Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyvénás trombózis után fórum

Mélyvénás trombózis után (beszélgetős fórum)


2014. júl. 31. 15:57
Hát azt hittem, nem ment el az előző, és újra írtam. Bocs a duplázásért.
17. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mgagi)
2014. júl. 31. 15:56

A kompresszióz zokni felhúzására láttam a yout.be oldalon videót. Ki kell fordítani a sarokrészig, majd belebújni, a sarokrészt a sarkunkra igazítani, és így felhúzni a szárát. Gondolom, a harisnya is jobban felhúzható, ha hasonlóképpen próbálod.


A vizsgálatot tudtommal kötelező havonta végezni, mert az adagolás az eredmény alapján változhat is.

16. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mgagi)
2014. júl. 31. 15:51

Én úgy tudom, csak a laborlelet után írják fel. Nálunk így volt. Mert az adagolás változhat is menet közben. Azért is kell havonta ellenőrizni.

A kompressziósat úgy lehet könnyebben felvenni, ahogy ezen a kisfilmen láttam:


[link]

15. mgagi
2014. júl. 31. 15:26
Ma vettünk kompressziós harisnyát. Ne kelljen mindig fáslizni. De ezt sem egyszerű felvenni de majd beletanulok :)
14. mgagi
2014. júl. 31. 08:23
Bár nem tudom, hogy utána megelőzés képp lehetne e szedni. Gondolom ezt orvos mondja meg.
13. mgagi (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2014. júl. 31. 08:22
De most úgy sem lehetne szednem mert eleve vérhiggító gyógyszert szedek.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Mgagi)
2014. júl. 31. 08:15

AZ Aspirin protect nem fájdalomcsillapító.


Ez vérhígító hatású gyógyszer

11. mgagi (válaszként erre: 9. - VendrinerPiroska)
2014. júl. 31. 07:55

Köszi az infókat. Igen erre a K-vitamin dologra én is próbálok odafigyelni és szerencsére találtam interneten egy listát ami alapján kitudom szürni mit ehetek leginkább.

Nem tudok róla hogy csináltak volna ilyen vizsgálatot. De ha haza megyünk lehet hogy majd kérek. Ha házi orvosnak jelzem ő megcsinálja?

Olvastam az aspirinről protektről. De én alapból nem szedek semmilyen fájdalomcsillapítót.

10. mgagi (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2014. júl. 31. 07:49
Nem semmi! Akkor a ti történetetek sem egyszerű. Szerencsére nekem nem ment a tüdőmre. Az elején ettől féltek az orvosok. Szóval akkor volt ct, röntgen és UH is.
2014. júl. 30. 23:44

Bár én még szerencsére nem estem át mélyvénás trombózison, de bizonyos fokig érintett vagyok én is és több ismerősőm is átesett rajta. Nekem az első vetélésem után derült ki, hogy véralvadási problémám van és ekkor derült ki, hogy genetikusan van trombózis hajlamom, trombofiliám, amit a családi előzmény is alátámasztott. Az egyik kolléganőmnél szintén a terhességnél derült ki és sajnos nála is elhalt a baba, viszont neki sajnos a trombózi is összejött és azóta vérhígitón van. Nála azonban nem találtak genetikus okot.

Én alapjáraton szedem az Aspirin Protectect, mint ahogy a családom többi tagja is. Ha terhes lennék, akkor nekem is szúrnom kellene magam, de ez nem gond a szülésnél, bár valószínű, hogy ha már volt egy trombózisod, akkor nagyobb az esélyed komplikációra.


Gondolom, neked is csináltak trombofilia panelt. Ha nem, akkor lehet, hogy érdemes lenne, mert segíthat a megtalálni, hogy mit lehetne tenni az esetleges további problémák elkerülése végett. Minden esetre kerüld a K vitamin tartalmú multivitaminokat, és csak nagyon mértékkel fogyassz K vitamin tartalmú zöldséget és gyümölcsöt pld. spenótot, mert a K vitamin elősegíti az alvadást, tehát vérrögöt okozhatd. Az áfonyával és grépfrúttal szintén vigyázni kell.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Mgagi)
2014. júl. 30. 21:43

Értem én. A férjem éveken át szedett Syncumar-t.

Neki súlyos ízületi fájdalmai voltak, járásképtelen is volt.

Azért kellett ezt szednie, mert egy lábszártörést követően, a naponta adott injekció ellenére mélyvénás trombózist, majd tüdőembóliát kapott. Szerencsére életben maradt, mert éppen intenzíves szakorvos volt az ügyeletes, és felismerte, mi a baj.

Végül eloszlott az embólia nyoma a tüdőben, de még sokáig szedették vele a Syncumart, és havonta ellenőriztetni is kellett a vérképben a protrombin-szintet. Nem rajongtunk érte, kerekesszékes embert reggel felkelteni, mert jön a nővér vért venni...és a fájdalomcsillapítót se mindegy, milyet íratok fel. Ahogy lehetett, leállíttattuk a syncumart. Végül sikerült, mert már nem szedte hónapok óta, és mégis jó volt az érték, így leállhatott vele.

7. mgagi (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2014. júl. 30. 15:51

Beszéltem 3 orvossal is. Ebből a saját itthoni nőgyógyászommal. Nem beszéltek le róla.

Fél évig kell szednem a gyógyszert. Én nem szoktam gyógyszert szedni még akkor sem ha nagyon fáj pl a fejem vagy görcsöl a hasam.

A baba téma pedig még nem aktuális. Most nem ez a fontos csak miután ez a baba nem maradt meg és ez lett a vége gondoltam megkérdezem.

6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Mgagi)
2014. júl. 30. 15:38

Ha egyik sincs, akkor tényleg hajlamod van rá.

Az injekció valószínűleg használ, bár bizonyos értelemben alvadásgátló, úgyhogy van étrendi javaslat is, és nem minden gyógyszer szedhető mellette. (Még az aszpirin sem.) Műtét vagy szülés miatti vérzésnél pedig probléma adódhat.

Egy várandósság alatt azért amúgy sem gyógyszerez az ember, de beszéld meg orvossal, és gondoljátok át, nem túl kockázatos-e egy harmadik baba vállalása.

5. mgagi (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2014. júl. 30. 15:21
Szerencsére éppen ma beszélgettem tök véletlen egy hasonló anyukával aki a terhessége alatt inekciózta magát, mert nála a vizsgálatok során derült ki hogy trombózisra hajlamos.
4. mgagi (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2014. júl. 30. 15:18
Nincs túlsúlyom, és a vérnyomásom sem magas.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Mgagi)
2014. júl. 30. 00:55
Túlsúlyod, magas vérnyomásod van?
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mgagi)
2014. júl. 29. 22:37
Nem azt szokták mondani, hogy terhesség alatt a trombózis kockázata magasabb? Én nem kockáztatnék!
2014. júl. 29. 13:14

Sziasztok!

Szeretnék sorstársakkal beszélgetni.

Nekem 3 hete volt egy terhesség megszakításom. Kétszer altattak el mert az első alkalommal nem tágultam eléggé és akkor helyezték fel a lamináriát. Majd rá 4 napra ismét kórházba kerültem mert bedagadt a lábam és nem tudtam rendesen ráállni. Akkor derült ki hogy mély vénás tromózisom van. 10 napig nem kellhettem fel.

Marfarin szedek és detralexet.

Van már két gyermekem, de szeretnék még majd babát.

Remélem lesz aki meg tudja vlem osztani a tapasztalatait. Étrend és mozgás terén is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook