt. 3. 15:45
ez a kérdés már többször az eszembe jutott, de még mindig nem tudom a választ így kíváncsi vagyok rá én is. Meg a szotyi is érdekelne... hogy nem törnek össze a magok ahogy kibontja valami szerkezet? Biztosan tök egyszerű, csak én nem tudom elképzelni.
2010. okt. 3. 14:17

A tudományos csatornákon mennek ilyen sorozatok, és ami pl. ehhez a témához kapcsolódik, az: A Mérnök szemével című dokumentum sorozat, és a Discovery Science csatornán van...


A Nationalon Geographic -, és a Discovery Channelen megy a: Hogyan csinálják, és a Hogyan készült című sorozatok mennek... Nagyon érdekesek, érdemes megnézni...

18. huanita80 (válaszként erre: 1. - Juditkecskemet)
2010. okt. 2. 18:17

Hogy miken ráértek agylni!!!!!!!!!!!!!

Mondjuk már nekem is átfutott az agyamon,meg még egy csomó hasonló kérdés!:DDDD

17. kefekötőke (válaszként erre: 16. - Juditkecskemet)
2010. jún. 28. 14:59

A " rossz"szemek levegővel jobban töltöttek ,mint szilárddal,a mosóvíz tetején marad.

Megint csak elképzelni tudom,lehet,hogy másképp oldották meg:a lakóval töltött szemen van egy bejárat a lakó számára, amit nagysebességű optikai érzékelővel lehet érzékelni,majd egy levegőimpulzussal ki lehet "lőni",akár be lehet szippanttatni.


Egy túrórudigyárnak csináltam egy ilyen levegős kiválogatót.Egysoros vonalban szágoldottak a rudik egy szalagon,ha egy fémdetektor valamelyikben akár egy fél mm-es fémdarabot érzékelt ,egy gyors levegőköpet kiköpte a szalagról a nem odavalót.


Borsónál hogy működne az ötlet,ki kéne próbálni,aztána szalag végén még néhány néger kigúvadt szemekkel is tud utóválogatást csinálni,akár otthon a konyhában.

16. juditkecskemet (válaszként erre: 14. - Kefekötőke)
2010. jún. 28. 09:00

:-)

Köszi hosszas hozzászólásod! Már el is képzeltem...

De a rosszak és a kukacosak hogy nem kerülnek bele??? :-))))))

15. stokimagdi (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2010. jún. 27. 17:24
Tudtok még kisebbet??? :D:D:D
14. kefekötőke (válaszként erre: 2. - Juditkecskemet)
2010. jún. 27. 16:12

Konkrét nagytermelékenységű borsótisztítót nem láttam élőben,de egyedi élelmiszeripari (tejipari)gépeket,magam is agyaltam és alkottam.


Nyílván a pontos fényképére vagy leírására vagy kíváncsi gyakorlati (otthoni kisüzemi) hasznosítása céljából.

A gyakorlatban a gépek úgy "születnek",hogy valaki kiagyalja a mozdulatsorokat,majd ehhez a megfelelő hajtásokat, megfogókat,karokat,támasztókat,szeparálókat hozzáalakítja.

Következik a próba ,ami vagy azonnal a szemétbe taszítja az ötletet,vagy lehet a hibákat kijavítani,módosítani,finomítani.

Ez pénz és idő kérdése.

Jönnek az újabb műhelypróbák,újabb alkatrészek,megjelenik a megrendelő, hozza a saját termékét ,mondjuk sajtot,vagy éppen borsót és megnézi csinálja -e azt amit elképzeltek.


Most ,amikor már látszik hogy ketyeg ,hogy zörög,bújnak elő a satupad mögül a nagyon okosok,akinek önálló ötletük soha nincs.

"Ezt nem így, meg nem úgy kellett volna,másképpen is lehetne "

A gépalkotás lényege amilyen bonyolult,olyan egyszerű.

Mindig a nagymama mozdulatait kell megfigyelni és gépelemekkel leutánozni.


Maradva a kérdésnél:mit is csinál az aszony a konyhában?


Két ujjával oldalról megfogja,alulról megtámasztja,a másik kéz hüvelykújjával a borsót élénél megnyomja a megfelelő erővel és végighúzza.

A borsószemek lehullanak,a héjnak máshova kell kerülni.

Valahogy így állnék neki borsóbontó kézi készüléket alkotni.


Egyébként szimpatikus,hogy nő létedre érdekel valami hogy is működhet.

2010. jún. 27. 15:28
Betakarításkor a borsókombájn csépli ki:)
2010. jún. 27. 14:42
National Geographic, és Discovery Channelek
11. juditkecskemet (válaszként erre: 8. - 36a26f5226)
2010. jún. 27. 14:36
Ezek melyik csatornán vannak?
10. juditkecskemet (válaszként erre: 9. - 36a26f5226)
2010. jún. 27. 14:36

Hát nem semmi! Ez nekem nagyon "tudományos". De gondoltam hogy valami bonyolult gépezetek kellenek a borsóbontáshoz....


Az ismeretterjesztő filmeket én is szeretem, de sajnos nekünk nem sok csatornánk van.

2010. jún. 27. 14:18

Találtam egy oldalt:


[link]


képekkel van illusztrálva, hogy hogyan történik a folyamat.

2010. jún. 27. 14:02

A hogy készült?,


vagy a Hogyan csinálják?,


vagy a Mérnök szemével című dokumentumfilmekben mutatják be.

2010. jún. 27. 14:01
Hát termelékenyen.
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Zsuzsanni)
2010. jún. 27. 14:00
Napraforgó magé izgisebb:)
2010. jún. 27. 14:00
A tudományos csatornákon gyakran megy, én folyton azokat a csatornákat nézem, mert érdekel.
2010. jún. 27. 14:00
Engem inkább a tökmag bontása érdekelne.. :-) én azt nem tudom elképzelni... :-)
2010. jún. 27. 14:00
Szerintem jó kérdés! :)
2010. jún. 27. 13:56

:-)))

Tudom hogy gépek bontják, de hogy ????


Hülye kérdés mi ? :-)))

2010. jún. 27. 13:55
Idétlen kérdés de régóta motoszkál bennem. Hogyan bontják a zöldborsót a nagyüzemekben? Miért nem sérülnek a szemek? Ki látott már ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook