Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik olcsóbb: ha magad kevered ki a színeket vagy előre kikevert színt veszel? fórum

Melyik olcsóbb: ha magad kevered ki a színeket vagy előre kikevert színt veszel? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Akymo
2009. júl. 31. 21:22
Nekem nem tudták kikeverni sajnos, de már nem akartam többet rá költeni, így is százezer felett volt.:-(
2008. szept. 28. 18:37
Ha a boltban keverik, akkor sokkal drágább. Ha megengedhetjük magunknak, hogy kényelmesek legyünk, akkor nem számít, de mi amikor festettünk, szigeteltünk, mindent mi csináltunk.
2008. szept. 21. 09:03
ha magad kevered ki a szineket
33. supin
2008. jún. 15. 11:41
nEKÜNK NEM SIKERÜLT OLYANRA KEVERNI AMILYET SZERETTEM VOLNA.
2008. jún. 15. 10:55
Mi előre kikevertett vettünk.A színes 2,5 liter 3000 Ft körül van.Amúgy is amit én szerettem volna/trombitavirág sárga/ azt az obiba és az ehhez hasonló üzletekben nem is ismerték.Van egy Áruház ahol az összes színt megtaláltuk,s nagyon jók lettek.Csak egyszer kellett őket átfesteni igaz fűrészporos tapétára festette a párom.
31. a7a90ace89 (válaszként erre: 2. - 11a91585fe)
2008. jún. 15. 09:49

Márciusban volt az első ráta, akkor a festő elmondta az árakat. Aztán maradtam a tisztasági festésnél.


1 hónap múlva a fürdőm lesz teljesen felújítva (kád, csap kicserélve...ablak sajnos csak jövőre), de ide már színes falfesték kerül. Ahol a berendezést vettem, találtam színes falfestéket. Egyszer kell csak festeni, annyira jól tapad, s egy kanna 70m2-re elég, ára 4450Ft. A fürdőszobára egy kanna elég lesz és olcsóbban megúszom, mintha festővel csináltatnám meg.

Jövőre is ezt a módszert választom, amikor az egész lakás újra ki lesz...mostmár színesre festve.

2008. máj. 24. 14:52
A gyárilag kevert drágább, de állítólag jobb az én kedvesem maga keveri a szint (szakmája festő-mázoló-kartonozó-burkoló) de ha magad kevered a szint fess belőle a falra, más a vödörbe és más a falon nagyobb felületen. A készen kapott színes festékek nagyon jók DRÁGÁK nálunk az előszoba igazi narancs sárga (a párom meg is sértődött, hogy miért nem kevertettem vele) szerintem ilyet gyárilag más tipusú színezőből kevernek. Nagyon tuti.
2008. máj. 20. 10:24
gyárilag kevert szin drágább de jobb
28. Manon
2008. máj. 20. 09:05
Már csak annyi az előttem szólokhoz, hogy ha te kevered a színt akkor az fakul, míg az előre kikevert nem, vagy legalábbis nem annyira! Tapasztalat! Manon
2008. máj. 20. 08:31
otthon magadnak keverd ki. mondjuk én most gyárilag színezett festéket veszek, mert azt elég 1szer lekenni. ha megveszem a vödör fehéret és kikeverem, valszeg 2szer kell átgurítani, és árban ugyanott vagyok.
2008. máj. 20. 06:07
Drágább,ha az üzletben keverik ki a színt.
25. apisz
2008. máj. 19. 23:59
ha a későbbiekben javítani kellene valamit, mindenképpen a kevertetés a kifizetődőbb!
2008. máj. 19. 23:16
Nekem szakmám - magam keverem ki.
2008. máj. 19. 22:31
Jó dolog a kevertetés, de én magam szeretem keverni. Csakhogy mindet kell egyszerre.
22. drnéni (válaszként erre: 20. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 19. 22:11
köszi
21. e71af41436 (válaszként erre: 2. - 11a91585fe)
2008. máj. 19. 22:06
kevertesd! :)
20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2008. máj. 19. 22:04
Igen, tökéletesen. De csak akkor, ha sötétebbre fested mint az eredeti szín. Ha fordítva van, akkor kell a két réteg. Legalábbis a Dulux-szal kapcsolatban ezt tapasztaltam.
2008. máj. 19. 22:03
És az egyrétegű tényleg fed egy rétegben? Fúrészporos tapétánk van, már festett.
2008. máj. 19. 21:58
jobb ha magad kevered ki
2008. máj. 17. 16:27

Én csak és kizárólag a kevert színre szavazok.Beflangálok a barkácsáruházba,vagy beviszem magammal a színmintát,vagy kiválasztom a kódot a színkártyákból,és megmondom,hogy mennyit szeretnék.Olyan 1000 Ft/l-rel kell számolni,de olyan szép napfénysárga lett a szobánk,hogy na.Anno koliban így lett narancs és vérvörös a fal.No meg ha elfogy,akkor elég csak a színkód,színminta és jöhet is a következő vödörrel:)

Próbálkoztam pasztával is,de a végeredmény siralmas.

16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Mamoca1234)
2008. máj. 17. 13:57
Nem minden szint lehet kikeverni.
2008. máj. 17. 13:52
SOKKAL OLCSÓBB, HA TE KEVERED KI A SZÍNT, HA VAN ÉRZÉKED HOZZÁ!
2008. máj. 17. 12:49
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.Akkor azt hiszem maradok a boltban,előre kikevert színeknél.
13. d@nu (válaszként erre: 8. - 11a91585fe)
2008. máj. 17. 11:27

A pasztellt te is ki tudod keverni, DE (:D) ebben az esetben nagyon figyelned kell a végleges szín arányaira, mert ha elfogy a festék, akkor újra kell keverni. Ilyenkor alap, hogy számolsz egy négyzetmétert, amit majd be szeretnél mázolni, aztán szorzod, mert hát ugye elsőre nem igazán takar a festék (ha az alap falszín elüt az újtól, akkor még fehérrel is ajánlott elsőre kifestened, mintegy alapozásként). Ezután választasz egy jó minőségű fehér diszperzitet, megnézed, hogy a gyártó szerint mennyi kell belőle négyzetméterenként, majd újra számolsz, hogy bőven elég legyen a kétszeri színfestésre, így elvileg megúszod a szín újrakeverését.

Ezután jön a paszta. A sárga sohasem lesz sárga, az csak a paszta neve. Halvány vajszín lesz belőle. Ugyanez áll a pirosra is - az gyerekszoba rózsaszínű lesz a végén... Szóval válogatsz némi kis színt, általában 2-3-féléből már össze tudsz hozni egy jobb kinézetűt. Szintén megnézed, hogy milyen arányokkal lehet keverni, kicsit megszorzod, mert általában a gyártók szeretnek nagyot mondani, és bevásárolsz.

Ezután kevergetsz, kavirnyálsz, színmintákat húzogatsz, megvárod, míg megszárad, majd még mindig kevergetsz, mert nem az, amire te gondoltál, majd egy nap után már végre látod az alagút végét. Ekkor kifestesz, majd még egyszer, és végül gyönyörködsz a munkádban, ami nem az igazi, de mégis a tiéd. :D


Az ára olcsóbb, mint a keverté, de szerintem bonyolult. Ha megteheted, hogy néhány ezressel többet költs rá, akkor inkább ne kísérletezz, bár ha elég vállalkozó szellem lapul benned, akkor hajrá. Kevert színeket lehet készen is kapni, lehet igény szerint színskála alapján kevertetni, van olcsóbb és drágább is, van, amihez alapozó kell és van, ami egyszeri húzásra is fed. Egy jobb festékboltban szerintem készséggel segítenek eldönteni, hogy mi a számodra megfelelő. :)))) Én a helyedben "biztosra" mennék, azaz ismertebb, bevált márkával kezdenék.

2008. máj. 17. 11:12
Attól függ, hogy milyen erős színeket akarsz. Egy pirosnak pl sok színező kell, így sokkal drágább is
2008. máj. 17. 11:12
Amiért nagyon szeretem még, hogy nem csöpög. És nagyon gyorsan lehet vele dolgozni. Nem kell a lakást befóliázni, elhúzod a bútort, egy-két óra múlva a helyére tolod és estére kész a szoba.
10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - 11a91585fe)
2008. máj. 17. 11:10
Én a Duluxra szavazok. Mosható, egyrétegben használható, tényleg jó minőségű. De van egy másik is, az valamivel olcsóbb, de nem jut eszembe a neve, Praktikerben is kapható, de láttam már a Brico store-ban is.
2008. máj. 17. 11:05
pasztell
2008. máj. 17. 11:05
Pasztel színekre gondoltam..
7. d@nu
2008. máj. 17. 11:03

Olcsóbb, ha magad kevered. DE: nem tudsz élénk színeket keverni -> ha vajsárga falat szeretnél, akkor meg tudod magad is oldani, de ha élénk színt akarsz, akkor inkább kevertesd. Ez utóbbi biztosan drágább, de ha számít a végeredmény, akkor megéri.

Pasztából egyébként megvan a maximum mennyiség, amit a diszperzithez keverhetsz, ha többet teszel bele, az lehet, hogy színben erősít, de a festék minősége szempontjából gyengít.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook