Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik szájsebészetet ajánlanád bölcsességfog műtéthez? fórum

Melyik szájsebészetet ajánlanád bölcsességfog műtéthez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. ápr. 30. 16:40

Sziasztok!


Főleg Péter.70-nek írom, de mindenkinek, aki profi, emberi és hatalmas szaktekintélyt keres szájsebészettel kapcsolatban. Tehát egy jó dokit (szerintem egyébként több mint jó:)

Viccet félretéve privátba üzenek szívesen, hol található meg az említett orvos.

80. KisCsillag001 (válaszként erre: 79. - Péter.70)
2010. ápr. 2. 18:35
Mária utca, már írtunk sokat róla, olvass vissza:)
2010. márc. 31. 18:49

Sziasztok!


Melyik szájsebészetet ( esetleg orvost) ajánlanátok jó szívvel Budapesten? Jobb alsó bölcsességfog még nem nőtt ki, de ki kell szedni. Jó lenne ha nem kéne érte fizetni:)


Köszönöm szépen előre is

78. KisCsillag001 (válaszként erre: 77. - Uzel)
2010. febr. 22. 19:44
Ne félj tőle, az alsó rosszabb. Hátra kell döntened a fejed, és kicsit "fekvősebbre" állítják a széket. Egyáltalán nem vészes, ne félj tőle:)
77. Uzel
2010. febr. 22. 17:53

Nekem is nagyon jó tapasztalataim vannak a Szentkirályi utcai dokikról (konkrétan Dr. Farkas Péter). A két alsó bölcsességfogamat távolították el, volt vésés, minden ami kell, de nagyon gyorsan megvolt az egész, és gyorsan be is gyógyult.

Lexi, csináltak panoráma röntgent? Mert lehet, hogy neked sem férnek el a fogaid, és akkor az öblögetés kevés.

Mostanában megyek a harmadik műtétemre, most csak azért félek kicsit, mert ez felső lesz, és ilyen még nem volt. Nem tudom elképzelni, hogyan férnek majd hozzá... :(

76. KisCsillag001 (válaszként erre: 75. - Lexi22)
2010. febr. 13. 11:23
hát, menj el a fogászatra mindenképp!..
75. lexi22
2010. febr. 13. 11:15
sziasztok.én egy 22 éves lány vagyok 3 hete szenvedek 3 bölcsességfoggal.nem alszom rendesen, antibiltikumot szedek, és nemtudok enni annyira fáj.a doki azt mondta, h kamillával öblögessem a szám, meg maszirozzam az inyem, segitsek kijönni a fognak,de ez sem megy.menjek vissza,h vágja fel az inyem??????én ezt már nembirom:( mit tegyek????????
74. KisCsillag001 (válaszként erre: 73. - Panka78)
2009. nov. 18. 20:07
Nekem nem volt ilyen. Cataflam, jegelés nem segít? Ha ennyire fáj, mondd, hogy írjon fel valamit mindenképp. Jobbulást!
2009. nov. 18. 12:02

Szasztok!

Mit tegyek? Csüt. szedték ki a bölcsességfogamat, majd hétfőn kezedett el először fájni a helye, meg az egész állkapcsom, fülem.

Tegn. visszamentem a dokihoz, aki szerint tök szépen gyógyul a seb, nem ír antibiotikumot..

Nem vagyok kényes, de már 2 éjszaka nem aludtam, úgy fáj a csomtom, sugárzik a fájdalom a fülembe...

Ez normális??????????

72. Bogárka62 (válaszként erre: 71. - Liliom85)
2009. nov. 8. 01:23

Szia!

Azt szeretném megtudni, hogy hol voltál fogorvosnál ahol altattak?

Bölcsesség fogamat kell kihúzatni. Egyet már kihúztak, utána varrtak hát nem volt kellemes.


Köszi a választ!

71. liliom85 (válaszként erre: 58. - 53b2c7c315)
2009. nov. 4. 18:42
Nekem azért kell kiműteni a fogaimat, mert már július óta hullik a hajam. A bal felső annyira nyomja a 7-es fogat, hogy annak az egyik gyökere már fel is szívódott, ami a hajhullásomat okozza. Az altatást pedig az orvos rögtön felajánlotta, pedig azt hittem, hogy majd kicsit hisztizni kell...
2009. nov. 2. 19:50

Nyugi, nem biztos, hogy fájni fog ez is!

Az alsókat nekem is fúrták, de a felsőt egészben kiszedték, haza is hozhattam. :)

69. 421d0fb05f (válaszként erre: 68. - Jéghegy)
2009. nov. 2. 18:51

Szia!

Szerintem nem feltétlenül... Lehet, hogy más a fog elhelyezkedése, gyökere stb. És a felsők annyira nem durvák, mint az alsók. A csontfúró... hát, igen. Felejthetetlen élmény!

Tömés? Ezek szerint a Te foga(i)d kinőtt? Az enyémek egyáltalán nem.

Oh, hát én is bepróbálkoztam már ilyennel, hogy "jaj, de fáj", mire azt mondták, hogy jó, akkor előbb szedjek antibiotikumot, és ha már nem fáj, nem lesz begyulladva, akkor megbeszéljük az időpontot. Ezeknél sosem lehet tudni :D

2009. nov. 2. 14:42

Sziasztok!

Lesz egy lüke kérdésem:))

..ha már 1x majd megpusztultam a bölcsességfog eltávolításakor, most is hasonlóra számíthatok?

Akkor széna-szana tört a fogam, csontfúró stb. stb. A doki csúcsjó fej, és ügyes, minden tőle telhetőt megtett a fájdalmam enyhítésére, de szegénynek csak részben sikerült. Kemény 1/2 órás menet volt!!!!!

Tegnap kihullott a tömés a fogamból, de mivel MÉG nem fáj, köv. hét csütörtökre kaptam időpontot:(((

REmélem addig nem robban be a fogam. Én birka nem vagyok rutinos, csípőből rá kellett volna a kérdésre vágni, hogy :FÁJ. Akkor mehettem volna akár már szerdán...

67. 421d0fb05f (válaszként erre: 66. - KisCsillag001)
2009. nov. 1. 23:19
Azt senki nem mondta, hogy "semmi" nem múlik az orvoson. Ez így, ebben a formában marhaság lenne. Csak azt írtam, hogy jó orvos mellett is lehetnek fájdalmak műtét közben és után is.
66. KisCsillag001 (válaszként erre: 65. - 421d0fb05f)
2009. nov. 1. 22:10
Én sem szeretnék vitatkozni, csak leírtam, hogy azért az nem teljesen igaz, hogy az orvoson semmi nem múlik:)
65. 421d0fb05f (válaszként erre: 63. - KisCsillag001)
2009. nov. 1. 21:32
Tény, hogy hozzá nem értő orvos el tudja szúrni a műtétet, és lehetnek súlyos következményei... De ha valakinek műtét közben vagy után fáj, vagy később problémája van vele, nem feltétlenül az orvos a rossz. Benne van a pakliban ez is (engem egy sarlatán neurológus majdnem kinyírt, úgyhogy tapasztaltam már ilyet), de nem minden esetben a "kontár" munka eredménye a későbbi szövődmény. Mi nem értünk hozzá, de egy fogdoki biztos fel tudná vázolni, mi mindentől függ. Nekem a helyi érzéstelenítésben végzett műtét nagyon fájt, mert gyulladt volt az íny, és nem hatott rendesen az érzéstelenítő, de utána semmi bajom nem volt. Az altatásos után kicsit nehezebb volt, és az egyik sebem miatt most kicsit aggódom, mert mintha felsértette volna valami, de majd pénteken megyek más miatt a klinikára, és megnézetem. Ugyanaz az orvos csinálta az összeset. Egy ismerősöm azt mondta, nudli a műtét, viszont utána napokig kőkeményen szenvedett - szóval valamennyire "betege" is válogatja. :) Sok mindentől függ, az tuti. De félre ne értsd, nem vitatkozni akarok, és simán el tudom képzelni, hogy az ismerősöd valóban az orvosa miatt szenved!
2009. nov. 1. 21:12
Ha bp-i vagy, akkor a Szentkirályi utcát.
63. KisCsillag001 (válaszként erre: 61. - 421d0fb05f)
2009. nov. 1. 21:09

De, függ szájsebésztől is. Ismerősömet más műtötte, begyulladt a fogzacskója, fél éve járnak vissza, többször újra kellett vágni az ínyét, volt, hogy minden nap járnak. Arról az orvosról több rosszat hallottam. Engem más műtött, nem éreztem semmit, a sebgyógyulás is egyáltalán nem volt szenvedős, pedig gyógyszert is csak első nap vettem be 2-t, többet nem. Ajánlottam már ismerősöknek az én orvosom, és mindenki dicsérte, szóval függ orvostól. (nem csak attól, de attól is.)

Szóval én a műtét alatt és után sem szenvedtem:)

Panka, azért varrnak, mert pl nekem teljesen felszín alatt volt a fog, egyáltalán nem nőtt ki, szóval az ínyem rendesen körbe kellett vágni:D Elég fura lett volna úgy hagyva. :)

Én ilyenkor a másik oldalon eszek, mert míg a varrat bent van, nehéz tisztítani, de varratszedés után ehetsz és nyugodtan moshatod.

62. vekvik
2009. okt. 31. 16:27
ki lehet ezt a műtétet bírni. Nekem is egyet ki kellet vésni (bölcsifogat) jobban viseltem, mint hittem. Pedig én aztán nagyon félős voltam.
61. 421d0fb05f (válaszként erre: 60. - Panka78)
2009. okt. 31. 16:24

Nekem azért "járt", mert keményen epilepsziás vagyok, és hiába kértük már először, hogy nyugtatózzanak be, nem tették. Olyan rohamaim voltak, hogy sürgősséggel szállítottak át a neurológiai klinikára. Egy fogamat sikerült helyiben kivenni, de akkor is többször elájultam. A másodiknál volt, amit írtam, hogy megnyitották, és összevarrták. Aztán neurológiai javaslatra elaltattak, és hármat vettek ki egyszerre. Szóval nem azért altattak, mert kényes vagyok... Kívánságműsor nincs, csak olyan helyeken, ahol kifizeted.

Egyáltalán nem a szájsebésztől függ, hogy fáj-e, hanem a fog elhelyezkedéstől. A gyógyulási folyamat meg nem volt brutál... Nekem egyáltalán nem nőttek ki, csonteltávolítással műtötték ki. Nem húzták! Csontfúróval meg fogóval bányászták ki! És mivel nagy sebet kell ejteni, hogy ki tudják szedni a - nálam - keresztben fekvő fogakat, össze is varrták mind a négynél. Se szájzáram, se gyulladásom nem volt, fájdalomcsillapítót sem kellett sokat bevenni. Nekem is szuper szájsebészem volt, ráadásul még tüneményes is! :)Egyébként nekem is agyaraim voltak :D

2009. okt. 31. 15:03

Sziasztok!

Nekem furcsa, hogy varrnak... Nekem még nem tették, és mi ez az altalásban végzett fogeltávolítás???!!! Mármint, hogy kinek "jár"???

Én is akarom, mert a bölcsességfog gyilkos dolog..!!!! ..ha fáj azért, aztán, ha kihúzzák azért, aztán, ha gyógyul azért:((((((

Nekem brutál méretű foggyökereim vannak, amik hozzá vannak nőlve a csonthoz. A fszájsebész is csodálkozott, hogy ennyi idős korban nem gyakori. Hát, ez van!

A fog eltávolítása nem egy sétagalopp, de én is azt mondom, hogy függ a szájsebésztől. Az enyém tuti! És ezt nem csak én vallom, hiszen akár 150km-ről is képesek ide utazni Hozzá.

A gyógyulási foly. is brutál, mert belemegy a kaja, és azért akárhogy is tisztán tartod, nem jön ki minden. Ilyenkor jön egy újabb gyulladás. Én ettől simán meg akarok veszni..

Szájzár: kiküszöbölhető, de tátogj egész nap:D

59. 421d0fb05f (válaszként erre: 58. - 53b2c7c315)
2009. okt. 31. 14:07

Szia!

Nagyon kicsi az állkapcsom, 5 fogamnak (4 bölcsességfog + bal 5-ös fog) nincs helye a fogsorban, ezért nem tudtak kinőni, hanem csontban maradtak. A kisőrlő egyelőre bent maradt, mert nagyon bonyesz lenne kiműteni, hozzá van nőve az alatta lévő két foghoz,amelyeket nagy nehezen rendbe hoztak, de előbb-utóbb azt is ki kell operálni. A bölcsességfogaim pedig úgy begyulladtak, hogy azt hittem, minimum ínyrákom van, úgy nézett ki az egyik. Nem részletezném...

2009. okt. 31. 14:01

Miért vetetitek ki őket? Elromlottak? Vagy összetolja a többi fogat?


Nekem most növöget bal felül az első bölcsességfogam. Egyelőre nincs baj vele (kop-kop), van hely neki, de olyan hátul van, hogy nehezen tudom megmosni.

57. 421d0fb05f (válaszként erre: 56. - KisCsillag001)
2009. okt. 31. 13:44
A fekete cérna még oké. De az a fehér damilszerűség... Tele lett sebbel a szám, ráadásul nehéz volt fogat mosni, mert a kefe sörtéi beleakadtak - ezt nem tudom máshogy elmagyarázni. A lényeg, hogy feszített, bökött, belevágott az ínybe... Nekem is mind a négyet kivették, az elsőnél volt fekete. A másik háromnál alaposan megszívtam...
56. KisCsillag001 (válaszként erre: 55. - 421d0fb05f)
2009. okt. 31. 12:43
Nekem eddig mindháromszor fekete volt, az alsóknál zavart is, bement a kaja alá (bocsi..:D). Ott mindig alig vártam, hogy kiszedjék. A felsőnél már nem zavar annyira, de mégis csak jobb lenne előbb..:)
55. 421d0fb05f (válaszként erre: 54. - KisCsillag001)
2009. okt. 30. 16:29
Jó, én is a 6. napon mentem, mert 23-án kellett volna menetrend szerint kiszedetni. Ne várj szerintem, jobb minél előbb megszabadulni tőlük. Mondjuk, amikor olyan puha, fekete cérna volt a számban, az nem volt gáz, pláne, hogy magától kijött, de az a fehér, damilszerű... Szadista állat volt, aki azt kitalálta! Mindenhol összeböködte, és kisebezte a számat. Alig vártam már, hogy kivegyék! Nyugi, egy nap nem oszt, nem szoroz!
2009. okt. 30. 16:11
Ha esetleg valaki jönne erre az elkövetkező 2-3 napban.. Eddig mindig 8 nappal később mentem varratszedésre, de egyébként azt mondták műtétekkor, hogy "egy hét múlva" valamint "jövő héten" menjek. Volt, aki mondta, hogy 6 nappal a műtét után ment varratszedésre. Szóval, szerintetek a 6 nap jó? Én most 6 nappal a műtét után terveztem menni, vagy várjak még egy napot?
2009. okt. 22. 14:40

Most látom, hogy írtatok:)

Nekem ma volt a második varratszedés, így az alsó 2 ki lett műtve. Az "első-felső" :) jövő szerdán lesz, és a másik felső gondolom 2 héttel utána.

Mi még nem adtunk semmit, hisz még csak a felénél járunk, a műtétet pedig a TB fizeti. Majd a 4. varratszedésre szerintem viszünk valamit neki, nagyon megérdemli, nagyon kedves orvos, és jól is dolgozik (azért számít az is, hogy milyen az orvos). :)

52. liliom85 (válaszként erre: 51. - 421d0fb05f)
2009. okt. 20. 21:24
Húú! Köszönöm az élménybeszámolót! Még nem vagyok ideges, még messze van a november 26-a,de azért gyűlnek bennem a kétségek... Abban bízok, hogy talán, mivel nincs panaszom egyébként a fogaimra, nincsenek begyulladva, vagy ilyesmi, talán nem lesz olyan elviselhetetlen, mint azoknak, akiknek tele a szájuk a sok gyulladt szövettel... legalábbis ezt mondta az orvos... Még biztos lesz 1-2 kérdésem, addig is JOBBULÁST!!!:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook