Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2282. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2278. - 06718ca650)
2013. dec. 10. 16:37
Ritukám! Én is nagyon örülök!
2013. dec. 10. 05:36
ablakpucolas
2013. dec. 9. 21:45

Helló, Ágikám!


Mi is bevásároltunk és becsomagoltuk a szokásos 2 nagy doboz élelmiszer és tisztálkodó szert tartalmazó ajándékot a rászorulóknak, amiket elviszünk a Mikulás-gyárba. Most vettünk pár darab férfinadrágot is féláron, remélem örül, aki kapja.


Most nagyon jó, hogy a szomszédban épült a sportcentrum, mert vasárnaponként is úszhatunk, mert hétvégén a mi uszodánk zárva. Reggel 6-ra átmegyünk és a 3/4 8-as teaosztásra már itthon vagyunk és friss, forró teával fogyasztjuk a reggelinket. Látod, 8 év után sem bántuk meg, hogy bejöttünk...

2279. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2278. - 06718ca650)
2013. dec. 9. 21:34

Köszönjük szépen Rituskám jól vagyunk!

Csakhogy végre elköltöztetek abból a kupiból!

Sok szerencsét az új lakhelyetekhez, sok boldogságot.

Az éjszakai munka nem valami szerencsés, csak akkor, ha megfizetik és tudtok nappal pihenni.


Jó munkát és sok pénzt kívánok!

2013. dec. 9. 16:46
Sziasztok! Remélem jól vagytok. :) Mi már elköltöztünk, nagyon nagyon jó érzés. Sokat melózunk, 12 órázunk éjszaka.
2013. dec. 9. 14:32

Szia Andikám!

Köszönöm a küldeményedet, neked is visszaküldtem, remélem, jól címeztem meg.

A gombapüré leves nagyon jó lehet, nyam-nyam...

Nekem még mindig volt a szombati egytál ételből, sőt holnapra is maradt. Sokat főztem most, de mégis hamar kész volt.

Ma viszont alaposan bevásároltam, guruló kis kocsival járkálok. Megvettem a pezsgőt (külön a gyereknek, alkoholmenteset), le volt árazva. Még sok mindent vettem.

Csütörtökön készülök Budapestre, egy barátnőm meghívott, hogy nézzük meg együtt a karácsonyi vásárt, utána Ő megebédeltet, és hazautazom, a vonatokat is kinéztük. Csak izgulok, hogy ne jöjjön semmi közbe...

Szép délutánt kívánok!

2013. dec. 9. 10:07

A zsír miatt Ágikám! Jó a libazsír is, - ha húslevest készítek, akkor külön főzöm ki zöldség fúszerkeverékes vízben.

A tegnapi buliból maradt gombapüré leves, rakott káposzta.

Én is szép napot kívánok!

2013. dec. 8. 11:43

Édes Andikám!

A zsír miatt lesz jó a grízgaluskád? Nekem most csak libazsírom van otthon, a sertés-zsírt nem használom.

Nem sok levest eszem, az is igaz, mert nem fér a gyomromba leves+ második.

Mára és holnapra is megvan az ebédem: csirke alsó combból pörkölt, és hozzá rizibizi.

Szép napot kívánok!

2013. dec. 7. 18:35

Édes Ágikám, - a nagymamám is úgy csinálta, - a nénikém meg így, - de hallottam szódabikarbónával készítve is. Az én módszerem a legjobb, könnyű készíteni, nem macerás, - nem kemény és nem fő szét.


Nálunk is járt a Mikulás, holnap is jön, - finomat főzök.


Szép estét kívánok!

2013. dec. 6. 12:23

Andikám, köszi a receptet. Én nem így csináltam azelőtt. A fehérjét felvertem, a sárgáját óvatosan belekavartam (vagy fordítva) és a grízt is belekevertem. Az nem jó, ha szétfő, de az sem, ha kemény. Általában jó lett, de régen csináltam.

A fiam hozott nekem tegnap Mikulást, finom csokit, de én is vettem nekik, meg persze az uncsiknak is, de nekik pénzt adtam.

Szép napot kívánok!

2013. dec. 5. 21:16

Finom lett a grízgaluska Ágikám!

Felütsz egy tojást, elkevered egy nagy pacni zsírral és annyi búzadarát teszel bele, amennyitől lágy - de nem kemény - masszát nyersz. Fél órát állni hagyod, hogy a gríz szemek kissé megdagadjanak, és kávéskanállal a forró levesbe szaggatod.


Jó éjt, szép álmokat!

2013. dec. 5. 15:08

Andikám, én kövér vagyok!!!!!! Nagy a hasam, combom, hidd el. A hangom nem attól megy el - de megint megnevettettél!!!

Eszem én, mikor sütiről, csokiról, gyümiről van szó...

Szép délutánt kívánok!

2013. dec. 4. 18:44

Ágikám, miért rontanád el a grízgaluskát? Az a legegyszerűbb levesbetét a vajgaluska után.

Egyél rendesen, mert még jobban lefogysz és elmegy a hangod! DDDD....


Jó éjt!

2269. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2267. - Tejespite)
2013. dec. 4. 18:41

Sziasztok!

Tepikém ugorj ide, szívesen adok!

Ha nem teszek bele húst, akkor az csak leves és nem "egytálétel".

Végül is nem muffint sütöttem, hanem lekváros-diós pacsalintát!

2013. dec. 4. 09:24

Sziasztok!

Jó, hogy már hárman vagyunk a fórumon.

A borsólevest én is hús nélkül csinálom. A grízgaluskát nagyon régen csináltam, ha tennék a levesbe, félnék, hogy elrontom. Igaz, h. nem szokásom levest enni...

TePikém, biztosan küld neked Andika a leveséből...

Ma megint azt főzöm, ami tegnap volt.Nem nagy választék van annak, aki kákabélű.

Szép napot kívánok!

2267. Tejespite
2013. dec. 3. 22:01
Na csak azért írok, h lásd még ébren vagyok. Sőt még nem is zuhanyoztam. Viszont megéheztem egy kis borsólevesre. Küldenél? Nem kérek husit bele, nekem anélkül az igazi, meg hát annyira nem vagyok pofátlan...
2013. dec. 3. 21:31

Szép estét, - bár Ti már biztos tentikéztek!

Olyan gyorsan mennek a napok és egyre kevesebb időm van leülni a géphez. Az az idő is kevés, amit itthon töltök. Hogy haladni tudjak holnap, már félig megfőztem: zöldborsó leves lesz csirkeaprólékkal, daragaluskával egytálételként és mazsolás-mákos muffin.

Szép álmokat, - rózsás csókokat...

2265. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2263. - Tejespite)
2013. dec. 2. 13:54

Sziasztok!

Kedves TePi-kém, egy naplót megnyitni könnyű. Akármit írhatsz, pl. azt h. Életem regénye és aztán titkossá tehetted és azt teszel bele, amit akarsz. A képküldés : a kiválaszott képeket betallózod a Kepfeltolto.hu -ra vagy ilyemire és elindítod, majd kiad egy kódot, legalul, ezt kell másolni a Ctrl+c-vel és Ctrl+v-vel. Na mindegy, még ha visszajössz, és érdekel, leírom pontosan a képfeltöltő nevét.

Andikám drága! Köszi a képeslapot, jaj de örülök neki.

Tudom, hogy minden bacit, és vírust elkapok majd a gyerektől, így volt ez a saját gyerekeimmel, és az itt lakó másik 2 unokával is, (de nekik már nem kell pesztonka, vagyis nagyi, mert felnőttek).

Nem mondhatom, hogy nem megyek.

Tegnap az éneklés jól sikerült szerintem. Nem is köhögtem szerencsére.

Most vasalok esténként a fiaméknak, ágyneműket.

Szép napot nektek!

2013. dec. 1. 19:46

Sziasztok!


Ágikám, remélem hamar meggyógyulsz! A gyerkőcök hamar kilábalnak, de sajnos az idősek nehezen heverik ki a betegségeket, csak nehogy valami szövődmény lépjen fel!


Puszi, - szép estét!

2263. Tejespite (válaszként erre: 2262. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. dec. 1. 12:59

Aha!!! Értem már, amit priviben írtál. Még sose kaptam így képeket, naplóm sincs, eszembe se jutott, h így kell csinálni, köszi h megírtad. 1989-től 20 évig dolgoztam számítógépen egy neves cégnél, többféle programon is, sokmindent meg kellett tanulnom amikor még nem is volt nagy múltja a számítógépezésnek, de ilyen 'nyalánkságok'-ra nem került sor. Itt a Hoxán csak olvasgatok és írogatok, de nem túl sok időt töltök - mert nincs. Ezért nem vagyok a facebook-on sem, mert tudom, h ha elkezdtem, akkor késztetést éreznék h naprakészen beleolvasgassak, és az nem menne. Én azt hittem, h ctrl-c-vel kijelölöm, aztán ctrl-v-vel átviszem egy új ablakba, bár láttam, h nem olyan a cím mint ami bármit is kihozna onnan. Lényeg, h miután mindenféle dolgot kért a rendszer a naplónyításhoz, csak úgy találomra írtam be válaszokat mert nem gondoltam, h lesz eredménye. Úgy mint amikor a nicknevem kellett megadni a Hoxába lépéskor. Egymás után nem sikerült amiket írtam, mert már mindegyik foglalt volt, aztán mérgembe, gondolván, úgyse sikerül ez se, és pont sült a tejespite vacsorára, beírtam - és az sikerült. Nyilván senkinek se jutott eddig ilyen idétlen ötlet az eszébe.

Köszönöm szépen a képeket, igazán szépek, majd megpróbálok én is küldeni, habár most négy napig nem lesz megint gépem.

Jobbulást!

2013. dec. 1. 12:35

Sziasztok!

Andikám, mire én ebből a bajból kilábalok, megint megyek az unokához (téli szünet lesz), de hátha nem lesz akkor beteg.

TepIkém, köszi a receptet, lehet, hogy kipróbálom, bár kicsit fogyni kellene nekem. A banán a kedvencem, és persze a lekvárok is... szóval majd meglátom.

Ma megyek d.u. énekelni, a Városházán lesz a fellépés. Remélem, nem jön rám a köhögés.

Szép vasárnapot!

2261. Tejespite
2013. nov. 30. 22:08

Mondok én is egy banános receptet, habár lehet, h már írtam: 2 egész tojást felversz, és összekevered egy villával összetört banánnal. Semmi más nem kell hozzá csak ez a két alkatrész. A recept szerint kókuszzsíron/olajon kell kisütni, de máson is lehet pl vajon v más olajon - gondolom. Ebből a mennyiségből 4 db kistenyérnyi palacsintaféleség lesz, ami nagyon finom, hamar kész van és tápláló, csak a cukrosok nem ehetik a banán miatt :-((

Aztán fokozásként még tehettek rá egy kis szörpöt v lekvárt.

Kellemes vasárnapot!!

2013. nov. 30. 19:24

Hali Ágikám!


Holnap lesz a lányunokánk 18 éves, - nagykanállal eszünk! DDD...


Gyógyulj meg mielőbb Ágikám és mondd meg a kis unokádnak, hogy jobb ajándékkal is meglephetett volna!


Szép hétvégét kívánok!

2013. nov. 30. 11:08

Szia Andikám!

A recept, amit leírtál, nem is munkaigényes. Szeretem a banánt is, áfonyalekvárt is, csokit is, szóval, lehet, h. kipróbálom.

Örülök, hogy jó volt a Hajdúszoboszlói pihizés.

Ma az az örömöm, hogy menyem meghívott, menjek ki hozzájuk ebédre (busszal persze), raklettezni fogunk.

Egyébként még mindig nem másztam ki a betegségből, amit Herenden kaptam el a kis unokámtól.

2013. nov. 29. 19:05

Sziasztok!


Édes Ágikám!

Kivajazzuk a tányért, ráfektetjük a félbe vágott banánokat, lecsepegtetjük olvasztott vajjal és grillcső alatt gyengén megsütjük. Ezután olvasztott csokoládéval leöntjük, s áfonya lekvárral körbe kerítjük.


Húúúú, nagyon jó volt Hajduszoboszlón. Megnéztük az új Palace Aqua-parkot, sajnos nagy tömeg volt, mert a városi fürdőt tatarozzák és a beutalt betegeket ott fogadták TB-áron 3.300 helyett.


Másnap a Békébe mentünk, az mindenért kárpótolt. Gyönyörűen megcsinálták! Szép, modern, tiszta, tágas, - nagy élmény volt! Jól éreztük magunkat!


A szálloda is remek, de kevesen voltunk, így csak reggel volt svédasztal és megkérdezték, mit főzzenek nekünk. Finom, ízletes volt minden.


Ritkán megyünk, mert messze van. Azelőtt sokszor oda kértük a 2 hetes szaksz.beutalót, - most meg be kell érnünk 2-3 nappal, még az is nagyon drága. Sajnos semmi sem olcsó a mai világban, - és szerencsés vagyok, hogy a régit ismerhettem...

2013. nov. 24. 11:10

Drága Andikám!

Milyen az áfonyás banán? Össze kell sütni a kettőt?

Jó szórakozást, pihenést kívánok, puszi.

2013. nov. 24. 05:19

Hali, Drága Ágikám!


Szerencsére a gyerekek hamar kihevernek mindent!


Most megyünk át a szomszéd uszodába, mert a mienk hétvégén zárva.


Ma jön a nagyobbik lányom ebédre: karfiol leves, túrós csusza, áfonyás banán.


Holnap reggel utazunk pár napra Hajduszoboszlóra egy wellness szállóba és megnézzük az új aqua-parkot.


Legyetek jók addig is míg jövök, - puszi mindenkinek!

2013. nov. 23. 15:46

Szia édes Andikám!

Köszönöm a jó kívánságot!

Már jól van a gyermek, csak kicsit köhög. Én meg elkaptam tőle a vírust, de már én is alakulok...

Szép estét kívánok!

2013. nov. 20. 16:09

Szia Rituskám! Látod, erre (is) mondják: közös lónak túrós a háta!

Sokat dolgoztok? Nincs honvágyatok?

Vigyázzatok magatokra, - puszilunk!

2013. nov. 20. 14:07
Sziasztok! Remélem jól vagytok. December 3-án költözünk, ez már 99.99%. :) A két majom meg remélem kap egy sokkal rosszabb párt. :D
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook