Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
2014. jan. 22. 15:31

Édes Andikám!

Örülj neki, hogy ennyi programod van, és hogy tudtok járni fürdőbe, meg vendéglőbe, és hogy sokáig ünneplitek a szülinapodat.

Ma elég sokat mászkáltam, bár esett az eső.

Holnap reggel megyünk a kedves szomszédaimmal az Intersparba, persze busszal. Én csak pár dolgot veszek, de gondolom, Ők többet.

Ma is megyek énekelni fél 6-ra, de gyalog, mert nincs messze annyira.

Szép délutánt kivánok!

2014. jan. 21. 20:19

Édes Ágikám, ne kapkodj, ne siess, - még akkor sem ha kergetnek, vagy mozijegyed van!

Ma megint a Lukács fürdőben voltunk, - ettünk kenyérlángost és ittunk egy fincsi cappuccínót!

Holnap vidékre megyünk, megvesszük tavaszra a növényládákat és a cserepeket, utána a temetőbe megyünk, onnan a vietnami étterembe, még mindig ünnepeljük a szülinapomat. A férjemtől csodálatos sárga rózsát kaptam, - a nagy unokámtól cikláment és sajnos megint elhúzta a csíkot, visszament dolgozni, de megígérte, hogy februárban újra jön... Vasárnap a kisebbik lányomék jönnek, és a kis unokám gyújtja meg a papával a szülinapi torta tüzijátékát. Szóval pörgősen zajlik az élet, rám férne egy kis pihenés...


Jó éjt, - szép álmokat!

2014. jan. 21. 14:09

Köszönöm szépen Andikám! Jó ez így is, nem muszáj képeslap. Mikor van a tiéd? Tavasszal ugye?

Csupa rossz dolog történt velem tegnap és ma.

Tegnap a kapunál, ahol nem kilincs van, hanem gomb, alaposan megsebeztem a jobb kezem egyik ujját (mert siettem). Ma reggel mobilcsörgésre ébredtem, mély álmomból felriadtam, és kiestem az ágyból a földre (ilyenkor mindig a csípőprotézisek miatt izgulok, de még tudok járni, hála Istennek!). A levél, amit annyira várok - nem jött meg.

A sebhintőporom lejárt szavatosságú volt, reggel mentem a patikába.

Még most is szivárog a sebből a vér. De muszáj dolgozni, helyettem nem csinálja meg senki.

Szép napot kivánok neked!

2014. jan. 21. 13:30

Édes Ágikám!


Nagyon sok szeretettel kívánok boldog névnapot!

Küldtem volna zenélő képeslapot, - de azt a múltkor sem tudtad megnyitni, - így maradt ez az egyszerű felköszöntés!


Szép délutánt kívánok!

2014. jan. 20. 18:30

Bizony Ágikám, - amikor bejöttek, még semmi bajuk sem volt!

Ma nálunk "alma-nap" volt, - nem főztem, viszont elültettem a hagymás növényeket. A kék jácintot két héttel ezelőtt és már csodálatos, illatos virág bújt ki belőle. A konyha ablakába tettem a többi mellé, amiket a szülinapomra kaptam. Valóságos kis virágoskert lett, - színek és illatok kavalkádja! Megcsodálták a nővérek, mikor reggel hozták a teánkat.

Most délután megfőztem holnapra (kelkáposzta levest gazdagon), mert kora reggel megyünk a Lukács-fürdőbe. Ott tízóraizunk kenyérlángost és cappuccínót. Hazafelé veszünk krémest, hogy az egytál-étel után legyen egy kis nasi. Nincs értelme, hogy süssek, mert megromlana, csal hét végén jönnek a kisebbik lányomék. Akkor majd lesz minden!


Szép estét kívánok!

2014. jan. 20. 13:51

Édes Andikám!

Bizony, elég szomorú dolgokat írsz. Ha nem az otthonban lennének, a férj egyedül nem tudná a feleségét ellátni, sok lenne az neki, szóval jó, hogy bementek az otthonba.(O.O.)

Ma csak főzeléket főztem, meg boltban és patikában voltam, utána kicsit szomszédoltam, most pedig a pogácsám kelesztődik, várok még jó félórát, aztán megnézem. Ha jó, kiszaggatom, sütöm. Szeretnék még ma eljutni a kis kórusba is, 5-re kell menni, de ha busszal megyek, akkor fél 5-kor kell elindulnom. (ez egy másik kórus, ahol kevesen vagyunk). A nagy kórussal most kétszer is fogunk szerepelni, mert Ökumenikus imahét van. Jó, h. már kimásztam a torokgyulladásból - épp elég volt bő 2 hétig.

2014. jan. 19. 22:06

Az nagyon jó Édes Ágikám, hogy így elfoglalod magad valamivel! Mi "pörgősen" élünk, - jó lenne egy kicsit lassítani, nagyon sok az elmaradt dolog, tele vagyok tervekkel, csak a megvalósítással van gond, mert a kérdés: mikor?

3-4 éve pl. beköltözött egy orvos házaspár, vettek egy vitorlást, jó programjaik voltak, - tavaly mondta a feleség, hogy a fényképeket kellene rendezni, amiket az utazásaik során készítettek, - hát erre már nem kerül sor soha! Agyvérzést kapott, féloldala lebénult, lent fekszik a kórházi részlegben, a férje reggel felhozza, tologatja, eteti mint egy babát. Mindent megért, de beszélni nem tud és állandóan sír...

Bocsi, hogy ilyeneket írok...

2014. jan. 19. 15:08

Szia Andikám!

Jó pancsikálást és úszást kívánok neked!

Ma és holnap süti készítéssel fog telni a fél napom.

Kellemes délutánt!

2014. jan. 18. 18:58

Szia Ágikám! Nekünk meg sok a program, hol a Lukácsba, hol a Dagályba megyünk, - és most nagyon rászoktunk a vietnami étteremre.

Holnap a szomszéd uszodába megyünk 6-ra, - utána főzök.

Szép estét kívánok!

2014. jan. 17. 07:31

Jó reggelt Andikám!

Felébredtem ma már 4-kor és nem igazán tudtam visszaaludni. Sok a baj most.

A sétálós telefonom lemerül 30 perc dumcsizás után. Ráteszem töltőre. 4 óráig tölti.

Aztán: a gépemen van valami kártevő. Ezt ma megcsináltatom a vírusölőkkel. Távirányítással csinálják meg, eltart fél óráig. Muszáj leszek venni jövő héten másik telefon készüléket.

Kiderült, hogy nincs meg egy kottám, csak kis füzetben, azzal nem mehetek énekelni a templomba. Csináltatok 2 fénymásolatot, mert van egy szegény asszony (Ő több helyen énekel) - akinek nagyon fáj most mindkét lába. Neki sincs kottája. Viszem neki, ha megmondja a lakcímét. Vagy ha jön ma a próbára, akkor ott odaadom. Nagyobb bevásárlást terveztem, de csak a zöldségeshez fogok eljutni, azt hiszem.

Szép napot kívánok!

2014. jan. 16. 18:50

Szép estét Ágikám!

Ma a Tesziben jól bevásároltam, a férjem értem jött úszás után. Addig leültem egy padra és keresztrejtvényt fejtettem.

Új biztonsági őrök vannak, remélem, hamar megjegyzik a nevünket és megszokják, hogy "mobil" életet élünk! DDDDD....

Jó éjt, - szép álmokat!

2014. jan. 16. 14:05

Szia Andikám!

Jó sokat mászkáltam ma, nemcsak 2 helyen, hanem kis pihenés után még a Pennybe is elmentem a szomszédasszonyommal, mert volt leértékelt cucc, de alig vettem valamit. Majd holnap megyek a kerekes kis bevásárló kocsival, de ott sem sokat veszek. Egyúttal beviszem azokat, amiket a szelektívbe dobok.

Kellemes délutánt!

2014. jan. 15. 22:27

Nem a látogatásról van szó Édes Ágikám, - abban nincs hiány, csak már annyira szeretném, hogy itthon találja meg a helyét.

Nagyon rossz lehet Neked, hogy olyan messze van minden, - de még jó, hogy tudsz menni és el tudod magad látni.

Itt mi havonta megkapjuk a gyógyszereket, nem kell utána járni és amelyiket már nem gyártják, adnak helyette.


Most látom, milyen későn érkeztem, - jó éjt!

2014. jan. 15. 13:45

Szia édes Andikám!

Ne szomorkodj, mert a lányod is meg szokott látogatni, és az unokád is hazajön majd!

Nálunk esik az eső, de járkálni muszáj. Holnap is megyek kétfelé (két irányba). Az egyik a patika lesz. Ma is voltam, de a gyógyszeremet már nem gyártják (vérnyomásra) és a másikat sem. Szépen vagyunk! Helyette majd írnak fel mást, azt ki kell várni, bár még van nekem vagy 12 napra való (szerencsére). A másik feladat lesz a kajavásárlás, nem akartam péntekre halasztani, de lehet, hogy mégis halasztom. Van még mit ennem szerencsére. A bolt elég messze van (Interspar) és gyalog megyek.

2014. jan. 14. 21:27

Remélem Ágikám, - talán február végén...


Jó éjt, - puszillak!

2014. jan. 14. 15:15

Szia édes Andikám!

Ne légy szomorú! Majd hazajön megint...

Szép délutánt!

2014. jan. 13. 19:57

Sziasztok!


Édes Ágikám!

Jól sikerült a tegnapi családi ebéd, végül is serpenyős rakott burgonyát készítettem, ízlett mindenkinek.


Fél órával ezelőtt a reptérről búcsúzott az unokám, visszarepült Ír-be.:(

Úgyhogy most magam alatt vagyok... Semmihez sincs kedvem...


Puszi, - szép estét!

2014. jan. 12. 15:21

Sziasztok!

Ma én is szorgalmas voltam!

Ebédet is csináltam, habár nem nagy ügy volt... aztán mézes puszedlit sütöttem, lett majdnem 4 tepsivel. Tudom, hogy ez inkább Karácsonyra való, de nekem most lett kedvem hozzá. Felét a fiaméknak küldöm (ha erre jár, elviszi). Másik fele remélem eláll, tettem közé almát, megmosva, felcikkezve, h. ne legyen kemény, és majd a névnapomon előszedem. Még csinálok hozzá pogit és valami mást, ugyanis a két szomszédom, akikkel barátkozom - tuti, hogy bejönnek megköszönteni, mert én is Őket megköszöntöttem tavaly egy kis ajándékkal.

Jaj, úgy izgulok, mit kapok? és a 2 fiamnak is megírtam, mire vágyom (apróságok). Remélem, azt kapom, mert mindig könyvet akarnak venni, de én nem nagyon olvasok, inkább a neten ülök, és rejtvényezek, TV-t nézek.

Szép délutánt!

2014. jan. 11. 20:23

Sziasztok!


Jó sok libazsírom lett és finom töpörtyű.

Tegnap megjöttek a lányomék az ausztriai síelésből, - holnap jönnek ebédre.

Hezitálok, hogy mit főzzek: rakott burgonyát, sárgaborsót csirke pörkölttel? Hm, a lányom nem szereti a baromfit...

Egyetlen biztos támpont az almáspite, - C.Margitka begyűjtott nekem vagy 3 kilót!:)


Későre jár, - jó éjt kívánok!

2014. jan. 11. 12:02

Andikám édes!

A libazsírt én is szeretem. Ha nem tudok elaludni este, kenek egy libazsíros kenyeret, megeszem, és utána símán elalszom.

Ma is voltam már a boltban, Coopban, mert nem sok minden kellett, de az volt legközelebb.

Szép napot Neked és mindenkinek, aki erre jár!

2014. jan. 10. 19:18
SZÉP ESTÉT KÍVÁNOK MINDENKINEK!
2014. jan. 10. 19:17

Ágikám, tudod a férjem a "piacos", Vele hozatom a céklát. Épp tegnap mondtam, hogy én szeretem csinálni, mert a savanyúságosok nem tesznek bele se tormát, se köménymagot, mert sokan nem szeretik. Hiába van nálunk több féle savanyúság, rászállnak a céklára! DDDD...

Ma "meglepetés nap" volt, - a férjem elvitt a budai vietnami étterembe, nagyon finomat ettünk!

Előtte bevásároltunk a Nagycsarnokban: kacsát, libabőrt, libahájat, házi kolbit. Karácsonykor elfogyott a libazsírom és anélkül nem élet az életem! DDDD....


Nem tudom, hogy házimunka-e, de nem szeretek tepertőt sütni!:(

2014. jan. 10. 15:27

Sziasztok!

Andikám édes, köszi a képeslapot.

Örülök, hogy jól telt a napotok a Lukácsban.

A gyaloglás egészséges, én is valamelyik nap jó sokat gyalogoltam, nem jött a busz, és több mindent akartam intézni.

Vettem céklát, megfőztem kuktában, lereszeltem, tettem rá porcukrot és megettem kb. a harmadát. Másképpen nem tudom megenni (ahogy szokták készíteni). Na de jól esett és vitamin ill. ásványi anyagok vannak benne.

Most volt itt kisebbik fiam a kisebbik unokával. Nagyon örültem nekik!

Jött egy levél férjem nevére (minden Őneki jön még most is!). Nem tudtam, mit kell intézni, és a fiam átvállalta, mondta, h. közel van a munkahelyéhez.

Szép délutánt kívánok neked és annak, aki erre jár!

2014. jan. 9. 20:37

Sziasztok!

Drága Ágikám, tegnap a Lukácsban voltunk, a nagy úszómedencében 22 fokos volt a víz, - én bizony nem mentem be! Viszont nagyon jó volt a gyógyvíz és a gőz!

Ettünk egy finom kenyérlángost, ittunk egy fincsi cappuccínót, - itthon már csak pirítóst ettünk este.

A mai délutánt megint a rendelőben töltöttem, jó sokan voltak, most már fáradt vagyok, sokat gyalogoltam, mert a busz az orrom előtt ment el és nem volt türelmem 40 percet várni. A férjemtől kikaptam, hogy miért nem telefonáltam.


Még nem tudom, mit főzök holnap, - vadast ennék!


Puszika, - jó éjt!

2014. jan. 8. 14:05

Andikám Édes, igazad van, hogy nem jó betegségekről beszélni -pl. én sem írtam le itt, hogy már 2 hete mi a bajom... minek?

Abban viszont tévedsz, h. ha lenne uszoda, én nem mennék le úszni! Miért nem tudod elképzelni rólam? Nagyon szeretek háton lebegni, sé közben kicsit csápolok is, de hason is tudok, csak nem túl sokáig, nem tanítottak engem úszni, csak az Apukám, és Ő is úgy, hogy egy hokkedlire ráhasalt (ma is előttem van), és mutatta a kartempót - ennyi !! Az igaz, h. a fodrásszal a hajamat 3 hónaponként daueroltatom, és ha csak megszárad, az nem valami szép, és akkor be kell csavarni, de hát ez is megoldható.

Képzeljétek, ma vettem egy darálót, nem elektromos, mert az elromlik hamar. A dobozon volt, h. mit darálhatok vele: dió, répa, sajt. Nosza vettem 1 nagy répát, ledaráltam, kis porcukrot tettem rá, majd lefotóztam (benne lesz az új naplómba, ami most a kedvencem!) és persze megettem.

Vettem gombát is, még ma megfőzöm, azt hiszem, és akkor holnap nem kell vele szórakoznom. Csak köret kell majd hozzá. Egyébként amit főzök, azt is le fogom fotózni, vagy a sütit.

További szép délutánt nektek és mindenkinek, aki erre jár!

2014. jan. 7. 21:14

Ágikám Édes, Te tudod, hogy nem szeretek betegségekről beszélni. Ha megkérdezik, hogy vagyok, - köszönöm jól! - és már tűzök is el, nehogy meg kelljen hallgatnom a rám zúduló szóáradatot, annál is inkább, mivel úgy sem tudok segíteni! Na de már ismernek és tudják mi a válaszom: "Figyelj, - amit most nekem elmondtál, azt mondd el szépen a dokinőnek, csak vigyázz, ki ne hagyj valamit!" DDD

Ágikám, Te még ráérsz költözni, főleg, ha nem kell megvenni a lakást! Nem kell ilyen flancos, uszodás házba költöznöd, úgy sem vennéd igénybe, - legalábbis nem tudnálak elképzelni. Én is csak hetente 2-3-szor megyek le, mert mindig van valami csavarogni valónk, - épp azt beszéltük, hogy régen a legnagyobb uncsit cipelgettük a karate-edzésre, - most pedig a legkisebbet vivóra. Szerencsére ritkán kerül rá sor, mert az apukája tudja vinni legtöbbször.


Jó éjt, - szép álmokat!

2376. d1d0eece08 (válaszként erre: 2375. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 7. 21:12
Az előző hozzászólásaidból is az ragadott meg, hogy milyen remekül élitek minden napjaitokat, melyhez gratulálni tudok.A véletlen úgy hozta, szóbakerült a jelenlegi lakhelyetek és a mi múltunk. Kezdetben sem akartalak fárasztani és terhelni vele.ezentúl e téma okafogyottá vált, annál is inkább mivel/2004-2006/ közötti időről szól.Kellemes időtöltést, jó főzőcskézést, s jó éjszakát!
2375. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2373. - D1d0eece08)
2014. jan. 7. 20:58

Csillagom, mikor mi jöttünk, H.Úr a másik házban volt, - amikor K.G. elment, H.Úr barátnője - későbbi felesége - vette át az uralmat egészen addig, amíg az A.A. meg nem szűnt.

Mi sem akkor, sem most nem folyunk bele semmibe, éljük a magunk életét. Általában már korán reggel elhúzzuk a csíkot.

Ma például én vásárolni mentem, a férjem értem jött az uszodai programja után, majd csavarogtunk a belvárosban, ebédeltünk, cukrászdáztunk.

Holnap fél 7-kor indulunk a Lukácsba, - most nagyon szép és jó lett a felújítás után. Holnap sem lesz időm főzni, majd eszünk valamit valahol.

Csak a szomszédasszonyomtól - C.Margitkától hallom a történéseket, - bár nem nagyon érdekelnek, nem foglalkozunk senkivel, semmivel, - és ez így jó nekünk.


Most főztem meg a kocsonyát, kiraktam a terasz asztalra hűlni. Holnap leszedem róla a zsírt és tányérokba adagolom, ha kicsontoztam.


Most búcsúzom, mert ilyenkor már tök fáradt és álmos vagyok!

Jó éjt!

2014. jan. 6. 12:49

Édes Andikám! Tetszett megint, amit írtál (a betegségekkel való licitálás). Ahol laktunk régen Debrecenben, mellettem lakott egy öregúr. Neki is fájt a térde, nekem meg a csípőim. Mi is panaszkodtunk egymásnak néha, mire Ő azzal licitált: "hogy én már meg is haltam."

(ha jól emlékeszem, így mondta).

Nekünk volt ott egy házaspár, akivel kölcsönösen keresztkomák voltunk, a férfi világhírű matematikus volt. Ő esett át 1-2 éve bypass-műtéten. Ritkán telefonálunk, nem tudom, hogy van most.

Szolnokon ez az egy nyugdíjas ház van, de elkezdték bővíteni, úgy tudom, és az önkormányzat kezében van. Havonta 100.000.- körül kell fizetni - beugró nincs. Ez volt eddig, de később, lehet, h. lesz beugró - mondta a fiam.

Szép délután nektek!

2373. d1d0eece08 (válaszként erre: 2371. - Bártfai Andrea)
2014. jan. 5. 21:20

Andreám !

Kisebb gondod is nagyobb annál, mint az,hogy az én régi dolgaimmal foglalkozz. Azonban megjegyezni kívánom, hogy DR-Huszár nem,hogy nem is tudta kiről van szó, hanem szinte heti sűrűséggel voltunk az irodában tárgyaláson, mielőtt eljöttünk onnan.Akkor DR- Huszár volt egyszemélyben az operatív ig és int ig,amig DR- Kováchot ki nem nevezték. Dr Huszár az akkori vezérkarral konzultálva döntött a közös megegyezésről, s arról, hogy a bankszámlánkat újrakezdési támogatással növelte. Egyébként tudom számtalan új idősotthon létezik és keletkezik, de bizonyos korlátok határozzák meg, hogy mit tudunk elfogadni.Zuglóban is érdeklődtünk, szégyen ide, szégyen oda az apartman árát nem tudtuk volna megfizetni."Panel lakásban lakunk, nem tartozunk a kiemelt nyugdíjasok táborába.Egyébként pedig a két év alatt a tb-i intézménynek 3 vezetője volt. A nővérek is cserélődtek, újak jöttek, régebben eltávolítottakat visszahívtak...stb.A továbbiakra kívánom érezzétek Magatokat nagyon jól.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook