Meningeoma (beszélgetős fórum)


7. akokidli1 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 18:47
Megadom az email címem, folytassuk ott: akokidli@gmail.com
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Akokidli1)
2023. márc. 29. 08:14

Persze ezzel mi is tisztában vagyunk. De én próbálok csak a legjobb változatra gondolni jelen pillanatban.

Nekünk eddig még csak Ct és Mr vizsgálat van meg. Még nem műtötték úgyhogy szövettan nincs.

A képalkotó vizsgálat szerint gráde Ies ami ritkán újul ki. Legalábbis nekünk ezt mondták.

(Bár azt megjegyzem hogy nem tudom hogy MRIn vannak-e megkülönböztető jelek Gráde Ies és IIes között.) Neked miket irtak a MRI-re?

Én bízom benne hogy minden rendben lesz.

5. akokidli1 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 28. 23:34
Úgy derült ki, hogy éjjel kettőkor rendszeresen óriási fejfájásra ébredtem, ami eleinte elmúlt, ha felkeltem. Később éjjel ilyenkor kávét ittam,arra is mérséklődött, máskor már gyógyszert kellett bevenni, de legközelebb már arra sem múlt el. Mivel tudtam, hogy ez agydaganat jele lehet(msc ápoló vagyok)ráadásul 2008 ban tüdődaganatom volt, amiből csodás módon rendbe jöttem,(műtét és kemoterápiák sorozata) arra gondoltam én is és az orvosok is, hogy ez csak annak a daganatnak az agyi áttéte lehet. Kiderült a szövettanból, hogy nem az. Én nem vagyok ennyire derűlátó, mint ti. A szövettantól függ, ez kettes grádusú, annak gyakrabb a kiújulása. Az agyban pedig térszűkítő folyamatot generál, aminek akár stroke, agyvérzés, de azonnali halál is lehet a vége. Ezzel nem elszomorítani akarlak, de jobb, ha tisztában vagytok mindennel.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Akokidli1)
2023. márc. 28. 12:27

Köszönöm hogy válaszoltál.

Neked hogy derült ki hogy meningeomád van?

Nekünk azt mondta a doki hogy jóindulatú és ha sikerül a műtét vagyis ha az egészet sikerül kivenni akkor nagyon kevés az esélye hogy kiújul.

2023. márc. 28. 07:13
Engem januárban operáltak meningeomával. Igaza van az előző hozzászólónak,sajnos a térszűkítő folyamattal kapcsolatban. A műtét nem viselt meg nagyon,hamar rendbejöttem,az első két nap volt rossz. Viszont bármikor kiújulhat. Most MRI lesz a jövő hónapban.
2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 28. 06:50

Az orvos mit mondott erről?

Szerencsére nem volt semmi ilyesmi sem nekem, sem a családban, de hivatásos, kutató hipochonderként :-) tudok erről ezt-azt.


Jóindulatú, de minden agyban növekvő biz-baz rosszindulatúnak számít, mert nincs hely hová növekeni, ezért előbb-utóbb rosszindulaúként viselkedik, ahogy elbyomja az egészségs agyszövetet. A jó hír, hogy ez nem belül nő, hanem az agyhártyán, ezrt elvileg könnyebben hozzáférhető, de látatlanban ezt sem lehet megmondani, milyen, mert attól függ hol van és mekkora.


Egy agyműtét sosem gyaloggalopp. Anyulámnak volt, de neki egy vérömlenyt távolítottak el laporaszkópiás módszerrel. Az hihetetlen módon nagyon gyors felépüléssel járt, másnap már felült az ágyon, beszélgetett, pár nap múlva hazaengedték. Csak az zavarta, hogy leboroválták a haját.


De ez feltáró agyműtét, nagy vérveszteséggel jár, ezért biztos eltart egy ideig, míg felépül.


Minden jót kívánok, remélem, meggyógyul!

2023. márc. 27. 15:34

Sziasztok!


Van itt a fórumon olyan emberke akit esetleg meningeomával műtöttek?


Mik a tapasztalatok? Mennyi idő alatt épült fel? Hogyan derült hogy meningeomája van?

Páromat nemsokára műtik és emiatt kérdezném.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook