Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2312. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2311. - Tejespite)
2013. dec. 20. 03:29
Ügyes vagy Tepikém, - én meg szerencsés, hogy nincs ilyen igény a családomban! DDDD....
2311. Tejespite
2013. dec. 19. 20:21
Most fejeztem be a karácsonyi ajándéknak szánt almalekvárt, tettem bele gyömbért (ezért készült) meg fahéjat, szegfűszeget,őrölt kardamom magot (nagyon régen vettem, de talán még van íze), citrom- és narancslét és egy kis vaníliarudat - ez is tök száraz volt, de aromája még volt. Az első 2 üveg gyömbéresebb és tettem bele egy kis lekvárzselésítőt, a másikba nem, de a fűszerek ugyanazok. Azt hiszem nagyon finom lesz!
2013. dec. 19. 20:11

Jaj, Ágikám,- olyan gyorsan száll az idő!

És nem is jut mindenre idő!


Puszillak, - jó éjt (ilyenkor már fáradt, álmos vagyok):(

2309. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2306. - Tejespite)
2013. dec. 19. 20:07
Van hajszárítód!:)
2308. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2306. - Tejespite)
2013. dec. 18. 15:26
Ügyes vagy Tejespitém, már én olyan öreg vagyok, hogy kedvem sincs azokhoz, amiket leírtál.Régebben befőztem, míg olcsó volt a gyümölcs, fiatalabb koromban, és csináltam birsalmasajtot is.
2013. dec. 18. 15:23

Ugye mondom, hogy áldott jó lélek vagy, viszel kóstolót, meg a postát az idősebb asszonyoknak. Ha én sütök, akkor küldöm a nagy részét az uncsiknak.Magamnak alig hagyok, a 2 szomszédnak meg nem is jut, de sütnek ők maguknak, mert még bírják magukat annyira, hogy süssenek.

El fogom olvasni a cikked folytatását - remélem, megtalálom.

A pesti autózás rémes lehetett, emlékszem, mikor a férjemmel mentünk autóval a temetőbe és millimétereket tettünk meg 1 perc alatt, előttünk nagyon sok kocsi volt és lassan haladt, de kiszállni sem lehetett.

Lassan 6 hónapja lesz, hogy drága férjem elhúnyt... A fiam, a kisebbik intézi a hagyatéki dolgokat, besegít a közjegyzőnek.

Szép délutánt kívánok Andikám és mindenkinek a fórumon!

2306. Tejespite
2013. dec. 17. 22:20

Én is csak jóéjt kívánni kukkantottam be, fáradt vagyok, tegnap és ma is nagyon sűrű nap volt, a holnao is az lesz. Majd visszaolvasok

Minden jót, kellemes készülődést. Még gyömbéres almalekvárt akarok főzni ajándékként, és birsalmasajtot csinálni, igaz, ez nem fog megszáradni de majd az új gazdinál...

Jóccakát mindenkinek!

2013. dec. 17. 17:12

Ágikám Édes, - csak azok szeretnek, akik ismernek és sajnos egyre kevesebben! Mióta itt vagyunk, nagy részt kicserélődött a társaság, tulajdonos- és vezetőségváltás is volt, - már nem csinálom a "főzöcske-klubot", s nem járok a közös rendezvényekre sem. A lakógyűléseken is a férjem képvisel.

Az a szomszédasszonyom, aki most elment, "csak" 83 éves volt, nagyon sokat cigizett és nyáron derült fény a tüdőrákra. Szerette az édességet, ha sütöttem valamit, máris szaladtam a "kóstoló"-val.

A közvetlen szomszédasszonyom 87 éves, naponta viszem be a postáját. Nem szereti, ha nem vagyunk itthon!

A "fiatal" házasokról olvashatsz a cikkem folytatásában.


Ma csodálatos napom volt! Később jött be az úszómester, így kihagytuk az úszást. Mentünk a temetőbe, át Pesten, - ami egy iszonyat volt, szinte lépésben! Állandóan és folyamatosan csúcsforgalom van, fel van túrva minden. Közben a városligeti Mikulás-gyárba leadtuk a csomagokat.


Elrendeztük a díszeket, koszorúkat szeretteink, rokonaink sírján, utána szokás szerint a Maglódi úti dzsumi-telepen vásárolgattunk csomi papírt, dísz-zacsekokat, fürdőruhát, szaloncukrot, - bevásároltunk a vietnami üzletben is.

Az Ázsia Centrum vietnami éttermében fenséges ebédet ettünk, - igazi gasztronómiai élmény volt, - máskor is megyünk.

Itthon a büfében vettem frissen sült rétest, készítettem egy fincsi cappuccínót és mostanáig aludtam!


Szép estét kívánok Neked Édes Ágikám, - és mindenkinek, aki erre jár!

2013. dec. 17. 15:50

Te olyan jó lélek vagy Andikám, ez kiderül a soraidból, biztosan sokan szeretnek Téged! És mi van az otthonbeli "fiatal" házasokkal? Tudod, akikről cikket írtál?

Én az eleséstől félek legjobban, de más öreg is így van ezzel, mindenét összetörheti.

Megkaptad a szép növényeket - most lesz mit locsolni, ápolni! Biztosan nagyon öreg volt már az a néni, aki végrendelkezett.


Andika, köszönöm a képeslapot. Majd küldök én is karácsonyit, de még nem tettem ki egy párat, amit szerkesztettem.

Ma sütöttem a húshoz sült krumplit. Finom volt. Ezt régen nem sütöttem, mert nem sikerült valamiért és hízlaló is. Na de néha csak kell a változatosság, most egész kicsikre vágtam a krumplikat és finom puha lett, úgyhogy holnap megint az lesz a rántott hús mellé.- Ma vettem a patikában magamnak vitamint (nem szabad reklámozni). A szomszédasszony is vett, Ő beszélt róla, erre én is elmentem és vettem magamnak, hiszen sok mindent nem ehetek, amiben vitamin van, az almát meg nem nagyon szeretem, csak a banánt, szóval rám fér egy kis vitamin.

2013. dec. 16. 20:37

Szegény közvetlen szomszédasszonyom is sokat esik Ágikám, és ha nem vagyunk itthon pár napig, mindig történik valami vele. Múltkor a füle szakadt le, amikor Gyulán voltunk. 2 héttel ezelőtt hallottam egy csattanást kora reggel a falnál, de nem mertem áttelefonálni, hátha halucináltam. Aztán kiderült, hogy lehuppant a földre és ott ült addig, míg nem ment a felmentő sereg. Ott volt a kezében a nővérhívó, de nem akarta megijeszteni őket, inkább várt egy kicsit, hisz minden reggel megnézik és ellátják a lakókat.

Egyébként nem szereti, ha nem vagyunk itthon. Most még jobban ragaszkodik hozzám, mert meghalt az asztaltársnője, akivel együtt szoktak lebotorkálni az ebédlőbe. Mondta is, hogy már csak én vagyok neki...

Szegény barátnője érezte is, hogy meghal, mert még nyáron végrendelkezett és nekem adta az összes asztalát és növényét, ami a folyosón van...

Tudtuk, hogy meghal, mégis mellbe vágott...

2013. dec. 16. 15:42

Andikám, jó a szöveg megint! (nevettem azon, hogy kuli-buli - még nem hallottam). Ő, szegénykém, már a 80.évében volt, nagyon fájt a lába, háta, stb., epéjével baja volt, és gyenge is volt. A baptista szeretet otthonba ment, mert Ő baptista lett - átkeresztelkedett, és a baptisták sokat segítettek rajta, míg otthonában lakott. Azért írtam, hogy befeküdt, mert mozgott Ő keveset az elején, de aztán hol influenzát kapott, hol a lábát ütötte meg nagyon, mert megbotlott és kb. 8 hónap után meg is halt. Szóval ez a története.

Gratulálok Lucának a szülinapjára, és a nyelvtudásához, mert biztosan jól tud, ha külföldre megy tanulni.

Kellemes délutánt kívánok!

2301. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2298. - D1d0eece08)
2013. dec. 16. 15:34
Köszönöm, Rózsám!
2013. dec. 15. 20:08

Sziasztok!

Ágikám Édes, az csak valami kuli-buli otthon lehetett, ahova a keresztmamád "befeküdt".

Megmondom egészen őszintén, mi nem "befeküdni" jöttünk ide az idősek otthonába, hanem "lakni", - és mint tudod, már 8 éve lakunk itt egy 2 szobás apartmanban. Nem bántuk meg, jól érezzük magunkat, - önellátók vagyunk.


Viszont a lakók 8 féle menüből válaszhthatnak: a diétástól kezdve a vallásának is megfelelőből.


A mi lányunokánk Luca, most volt a szülinapja: nagykorú lett! Meg akar nyerni egy pályázatot, mert külföldön szeretne tovább tanulni. Akkor már 2 unokám lesz külföldön... (no comment!)


Én minden évben ültetek búzát és szorgalmasan locsolom.


Te is szerencsés vagy a gyerekeiddel, és ez egy nagyon jó dolog!

Velem is jó történik: az ünnepekre haza jön a legidősebb unokám...


Tegnap nem jöttem, mert vendégeink voltak és késő estig kártyáztunk. Rengeteg étel maradt, így ma nem kellett főznöm. Az uszodában mi voltunk az elsők reggel 6-kor!


Szép estét kívánok!

2299. d1d0eece08 (válaszként erre: 2295. - Tejespite)
2013. dec. 15. 15:59

Tejespite!

Ne bánkodj, hogy nem sikerült a LUCA pogácsa,majd az évek alatt már jól bevált vajas, tepertős..bizton sikerül. Én is próbálkoztam innen változtatással, hasonlóképp jártam.Nem szentírás az itt leadott receptúra.

2298. d1d0eece08 (válaszként erre: 2296. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 15. 15:53

Ágnes kedves!

Ilyen biztos háttérrel mögötted, gond nem lehet. Egyébként pedig ezen intézmények működése teljesen eltérő, mely függ a helyi adottságoktól,elhelyezés formájától,1-2-3 ágyas, vagy önálló apartman.Szolnok nagyon szép, s ma is élhető város.Kívánom sikerüljön a legoptimálisabb megoldást megtalálnod.

2297. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2295. - Tejespite)
2013. dec. 15. 14:59

Erzsikém, én éppen azt akartam kérdezni, h. ha megsütöm, és fémdobozba teszem, eláll-e?

De akkor nem csinálom, persze.

Akkor mi volt a családban a Luca pogácsa? Nincs meg a recept?

Szép délutánt mindenkinek!

2296. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2294. - D1d0eece08)
2013. dec. 15. 14:56

Szervusz Rózsám!

Nem zavartál meg semmiben, hiszen itt azt írhat mindenki, és akkor írhat, mikor akar.

Köszönöm a vigasztaló szavaidat.

Nekem az jut eszembe, hogy mikor a keresztmamám befeküdt egy ilyen otthonba, csakis disznóhúst főztek az öregeknek, mert valahol tartottak disznót.Na az én keresztmamámnak folyton baja volt ettől.

Egyébként kedves volt mindenki, csak ott egy szobában ketten is voltak, éjjel zavarták egymást. Ő szegény kibírta ezeket is. - Amíg bírok főzni,addig maradnék itt. A fiam segít a beszerzésben, autóval elhozná. Jó gyerek,és a másik is, csak Ő messze van. Nekem ez itt volna Szolnokon, ahová mennék, és kisebbik fiam is itt lakik.- A lényeg, hogy valahogy csak lesz... megoldódik.

2295. Tejespite (válaszként erre: 2293. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 14. 19:31
Ágikám, meg ne próbáld a pogácsát! Borzalmas! Nem szoktam sütőporosat csinálni, csak rendes élesztős pogácsát, de nyilván este nem fogok hozzá keleszteni. Először is a recept (a neten volt egy jó nevű oldalon) nem jó, mert a pontos adagolás után csak egy morzsalékot kaptam, így tejföllel kiegészítve végülis nagyon jó állagú tészta lett. Viszont kisülve egy sütőporos ízű, kőszikla lett.
2294. d1d0eece08 (válaszként erre: 2283. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 14. 17:38

Szervusz Ági!

A világért sem akarom megzavarni a levelezésedeAz t Andreával, csupán szeretnélek megvígasztalni az idősotthoni "beköltözés" okán. Nem tragédia! Az étkezéssel kapcsolatban se legyen fenntartásod, hiszen az ilyen intézményekben dietetikusok állítják össze személyre szabottan a menüt./tudomásom szerint.Ha pedig egyénileg akarod megoldani, akkor olyan helyet válassz, ahol főzési lehetőség is van. Ma még birod az anyagbeszerzést,de tudod az erő, energia lassan fogyhat, ami szintén nem törvényszerű.Nem szakad el senki a szeretteitől, hiszen a családi kötelék örök!!!Bocsánat az okoskodásomért.

2293. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2292. - Tejespite)
2013. dec. 14. 11:36

Szia Tepikém!

Nem is tudtam, hogy van Luca pogácsa!

Én is csináltam már olyat, hogy túró volt benne. Jó, h. leírtad, köszi!

Szép napot kívánok!

2292. Tejespite
2013. dec. 13. 21:10

Lányok, most sül a Luca pogácsám :-))

Még soha nem felejtettük el. Mindig sütörtünk, régesrég nagymamám, aztán anyukám és mióta Anyu nincs, én csinálom. Eszembe sem jutott, azon agyaltam egész nap, h mikor mit kell még elintéznem, megvennem stb, a hét végén 3 névnap és egy szülinap összevont ebédje lesz és a karácsony is mindjárt itt van. Most hívott a lányom, h elfelejtettük... No gyorsan begyúrtam egy 10 dk vaj, 40 dk liszt, 20 dk túrú és 1 tojást, de csak morzsa lett belőle, így tejföllel kiegészítve nagyon jónak tűnik, majd látjuk. Ja és egy sütőpor. Ennyi idő alatt még nem döbtam össze, most vagy pont ezért lesz naygon jó v az ellenkezője

2013. dec. 13. 15:30

Szia édes Andikám!

Ügyes vagy, hogy a hajadat magad is rendbe rakod, nem kell járnod fodrászhoz.

A kirándulás nagyon jó volt!

Voltunk a Vörösmarty téren, de alig láttam belőle valamit. Ugyanis a barátnőm főleg a főváros szép épületeit akarta nekem megmutatni, mint ott kiderült. Én meg olyan vagyok, hogy nem reklamáltam, hogy nézzük mindenképpen a karácsonyi dolgokat. Voltunk abban a templomban, ahol ők esküdtek, és a Szt. István bazilikában - ami olyan csodás volt, hogy nem győztem benne gyönyörködni! Őnála ebédeltünk, fincsi volt az ebéd, csak én keveset bírtam enni. A süteményből bepakolt nekem a vonatra pár darabot. Hazajöttem IC-vel kényelmesen. Itthon már csak feltöltöttem a képet a Hoxára és el is küldtem egyet, majd írtam pár sort a naplómba. Ennyi volt.

Szerencsére, bírtam az egész napos járkálást.

Kellemes délutánt Andikám (még én ezután megyek kórusba, nemsokára indulok is)- jó éjt, szép álmokat neked is!

2290. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2288. - 06718ca650)
2013. dec. 13. 15:23

Ritukám, én is remélem, hogy ott majd rendesen fogtok keresni és félre tudtok tenni valamennyit rendszeresen.

Puszillak!

2289. 06718ca650 (válaszként erre: 2282. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 13. 15:20
Köszönjük. :)
2288. 06718ca650 (válaszként erre: 2279. - Bártfai Andrea)
2013. dec. 13. 15:17
Köszönjük. A több pénz remélem majd jön idővel, ha sikerül egyszer más munkát találni itt. Egyelőre minimálbérért melózunk, tudod amit az itteniek nem szívesen vállalnak el. :) Jó ez is nekünk, de majd alakul remélem.
2013. dec. 13. 07:00
imadok fozni
2013. dec. 11. 20:21

Szép estét Ágikám Édes!

Nálam is itt volt a fodrász, talán utoljára. Most volt valamelyik nap az értekezlet, hogy nem jöhetnek be, csak vállalkozók. Én meg tudom csinálni a hajam: festeni, levágni stb., - ki is tudok menni fodrászhoz, - de ez a sok szerencsétlen 80 éven felüli mi a francot fog csinálni?! Most még nem kérnek sokat, akik bejárnak rendbe tenni az idős emberek haját, - de rá lesznek kényszerítve, hogy többet kérjenek, akár kétszer annyit is, azt meg már sokan nem tudják kifizetni, hisz a nyugd. 80 %-át le kell adni. Az a megmaradt 20 % éppen fedezi a gyümölcsöt, egészségügyi papírt és ásványvizet.

Elfogadnám egy osztrák vagy egy német idős ember nyugdíját!

Nyugtasd magad, hogy megy a családod oda is látogatni, ha bekerülsz. Az enyémek is gyakran jönnek!


Ma megint meghalt a mi részünkön egy lakótársnőnk, - 1 év alatt három 2 szobás lakás üresedett meg. Erre mondja a férjem, hogy nem csecsemőotthonban lakunk, - ott születnek, itt meg halnak...


A Vörösmarty téren voltatok a barátnőddel?

Mi is megnézzük mindig, - évről-évre nagyobb és szebb. Annak idején Nürnbergben ámultunk-bámultunk, csodálatos napokat töltöttünk ott ünnepek előtt a társaságunkkal: ittuk a forró ízesített rumos bort, ettük a sült kolbászkákat, finomságokat, - kellett 15 év, hogy ide is eljusson...


Te már biztosan alszol Ágikám, - jó éjt, szép álmokat!

2013. dec. 11. 14:46

Szia Édes Andikám!

Igen, ti is jól tettétek, hogy oda bejutottatok.

Nektek túl nagy volt a ház, és sok volt a feladat. Biztos fájt a szívetek, hogy mindezektől meg kellett válni...

Én arra gondolok, hogy ha jön az üzenet, hogy mehetek, akkor először megnézem, hogy lehet-e főzni magamnak, akár csak egy pici konyha is van-e? Mert nagyon diétásan főzök. Én is meg akarom kímélni a gyerekeimet attól, hogy gondot okozzak nekik!

Remélem, hogy ott is majd meglátogatnak néha..., mert szeretnek (Ők mondták).

Peches vagyok ma, ez a nagy gép, amin netezek, mára nagyon lassú lett, próbáltam meggyorsítani, ahogy szoktam, de most is a képfeltöltés lassan megy. Félek, hogy szakembert kell hívni most Karácsony előtt, na de mindegy, hogy mikor, hiszen az ajándékokat már megvettem.

Ma mentem a fodrászhoz busszal, korábban indultam a megállóhoz, fél órát vártam ott, majd a fodrásznál annyian voltak, hogy már nem tudott vállalni (dauer). - Jó lett volna pedig, mert holnap utazom Bp.-re, egy barátnőm meghívott, hogy nézzük meg együtt a karácsonyi vásárt, majd nála ebédelünk. Szeret főzni, megbeszéltük a menüt (diétásat). Ragu leves lesz, és rántott csirkemell rizibizivel.

Szép délutánt kívánok!

2013. dec. 10. 20:42

Ágikám Édes, - nagyon sokat kellett dolgoznunk abban a nagy házban! Nem mondom, nagyon szép volt és kényelmes, - már nem tudnánk rendben tartani: füvet nyírni, permetezni, kötözgetni a szőlőt a lugason, ki-be hordozni a hatalmas növényeket teraszokról az üvegházba, tisztítani a tó-szivattyút, a szoba-szökőkutat, ápolni a növényeket, a halakat és sorolhatnám a rengeteg tenni valót, ami egy 8 szobás emeletes házzal jár.

Arról már nem is beszélek, hogy a rezsit sem tudnánk kifizetni...

Mi is kedveltük a szomszédokat, összejártunk bográcsoztunk, sütögettünk, - de ez is csak egy kedves emlék lett életünk során.

Nekünk gondolni kellett a családra, hogy az öregségünkkel ne okozzunk nekik gondot, - szerintem jól döntöttünk, jó helyen vagyunk.

Te is okos vagy, hogy így akarod rendezni az idős éveidet.

A most 87 éves szomszédasszonyom évek óta nem mozdul ki az épületből, azt mondja: egész életében dolgozott, gyereket nevelt, főzött, mosott, takarított, - Ő most itt nyaral, és mennyire igaza van!

Nekünk is csak le kéne menni az étterembe, nem kéne vásárolni, főzni, mosogatni, - mit mondjak, nagyon üres lenne az életem... Mi is el tudjuk még látni magunkat, de bármi történhet, felkészültünk.


Jó éjt, - szép álmokat!

2013. dec. 10. 16:44

Szia Andikám!

Milyen szép, hogy jótékonykodtok!

Nálunk a templomban mondják, hogy vigyünk be élelmiszert (de lehet ruhafélét, sőt pl. lepedőt, vagy más ágyneműt is bevinni) a Karitász gyűjti és továbbítja a rászorulóknak. Én is vittem be hol ezt, hol azt, még gondolkodom, hogy mi a felesleges, de jó állapotú ágynemű, ami tiszta, mert szekrényben volt és valaki örülne neki.

Nagyon jó, hogy nem vágysz a régi lakásodba vissza! Én sajnálnám itthagyni ezt a 70 négyzetméteres lakást, annyira a szívemhez nőtt, és kedvesek a szomszédok. Biztos fájni fog a szívem, ha mennem kell. A kérvény benn van 2 helyen is, de még nem szóltak, ami nem baj, mert még el tudom látni magam. Itt nincs uszoda, és főzni sem lehet mindenhol, csak az egyikben talán, de írtam m ár, hogy nem tudok mindenféle kaját megenni a betegségem miatt.. Majd csak lesz valahogy.

Szép estét kívánok!

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook