Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2342. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2336. - D1d0eece08)
2013. dec. 30. 15:44
Ahol mi vagyunk, 2002-ben költöztek be az első lakók, - mi 3 évvel később jöttünk. Ti biztos a legrégebbiben laktatok, ahol a központ van. Jól mondom?
2341. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2340. - D1d0eece08)
2013. dec. 30. 15:39

Ja, Rózsám, - nem kapcsoltam, - jó ég, de hülye vagyok! Persze, hogy A.A.! Tavaly nyár óta: O.O.:)

Valóban Ti is itt laktatok? Melyikben?


Mindjárt kezdődik a nagy fergeteges szilveszteri buli az otthonban, - mi úgy döntöttünk, hogy nem megyünk le, - majd holnap bulizunk a batyusbálban.


Szép délutánt!

2013. dec. 30. 14:25

Kedves Andrea!

A tegnapi válaszadásod nem volt számomra teljesen érthető, hiszen én rövidítve tértem ki az intézmény nevére, mert ma is az az érzésem egyről beszélünk. A tulajdonosi váltás, a vele szorosan összefüggő vezetői csere..stb. Ennek az idősotthoni hálózatnak Bp-en több intézménye van , azonkívül Törökbálinton is . Nem egy malomban őrlünk???? Nem bántottál meg harag részemről nincs.Valószínű a fáradtságtól elkerülte a figyelmed, nevetesen úgy kérdeztem rá ai intézményre, hogy "leánykori"Neve A. A.Remélem több kellemetlenséget nem okozok.Nyugodt készülődést az Óév búcsúztatóra. Üdvözlettel.

2013. dec. 30. 13:10

SZIASZTOK!

ÉDES ÁGAIKÁM ÉN NEM TUDOM MIVEL BÁNTOTTAM MEG RÓZSÁT, - LEHET, HOGY HÜLYÉN FOGALMAZTAM MEG VALAMIT, TÉNYLEG TEGNAP NAGYON FÁRADT VOLTAM.

NEM TUDOM MI VOLT, MERT MINDKETTEN SZÉDÜLTÜNK ÉS USZODA UTÁN VISSZAESTÜNK AZ ÁGYBA. AZT MONDJÁK FRONT VOLT, - LEHET - AZT ÉREZTÜK.

TE ISMERSZ ENGEM ÁGIKÁM, ÉS TUDOD, HOGY NEM BÁNTOK MEG SENKIT. MIÉRT TENNÉM, HISZ RÓZSA MÉG OKOT SEM ADOTT RÁ... KÉRLEK ÍRD MEG, HOGY HOL TALÁLNI A VÁLASZOMBAN SÉRTŐT!

2338. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2336. - D1d0eece08)
2013. dec. 30. 13:02

JAJJJJJ, DEHOGYIS!!!!! NEM BÁNTOTTÁL MEG, - HONNAN VESZED?!

ELOLVASOM ÚJRA ÉS ÚJRA, DE SEMMI SÉRTŐT NEM TALÁLTAM A SORAIMBAN!


TALÁN AZ ELSŐ SORRA GONDOLHATTÁL, - AZT A TÖBBIEK MIATT ÍRTAM, AKIK MINDENNAP JÖNNEK, DE SEMMI KIVETNI VALÓT NEM TALÁLTAM!


MOST MÁR MÉG TÖBB MENÜBŐL LEHET VÁLASZTANI, NEM TUDOM BEVEZETTÉK-E A KÓSER ÉTKEZÉST, MIUTÁN AZ EMIH LETT A TULAJDONOS ÉS EGYBEN AZ ÜZEMELTETŐ, - REMÉLHETŐLEG ÁTVESZIK A KONYHÁT IS, MERT SOK A PANASZ.


NAGYON SZÉPEN KÉRLEK BOCSÁSS MEG, HA ÚGY ÉRZED, VALAMIVEL MEGBÁNTOTTALAK, - NEM SZÁNDÉKOS VOLT!

2337. d1d0eece08 (válaszként erre: 2333. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 29. 21:55

Szia Ágnes!

Nincs mit megmagyaráznom, Andreától megkaptam a választ,bizonyára blőd kérdést tettem fel.Minden jót kívánok.

2336. d1d0eece08 (válaszként erre: 2335. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 29. 21:50

Szia Andrea!

Most aztán olyan érzésem van, mintha megbántottalak volna, nem állt szándékomban. Bocsánat.Ellenkezőleg.Egyik alkalommal olvastam, hogy 8 menüből lehet választani., s egyéb körülmények is arra engedtek következtetni, mintha hasonló intézményben éltem volna 2 évig a férjemmel, ezelőtt 10 évvel.Jobban tettem volna, ha csendben maradok. Ehhez tartom magam a jövőben.Minden jót kívánok.

2335. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2330. - D1d0eece08)
2013. dec. 29. 21:20

SZIA RÓZSA!


NEM AKAROK ISMÉTLÉSEKBE BOCSÁTKOZNI, DE MÁR TÖBBSZÖR ÍRTAM, HOGY SOK ILYEN INTÉZMÉNYT VÉGIG JÁRTUNK A FÉRJEMMEL, AKI LEÁNYFALUNK MEGKÉRDEZTE AZ IGAZGATÓNŐT: HOGY ÉRZIK ITT MAGUKAT A LAKÓK.

MEGMONDTA A FRANKÓT: AKIK MAGUKTÓL JÖNNEK BE, JÓL ÉRZIK MAGUKAT, - AKIKET BERAK A CSALÁDJA, AZOK EL VANNAK KESEREDVE, AHELYETT, HOGY ÖRÜLNÉNEK, MERT BIZTOSÍTVA VAN AZ ÖREGSÉGÜK. ÉS BIZONY EZ ÍGY IGAZ!

MI 3 ÉVVEL KÉSŐBB KÖLTÖZTÜNK BE, MINT AZ ELSŐ LAKÓK, A "FŐZÖCSKE" MÁR MŰKÖDÖTT, - NEM ÉN TALÁLTAM FEL. EGYSZER CSAK FELKERESETT AZ EGYIK SZOC.-OS, HOGY ELVÁLLALNÁM-E ALKALMANKÉNT. A FÉRJEM VÁLASZOLT HELYETTEM: PERSZE, HOGY ELVÁLLALJA, NAGYON ÉRTI ÉS IDEJE IS VAN!

ÍGY AZTÁN NEM UTASÍTHATTAM VISSZA...

ELEINTE JÓ DARABIG IGÉNYBE VETTÜK AZ ÉTKEZÉST, DE EGY VÁLLALKOZÓ KIBÉRELTE A KONYHÁT (2016-IG SZERZ.), A RÉGIEKET FOKOZATOSAN ELKÜLDTÉK, OLYAN ÉTELEKET ADTAK, HOGY NEM GYŐZTEM A KONYHA FÜZETÉBE BEÍRNI, HOGY A KEDVES SZÜLEIKNEK TÁLALJÁK BE A MEGFEKETEDETT VIRSLIT, A FŐVETLEN BURGONYÁT, A BUGGYANT KÁPOSZTÁT STB.

EZÉRT MEGFŰZTEM A FÉRJEMET, ENGEDJE MEG, HOGY FŐZZEK. HÁT NEM KELLETT KÖNYÖRÖGNÖM!

SZOMBATONKÉNT AZ USZODA-PROGRAMJA UTÁN BEVÁSÁROL A PIACON, - NEKEM ITT AZ AUCHAN, A SZOMSZÉD VÁROSBAN A TESCO - BEVÁSÁROLOK, A FÉRJEM ÉRTEM JÖN.

HA MÉG VAN KÉRDÉSED, SZÍVESEN VÁLASZOLOK!

2334. d1d0eece08 (válaszként erre: 2333. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 29. 14:47

Szia Ágnes!

Úgy gondolom amíg Andrea nem reagál, addig sajnos nem tudom megmagyarázni a kérdésed. Semmi extra. Információd helyes, az időskori ellátás az Általad felsorolt intézményekben folyik.

Világért sem hagynám szó nélkül azt, amikor a Te sütemény készítésed, kacsamell sütésed..stb -ről írsz.Egyikünknek örömet okoz, többünknek a minden napok teendője.Jómagam szinte minden nap főzök, de mégsem vagyok "konyhatündér".Neked is jó sütést, főzést!! Szintén BUÉK A jövőre!!!

2333. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2330. - D1d0eece08)
2013. dec. 29. 12:39

Sziasztok!

Igazad van Rózsa! Andrea mindig főz, és finomakat! Az is igaz, hogy csodálatosan éli az életét.

Mi az a "lánykori" nevű A.A. ?

Én csak öregek otthonáról hallottam, és nyugdíjas házról, meg elfekvőről, mikor már nem tudja ellátni magát az idős ember.

Minden jót nektek itt a fórumon, és még egyszer B.U.É.K.!

2013. dec. 29. 08:52

Szép napot! :)


Nem mondom, hogy nem szeretek főzni, csak az idő....


Amúgy szavam se lehet, mert szerda óta csak kávé lett főzve. :)

2331. l.luiselotte (válaszként erre: 2327. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 28. 21:50

Kedves Andrea, nem is tudom, hogy melyik a jobb, mármint munka mellett.. Mindennap egy kicsit főzni, vagy néhányszor előre készülni, de ez rengeteg ( hasznos ) időt elvesz .. A mienk 2 személyes háztartás és gyakorlatilag nincs segitségem ( 22 é. fiam van )

Szvsz a mindennapi kevesebb ( 1/2- 1 órás ) talán kényelmesebb - persze legyen friss és jó kaja, ez is egy szempont.Ezért van az, hogy csak amikor elutazunk vhova, akkor nem szoktam főzni .

Ameddig éltek a szüleim, anyukám is főzött minden nap.

2330. d1d0eece08 (válaszként erre: 2329. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 28. 21:21

Helló Andrea!

Elkápráztatod az olvasót a változatos menüsoroddal.Hírt adtál már arról is, hogy főzőklub is működött, melynek ki más lehetett a létrehozója szerintem, mint TE.Egyébként az életviteled amit képviselsz, példaértékű irígylésre méltó. Véleményem szerint csodálatosan éled idősebb napjaidat.Aki tudatosan választja ezt az életformát, annak egészen másképp telnek napjai, mint aki kényszerűségből kénytelen ilyen közösségben élni.Soha nem vetted igénybe az intézmény étkezdéjét???Hiába a 8 menü választék,az nem elégített ki, vagy nem akartál lemondani kedvtelésedről a főzésről?? Remélem nem voltam tolakodó a kérdéseimmel, ha úgy érzed elnézést.Az érdeklődő 81éves bácsit bizonyára elirányították a megfelelő intézményhez..A "lánykori"nevű A A. bekerülési lehetőségének pénzügyi vonzata van, hiszen ott apartmant vásárol az illető.További jó főzést, úszkálást, s minden jót!!!

2013. dec. 28. 19:19

HALIHÓ!


NÁLUNK KARÁCSONY ELŐTT VOLT TERÍTETT KACSA INDONÉZ-MÓDRA, ELŐTTE 2 NAPIG PÁCBAN ÉRLELŐDÖTT. MAGA VOLT AZ ÍZEK KAVALKÁDJA. KÁR, HOGY ELFOGYOTT!


SZERENCSÉS VAGY ÉDES ÁGIKÁM, HOGY ILYEN RENDES CSALÁDOD VAN ÉS TÖRŐDNEK VELED!


TEGNAP DÉLUTÁN LENT VOLTAM A RECEPCIÓN, JÖTT EGY 81 ÉVES BÁCSI ÉRDEKLŐDNI, KÉRDEZTE HÁNY ÁGY VAN EGY SZOBÁBAN. MONDTAM, HOGY ANNYI, AMENNYIT HOZNAK, ITT MINDENKINEK SAJÁT BÚTORA VAN. MEGKÉRDEZTE AZ ÖSSZEGET, MIKOR MEGMONDTAM, MAJDNEM ÖSSZEESETT: HOGY AZT MOST HONNAN TUDNÁ ELŐTEREMTENI. FELVILÁGOSÍTOTTAM, HOGY AZ ÁTLAG ELADTA A HÁZÁT V. LAKÁSÁT V. NYARALÓJÁT. KIDERÜLT, HOGY Ő MÁR MINDENT ODAADOTT A GYEREKEINEK.

HÁT HA VALAKI NEM GONDOL AZ ÖREGSÉGÉRE, AKKOR BIZONY NAGY SLAM.-BAN VAN, AZ TUTENKÁMEN!!!

BIZTOS ELLÁTJA A CSALÁDJA, CSAKHOGY AZOK DOLGOZNAK! HA BELEGONDOLOK, HOGY NÁLUNK IS MINDENKI DOLGOZIK, A FIATALOK SPORTOLNAK, - EGYIKET IDE VISZIK, A MÁSIKAT ODA, - FŰTÉS CSAK ESTE VAN, A LECKÉK ÁTNÉZÉSE, GYORS VACSORAKÉSZÍTÉS, FÜRDÉS, FEKTETÉS, - MENNYI IDEJÜK LENNE AZ IDŐS SZÜLŐKRE?!

ÉS ITT MOST ÉRVÉNYÉT VESZTI AZ A MONDÁSOM, HOGY MINDENKINEK ARRA VAN IDEJE, AMIRE SZAKÍT MAGÁNAK...


TOVÁBBI SZÉP ESTÉT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

2013. dec. 28. 15:17

Sziasztok!

Ma kacsamellet sütöttem, finom lett. Hozzá sült alma volt és krumplipüré. Tudtam, hogy finom lesz, a menyemnél ettem, a receptet Ő adta, és a kacsamellet is Ő vette nekem... Így aztán ma nem is utáltam főzni. Finom lett, jóllaktam nyakig!

Az unokám tegnap jött reggel,kocsival és elvitt bevásárolni. Mindenfélét venni kellett, mert 30.-án estére jön Tamás fiam és a Családja.

2327. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2326. - 3d787b167a)
2013. dec. 27. 18:16

SZIASZTOK!


NEM BÁNTAM MEG SEMMIT! IGAZ, KICSIT SZORULT A HUROK, RENGETEGET FŐZTEM, SÜTÖTTEM, - DE MÁR NAPOK ÓTA ÉLVEZEM A JÓ PIHENÉST, - HOLNAP SEM KELL FŐZNÖM, - A KISEBBEKHEZ MEGYÜNK EBÉDRE.


DÉLELŐTT A FÉRJEM PIACOL, - ÉN MEG FODRÁSZKODOM!


SZÉP ESTÉT MINDENKINEK!

2326. 3d787b167a (válaszként erre: 2325. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 27. 11:51

Nem panaszkodom, a radiátor ilyenkor jó barát.

Főzés? Hmmm.... Csak ne menne el vele annyi idő.

Amúgy, inkább sütigyár! :)

2325. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2324. - 3d787b167a)
2013. dec. 27. 11:26

Sziasztok!

Nekem a lepedők gumisak, a paplanhuzat és kispárna krepp - ezeket nem kell vasalni. Igaz, hogy a gumis lepedő nehezen szárad, de sebaj, ráterítem a rekamiéra, hozzám úgysem jön senki, ha jön, a fiam jön, de Ő meg nem baj, ha látja.

És sem lelkesedem, mikor cserélni kell, de még mindig jobb, mint a főzés...(brrr)

2324. 3d787b167a (válaszként erre: 2323. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 27. 08:48

Is-is. Ami nem gumis, az nálunk kóborol. Ez a halálom, mikor kelsz, már nem ott van, és lehet cincálni.

Így pár éve a gumisok vannak az élvonalban, így csak a paplan, párna huzat vasalódik, illatozik. Hmmm....♥

2323. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2322. - 3d787b167a)
2013. dec. 27. 06:35
A lepedőnek is finom az illata, ha frissen van vasalva. Nekem nincsenek kóborló lepedőim, - Neked honnan van? Vetted, kaptad vagy loptad? DDDD...
2322. 3d787b167a (válaszként erre: 2321. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 26. 19:25

Egy lepedő elkóborol, a plédet meg a délutáni szunyához szeretem.

Imádom a paplan friss illatát, a frissen vasalt szagot', na de cimbálni....

Na azt nem. :)

2321. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2320. - 3d787b167a)
2013. dec. 26. 19:20
Azt én sem szeretem, - de megoldom egy lepedővel, felette egy pléddel, párna meg nem kell! DDDD....
2013. dec. 24. 04:34
Még mindig az ágyruha cserét.
2013. dec. 24. 01:04

Boldog Karácsonyt Mindannyiótoknak!

Puszi!

2318. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2314. - D1d0eece08)
2013. dec. 22. 22:10

KÖSZÖNÖM SZÉPEN ÉDES RÓZSÁM, - ÉN IS KÍVÁNOK HASONLÓ SZÉPET ÉS JÓT!


ÁLDOTT, BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK, - AKIK ITT VANNAK, - ÉS AKIK JÖNNEK!!!!!!

2317. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2315. - D41005143d)
2013. dec. 22. 22:08
Az jöhet, csak port törölni ne kéne!
2316. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2314. - D1d0eece08)
2013. dec. 21. 14:30

Sziasztok!

Köszönjük, Rózsa!

Én is kívánok MINDENKINEK ÁLDOTT KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJÉVET!!!!

2013. dec. 21. 04:21
ablakpucolas
2013. dec. 21. 03:39

Sziasztok!

Ági, Andrea, Tejespite akik még életjelet tudtok adni az elfoglaltságotok mellett, ami a napokban természetes, s ez így is lesz, hiszen az ünnepek a családdal töltött időről szólnak,

Így ezúton kívánok Nektek , s minden idelátogatónak ÁLDOTT, BÉKÉS, BOLDOG ÜNNEPEKET!!!

2013. dec. 20. 12:24

Sziasztok!

Mind a ketten ügyesek vagytok!

Andika, köszi a képeslapot. Most kell csak igazán dolgozni, jön az ünnep. Ma takarítottam, elég rendesen. Vasárnap megyek a menyemhez ebéd után, sütni fogunk, hétfőn én sütök itthon és viszem magammal hozzájuk, mert ott leszek 24.-én.

Már küldöm a karácsonyi képeslapjaimat.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook