Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik olcsóbb: ha magad kevered ki a színeket vagy előre kikevert színt veszel? fórum

Melyik olcsóbb: ha magad kevered ki a színeket vagy előre kikevert színt veszel? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. máj. 17. 11:00

Az előttem szólóval egyetértek...

Mi amikor festettünk elmentünk egy festékboltba...kiválasztottuk a színt,és ott szépen egyenletesen bekeverték pár perc alatt. hazahoztuk kicsit fel kellett keverni és már lehetett is keverni

Szép egyenletes színű lett minden, pontosan nem emlékszem mennyi volt de nem volt vészesen drága

5. 11a91585fe (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 17. 10:59

Na ez az,hogy ha felkenem a falra,s nem az lesz amit szeretnék könnyeimmel mosnám le a falról :)) Ami marad a 10 körmömmel kaparnám le. :)))


Esetleg van valami bevált márka is? :P

4. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - 11a91585fe)
2008. máj. 17. 10:58
Nem mostanában, közel tíz éve napsárga nappalira vágytam, hétvégén jött az ötlet, kevertetni egyébként sem lett volna lehetőség. Elinaltam a tesco-ba vettem fehér diszperzitet és gyakorlatilag fél óránként visszamentem szinezőpasztáért. A végén közel annyit kóstált, mintha szobafestő csinálta volna, ráadásul alig volt élénkebb, mint a vaníliasárga.
2008. máj. 17. 10:57

Hááááááááát, szerintem itt igazán igaz az olcsó hús és az ő híg leve teória. Ha keverteted, számítógép számolja ki az arányokat, pici eltéréssel azt fogod a falon látni, amit a kiválasztott mintán.


Ellenben ha te magad, akkor majd jönnek a meglepetések. És nem lesz olcsóbb. Gondolj arra ha rosszul számolod ki a mennyiséget, még egyszer ki tudod-e keverni ugyanazt a színt?


Esetleg meg tudsz-e barátkozni a sokszínű nappalival? :))

2008. máj. 17. 10:56
Lakásfestésre gondolok.:))) A lényeg,hogy az érdekelne,hogy érdemes-e magad pepecselned vele,hogy kikeverd.Aztán vagy eltalálod a szít vagy nem..Nem beszélve arról,hogy maga a színezék drága és sok kell belőle.Vagy nem? Aki mostanság esett ilyen tortúrán keresztül,örülnék ha megosztaná a tapasztalatát.Köszi.
2008. máj. 17. 10:54
Melyik olcsóbb: ha magad kevered ki a színeket vagy előre kikevert színt veszel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook