Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2013. nov. 18. 16:19

Szia Édes Ágikám!

Jobbulást kívánok a kis unokádnak!

2251. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2249. - Tejespite)
2013. nov. 18. 16:18

Sziasztok!


Mi van?! Senki sem szeret panírozni?! De a rántott husit szeretjük, - ugye?!?!?! DDDDD....

2013. nov. 18. 10:31

Sziasztok!

Izgalom van, utazom, mert beteg a kis unokám és hívtak!

Szép napot mindenkinek!

2249. Tejespite
2013. nov. 17. 20:47
Vasalni szeretek, Ibolya, hozhatod :-) De a panírozás ...brrrrr
2013. nov. 17. 18:38

Sziasztok!


Ágikám én készítettem a héten kolbászt és májas hurkát. Nagyon finomra sikeredett.

Mikor reggel hazajöttünk az uszodából, a férjem hurkazsíros kenyeret kért reggelire, adtam hozzá zöldpaprikát és épp hozták a forró teát. Én is megkívántam, de ha reggelizem, nem tudok ebédelni.

Délre mentünk a lányunokánkért az Istentiszteletre.

A lányom nagyon finom ebédet kanyarított: zöldséges gombalevest, hagymás rostélyost, pulyka-steak-et burgonya pürével, párolt almával, - nasinak pedig somlói galuskát.

Hiába mondom, hogy ne fárassza agyon magát.

Délután a legkisebb unokánkkal monopoliztunk.


Hiányzik a délutáni alvás, - elfáradtam.


Nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

2247. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2243. - Hmv.)
2013. nov. 17. 18:30
Nagyon-nagyon nem szeretem a panírozást, - ragad a kezem, úszik a konyha, ragacsosak a tányérok, - brrrr....
2013. nov. 17. 13:06

Szia Andikám!

Hoztak nekem is házhoz vajat. Megettem egy vajas kenyeret, de nem ízlett igazán, mert elszoktam tőle, mindig a margarint ettem.

20 dkg-ot kértem (és a szomszédom is) és mind a kettőnknek 30 dkg-ot hoztak (de csak 20 dkg-ért fizettünk). Sztem azért, hogy máskor is rendeljünk. Én holnap v. holnapután a szokott darálós kekszet fogom megcsinálni a vajjal. Pogácsával túl sok baj van, ill. időigényes, de azért ha kedvem van, csinálok.

Jaj de jó, megyek ma a Belvárosi templomba, énekelni fogunk fönn a karzaton. Már annyi sokan lettünk (kb. 55-en), hogy alig férünk el. Most jöttek új emberek is, nők, szoprán énekesek.

2245. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2244. - Ef28dc56be)
2013. nov. 17. 13:02

Erre én azt mondom, hogy kértem vasalni valót a menyemtől, mert nekem alig van mit vasalni.

Ráérek, ők meg agyondolgozzák magukat.

Főzés viszont nem az erősségem...de muszáj megcsinálni. Sütit sütök szívesen!

2013. nov. 17. 10:31

A vasalás!

Annak adnám a Nobel-díjat, aki feltalálja azt a vasalót, amelyiknek oda-rakom a vasalni-valót azzal, hogy itt van, ezeket kérem kivasalni!


Csak azt nem tudom, meddig kell még egy ilyen "egyszerű robotra" várnom???? :)))

2243. Hmv. (válaszként erre: 2241. - Bártfai Andrea)
2013. nov. 17. 08:14
...és panírozni sem szeretek!
2242. Hmv. (válaszként erre: 2240. - Bártfai Andrea)
2013. nov. 17. 08:13
Nekem néha muszáj, mert más nem csinálja meg helyettem.
2013. nov. 16. 19:41

Szia Ágika!

Most már jó ideje vajjal sütök, sokkal finomabb. Van a közelben egy termelői tejtermék bolt, sok minden kimérve kapható: pl. tej, túró, joghurt, kefir, vaj, író stb.

Én csak vajat szoktam ott venni, mert a finom házitejet idehozzák.

Ma nagyon finomakat főztem: kínai csípős-savanyú levest, rántott halat, rántott csirkét, burgonya pürét, szójasajtos salátát, almás-diós süteményt.


Úriasszony voltam, mikor a férjem hazajött az uszodából és a piacról, bepanírozta a csirkét és a halat, - ugyanis panírozni is utálok!


Holnap a kisebbik lányoméknál ebédelünk, - szintén úri dolgom lesz!:)


Puszi, - jó éjt, - szép álmokat!

2240. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2238. - Hmv.)
2013. nov. 16. 19:33

Én sem szeretek takarítani, sőt port törölni egyenesen utálok, - vasalni én is szeretek.

De már nem takarítok, nem törlök port és nem vasalok!

2013. nov. 15. 14:10

Sziasztok!

Nálunk esett az eső. Mászkáltam megint délelőtt, na de az az egészséges.

Holnap jutok el a Tescoba, remélem. Mindig mindenütt valami le van árazva.

Ma jön a fiam, elviszi, amit nekik sütöttem, a szomszédaimnak is vittem kóstolni, és nekem is maradt (diós kifli volt).

A vajról jut eszembe: házhoz hoznak ide sok mindent a szomszédban lévő barátnőmhöz, most pl. lesz vaj, nem is drága, 200.-Ft 10 dkg. Ugyan mit ér ma már 200.-Ft? Szóval olcsó szerintem, háznál csinálják. Rendeltem 20 dkg-ot és a fiaméknak is akartam, de azt mondta a barátnőm, hogy előbb kóstoljam meg, hogy fog-e ízleni? Szerintem biztos jó lesz. Majd megírom, milyen volt, de nem hozzák azonnal, talán jövő héten.

Szép délutánt!

2238. Hmv.
2013. nov. 14. 22:45

A fórum kérdésre válaszolva írom, hogy takarítani nem szeretek, ill. mostanában lusta vagyok hozzá.

Viszont vasalni szeretek.

2013. nov. 14. 21:29

Sziasztok!

Édes Ágikám, a Rama azért olyan drága, mert sokat költenek reklámra. Persze jó bornak nem kell cégér...

Én most vettem fél kiló vajat és csak 180 forinttal volt drágább a Ramánál, - szeretnék egy igazi, finom vajas pogácsát sütni.


Nagyon finomat ebédeltünk a Trófeában, - volt vagy 150 féle ételválaszték.

Én ettem egy tejeszínes, tárkonyos libalevest+ egy Márton-napi libalevest, töltött libanyakat, szarvas pecsenyét burgundi mártásban áfonyával. Persze mindenből egy falatot, - sajnos a töltött libacombot már nem tudtam megkóstolni. Közönséges hétköznap az a hatalmas étterem megtelt vendéggel!


Minden nagyon finom és gusztusos volt.


Hazajöttünk és beestünk az ágyba!:)


Tegnap májas hurkát készítettem és ma kolbászt, - így disznótoros ebédünk lesz 2 napra.


Jó éjt, - szép álmokat!

2013. nov. 14. 14:57

Szia édes Andikám!

Mosolyogtam a válaszotokon, valahol hallottam már ezt.

Egész délelőtt mászkáltam, sütit sütöttem, teregettem ki a mosógépből, majd szomszédoltam. Jó későn ebédeltem. Annyit főztem, hogy este is azt eszem. Holnap már más lesz a kaja.

Mászkálni holnap is kell, persze (patika, posta). Sőt jó lenne a Tescoba is menni, van akciós rama, az kellene, mert minden héten sütök.

Szép délutánt kívánok!

2013. nov. 13. 20:22

Helló Édes Ágikám!


Míg nem voltam itthon, rengeteg postám jött, - ráadásul a modemem kipurcant, - így a szomszéd szobából kaptam kölcsön! DDDD...

Valaki kérdezte tőlünk, hogy mondjuk meg, mi a jó, tartós, harmonikus házasság titka. Mi egyszerre válaszoltunk:

"- Külön szoba, külön TV, külön DVD, külön számítógép!" DDD


Holnap nem főzök, kaptunk egy jó ajánlatot libanapi ebédre.


Jó éjt szép álmokat!

2013. nov. 12. 16:58

Szia Andikám!

Ma itt csodás idő volt! Napsütés, és pici szellő.

Mászkáltam is eleget, kaját vásárolni és a barátnőmmel, aki szemben lakik mászkáltunk, busszal mentünk a belvárosba, vettünk néhány apróságot, majd behívott még beszélgetni. Volt ebédem, szerencsére, mert szombaton eleget főztem magamnak.

Szép estét kívánok!

2013. nov. 11. 15:29

Hali! Hát most már itt is pocsék idő van!

Már úgy megszoktuk a jót!


Legyen szép estétek!

2013. nov. 11. 10:08

Sziasztok!

Szép napokat töltöttetek el ezek szerint Gyulán! Még napozni is jó lehet, én azt sem szoktam, mert itthon lusta vagyok fürdőruhára átöltözni.

Nálunk esett az eső eddig, fújt a szél kicsit, de már süt a nap, habár elég gyengén - de még ez is jó!

17-én, vasárnap este megint fellépünk a kórussal, esti misén.

2231. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2228. - 06718ca650)
2013. nov. 10. 20:36
Rituskám, - már épp ideje lelépni abból a trutyiból!
2230. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2226. - Tejespite)
2013. nov. 10. 20:35

Sziasztok, - megjöttem!


Tepikém, - a 100 éves cukrászda évek óta zárva, ezért átszoktunk a Kézműves Cukrászdába. Olyan krémest sehol sem készítenek! A múzeumban is jártunk már, az is zárva.


Az Indonéz Étteremnek se híre, se hamva!

Viszont a Corvin Hotel mellé újabb hotel épül, úgy látszik, nagy a forgalom.


Az új élményfürdő még nem készült el, - Karácsonyra tervezik, - bár nem úgy néz ki.


A hotel séfjétől vettünk saját készítésű házikolbászt, - főzök egy isteni paprikás krumplit!


Egyébként végig szép napsütéses idő volt, - sokat napoztunk.


Cserkeszőlőt is útba ejtettük, az is sokat fejlődött pár év alatt.


Az unokám most repül vissza, - más újság nincs!


Szép álmokat kívánok Mindenkinek!

2229. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2228. - 06718ca650)
2013. nov. 10. 12:11

Szia Ritukám! Csakhogy itt vagy! Drukkolok nektek, hogy tudjatok minél előbb költözni abból a lakásból!

Puszillak! Szép napot!

2013. nov. 9. 23:40
sziasztok. :)jól vagytok remélem. december elején ha minden igaz költözünk ebből a rémséges lakásból.
2227. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2226. - Tejespite)
2013. nov. 5. 13:39

Mi is voltunk ott a férjemmel, jó régen.

Voltunk a 100 éves cukrászdában is, és fürdőben is, sokat fürödtünk a gyógyvízben.

Szép napot mindenkinek, aki erre jár!

2226. Tejespite (válaszként erre: 2224. - Bártfai Andrea)
2013. nov. 4. 21:34

Jó pihenést!

Oda nem is muszáj a jó idő, ellesztek a fürdőben. Nézzétek meg a 100 éves cukrászdát, meg annak a múzeumát. Nem tudom, most milyen a süti, régen nagyon nagyon finom és híres volt, aztán tulajdonosváltás lett, hallottam ezt ia azt is, de egy próbát megér. A város is nagyon szép.

2013. nov. 4. 16:50

Sziasztok!

Ma jó napom volt.

Az eső folyton esik, de sebaj, nincs nagy hideg még.

Szép estét mindenkinek!

2013. nov. 3. 14:37

SZIASZTOK!


VÉGE A NAGYTAKARÍTÁSNAK, - HURRÁ!

ITT VAN AZ UNOKÁM, - HURRÁ!

HOLNAP UTAZUNK GYULÁRA, - HURRÁ!


LEGYETEK JÓK, - PUSZILOK MINDENKIT!

2223. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2222. - Tejespite)
2013. nov. 2. 11:26

Nem lett semmi bajom, szerencsére. Nagyon jó volt unokázni!

Tegnap vitt a nagyobbik fiam kocsival Nyíregyházára a temetőbe, mindent szépen elrendeztünk, imádkoztunk. Találkoztunk az unokatestvéremmel és családjával. Kisebbik fiam hozott haza, mert Ők is ott voltak a temetőben.

A hecsedlit én nagyon régen ettem, még Édesanyám szerezte valahonnan, szóval nem nagyon emlékezem, h. milyen ízű volt.

Szép napot kívánok!

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook