Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik villanyborotva jó, milyet vegyek a páromnak? fórum

Melyik villanyborotva jó, milyet vegyek a páromnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. okt. 18. 08:21
Körkésest, Philipset. Nem tudom, mi a típusneve, de 3 körkése van, és kb. hetvenezer forint. Ég és föld a különbség a többihez képest.
2016. okt. 17. 20:55

Sziasztok!

Látom sok a bizonytalanság borotva ügyben. Én a Trnd től kaptam tesztelésre egy Braun 7899cc villanyborotvát. Volt előtte már ajándékként a kezemben körkéses Philips de iktatnom kellett, borzalmas volt. Próbáltam névtelent az sem jött be. Aztán vettem egy Braun 5443-at amit a mai napig nem lehetett agyoncsapni sem. Persze szitát és kést azért cseréltem.

Egyedüli gond, hogy az áll alatti részt és a nyakon a szőrt otthagyta.

És akkor egyszer csak a kezemben a Braun 7899cc. Ég és föld a különbség, hiába évek alatt azért nagyot fejlődött a technika. Én eleve a körkésest kizárom mint lehetőséget. Irritál, tép stb. Sok ember nem tudja milyen irányba induljon el, mert valljuk be, egy borotva zsákbamacska is lehet. Ha nem tudod eldönteni én a 7899cc-ről elmondom, ami eddig kiderült és számodra fontos információ lehet. Ami nálam számít, gyors legyen, ne tépjen, és az áll alatt is borotváljon. Mivel egy teszt csapatban vagyok benne több mint 100 ismeretlen ember cenzúrázatlan és elfogultság mentes véleményét láthatom.

Kezdem a hibákkal: ha szép és prémium érzetet akarsz, full feketében vedd meg! Van még elöl matt ezüst színű, de nekem nagyon nem jön be. A másik, ha zselével akarod használni, nehéz kitakarítani. Ne de minek neked zselé? A hibalistát itt le is zárnám ennek a gépnek ennyi a hátránya.

Előnyei: 3 napos borosta 5-7 perc, másnap reggel átborotválás 3 perc alatt!

A borotva nem húz, nem tép, és nem irritál! Az áll alatti és nyaki részeken tökéletesen leviszi a szőrt. Egy két tesztelő jelezte, hogy többször át kellett ugyan menni a kényes részeken de levitte. Ezeket a tulajdonságokat egyrészt a saját bőrömön, másrészt a tesztelő társak egyöntetű véleménye alapján mondom.

Nekem ennyi tökéletesen elég is lenne de ez egy prémium kategória és jár hozzá egy tisztító állomás is, ami állandóan karban tartja a borotvát és fel is tölti. Vicces, de a fej részt kimossa, fertőtleníti, olajozza és a végén leszárítja. Használhatod kádban, zuhanyban, habbal, zselével vagy amivel akarod, mert vízálló. Ha a tisztító állomás nélkül veszed meg jóval olcsóbb ( 60.000 környéke ), és a csap alatt elmoshatod forró vízzel. Amúgy egy feltöltéssel ( 1 óra ) 50 percig tudsz vezeték nélkül borotválkozni. Ha teljesen lemerítetted, 5 perces gyorstöltéssel már borotválkozhatsz. Van rajta kipattintható, hosszúszőr vágó kell ennél több?

Ezek a tulajdonságok garantáltak, nincs zsákbamacska, igaz, hogy nem olcsó de van hozzá folyamatosan alkatrész, alapból 2 év garancia. Ha ezt megveszed 5-10 évig biztosan használni tudod, így nézve az ár már mindjárt barátibb.



Üdv egy férfi segítő:-))

2010. dec. 14. 12:58
Huhh, egy gyors kérdés. Aksis, vagy hálózatis a jobb?
53. 568efcb25c (válaszként erre: 51. - 9463e4b444)
2009. dec. 18. 10:54
Szerintem ez is egy olyan dolog, hogy kinek mi jön be. Lehet, hogy az eladónak a körkésest szereti a bőre, lehet, hogy másnak a rezgőkésest. Erre szerintem nem lehet építeni. Mindenki elmondja a személyes tapasztalatait, de nincs univerzális módszer. Az biztos, hogy a rezgőkésessel jobb eredményt lehet általában elérni, de ez is sokmindentől függ :)
2009. dec. 14. 15:20
Ugyan már rá fog jönni, mert vagy kesztyű vagy borotválkozó készlet az újabb trend amit követtek :D
51. 9463e4b444 (válaszként erre: 50. - Miklós80)
2009. dec. 14. 11:06
Szia! Én már megvettem a páromnak, rezgőkéses lett belőle. Gyorsan be is csomagoltam, meg ne lássa mit kap... Sajna személyes tapasztalattal nem tudok szolgálni... majd karácsony után ha kipróbálta:P de szerintem nincs igazad, nagy áruházban érdemes próbálkozni hátha valamelyik eladó próbálta a terméket és van személyes tapasztalata.
2009. dec. 9. 15:49
Nyilván megfordult a fejemben, hogy a nagy áruházakban érdeklődjek az eladóktól, de ők a gyári adatokat tudják elmondani ami a neten is fennt van, viszont nincs a termékekkel kapcsolatban tapasztalataik, ezért is írtam ide!
2009. dec. 9. 14:38
De amit mondasz az milyen márka, mert akkor utána nézek neten, meg megnézem milyen funkciói, felszereltsége van!
2009. dec. 9. 13:44
Mint ahogy le is írtam így van, egyébként 20 felett nemsokkal már kapsz igen jót is;) Ami tud formázni trimmelni, is ha már veszel akkor valóban azt ajánlanám.
2009. dec. 9. 12:55
Nem tudom mennyivel lehet drágább egy formálós, trimmelős, vízállós, de hát ha picivel 20 felett, akkor belemennék, amit most használok azis már 4-5 éves és semmi baja, azért az sem a legolcsóbb volt anno! Inkább akkkor most vennék egy jobban felszereltet és akkor az bírja is egy jó darabig! Braunban gondolkozom, mert az ha jól tudom csak rezgő késest dob piacra!
2009. dec. 9. 11:56
Hát 15-20 körül egy alap kategóriás készüléket fogsz kapni,ha visszaolvasol akkor leírtam kik mik vannak a piacon és, mit tudnak, az alapkategóriások általában csak annyival rosszabbak, hogy bizonyos extrák nincsenek rajta+takarítófej, esetleg nem vízálló, vagy nincs rajta trimmelő, de borotválkozni tökéletes!
2009. dec. 9. 10:23
Karácsonyra szeretnék venni valami borotvát édesapámnak, utána olvasgattam márkák és technológiák szerint de igazából nem nagyon tudok dönteni, mert a tapasztalat azért nagyobb előnyt jelentene a döntésben! Tudtok valami infót mondani, azért az ár nelegyen túl magas, 15-20 körül, köszi
44. babetthopp (válaszként erre: 42. - 9463e4b444)
2009. dec. 8. 09:34
Nincs mit! Pussy
2009. dec. 7. 16:37
Nem is azért mondtam, hogy csak az ár miatt kelljen dönteni, hogy mit vesz ajándékba, de mivel ez eléggé lutri, azért annyira nem szánnék én sokat rá...
42. 9463e4b444 (válaszként erre: 41. - Babetthopp)
2009. dec. 7. 16:00
Igen, csakis márkásat fogok venni! Köszi mident! Puszi
2009. dec. 7. 15:28
Ja igen! A minőség, a márka ebben a kérdésben fontos! Pussy. Sok sikert a vásárláshoz!
40. babetthopp (válaszként erre: 38. - 26cc108953)
2009. dec. 7. 15:27
Nem mondtam, hogy ár miatt kell emellett dönteni. Leírtam mindent :-)
2009. dec. 7. 15:23
Igazad van, de azért nem mindegy, hogy mennyit kell rákölteni a későbbiekben:) Az biztos, hogy a hagyományos pengék nagyon sokba kerülnek ahhoz képest... és elég gyorsan kopnak ahogy hallom.
38. 26cc108953 (válaszként erre: 37. - Babetthopp)
2009. dec. 7. 14:56
Abban ami a páromnak van valami szitát kellett csreélni eddig egyszer egy év alatt. Bár szerinte még így is jobban megéri, mert nem kell folyamatosan külteni a plusz dolokgra ,mint borotvahab, meg pengék. Szerintem első sorban nem az ár miatt dönt valaki emellett :)
37. babetthopp (válaszként erre: 36. - 9463e4b444)
2009. dec. 7. 13:27
Tavaj 9 ezer volt a Philips. Még most is ugyanazzal borotválkozik. egy idő után kell másik, új penge bele, de sokáig bírja. Már egy éve. Megéri megvenni. A sima borotvák is drágák és azokban gyakrabban kell pengét cserélni, ami 2-3 ezer forint is lehet.
2009. dec. 7. 13:23
Köszi a sok információt! Akkor megpróbálom megtudakolni óvatosan, hogy mi a véleménye az elektromos borotvákról:)Még annyi, hogy árakról tudtok valamit? Elektromos jóval drágább, de hosszú távon megtérül, nem? Vagy abban is kell cserélni valamit?
2009. dec. 7. 12:37
Dehogy is vág :D:D Akkor nem találták volna ki ha vágna :) Amit mérlegelned kell, az az ár, illetve a borosta mérete, talán még annyi, hogy ha már nagyon el dzsungelosodik a helyzet a rezgősökön szokott lenni, szakállvágó vagy testszőr nyíró a lényeg, hogy előtte le lehet vágni kissebre és utánna már kényelmesebb a simítás..
34. babetthopp (válaszként erre: 33. - 9463e4b444)
2009. dec. 7. 12:24
Nem vág a körkéses, nyugi. szerintem nagyon jó. Én nekem nem szokta szúrni a borosta az arcom. Írtam, hogy melyik a jó. Nem tudok arról hogy van 5 pengés.
2009. dec. 7. 12:14
Szerintem nem lenne ellenére az elektromos cucc sem. Mindenesetre ez a körkésesdi elég félelmetesen hangzik:)Nem könnyű azzal megvágni magad? Van már 5 pengés is hagyományosból nem?
2009. dec. 7. 12:11
Próbálok én is segíteni, amennyire tudok. A páromnak most elektromos borotvája van, és én nem nagyon vagyok megelgedve vele :( Sajnos nem viszi le teljesen a szőrt, és én babapopsi szintű puhaságot szeretnék, de sehogy nem tudom rávenni, hogy használjon emellette hagyományos borotvát is. Nagyon szereti :) Neki ilyen rezgőkéses valami van, ami tényleg jól leszedi, nem is látszik utána semmi, de amikor odabújok hozzá akkor azért érzem :) Szóval gondold át ezt a kérdést azért!
2009. dec. 7. 11:10

Végre egy topic ahol úgy érzem, hogy volt értelme, hogy párom rávett a regisztrációra :)

Nah akkor, alapvetően 2 típus van, Mechanikus, és villamos. A mechanikus lehúzós habozósat ismeri mindenki. A villamos további két csoportra bontható, körkéses(filipsz), Rezgőkéses(braun), ezen márkákon kívül több is van, de ezeket ajánlom ha már ajándék ;) A körkéses nem nyírja le olyan alaposan, ellenben gyorsabb mint a rezgőkéses, a rezgő alaposabb, de lassabb, többször kell cserélni a szűrőjét, de talán kíméletesebb a bőrrel.

Ezekután már csak ki kell tapogatóznod;)

2009. dec. 7. 10:19
Szia! Először is meg kéne tudakolnod valahogy, hogy használna e villanyborotvát, mert sok férfi nem szereti. Az én párom, tavaly ezt választott magának. Philips (close and easy) 6920 6900 Series . Kék színű és nagyon szereti. Ha nem szeretne villanyborotvát, akkor minden képp 3 pengés borotvát válassz neki. Remélem tudtam segíteni!
29. cirok
2008. dec. 28. 18:14
BRAUN 3710 - es villanyborotváról szeretnék érdeklődni, van e valakinek éetékelhető tapasztalata? Köszi.
28. 3e02cfe4a5 (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2008. dec. 4. 01:44
Ez igy ebben a formaban nem igaz mivel en is erzekeny boru vagyok de nekem teljesen bevalt a sok gilett contur sensor extra mitudomen milyen wilkinzo vacak utan elhiheted mindent kiprobaltam a galler folott 2 centire kb 2 centi szelesen mintha tinedzser ;lettem volna.a villany borotvatol nem es azota soha.
2008. dec. 3. 18:45
Van a philipsnek olyan borotvája, ami villanyborotva, de vizesen kell használni. Van hozzá speciális gél, ha megnyomsz egy gombot, ráfröcsköli az arcra. A páromnak ilyen van, nagyon szereti. muszáj volt ilyet vennie, mert nyáron, ha izzadt az arca, a sima villanyborotva nem szedi le a szőrt rendesen, így pedig mindegy, hogy meleg van-e vagy sem. 35000 volt a borotva és a gél bele 2400 ft, kb 1,5-2 hónapig elég 2 naponkénti borotválkozáshoz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook