Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik egészségpénztárt érdemes választani? fórum

Melyik egészségpénztárt érdemes választani? (tudásbázis kérdés)


2019. júl. 30. 09:56

Az MKB-Pannóniánál egészségpénztár és önsegélyező van egyben.

A havi tagdíj 2000, az első befizetésből 4000 külön kezelődik, kb belépési díj.


Van náluk egy évi 900 ft-os biztosítás, ami néhány nagyösszegű diagnosztika díját legalább átvállalja, ha szükség lenne rá.

Nagyjából 7%-ot vonnak le működésre (az évi első 100 ezerig, utána csökken a levonás).

A belépési nyilatkozatot, számlákat at MKB fiókjaiban is le lehet adni.

2019. júl. 30. 05:41
Köszönöm a válaszokat 🙂
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. júl. 26. 18:06

Szóval nem náluk.

Ha választanék, akkor kevésbé nyomulósat...

2019. júl. 26. 17:48

Megnéztem tegnap a Prémiumot, de rájöttem, nekem így munkáltató nélkül nem mond semmit.

Erre ma kaptam egy SMS-t, kedves Zsuzsannaként, hogy minden jót kíván a születésnapomra. X.Y., a CIB Prémium bankárom.

Úgy meglepődtem, csak azt válaszoltam, hogy nem Zsuzsanna a nevem, azt el is felejtettem megírni, hogy a születésnapom sem ma van. Sőt, még elég távol.

Bankárom meg végképp nincs, és nem is a CIB.ék vagyok.

2019. júl. 25. 23:34

Én is a Prémiumnál vagyok. 5000 a minimum , úgy tudom.

Ha nagyobb kiadásom van, akkor megpörgetem az egészségpénztárban. Vagyis most tetetek implantot a fogam helyére. A dokinál nem lehet kártyával fizetni. Így a számlámra is befizetem. Majd számla alapján visszaigénylem így ez is alspja az Szja visszaigénylésének. = 20 %, de a visszaigénylésnek van max. Összege. Minden befizetés után vonnak kezelési, müködési költséget. Van okoskártyájuk, vagy mi. Társítva van a bankszámlához. Annyit vesz le a bankszláról, amennyi pont szükséges az eü. Kártyás fizetéshez.

Én másik pénztárnál voltam, de azt felvásárolta a Prémium. Nem mentem máshová. Ezzel sok helyen lehet fizetni.

Érdemes összehasonlító táblázatot nézni a neten, mint az előttem szóló említette.

4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Boglár7)
2019. júl. 25. 22:22
Van egy havi minimum összeg, amit fizetni kell. Most nem tudom, mennyi, mert én többez fizetek.
3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Boglár7)
2019. júl. 25. 22:21

Szia!


Én a Prémium Egészségpénztárnál vagyok, havi 8 ezer Ft befizetésből 320 Ft-ot vesznek le.


Szerintem kibírható, és a kártyájukat nagyon sok helyen elfogadják. Nekem csak jó tapasztalatom van velük.


És a befizetett összeg 20%-át a személyi jövedelemadódból a NAV visszatéríti.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Boglár7)
2019. júl. 25. 18:09

Keresned kell a neten egy összehasonlító táblázatot/elemzést és abból kiválasztani a neked leginkább megfelelőt.


Mindenkinél más szempontok határozzák meg, hogy melyik pénztárnál dönt végül.

2019. júl. 25. 11:35

Egészségpénztár számlát szeretnék nyitni.

Melyik éri meg?

Nézegettem a neten, de elég magasak a kezelési költségek.


Havi fix ösdzeget kell fizetni vagy amennyit én szeretnék?


Havonta kb. 5000 forintot szeretnék rárakni, ha lehetőségem van rá akkor többet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook