Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik magyarországi múzeumban találhatóak eredeti ókori leletek? fórum

Melyik magyarországi múzeumban találhatóak eredeti ókori leletek? (tudásbázis kérdés)


7. Borian (válaszként erre: 6. - Soufflet)
2023. márc. 31. 15:05

szívózom? csak válaszoltam a kérdésemre

a kérdező magyarországi múzeumra kérdezett, ezért nem írtam a Vatikánt, Louvre-t, Pergamon-t stb.

2023. márc. 31. 13:54

Amikor a az egyiptomit atvittek, akkor ketszer lattam, mert a Metropilitianban lattam eloszor. Es amugy a tulajtonjog is oda tartozik.


En nem tudom, mit szivozol.


En segitettem mar elmeletben vagy "olvasmanyokban" a design muveloknek.

5. Borian (válaszként erre: 4. - Soufflet)
2023. márc. 31. 12:21
Ez igaz, de a legnagyobb gyűjtemény a Szépművészetiben van és ókori egyiptomi kiállításuk is van (nagyon szuper), az azért nincs mindenhol :-)
4. Soufflet (válaszként erre: 3. - Borian)
2023. márc. 31. 11:49
kB minden helytorteneti muzeum :D okori lehet szinte mindenhol van, ha csak egy cserepdarab is, es ugye a Borosnyanut is atvezetett az orszagon.
3. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 11:22
Szépművészeti Múzeum
2. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 11:16

Szerintem eleg sok helytorteneti muzeumban. Az okori hagyatekokbol nem igazan csinalnak replikat, talan csak akkor ha megtapinthato kiallitast csinalnak. Meg persze vannak igazi ritkasagok, amiket specifikus kialittasokon tartanak leginkabb.

Okori penzermeket meg a bolhapiacon is vehetsz.


Milyen tema erdekel?

2023. márc. 31. 11:05
Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook