Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik receptkönyvet érdemes megvennie egy kezdőnek, amely az összes alap ételt tartalmazza? fórum

Melyik receptkönyvet érdemes megvennie egy kezdőnek, amely az összes alap ételt tartalmazza? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 5. 12:24
én egy weboldalat tudnék javasolni: [link]
2010. febr. 5. 12:24
Én is kezdő vagyok, van itthon Horváth Ilonás szakácskönyv, de semmit nem tudok kezdeni vele mert tök régies ételek vannak benne, még zsírral főz nagyon elavult. Ha én éppen nem nokedlit és pörköltet akarok hanem valami egészségesebb reform kaját akkor máris nem ér semmit.
2010. febr. 5. 12:15
Horvath Ilona szakacskonyve
36. benvik
2010. febr. 5. 11:49
Kétbalkezesek szakácskönyve. Én megtanultam főzni belőle.
2010. febr. 5. 11:44
Az interneten is a keresőbe beirod, hogy kezdő háziasszonyok szakácskönyve és esetleg a gép kihoz rengeteg megoldást, ill. segitséget. Nekem tetszett a Horváth Ilona könyve, hiszen elég népszerű volt.
34. bambuc
2010. febr. 4. 20:32

Én Polcz Alaine : Főzzünk örömmel! című könyvére esküszöm. Nem csak hasznos, hanem szórakoztató olvasmány is, az ételekhez füzőtt történetek miatt. Ráadásul nagyon jó tippek vannak arra, hogyan lehet olcsón, finomat főzni, mit csinálj a maradékkal, hogyan vásárolj a piacon, miről ismerszik meg a friss hús,reformételek, saláták, kipróbált receptek vannak benne. Üzletben már nincs , megvehető a bookline-on.

Én sosem szerettem Horváth Ilona könyvét, de megkaptam az anyukámtól.

2010. febr. 3. 21:45
Nagyon jó Horváth Ilona szakácskönyve. Most is kapható, minden alapvető étel készítését érthetően írja le. Szerintem nagyon jól használható, a fiam is most próbálkozik a főzéssel, kölcsön adtam neki, és jól boldogul belőle. Csak ajánlani tudom.
32. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - Mandulaszem)
2010. jan. 6. 15:15
Nincs mit, szívesen. :-)
31. mandulaszem (válaszként erre: 30. - Pné Veronika)
2010. jan. 5. 22:04
Köszönöm. Amint időm engedi, bele is vetem magam a naplódba:)
30. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - Mandulaszem)
2010. jan. 5. 20:30
Van egy olyan naplóm, hogy "Így főzök én...", ha gondolod, nézz bele, vagy ha elakadsz valamiben, szívesen segítek. :-)
2010. jan. 3. 00:05
Nekem van egy olyan könyvem, hogy "Fiatalok főzőiskolája". Nem tudom kapható e még, esetleg antikváriumban, vagy könyvtárban. Szerintem tanuláshoz nagyon jó, mert részletezi a munkafolyamatokat.
28. kingi7 (válaszként erre: 27. - Mandulaszem)
2010. jan. 2. 23:30
Szerintem, ha az anyósod főztje jó, akkor kérdezz ő csak örülni fog neki, azokat, meg ugysem tudod egy szakácskönyvből sem előhalászni :) ja és a párod is boldog lesz :)
27. mandulaszem (válaszként erre: 26. - Kingi7)
2010. jan. 2. 22:48

Sajnos anyukámmal nem tudok kommunikálni, max telefonon, de ő egyáltalán nem tud főzni. De nem is szívesen kommunikálok vele...


Anyós nagyon jól főz, de elég nagy a távolságtartás közöttünk. Tőle sem szívesen kérdezek.


De hát itt vagytok nekem Ti!:)

26. kingi7 (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2010. jan. 2. 22:41
Próbáld meg, hogy leülsz és összeírod, hogy egy hónapban melyik nap mit akarsz főzni-anyukád tud segíteni.- A szakácskönyvekkel az a gond, hogy nem a mama főztje, én teljesen máshogy szeretem a dolgokat,ami benne van. Pl a töltött káposztát édes káposzta levélbe és egészen piciket töltök :) vagy vannak a főzelékek, van aki rántva, habarva, paprikával, hagymával...rengeteg féle van, ha meg kisérletezgetsz, elmegy a kedved... anyuddal kommunikálj, írd le ahogy ti eszitek :) és szereted
2010. jan. 2. 19:43
Köszönöm.
2010. jan. 2. 17:35

ajánlom, egy hasonló régi téma:

[link]

23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2010. jan. 2. 17:33

az alapokat kell megtanulni, igaz: azt utána tovább variálhatod ízlésetek és hozzávalók szerint.


Nekem elég nagy repertoárom van hétköznapi és hétvégi ételekből.

levesek, főzelékek+feltétk, egytálételek, ezeket kell megtanulni.

Extrát elég ünnepekkor főzni, meg vasárnap

2010. jan. 2. 17:31

Igazából nem a főzéssel van a problémám, mert ami le van írva, meg tudom csinálni. Csak egyszerűen akkora a lehetőségek tárháza, hogy fogalmam sincs, mit főzzek. Gondoltam, hogy egy ilyen könyvben mégis csak össze vannak foglalva az általános kaják.


Pl. 2 év alatt egyszer sem jutott eszembe, hogy rántott húst kéne csinálnom. És persze a fejemhez is lett vágva. Azt szeretném, hogy mi is tudjunk olyan általános, átlagos kajákat enni, mint mások. A túlvariálásból általában sosem jöttem ki túl jól.

2010. jan. 2. 16:34
csatlakozom:Horváth Ilona:):)
20. kingi7
2010. jan. 2. 16:31
Nekem volt egy nagyon jó alap 10 éves koromban kaptam valami "Az első szakácskönyvem" volt a címe, de utána nézek, megkeresem és pontosítok... a legjobb alap, szájbarágós és az alap ételek is benne vannak...ez a nagyon kezdőknek a Horváth Ilona előtt :)
2010. jan. 2. 16:17

Pelle Józsefné: Minerva nagy szakácskönyv az ALAPMŰ

:)

anyukámnak egy zacskóban van-laponként-elhasználódott :)


én beszereztem antikváriumban jó állapotban

2010. jan. 2. 16:05
Horváth Ilona
2010. jan. 2. 15:51
Ok. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
16. Zsu76
2010. jan. 2. 15:50
Szerintem is Horváth Ilonát. Nálunk ez az alap szakácskönyv.
15. Pné Veronika (válaszként erre: 13. - Mandulaszem)
2010. jan. 2. 15:48
Nem, ugyanaz. Nekem megvan még a nagyikámtól és van egy újabb (kb. 1990-es) kiadás is, egyformák.
2010. jan. 2. 15:47
Vagyis kérdezem:)
2010. jan. 2. 15:47
És szerintetek H. Ilona könyvében nem változtak a receptek? Gondolok arra, hogy a legutóbbi kiadás már más.
2010. jan. 2. 15:46
Horváth Ilonáét!
11. Vardia (válaszként erre: 9. - F4804d75d9)
2010. jan. 2. 15:45
Detto:)Még a mamáé volt,aztán nekünk adta,ő meg vett magának egy új kötetet:)
10. Anka71
2010. jan. 2. 15:40
Én is a Horváth Ilona receptkönyvet ajánlom:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook