Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyvénás trombózis után fórum

Mélyvénás trombózis után (beszélgetős fórum)


78. mgagi (válaszként erre: 77. - Noemis)
2014. szept. 14. 19:04
Talán ha már lesz munkám könnyebb lesz betartani a 3x-ri étkezést.
77. noemis (válaszként erre: 76. - Mgagi)
2014. szept. 14. 19:00
Én eddig szerencsés voltam, mert rengetek gyümit ettem és nem is kívántam úgy az édességet, de most észrevettem magamon, hogy egyre többet eszek :/ Pont ma sütöttem egy szilvás reform piskótát tojás nélkül és édesítővel, nagyon finom, ha gondolod leírom a receptet! :)
76. mgagi (válaszként erre: 75. - Mgagi)
2014. szept. 14. 13:08
Pedig mindennap biciklizek.
75. mgagi
2014. szept. 14. 13:08
Sajnos muszáj az életmód változtatás. Idáig én nem bicikliztem (persze nem azért mert nem tudok vagy akarok, hanem mert nem volt biciklim), persze a férjem biciklijét használom most. Le kell mondanom az édességről 5 kilót le kéne adnom. Mondjuk az otthon lét alatt lefogytam 6 kilót de most 5 kiló visszajött.
74. mgagi (válaszként erre: 73. - Noemis)
2014. szept. 14. 13:00
Igen, én is hallottam, hogy edzőterembe a futópad a szobabicikli és a taposógép a jó. Szerintem kerüld az ugrálós sportokat. A tenisz is az.
73. noemis (válaszként erre: 72. - Mgagi)
2014. szept. 14. 12:57
Az a baj, hogy nem egyértelmű, hogy mit lehet sportolni. Egyik doki ezt mondja, a másik amazt, a gyógytornász meg megint mást... Nekem a gyógytornász azt is mondta, hogy járhatok konditerembe, de ne emeljek nehéz súlyokat, mert az izomhúzódás meg a kisebb sérülések a vérhígítóval vérömlenyeket, belső vérzéseket okozhatnak, de a kardió mehet. Gondolok itt a futógépre, taposógépre, biciklire, elliipszis tréner. De egy tenisz is szerintem eléggé ugrálós, megerőltető nem? És könnyen meg is húzódhat az ember. Ráadásul én imádom snowboardozni az tuti tiltólistás lesz :(
72. mgagi (válaszként erre: 71. - Noemis)
2014. szept. 14. 10:56
Azok ugrálósak és nekem pl a doki azt mondta hogy nem ugrálhatok és lovagolhatok, ezeken kívül minden mást. Futni is lehet. Én még csak ezután vizsgáltatom ki magam. 23-án megyek nőgyógyászhoz és kérek trombofilia panelt. Én is abban reménykedem hogy csak a műtét az oka. Én jelenleg csak biciklizem, de ugye jön a tél hamarosan így az nem fogom sokáig űzni. Mondtam a férjemnek hogy lassan a futásra kellene váltanom.
71. noemis (válaszként erre: 68. - Mgagi)
2014. szept. 14. 10:42
Szia! Nekem azt mondték, hogy egyenlőre úgy néz ki, hogy életem végéig. :( De bízom a legjobbakban! ÉS nagyon remélem, hogy nálam orvosi műhiba hozta ki és nem a genetika :( Neked? Tegnap voltam a Dél-Pesti kórházban egészségnapon (ott kezeltek) és beszéltem gyógytornászokkal is, hogy mit lehetne mozogni még az úszáson és biciklizésen kívül, azt mondták, hogy a tollas, a tenisz és a dinamikus sportok jöhetnek szóba még, pl a kangoo. De azt is először csak 5-10 percig. Én még az aquafitnesszre is gondoltam. :)
70. mgagi
2014. szept. 12. 20:58

1-10 µg: áfonya, alma, árpa, báránymáj,

barnakenyér, búzakorpa, cukkini, csokoládé, datolya, füge, fűszerpaprika, gyermektápszer, körte, kukoricaolaj, marhamáj, mazsola, nektarin, őszibarack, padlizsán, pálmaolaj, póréhagyma, rebarbara, sajt, sárgarépa sült bab, szilva (vörös), szőlő (fehér), szőlő (kék), tejföl, tojás, vaj, vörös áfonya, zab, zeller, zöldpaprika



10-100 µg: avokádó, csicseriborsó, disznóbab, futóbab, karfiol, kivi margarin, natto (fermentált szójabab), olívaolaj, ringló, uborka, vörös káposzta, zöldbab zöldborsó, zsázsa


100-1000 µg: brokkoli, fejes saláta, fejes káposzta, kelbimbó, kelkáposzta, paraj, petrezselyem, repceolaj, szójaolaj, vízitorma


Ezek pedig már tiltó listán vannak, vagy pedig keveset fogyaszthatsz belőlük.

69. mgagi
2014. szept. 12. 20:56

0,1-1 µg: ananász, banán, burgonya, csirkehús, fehérrépa, földimogyoró, gomba, görögdinnye, grépfrút, hagyma, jégkrém, joghurt, fehérkenyér, kókuszolaj, kukorica, kukoricapehely, lazac, fehér liszt, mangó, marhahús, narancs, paszternák, pisztráng, barna rizs, fehér rizs, sárgadinnye, sovány sertéshús, sonka, spagetti, szardínia, tej, tonhal, tőkehalfilé, virsli


Ezek azok az ételek amikben kevés a K-vitamin. ezekből állíthatsz össze magadnak ételeket.

68. mgagi
2014. szept. 12. 20:19
Noemis! Neked meddig kell szedni a gyógyszert?
67. mgagi (válaszként erre: 65. - Noemis)
2014. szept. 12. 20:14
Köszi:) Egyébként a trombózis a combhajlatban keletkezett, gondolom a műtét miatt hogy megpiszkáltak. A petefészkem környékén és hasamban is el volt terjedve egy részen. Csináltak röntgent hogy nincs e esetleg tüdőembóliám.
66. Guruljka (válaszként erre: 64. - Noemis)
2014. szept. 12. 14:31

Én két évvel ezelőtt életmódot váltottam, azaz visszaváltottam a régire.


Én személy szerint nem vagyok trombózisbeteg, sajnos a férjem miatt van pár tapasztalatom. De szívesen főzök egészségesen, és ebben tudok ötleteket adni.

Én nagyon szeretem a zabpelyhet, mert sokféleképpen fogyasztható. Ételt pedig szívesen sűrítek zabkorpás habarással. (Kis hideg vízben csomómentesre keverem, majd az étel levéből is teszek hozzá, és elkeverés után öntöm az ételbe, így nem lesz csomós.)

65. noemis (válaszként erre: 63. - Mgagi)
2014. szept. 12. 14:29

Ajj ez nem jó hír! :( Kitartás én tudom, hogy min mész most keresztül! Ha van időd hallgasd meg, addig sem gondolsz a betegségre és ártani meg csak nem árt! ;)


[link]

64. noemis (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2014. szept. 12. 14:27
Gondolom idővel jobban lazítok majd a diétán, de még így 1 hónaposan tartok tőle. :) De köszönöm a tájékoztatást. Esetleg recept ötleteket is feldobhatnánk egymásnak, én pl próbálok odafigyelni, hogy a megszorítások ellenére minél egészségesebben étkezzek, teljes kiörlésű vagy zablisztet használok, rozskenyeret, sovány húsokat fogyasztok, sok halat és kevés cukrot. :)
63. mgagi (válaszként erre: 61. - Noemis)
2014. szept. 12. 13:58
Mi Ausztriában élünk. Marfarin mellett is figyelni kell a K-vitamin bevitelre. Nekem két hónapja történt az eset. Előtte nem volt semmi gond probléma.
62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Noemis)
2014. szept. 12. 13:58
Ha figyelsz, akkor lazíthatsz a diétán. A férjemmel is szedették a Syncumart, és végül kitapasztalta, hogy elég, ha a "k kezdőbetűs" zöldségeket kerüli kicsit. Igaz, ez is fájt neki, mert imádta a savanyú káposztát, abból is evett végül, de csak keveset.
61. noemis (válaszként erre: 60. - Mgagi)
2014. szept. 12. 13:53
Sajnálom, hogy így jártál te is, de itt vagyunk egymásnak és bíztatjuk egymást. :) Hol élsz? Remélem nem Angliában, mert ott botrány, hogy milyen orvosok vannak. :( Ahhoz képest a magyar egészségügy csillagos ötös. :D Marfarin mellett kel speciális diétát tartani? Mert én Syncumart szedek, és nagyon rossz, hogy alig ehetek zöldségeket, régen én azon éltem, mint egy kis nyuszi :DD Remélem idővel szóba jöhet olyan gyógyszer is, amivel ez kiküszöbölhető. Neked hol van a rög? És mióta élsz a betegségeddel?
60. mgagi (válaszként erre: 59. - Noemis)
2014. szept. 12. 13:37

Értem.

Nekem is műtétem volt (missed ab) ezután jött ki. Nekem azóta még nem is jött meg rendesen. Szóval 72. napnál tartok. Nekem marfarinnal az elején 3 felett volt az utolsó méréseknél az INR-em. Most átállítják, mert engem magyarban láttak el de itt kint nincs ez a fajta gyógyszer. Ugyanúgy warfarin hatóanyagú gyógyszert kapok. Lehet nekem is hajlamom van rá. Én is kiakarom vizsgálni. Mamámnak volt trombózisa. Én 30 múltam. Babát szerettünk volna de ez lett a vége :(

59. noemis (válaszként erre: 58. - Mgagi)
2014. szept. 12. 13:12
Fú nekem nagyon sok tényező jött szóba! Lehet örökletes, mert a családban volt már ilyen. Külföldön éltem és azért gyakran utaztam repülővel. Étteremben dolgoztam pincérként, napi 12-13 órákat talpaltam, edzőterembe is jártam, utána meg irodai munkát találtam hirtelen, ott meg lógótt a lábam. Aztán hazajöttem és volt egy műtétem is ami után nem kaptam vérhigítót. Valószínűleg az volt a legnagyobb bűnös, meg hogy azt mondta a doki, hogy pihenjek vele sokat!! :((( Szedtem fogamzásgátló tabit is régebben az is hajlamosító tényező. Szóval eléggé összejöttek a dolgok. És azt mondták, hogy nagy szerencsém volt, hogy túléltem! Probálok pozitív maradni, de mindig, beugranak ezek a sötét gondolatok. Most 1 hónappal azután, hogy kórházba kerültem jók az INR eredményeim. Ma 2,46 lett végre. De ehhez hozzájön, hogy nagyon komolyan nem eszem most a K-vitamin tartalmú zöldségeket gyümiket, hogy mielőbb eltűnhessen onnan az az izé :S Úgy is a novemberi ct lesz a mérvadó. Nőgyógyászhoz én is el akarok menni most, mert késik, most vagyok a 39ik napon, de gondolom a csúszás a stressz, a trauma és a gyógyszerek miatt van. Ma busszal mentem a kórházba, de nem mertem a buszon se lógatni a lábam, ezért felraktam az ülésre (zacskót raktam a lábam alá), de olyan rossz, hogy bunkónak néznek az emberek, főleg így 26 évesen. Na mind1 ez sem érdekel már :D Neked mitől jött ki? Bocs a hosszú válaszért, de olyan rossz, hogy nem nagyon kapok bővebb tájékoztatást sehol! :(
58. mgagi
2014. szept. 12. 07:00
Sokan esnek át mélyvénás trombózison elég fiatalon. Én most ott tartok hogy kérek egy teljeskörű vizsgálatot. Viszont nem tudom, hogy nőgyógyász csinál e trombofilia szűrés?
57. mgagi
2014. szept. 11. 18:51
Na meg nehogy leszakadjon. Rádásul nekem azt mondták hogy rossz helyen alakult ki.
56. mgagi (válaszként erre: 55. - Noemis)
2014. szept. 11. 18:48

Én is fokozatosan csináltam/ok mindent.Nekem is sokat jár a fejembe hogy vajon jobb lesz e. Ott marad e avagy kisebb lesz. Edzőterembe szerintem mehetsz, csak súlyokkal nem edzhetsz. Legalábbis én ezt olvastam.

Neked mit mondott az orvos? Mi történt hogy trombózisod lett. Írd le a történetedet.

55. noemis (válaszként erre: 54. - Mgagi)
2014. szept. 11. 17:18
Szia! Köszi a gyors választ! :) Én sem merek kimenni este pl pisilni a fásli nélkül, pedig a doki szerint annyira kimehetek, meg amíg zuhanyzok addig se legyen rajtam. ÉS én ülve nyújtott lábbal merek csak zuhanyozni :/ Én naponta lemegyek egy kb fél órát sétálgatni meg itthon is 20 percenként felállok és sétálgatok. Nekem a kórházban lement a lábdagadás, de nekem a vena cavaban van a trombus ágyéktól egészen a vese aljáig kb. :( Szörnyű azzal a tudattal élni, hogy ott van bennem, és nem tudni, hogy mikor múlik már el. Régebben edzőterembe jártam, oda vajon idővel visszamehetek majd? Félek, nehogy valami kárt okozzak, de elhízni sem szeretnék, mert a betegségem előtt nagyon odafigyeltem az étrendemre és a sportra :(
54. mgagi
2014. szept. 11. 06:35
A harisnyát én is hordom egész nap. Az elején én fel sem mertem kelni nélküle és fürödni is csak fáslival fürödtem. Mivel még friss a a dolog ezért neked még hordani kell a harisnyát. Én 1 hónap után sétálgattam többet és elkezdtem a sétát biciklire váltani (bár nekem hosszú utat kell megtennem naponta). Sokkal könnyebb lesz ha biciklivel jársz. Nekem szerencsére a lábam már nem dagad.
53. noemis
2014. szept. 10. 21:06
Sziasztok! 2 hete jöttem ki a kórházból és 12 napot feküdtem bent. Olyan kérdésem lenne, hogy ti mikor kezdtetek el sportolni? Úszni, biciklizni? Illetve hogy otthon mindig rajtatok van a harisnya? Én egész nap hordom kivétel este. Köszi a válaszokat! :)
52. mgagi
2014. szept. 10. 18:14

Meddig kell hordani a kompresszios harisnyát?

Ugyanis én ma bementem a házi orvoshoz és ő megkérdezte mikor volt a trombózisom. Mondtam hogy két hónapja és azt mondta hogy nem kell már hordanom otthon a harisnyát. Persze gondolom otthon nem kell hordanom. Mondjuk én ettől függetlenül hordom. Na és remélem lesz ellenőrző uh is. De jövő héten megyek INR mérésre és akkor majd egyeztetek újra a dokival.

51. mgagi
2014. aug. 19. 19:40
Enneka gyógyszernek is a hatóanyaga warfarin.
50. mgagi
2014. aug. 19. 19:36
megkaptam az új gyógyszerem. egy hét múlva kontroll.
49. Guruljka (válaszként erre: 47. - Mgagi)
2014. aug. 8. 12:01

Ezt a nézetet én is osztom, magamon is megtapasztaltam.

A felírt gyógyszernek majd alaposan nézz utána a neten, mert biztosan van étrendi kihatása is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook