Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik szájsebészetet ajánlanád bölcsességfog műtéthez? fórum

Melyik szájsebészetet ajánlanád bölcsességfog műtéthez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
51. 421d0fb05f (válaszként erre: 50. - Liliom85)
2009. okt. 20. 17:12

Igen, szükség lesz rá, és nem azon múlik, hogy fáj-e, hogy mennyire jó vagy rossz a szájsebész (ezt azért írom, mert most olvastam fórumon olyat, csupa nagy betűvel, hogy "ha jó a szájsebész, nem fájhat"). A nyavalyát nem! Erre nincs szabály, hogy mikor és mennyire fáj - egyénenként változó, a fog helyzetétől és még sok mindentől függ. Van, aki meg sem érzi a műtétet, utána szájzárat kap, és napokig meg akar bolondulni. Nálam fordítva volt.

Az első műtétemet meg tudták csinálni helyi érzéstelenítésben, bár 3X ájultam a fájdalomtól, de talán 1 fájdalomcsillapítót kellett bevennem összesen.

A másodiknál megnyitották az ínyt, erre 3 epis roham -> visszavarrták -> mentővel irány a neurológiai klinika. Ott adtak javaslatot altatásra. Szóval nekem maga a műtét volt szörnyű először, utána semmi fájdalom, semmi szájzár. Altatásnál nyilván nem fáj a műtét, utána viszont pár órán át rettenetes. Nekem súlyosbította a helyzetet a roham miatti állkapocsgörcs. Azt sem tudtam, a három közül melyik fáj legjobban! (Az alsók rosszabbak.)Egyébként most sem volt szájzáram, és szerintem tök jól bírtam/bírom a strapát. Fájdogál, de ennyi belefér, ez a dolga :)

Jégzselé: műanyag zacsiban kék zselé. Beteszed a hűtőbe, és amikor elég fagyos, belerakod pl. egy mosdókesztyűbe, és az arcodra teszed. Mivel zselé van benne, meg tudod nyomkodni, "formázni", és nem töri az arcodat. Rá is tudsz feküdni.

Flector rapid por - ugyanaz, mint a cataflam. 10-15 perc alatt hat.

És még valami: műtét után azonnal kezdj el "tátogni", nyitogasd a szád, erőltesd, ha fáj, akkor is!!! Beszélj,amennyit csak tudsz, mert akkor nem lesz szájzárad. Én már aznap este ettem puha, de darabos ételt is, dumáltam sokat, a szobatársammal röhögtünk (bár annyira fájt, majd' összecsináltuk magunkat), és az első fogmosásnál is kefével-fogkrémmel mostam a sebeket (persze, nem sikáltam). Szóval ne kíméld túlságosan, mert az visszafelé sülhet el! Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj! Már nagy rutinom van :D Most olyan "kellemesen" sárgászöld árnyalatú a pofim, és már majdnem akkora, mint eredetileg volt. A varratok viszont iszonyat idegesítőek, alig várom már, hogy kiszedjék őket!

50. liliom85 (válaszként erre: 49. - 421d0fb05f)
2009. okt. 20. 16:54
Köszönöm a gyors választ:) A jégzselé ötleted nagyon jó, venni is fogok, de nem tudom mi is ez? Amolyan tubusos krém/zselé? Ismerős a neve, talán a Rossmannban láttam. És mi is az a Flector por? Én már kerestem magamnak homeopátiás fájdalomcsillapítót, de persze minden ilyesmire vevő vagyok...attól tartok, hogy 4 bölcsességfog eltávolításnál szükség is lesz rá!
49. 421d0fb05f (válaszként erre: 48. - Liliom85)
2009. okt. 20. 16:45

Szia!

Nekem ugyanaz a szájsebész műtötte ki klinikán helyi érzéstelenítésben 1, altatásban 3 bölcsességfogamat. Én nem pénzt adtam neki, hanem gyöngyből készítettem neki egy komolyabb ékszerszettet (nem tinglitangli, bóvli egysorost) és most fejezek be szintén gyöngyből egy kb. 2300-2500 szemből álló képet. Ha boltban venném, ezek értéke kb. 10-15 ezer ft lenne... Nagyon fiatal, tüneményes doktornőm van. Az ékszert már odaadtam neki az 1. műtét után, annak látszólag nagyon örült, varratszedésre viszem a képet meg valami csokit veszek mellé (meg poénból lehetne olyan fogmosáspótló rágógumit is hozzátenni :D ). Tudom, ez nem minden orvos esetében nyerő ötlet, de szerencsére vannak még olyanok, akik a saját készítésű ajándékokban jobban meglátják a hálát és a szeretetet.

Engem pénteken műtöttek, elég gáz volt, mert epilepsziás vagyok, és rohamokra ébredtem (emiatt is altattak az 1. műtét után, mert akkor is volt 3 rohamom). Ha elfogadsz egy tanácsot, jégzselét vigyél magaddal, és tetesd a hűtőbe. Azért jobb, mint a sima jég, mert rá tudsz feküdni, felveszi az arcod formáját, és már rögtön ébredés után, amikor még kómás és fáradt vagy, el tudod kezdeni jegelni, ami nem hátrány, mert kevésbé dagad be az arcod, és a fájdalmat is enyhíti (a fájdalomcsillapító, amelyet infúzióban adtak, az annyit ért, mint halottnak a csók). Nálam egyébként a Flector por volt a nyerő.

KITARTÁS!

2009. okt. 20. 16:27
Ms kaptam időpontot: november 26-án műtik ki mind a 4 bölcsességfogamat altatásban. Azt szeretném megtudni, hogy ti mennyit adtatok a szájsebésznek, illetve az altatóorvosnak? Mi a szokás?
47. KisCsillag001 (válaszként erre: 46. - 421d0fb05f)
2009. szept. 29. 19:19
Az utána lévő napokban nem fájt szinte egyáltalán:) A sebem szépen gyógyult, én óvatosan mostam a seb körül így nem jött le. 8 nappal később mentünk vsz-re, mondta, hogy szép a seb.
46. 421d0fb05f (válaszként erre: 45. - KisCsillag001)
2009. szept. 28. 21:22
Szia! Csak érdeklődöm, milyenek voltak a műtét utáni napjaid, hogy gyógyul a sebed stb... Nekem két nappal műtét után rajta maradt a varrat a fogkefén, de az orvos az mondta "varratszedésen", hogy gyönyörű a seb. Mivel nem volt semmi problémám műtét után, másfél hét múlva már megyek a következőre. Jó lenne azt is ennyivel megúszni, de nem álmodozom :)Magától a műtéttől már előre be vagyok ...va, mert az előző rettenetes volt. Úgyhogy 8-án lehet nagyon szorítani!!! :) :(
45. KisCsillag001 (válaszként erre: 44. - 421d0fb05f)
2009. szept. 15. 22:54

Nekem olyan 40 perc volt a műtét (+ vártuk amíg hat az érzéstelenítő, az olyan 10-15 perc). Nem volt gyulladás, viszont a fogat csak darabokban lehetett kivenni, mert, ahogy a nővér mondta, "nagyon ragaszkodó" :)

Én tegnap jegeltem, reggelre bedagadt, ma már annyira nem jegeltem, de holnap fogom újra. Tegnap fájt a nyelés, mostmár nem vészes. A fog(hely)em tegnap fájt eléggé, de mára rendesen enyhült, érezni érzem hogy volt ott valami, de nem fáj. A műtét alatt semmit nem éreztem:)

44. 421d0fb05f (válaszként erre: 43. - KisCsillag001)
2009. szept. 15. 19:42

Szia!

Engem ma műtöttek, de azt hittem, ott őrülök meg a fájdalomtól. Volt gyulladt szövet, gondolom, ezért hatott kevésbé az érzéstelenítő, meg hát elég hülye helyzetben volt a fog. 3-kor vettem be fájdalomcsillapítót (akkor éreztem, hogy egyre kevésbé zsibbad), most vagy az hat még mindig, vagy jól viselem. 1 óra volt az egész, mindennel együtt. Azóta jegeltem/jegelem, eddig csak icipicit dagadt meg. Neked mennyi idő után kezdett el fájni és dagadni? Nekem csak nyelésnél fáj nagyon a fülem töve, plusz a szájnyitás kicsit nehezebb, de elviselhető. Nem bánnám, ha így maradna, de nem élem bele magam.

Jobbulást kívánok Neked!

Üdv

2009. szept. 14. 13:00
Na túl vagyok rajta, semmit nem éreztem:) Mostmár kezd fájni..
42. vekvik (válaszként erre: 41. - KisCsillag001)
2009. szept. 8. 15:15

jajj ttuuudddooom!!!

Ő is megnézett engem is!!

Őt is tudom ki!

41. KisCsillag001 (válaszként erre: 40. - Vekvik)
2009. szept. 8. 14:47

Igen, Mária utca.

A keresztneve Tatjana, ennyit tudok, mivel orosz, a vezetéknevét nem jegyeztem meg.

Majd egy hét múlva írok :)

40. vekvik (válaszként erre: 39. - KisCsillag001)
2009. szept. 8. 13:57

Na akkor túl leszel rajta!

Ne félj, nem lesz semmi gond!

Mi a neve doktornőnek?

Én először Dr Kénosi Viktóriánál voltam ő vizsgált előszőr, de mivel speciális eset voltam, átadott Dr Koppány Ferencnek. Mindketten nagyon rendesek!!!

És akkor ez a Mária utca ugye?

39. KisCsillag001 (válaszként erre: 38. - Vekvik)
2009. szept. 8. 13:50

Jövő hétfőn műtenek (azt hiszem, 12-e) délelőtt 10:30. Nagyon kedvesnek tűnik a doktornő (szakmai tudásáról nem nagyon tájékozódtam még, most értünk haza), örülök, hogy őt kaptam.

Először behívott, elkérte a röntgent, megvizsgált, és mondta, hogy menjek ki, megnézi a röntgent - csak lassú a gép, de sietni fog..:D Pár perc múlva kijött a váróba, rögtön megismert, intett, hogy mehetek vissza. Na itt akartam mondani, hogy a suliszünet miatt legyen október vége, hogy ne kelljen hiányozni. De ő megelőzött: Akkor hétfőn fél11-kor találkozunk. MILYEN HÉTFŐN? Jövő héten.. Erre azért nem számítottam, de jobb előbb túlesni rajta. Paraaa...:( :)

38. vekvik (válaszként erre: 37. - KisCsillag001)
2009. aug. 31. 17:14
várom:D
37. KisCsillag001 (válaszként erre: 36. - Vekvik)
2009. aug. 31. 17:12

oké, írok:)

a héten vagy jövő héten megyünk vizsgálatra. szünetben akartam, de szerdán telefonáltunk, a maradék 3 (hétköz)napon pedig már nem értem rá :) :(

36. vekvik
2009. aug. 31. 11:53
Remélem minden oké, majd mesélj mi volt a vizsgálaton:D
35. KisCsillag001 (válaszként erre: 34. - 421d0fb05f)
2009. aug. 27. 23:46
Jobb, hogy most rájöttek, mint ha hetekig arra kéne várnod, hogy műtsék már ki, annyira fáj. Én is ezért megyek el minél előbb.
34. 421d0fb05f (válaszként erre: 28. - KisCsillag001)
2009. aug. 27. 23:13
Hát, kivizsgáltattam, és a vége az lett, hogy mindet ki kell műteni egyesével (nálam az "egyéb" fognyavalyák miatt nem lehet többet egyszerre), esélyük sincs, hogy egyáltalán áttörjék az ínyt, viszont profin be tudnak gyulladni. Összesen 5 szájsebészeti műtétem lesz a következő 4-6 hónapban, az utolsó komolyabb, annál be is kell feküdni. :( Én a PTE Szájsebészetet választottam, szerintem profik és közvetlenek, akik eddig kezeltek ezzel-azzal, mind nagyon jó fejek voltak, náluk tényleg a páciens van a középpontban.
33. vekvik
2009. aug. 24. 10:07

Örülök:D

Tényleg nem lesz semmi baj!

32. KisCsillag001 (válaszként erre: 31. - Vekvik)
2009. aug. 24. 09:49

igen-igen, megtaláltad :D

és köszi a privit, tényleg megnyugtattál :)

31. vekvik
2009. aug. 24. 08:11
Megvan a fórumod:D
2009. aug. 23. 21:01
A Mária utcában profik vannak.
2009. aug. 23. 20:37
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Ha minden igaz, a Mária utca lesz a választott, de ha valakinek van valami rossz tapasztalata vele, akkor szóljon..:D
28. KisCsillag001 (válaszként erre: 27. - 421d0fb05f)
2009. aug. 21. 13:36
Szerintem mindenképp vizsgáltasd ki, jobb félni mint megijedni alapon :)
27. 421d0fb05f (válaszként erre: 26. - KisCsillag001)
2009. aug. 21. 13:09
Köszönöm a választ! Most elsősorban a váladékozás miatt félek... Egy másik fogamat (kisőrlőt) már így is műteni kell, mert abszolút nem nőtt ki, hanem a másiknak a két gyökere közé nőtt be. Ezt októberben veszik ki, az egyik gyökér levágásával. Lehet, hogy érdemes lenne addig kivetetni, hogy meggyógyuljon, mire a nagyobb műtét lesz. Iszonyatos íze és nagyon kellemetlen szaga van, hiába öblögetek szájvízzel és kamillával, mosom, mint a kisangyal, és már majdnem egy hete gennyezik. Tök undorító... :(:(:(
26. KisCsillag001 (válaszként erre: 25. - 421d0fb05f)
2009. aug. 21. 12:58
Persze, lehet ilyen, sőt, általában így van, hogy "oldalra" nő a bölcsességfog. Nekem mint már írtam még nem tört át, és remélhetőleg a pár hét alatt ami a műtétig van hátra, nem is fog:)
2009. aug. 21. 12:51

Sziasztok!

Tudom, nem tartozik teljesen a fórumtémához, de kicsit meg vagyok ijedve, és szeretnék minél több helyen érdeklődni, hátha történt valakivel hasonló dolog. A jobb alsó bölcsességfogam most próbál kibújni. Egyik napról a másikra bedagadt, és valami büdös, rossz ízű váladék folyik belőle már napok óta, és eléggé fáj. Most kicsit mintha enyhültek volna a tünetek, de még mindig gyulladt az ínyem, és olyan, mintha a fogínynek nem a "tetején" nőne a fog, ahova kéne, hanem a két oldalán érzem, hogy ott próbál bújni. Lehetséges ilyen? Szerintetek ez természetes, vagy orvoshoz kell fordulni? A PTE szájsebészetén sajna, ismerős vagyok... Lehet, hogy megint ott kötök ki?

Bocs a hosszú levélért, ha tudtok adjatok tanácsot! Előre is köszi!

Üdv, Eszti

24. KisCsillag001 (válaszként erre: 23. - Pista55)
2009. aug. 21. 12:11
inkább maradok a szájsebésznél, bár az itteni orvoshoz amúgy sem szívesen járok..:)
23. pista55 (válaszként erre: 22. - KisCsillag001)
2009. aug. 20. 12:02

Nekem meg már nem nagyon volt a felszínen de azért valahogy kiszedte darabokba a fogorvos.

Nem értek hozzá csak ilyen is van.

22. KisCsillag001 (válaszként erre: 17. - Pista55)
2009. aug. 20. 11:49

Nekem még nincs a felszínen, ezért nem lehetne kihúzni.

A bölcsességfogakat általában már nem sima fogorvosok csinálják, hanem szájsebészek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook