Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnék venni egy fényképezőgépet, de a sok gépből nem tudok választani. Melyiket lenne érdemes megvenne? fórum

Szeretnék venni egy fényképezőgépet, de a sok gépből nem tudok választani. Melyiket lenne érdemes megvenne? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 17. 07:15

Egy camcung, és egy kanyonunk van.

Mindkettő bőven a 20.000. ft alatt volt. Mindegyik hanggal veszi a videót.

Portré, tájkép, makro, és még jó pár beállítási lehetőség.

Kanyon ;) PSA510..

Camot nem tom a számát.

Mindkettőt A4 esig kinyomva elég jó. Legalábbis ha felnagyítom itt a gépen, nem mozaikos.

Kaptál néhány infót remélem tudsz választani.

Ami még tuti : Legalább 5 X zoom 10 fölötti pixel..

2012. szept. 17. 06:38
csak Olympus-t ne.Canon -Samsung-Fuji-Kodak közül kell válassz
8. jstefan (válaszként erre: 1. - Addeladdel)
2012. szept. 16. 19:57
A minőség árfüggő!Egyébként mindegyik típust kínában gyártják csak a szomszéd sufniban. Ami nagyon fontos hogy a kiválasztott gép tudjon videófelvételt készíteni hanggal együtt,mert sok géptípus csak hang nélküli némafilmjelenet felvételére képes.A vásárlás előtt érdemes megnézni a neten a típus szerinti paramétereket,és az árakat mert 10ezer Ft különbség is lehet üzletenként.Azonkívül áruházban sértetlen csomagolásra kell figyelni mert gyakran kilopják a tartozékot.Azonkívül ha van hozzá telepítő DVD akkor azt kell megnézni hogy nem-e karcos mert akkor a dríver nem telepíthető ha laptophoz csatlakoztatod.
2012. szept. 16. 19:55
Hát a Fujikról úgy általában nem jó híreket hallok, így inkább maradnék a Canon, Nikon, Sony, Samsung, Olympus valamelyikénél.
2012. szept. 16. 19:32

Szia,

nekem egy Fuji Finepix C20-asom van, kb. 30e forintba kerül. Hobbi szintre teljesen jó kis gépnek tartom, könnyen kezelhető, és amennyire kell, annyira jó képeket is csinál, szóval bátran tudom ajánlani!

5. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2012. szept. 16. 18:43
Nekünk is jónak mondott, drága, márkás gépünk volt. 1 év alatt teljesen tönkrement! Az ismerőseim gépével fényképeztünk, kb. 15-25 ezer Ft-os gépek voltak, és nagyon jó képeket készítettek. Én nem vennék már drága gépet!
4. bnedora (válaszként erre: 3. - Addeladdel)
2012. szept. 16. 18:29
Amiket felsoroltál, szerintem azonos tulajdonságokkal bírnak. Nekem volt már olcsóbb is a mostaninál, mégis jobban szerettem. Nekem most Pentaxom van, de nem vagyok vele megelégedve.
2012. szept. 16. 18:22
Nézegettem ezeket a fórumokat, de vagy elég régiek a hozzászólások, vagy kb. 2x magasabb árkategóriáról van szó és a megbeszélt tulajdonságok többsége is olyan, amiket csak azok a drágább gépek tudják. 50-60 ezrem pedig nincsen rá.
2012. szept. 16. 17:27
Több fórumban is írtunk már ebben a témában véleményt. Ezek a gépek bármelyike megfelel, de én inkább a Canon, Nikon, Fuji gépeket ajánlanám.
2012. szept. 16. 17:23

Már régóta nézegetek gépeket, de nem sokra jutottam eddig vele, mert nem értek hozzá. Egy általános gépet szeretnék, amivel hobbi szinten bármit fényképeznék, hogy majd később megmaradjon az utókornak. Azonban nem tudom, hogy milyen funkciókat lenne érdemes venni, és melyik gyártó a jobb.


Kb. 30-35 ezer forintot tudnék rászánni és a képstabilizátor legyen optikai. Eddig ezekre szűkítettem le.


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook